Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

blovitc120
26. zář 2010

@luthien.k mohol to byt aj 3D. Myslim, ze kazdy dobry UZV to ma. Ten v nasej nemocnici je kvalitny a prietok krvi som farebne videla tiez. Lezala som tam skoro 9 tyzdnov a malu mi kontrolovali casto, vobec mi nerastlo brucho a mala som kontrakcie od 29tt. Bola som aj na 3D v 24tt, lebo velky uzv v 20tt mi totalne odflakli, tak sme sli na 3D lebo MM ma v rodine vady srdca a mi merali kazdu kosticku, srdce, pluca, oblicky, skontrolovali kazdy organ a vsetko to robil v 2D. Potom kvoli fotke prepol do 3D, ale mala sa skoro vobec neukazala. Ale uz dost o 3D odo mna 🙂

prsky
26. zář 2010

@betelgeuzz waldorfske babiky su textilne babiky vyrabane z prirodnych materialov. prave waldorfske babiky maju neutralny vyraz tvare, pouzivaju ich vo waldorfskych skolach. Dnes najdes uz ale rozne babiky, ktore sa "odpichli" od waldorfskych - maju prepracovanejsie koncatiny a malovane tvare, ale to uz nie su "tie prave". Mne sa pacia textilne babiky (su vyrabane v roznych velkostiach, oblubene su take vacsie - okolo 50cm) - su makucke, dieta si v nich nevypichne oko, ani si neublizi, moze ich prezliekat, moze ich pouzit ako vankusik, kamarata 😉 kukni sem http://www.flickr.com/search/?q=waldorf+dolls, ake pekne babiky to su 🙂

petuli80
26. zář 2010

Ještě se naposledy vrátím k tomu 3D, našla jsem o něm tohle:

Kvalita záznamu na 3D / 4D je vždy ovlivněna polohou plodu a polohou placenty, množstvím plodové vody a konstitucí pacientky. Pokud je např. plod přitisknut k děložní stěně nebo k placentě ev. má před obličejem ruce nebo nohy, je zobrazení na 3D velmi nepřesné a mnohdy nejdou kontury tváře vůbec zobrazit. V takovém případě čekáme na změnu polohy plodu (pohyby) a pokud ani po 15 minutách nedojde ke změně polohy, je vyšetření ukončeno. Tato situace nastává v cca 10-25%. Pacientka si může domluvit ještě jeden termín UZ vyšetření zdarma. Pokud ani při dalším vyšetření plod opět "nespolupracuje", vrací se pacientce polovina zaplacené částky.

Po 28. týdnu těhotenství je kvalita vyšetření omezena velikostí plodu a zmenšeného volného prostoru (plodové vody). Kvalita zázamu je vždy individuální.

Vyšetření na 3D / 4D ultrazvuku NENÍ zaměřeno na detekci vývojových vad plodu !!! Jde zde zachytit pouze rozštěpové vady obličeje.

butt
26. zář 2010

@luthien.k diskuze to je vesela 😀 ale ja se uz odnaucila na diskuzich nekoho poucivat, kdyz o to nestoji...setrim tim svuj cas i nervy...takze te v tom necham samotnou 😅

betelgeuzz
26. zář 2010

@luthien.k genetické testy se myslí všechny testy obecně, ne? Nejenom plodovka.

@alpiinka já jsem absolvovala screening ve 12. týdnu, který vyšel dobře. Tripl test jsem odmítla. Sama nevím, jak bych se zachovala, kdyby ten screening vyšel špatně, na amnio bych možná šla, kdyby pravděpodobnost vady byla vyšší, než pravděpodobnost potratu při amniu.

betelgeuzz
26. zář 2010

@prsky dík za vysvětlení

chaarleene
26. zář 2010

holky, jdu zase na rady, už se začínají blížit příkrmy...

dá se někde v supermarketu sehnat dýně? bohužel tu v okolí nemáme žádné zeleninové trhy ani nikdo nedělá bedýnky, prostě nic 😒

další dotaz - červenou řepu můžu taky jen podusit v páře nebo potřebuje nějakou speciální úpravu?

a třetí dotaz - kdysi jste tu řešily bezmléčné kaše - jaké jsou podle vašich zkušeností nejlepší a v čem se rozmíchávají?

betelgeuzz
26. zář 2010

@chaarleene já jsem kupovala hokaido v hypernově, mají bio (teda aspoň u nás). červená řepa se dá na páře, ale počítej, že to trvá tak jednou tolik, co ostatní zelenina. Ale to i při vaření. Kaše jsem ze začátku zkoušela dělat z různých vloček- pohankové, rýžové apod., ale to vůbec nechtěla. Pak jsem zkusila od babylove z DM, mají nemléčnou jáhlovou a ta jí chutnala. Ještě alnatura má nemléčnou čtyřzrnnou, která je taky bezlepková, ale nemají ji v každé DM. DOkud jsem hodně kojila, dělala jsem je jenom do vody.

luthien.k
26. zář 2010

@chaarleene, jojo, hokaido mají v Hypernově (dneska Hyperalbert), taky jsem jí tam kupovala, než jsem měla svoje (a ty teda pořád nevím, jak budu skladovat, v domě nemáme místnost do 18 st., no, možná ložnice 😀).
Nemléčnou kaší jsem začínala rýžovou od Hipp a pak jako betel, tu jáhlovou od Alnatury nebo Babylove. Brzo jsem začala kupovat kaše ve zdravé výživě - pohankovou a kukuřičnou a různé bezlepkové mixy - dělají je různé firmy bio i nebio a ty dávám dodnes. Rozdělávala jsem v UM, protože MM jsem nebyla schopná odstříkat v dostačném množství. Dnes dělám v Reis drink z DM.
@betelgeuzz, přiznám se, že nevím, které všechny testy se myslí jakožto genetické, já podstupuje jen to, co se dělá rutinně...

chaarleene
26. zář 2010

@betelgeuzz
@luthien.k díky za rady, já právě taky nejsem schopná odstříkat, mléka mám spousty, ale pokusy o odstříkání končily směšně, tak jsem to přestala zkoušet 😅 😀

erinka83
26. zář 2010

@betelgeuzz Bet, teďka už kaše děláš s UM?

barica
27. zář 2010

já dělám kaše u uvařených bezlepkových obilnin, vzdy namicham napr. ryzi bilou, hnedou, jahly, quinou, amarant, polentu, v ruznem pomeru, uvarim (pred tim jeste na nekolik hodin namocim) v dostatecnem mnozstvi vody a mam zaklad na cca 2-3 dny v lednici, vzdycky pak vezmu potrebne mnozstvi, rozmixuju bud se zeleninou, ovocem (presnidavka ci ovocne stavicky od hippu) a kase je na svete🙂... bez mleka, chutna to dobre, instatnim kasim moc nefandim... urcite casem taky vyzkousim ryzovem mleko, ale ted mi to zatim prijde nepotrebne...

abra
autor
27. zář 2010

kasi delam z ryzove krupice nebo jahlove, mam ze zdr vyzivy, na noc pak od hippu nebo hami. Ty dve nemaj v sobe nic jinyho nez tu ryzokrupici, ostatni maj minimalne vanilin .
Jo a btw peknej podraz, obcas, kdyz byla nouze nejvyssi taxem koupila od sunaru ryzovou nemlecnou, mela v sobe jen ryzokrupici a ten vanilin a minulej tyden jsem mela krizi, takze jsem musela koupit tu sunarovou a doma kdyz jsem ju udelala, tak ochutnavam, jestli neni horka a rikam si fuj to je nejaky sladky a kouknu na slozeni a tam 11% cukru!!!! 🙄 🙄 🙄 Jako fakt vim, ze dotedko se vyrabela s obsahem jen ta ryzokrupice a vanilin a tedko to slozeni, no neprejte si to videt, letelo to hned do kose, mala dostala k veceri tu ze zdr vyzivy, sice prskala a byla dozrana ale jako cukr do kase to je hnus 😒 😠 😖

Taky jsem ji zacala davat medunkovej sirup (udelala jsem si zasoby i na zimu zavareny) a zda se me ze fakt zas o kousek lip spi 🙂 Jenom me mrzi, ze me nesel udelat z hroznovyho cukru a musela jsem dat normalni ☹

abra
autor
27. zář 2010

peti, kam se stehujes? tam jaks rikala kdyz jsme se videly anebo nekam jinam?

petuli80
27. zář 2010

Abro, nestěhujem 🙂 , našli jsme víc nevýhod než výhod. Příští stěhování, jak jsme se bavily, tak za rok, jestli na nás nečeká nějaký překvápko.

Jinak cukr v kaši je fakt hnus 😠 V jednom díle Pod pokličkou byly (pochutiny pro starší děti) přepočítaný množství cukru na kostky cukru v daným balení, šel mi z toho mráz po zádech. Vnímám to jako hroznou sprosťárnu, takovýhle věci pro malý vůbec vyrábět... ☹ A na druhý straně si jako rodič třeba nepřečíst složení 😒

Meduňkovej sirup bych potřebovala pro m. 😉 Bývá utahanej jak kotě, ale o víkendu se probouzí zbytečně brzo (na mě, že 😀 ) a nezabere. Nasadím mu na večer aspoň čaj.

betelgeuzz
27. zář 2010

@erinka83 teď dělám buď mléčné, nebo nemléčné z UM.

@abra tak to bych ani nečekala, že v nemléčných kaších je cukr. Já používala ty babylove a tam cukr není, dělala jsem je s vodou a chuť mi přišla fajn, takový lehce sladký, ale ne z cukru. Pak jsem jednou měla rýžovou od hipp, když měla malá průjem, tam taky cukr nebyl. Nechápu, proč to tam cpou a ten vanilin taky. Ale spíš chápu, dětem to chutná a matky jsou spokojené a neřeší, z čeho to je 😒 Chodí mi slevové kupony z DM, tak jsem se dívala třeba na ty mléka s kaší, když je na to sleva 😀 a v každým taky vanilin a kdoví, co ještě 😝

abra
autor
27. zář 2010

peti, tak snad tady se mnou jeste rok vydrzis 🙂 Skoda, zes nerekla o tom sirupu nebo o potrebe medunky u vas driv, ja rozdavala par litru po znamych, pac jsem to uz nemela do ceho zavarovat. No ale jestli chces, tak se mrknu u babi na zahradce, jestli tam jeste nejaka medunka zbyla a udelala bych ti (ale zavarit by sis ho musela sama 😉 )

bet, ja jsem si taky nemyslela, ze by tam mohl byt, navic kdyz jsem tu stejnou uz jednou koupila a slozeni bylo uplne jiny. Ty dmkovy jsou bezkonkurencni, taky je beru, akorat jsem porad nenasla ctyrzrnnou bezlepkovou nemlecnou ☹

luthien.k
27. zář 2010

@barica, zajiímavý nápad s tou kaší dělat ji takto, ale dělat ty zdravovýživové instatní je taaak pohodlný a vzhledem k malého ranní (ne)trpělivosti... Ale asi to zkusím, zase když se to udělá na pár dní dopředu... 🙂
Jinak to s těma dětskýma kašema není o ničem jiném, než pořádně číst složení, jako se vším. Ty cukry a i jiné věci, co do nich komerční výrobci kaší dávají, taky nechápu a navíc je to šíleně drahá sranda.

Holky, používáte nějaký přírodní pasty na zuby? Já kupuju na citlivé zuby klasiku Elmex nebo Sensodyne, jinak trpím, tak by mě zajímalo, jestli existuje nějaká přírodní a fungující alternativa....?

abra
autor
27. zář 2010

@luthien.k existujou, ja jsem zkousela od lavery byla fajne, pak od urtekramu, ale tam me nesedela ta krida, to na me moc neni, no ale stejne jsem se vratila k elmexu, obcas to ale prostridam s tou laverou.

herminka
27. zář 2010

@luthien.k Přírodní pasty jsem vyzkoušela všeliké - Laveru, Weledu, Sumudu, Supirivicky, Urtekram, Ayucare a možná ještě nějaké další a krom zmiňovaného Urtekramu byly všechny fajn (nemám ale citlivé zuby), ale asi po 2 letech používání se nám oběma začaly nějak podezřele kazit zuby, tak jsme zpět u chemie 😒

petuli80
27. zář 2010

Abro, když by to nebyl problém, tak budu za meduňku ráda, zavaření bychom snad zvládli, díky 🙂
Já tu vydržím ráda, což o to, kamarádky, rádkyně 😉 , Rebio, Brána... 🙂

Luth, já mám nejradši ratanhovou weledu, m. bylinkovej gel od nich a střídáme to s propolisovou nebo mátovou laverou (já se vyhýbám fluoru, tak většinou máme rozdělaných víc, m. nevadí). A jestli máš ráda fenykl, tak měsíčková ti bude sedět, nás kvůli tomu děsně zklamala, páč fenykl a lékořici nemůžem ani cítit a měsíčková je dost silně pendreková 😀

erinka83
27. zář 2010

@abra Jak to, že jsi v Brně nenarazila na 4zrnnou bezmléčnou bezlepkovou? Se divím... i když je fakt, že v Ostravě taky není všude... No snad brzo dorazí 🙂
Já střídám doma vařený z celých zrn, z vloček a instant když nestíhám.... Dělám čistě na vodě...
@betelgeuzz Takže myslíš, že je třeba dát víc mlíka, i když malá jí jogurt? Já teďka zatím ještě kojím dost, ale jestli omezíme (zrušíme) to noční, tak už budu jen asi 2x denně....

betelgeuzz
28. zář 2010

@abra tak já tu čtyřzrnnou koupila právě v Brně 🙂 V tom OC, co je vedle Ikei.

@erinka83 to byl můj pocit, že už by toho mléka bylo málo. A když děláš doma z celých zrn, to pak mixuješ? Si neumím představit, že ráno v 7 běhám s mixérem, to by mě sousedi neměli rádi. 🙂

erinka83
28. zář 2010

@betelgeuzz Nemixuju 🙂 Jáhly vařím ve 4 násobku vody, rýži vařím tu mléčmou z DM, to Baru nedělá problém... Jen když vařím normální rýži pro nás jako přílohu, tak ji potom Barče rozmixuju s horkou vodou, ale ne úplně do hladka....

Hm, tak s tím mlíkem jsi mi nasadila brouka do hlavy, jsem myslela, že se obejdem bez UM....

Ještě k těm kaším. Poslední dobou si do kaše dávám lžičku kokosového oleje, je moc mňam 🙂 poradila mi to @josefka Myslíte, že kokosák můžu dát i malé?

barica
28. zář 2010

@erinka83 ja bych to s UM moc neprehanela, podle me je to zbytecne do te doby, dokud kojis... a ty uz davas jogurty? Ty jo, nam je taky skoro 11m ale papkame zatim jen MM, obilne kase s vodou, ovoce, zeleninu a to je vse🙂... Male bych tedy kokosak fakt nedavala...

barica
28. zář 2010

@luthien.k instatni kase jsou sice pohodlne, ale vyzivova a energeticka hodnota je dle meho nazoru uplne nulova, nechtela bych tim ditko krmit kazdy den🙂!

josefka
28. zář 2010

@erinka - rozhodne muzes 🙂, kokosak ji v zadnem pripade neublizi, naopak ma pozitivni vliv na strevni mikrofloru 🙂.

blovitc120
28. zář 2010

O tom kokosovom oleji som to citala tiez, ze je pre deti dobry, samozrejme v prvotriednej biokvalite.
Prosim vas, po cesky viem a rozumiem slusne, ale co su to jahly 😕? Za nic na svete si nespomeniem. Kase som kupovala v zdravej vyzive, pripadne tu 4-zrnnu z DM v casovej tiesni. Nasa dcera nikdy nechcela mliecne, navyse ak ich nahodou zjedla, nikdy po nich nespala. Proste kombinacia obilnina-mlieko jej nejako nesla, tak som davala s ovocim, zeleninou, stavami.

herminka
28. zář 2010

@blovitc120 Jáhly jsou slovensky myslím pšeno - je to vlastně loupané proso, bezlepková obilovina.

erinka83
28. zář 2010

@barica jo, dávám jogurty od 10 měsíců, moc jí chutnají, jinak mléčnýho zatím nic. Já jsem právě UM dávat nechtěla, ale přijde mi všude docela masáž, jak děcko musí mít tolik a tolik mlíka a já mám pocit, že za chvíli už toho tolik nenakojíme, zvlášť pokud odbouráme to noční kojení....
Kokosák mám samozřejmě v biokvalitě.
@josefka Tak díky, už ho trošičku v kaši měla a chutnalo jí, mně přijde, že je ta kaše s kokosákem taková lahodnější 😵