Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

erinka83
27. lis 2010

Jo a co myslíte o citrusech? Baru má víc jak rok, přemýšlela jsem, jestli jí můžu dát mandarinku, je teďka sezona....

betelgeuzz
27. lis 2010

@erinka83 A můžeš hodit recept na to linecký? Já jsem ho dělávala ještě s mamkou a to asi není moc zdravý recept. Už si ho ani nepamatuju.
Já už citrusy zkouším. Nejsme nikdo alergici a Ali taky zatím špatně na nic nereagovala, tak si myslím, že už dávat můžu. Zatím měla pomeranč, mandarinku a kiwi a dobrý.

aemmi
27. lis 2010

jé, tady se řeší cukroví 🙂 taky přemýšlím nad nějakými zdravými variantami...perníčky chci dělat z žitné mouky a taky mám v jednom časopise recept na zdravé linecké, jinak určitě něco z ovesných vloček+sušeného ovoce, to mám ráda 😝 a dál se uvidí 😉

abra
autor
28. lis 2010

hojhoj, mam po zkouskach 🙂 uuuuspesnych , juchuuuu 😀 🙂 🙂

@luthien.k obilny mlika jsem nezkousela, me jde o to um a jeho vyzivovou hodnotu, to ze by jenom nechtela kase by me az tak nevadilo, ale to um me celkem va ☹ Jogurty dostava pres den, ale jako jogurt spis obsahuje laktozu (cukr) nez bilkoviny, ktery ja myslim, ze z jogurtu na noc proste stacit nemuzou ☹ ani normalni clovek nevystaci s bilkovinama na noc z jogurtu, natoz dite ve vyvinu, no proste babo rad ☹ Eidam je taky celkem solenej ☹ Hele, tedko jsem poslala dotaz na jednu odbornou prednasku o detsky vyzive, tak budu referovat novinky 😉

holky, proc davate prednost pro decka zitne mouce? A proc jim chcete michat celozrnnou? Ja to nechapu, dyt to ma vic bilkovin a je to hur stravitelny nez psenicna hladka... Pro nas sice hnus fialovej, ale pro maly decka je to podle me vazne lepsi. A ovocnej cukr je fruktoza, takze porad jenom cukr, sice s vyssi sladivosti,ale furt cukr ☹

na vanoce dam male par kousku normal cukrovi co mivame (bez orechu), ne nijak moc, ale spesl ji pect nebudu, myslim, ze kdyz se tim neprecpe a vazne si vezme jen na chut, jako my, tak je to oka.

butt
28. lis 2010

@abra moc gratuluju!! a jinak koukam, ze uz mate i vymysleny jmeno 🙂 hele mysli, ze uz se to pohlavi da fakt tak brzo poznat?jsem mela za to, ze v tom 12. tydnu to je spis tipovani 😕

jinak ja resim peceni cukrovi jednoduse - nepecu 😀

betelgeuzz
28. lis 2010

@abra gratuluji ke zkouškám.

@butt já myslím, že záleží na tom, kdo to zjišťuje. Běžný gynekolog, který řeší i spoustu dalších gynekologických záležitostí, nemá takovou zkušenost. Ale na genetice, kde celý den kontrolují jenom miminka, v tom mají větší praxi. Mně se taky zeptala ve 12. týdnu jestli chci vědět, co to je a byla si naprosto jistá.

erinka83
28. lis 2010

@abra tak to jsem nevěděla, že je žitná hůř stravitelná 😒 a celozrnnou jsem dávat nechtěla, jen špaldovou hladkou místo pšeničné, to by mělo být OK, ne?

juju
28. lis 2010

baby spominali ste nejake piskoty bez vajec, malemu asi uz zacnem pomaly zavadzat lepok ale neviem, ake susienky mu dat na chumanie. a o tyzden zacnem s kasami, dufam, ze z toho bude dobre spat 😵

a chcem sa opytat na biokozmetiku, ale na mojasvadba uz nechodim, hadam poradite...z tych chemickych sajrajtov su najhorsie parabeny? alebo cosi ine je este viacej skodlive? totiz mam dlhe huste vlasy a s Emilkom nemam cas na 10minutove rozcesavanie, tak si chcem kupit nejaky nebio sampon a kondicioner ale chcem si vybrat aspon mensie zlo 😖

abra
autor
29. lis 2010

@butt no rikal dr, ze je to na 95%, tak mozna nejakej tip s vysokou pravdepodobnosti 😀 Vsechny holky, co znam, co u nej na nt byly, tak jim rekl pohlavi a vyslo to, i u viky to vyslo, no hele, uvidime 😉 Jmeno vymyslel m., je na to hrozne pysnej 😀

@erinka83 no pokud je ta spaldova oloupana o ty obalovy vrstvy, tak pak je to oka 😉 Ja mam jemne mletou a stejne je bud castecne nebo uplne celozrnna.

@juju nejaky susenky dela tady hipp, co snad jsem se divala, ze nebyly spatny, nejhorsi susenky, co jsem snad videla byly od toho vyrobce, jak dela sunar, to byl mazeeec ☹ ale ja male susenky nedavam, nevyzaduje je, takze nedostava. Uz dost na to, ze musim davat ovoce do jogurtu anebo kdyz ma "svuj den" tak ji davat ochucenou hollandii 😠 😠

betelgeuzz
29. lis 2010

@juju já dávám takovéto křupky http://www.lekarna.cz/kukuricne-krupky-natural-..., kupuji je ve zdravé výživě, mají i pohankové a rýžové. Malé se to dobře jí i drží. Pak jsem ještě zkoušela od Hipp, takový ty pufovaný chlebíky.

butt
29. lis 2010

@betelgeuzz
@abra tak holky diky za rozsireni obzoru, ja totiz i nekde cetla, ze snad v te dobe kluci a hoky vypadaji stejne 😕 bylas abro v prenatalu u vlasina?jinak bych u vas asi cekala vetso odvaz, co se jmena tyce 😀 je to takova klasika, ale krasna samozrejme 😉

aemmi
29. lis 2010

holky, já někde slyšela, že ty pufované chlebíčky jsou pěkný svinstvo, prý se to drží ve střevech a zanáší je tak, nevíte, co je na tom pravdy? asi dotaz na
@abra

betelgeuzz
29. lis 2010

@butt ale pokud na UZV kontrolují srdce a další orgány, tak tam podle mě musí i vidět vaječníky, nebo semenné váčky, ne?

butt
29. lis 2010

@betelgeuzz ja tomu fakt neruzumim, tohle me taky napadlo...ale zda se teda, ze to fakt poznat umi 🙂 ja na velkym ultrazvuku byla az ve 20. tydnu, pred tim jen u myho dr... takze jsem to vic nejak neresila 🙂

abra
autor
29. lis 2010

@butt jj, u vlasina, aji s malou aji tedko. Jakej odvaz? 😀 😀

@aemmi jj, pufonany veci bych nejedla ☹

butt
29. lis 2010

@abra no jakoze viktorie je takovy min obvykly jmeno a i to, co jste meli pro chlapecka neni moc obvykly, tak jsem prekvapne z tradicni nikolky 😀 a vlaisnovi bych verila vsechno 😉 😀

abra
autor
29. lis 2010

@butt ja zadnou nikolku neznam, tak me to prislo fajne, no viktorie je po prababicce, vladimir je uzasny jmeno, nezvykly me moc neprijde, tak uvidime, jestli bude treti a povede se kluk 😀 Ja mu taky verim, a mam ho rada, je desne fajne, jenom ty sestry v prenatalu to sou carodejnice ☹

butt
29. lis 2010

@abra ted to mozna vyzniva tak, ze ti to jmeno hanim 😀 tak to urcite ne 😉 ja jsem tu nezvyklost a neobvyklost myslela v tom dobrym slova smyslu, viktorii znam jednu, vladimiru sice vic, ale spis starsi chlapy, takze by kluk s timhle jmenem podle me ted byl ve tride jedinej...ale ja osobne mam dojem, ze jmeno nikolka je castejsi a neni nic divnyho, kdyz jich pak je ve tride vic.a proste jsem mela dojem, ze vybirate jmena i podle toho, aby nebyly tak casty 😀 konec filozocike uvahy 😀 hele a mas uz bricho?abych te poznala 😀 koukam, ze to strasne leti, za chvilu rodis 😀 jejda ja chcu taky miminko, sasa je uz nejaka velka 😕 jo a myslim, zes mi neodpovedela, kdys zacla prikrmovat...nebo jsem to uz zapomnela 😅

abra
autor
30. lis 2010

@butt jee, v pohode, nijak sem to blbe nevzala 😀 ja nechcu miminko, ja chcu uz tak dvoulety 😀 no nic si budu muset pockat 😀 U nas prikrmy probehly naprosto nestandardne, proto sem neodpovidala, mala se v peti mesicich rozhodla, ze konci s mlikem a nedala uz ani tuk mlika, takze zacala rovnou dostavat prikrmy na sto pro ☹
Pupek mam az za roh, hlavne sem strasne pribrala, prijdu si mega tlusta ☹ Hele, jdes taky na tu prednasku pristi nedeli co sem davala petuli? Ja ted zacinam cist tu knizku, treba se aspon do pulky dohrabu 😀

betelgeuzz
30. lis 2010

autorka stránek kojeni.net dělá dotazník ohledně podpory kojení v porodnicích. Tak kdo chce vyplnit, tady jsou informace http://www.rodina.cz/nazor14448377.htm

anysek85
30. lis 2010

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat co používáte proti strijím? Mně zatím pupendo neroste, ale jsem docela hubená a drobná, děsím se toho, jak se mi ty strije rozjedou. Myslíte, že je ok použít kokosák? Ten by mohl zvyšovat elasticitu kůže, že? Mám bio od Saloosu a jsem s ním moc spokojená.

Co jste v těhotentsví používaly (používáte) vy?

Jinak dilema s vitamíny jsem vyřešila jednoduše. Sehnala jsem si Pregnium - komplex listovky, jodu, hořčíku a DHL (protoře mořské ryby nemůžu momentálně ani cítit) a na zbytek kašlu a řeším to stravou - snad nebudu litovat...

betelgeuzz
30. lis 2010

@anysek85 já jsem používala olej od Weledy, pokud se v DM přihlásíš do babyprogramu, dostaneš knížku pro těhotné a tam je na něj sleva. Já teda nemám žádné strie, ale stejně si myslím, že je to otázka nějakých předpokladů. Moje mamka taky strie nemá a to se tehdy nějaké mazání neřešilo.

anysek85
30. lis 2010

@betelgeuzz Super, díky za tip. Do DM chodím nakupovat často, tak se pozeptám 🙂.

juju
30. lis 2010

@anysek85 podla mna to je postacujuce; ja som brala len kyselinu listovu ale mala som aj tehotenske vitaminy ale z tych som vzdy zvracala takze ostali v policke 🙂 inak ja som si mazala brucho kazdy den 2krat hocijakymi kremami, olejami a brucho mam krasne, teda az na to, ze je este stale mlandrave a musim par kg zhodit

@butt a co potrebujes vediet, mozno ti poradim, kedze Emilko teraz zacina jest

luthien.k
30. lis 2010

@anysek85, strije jsou 95% genetik, já to neřeším.... 😉 Vitmíny při pestré strvě podle mě tky nejsou nutné, toť můj názor 🙂

anysek85
30. lis 2010

@luthien.k Taky si to myslím, jen jsem právě došla k tomu, že nejsem schopná do sebe dostat moc těch ryb - a teď co mrzne, tak nemám ani chuť na syrovou zeleninu, přičemž o kvalitě toho, co je teď k dostání v obchodech si nedělám iluze. Proto aspoň to Pregnium (nebo jak se to píše).

abra
autor
30. lis 2010

Pregnium vypada super doplnek cilenej na vyvoj decka, akorat skoda, ze je tam jen dha a neni tam epa ☹ to by se me libilo jeste vic. Tyhle veci hooodne malo lidi prijma pouze stravou ☹

anysek85
30. lis 2010

@abra Prosím, co je to EPA? O tom nic nevím. Díky.

butt
30. lis 2010

@abra jsem rada, ze ses kvuli tomu jmenu neurazila 😀 hele utece ti jako voda a za chvilu budes mit deti dvoulety 😉 no vidim, ze ti mala dava zabrat po vsech strankach ☹ a v klidu, taky mam mega pupek, taky zas pribiram a to nejsem tehotna 😅 na tu prednasku mi to bihuzel nevyjde ☹

@anysek85 ja jsem ten typ, co ma strie a muzu se mazat cim chcu...takze podle me jeuplne fuk, cim se clovek maze, moc to neovlinis...

@juju dekuji za nabidku.me slo o to, kdy tak zacinat s prikrmama u deti na UM, kt ale byly pred tim nejakou dobu kojeny...u tebe jsem to tu tak zaregistrovala, tak jsem se vyslovne neptala 🙂

erinka83
2. pro 2010

@abra tu se píše, že lněnej olej není moc vhodnej 😕 http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vy...