Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

aemmi
7. led 2011

@andelka a to jíte jako hlavní jídlo, nebo třeba místo buchty, jen na chuť? já tu mám taky jáhly, ale kaše mi moc nejela, ted mám docela chut na něco sladkýho, (ale už ne na cukroví) tak přemýšlím, že bych to taky prubla...aspon bych ty jáhly zpotřebovala, ony myslím, zase tak dlouho nevydrží....

andelka
7. led 2011

@aemmi spíš jako svačinku jsme to měli 🙂 A fakt dobrý. Příště to vyzkouším s meruňkama nebo jabkama. Teď jsem potřebovala spotřebovat sušené švestky z vánoc 😅

aemmi
7. led 2011

@andelka tak to asi dneska zkusím, taky tu mám od vánoc nějaký fíkya oříšky, tak to tam všecko nacpu 🙂

andelka
7. led 2011

@aemmi to bude mňamka. Dá se tam narvat skoro všechno 🙂 ani jsem to moc nesladila, med jsem nenašla, tak jsem tam dala od oka třtinový cukr. A bezva je to.

aemmi
7. led 2011

@andelka jo a prosím tě, můžeš mi kouknout na aktuální graf? pošlu ti odkaz do IP

abra
autor
7. led 2011

s merunkama je ten jahelnik naprosto famozni 🙂 i kdyz ja delam "ochuzenou" verzi bez mlika a snehu a masla 🙂 ale zato s chalvou 😀

andelka
7. led 2011

@abra tak to my jsme "klasici" 🙂 O chalvě jsem slyšela, něco málo viděla, ale pořád nevim co to je a k čemu 😅

abra
autor
7. led 2011

@andelka neznas?? to musis ochutnat, mnam, jedna z mych nejoblibenejsich veci 🙂 hele: http://cs.wikipedia.org/wiki/Chalva fakt luxuuus 🙂

andelka
7. led 2011

@abra znám tak "od vidění" 😀 jak se to jí? samotné, jako mlsání? A do jahelníku ji dáváš v jakém stavu? Mi to vždycky přišlo takové divné. Ale teď jak jsem se dívala na tu wiki, tak jsou tam samé věci co mám ráda. 🙂 Možná ji zkusím vyrobit? Mám doma z vánoc datle🙂

aemmi
7. led 2011

Chalvu nám jednou koupila babička, že prej to jedli když byli malí.... 🙂 přinesla to s velkou slávoü, jakej je to mňam pamlsek...no a nám to nikomu nechutnalo 😅 mi to přišlo jako malta v tekutým stavu, nebo mokrej písek 😀

andelka
7. led 2011

@aemmi možná když to vyrobíš doma, tak je to lepší, že víš co tam máš 😉

aemmi
7. led 2011

@andelka možná 😉 to kupovaný se fakt nedalo, brrrrr úplně cítím, jak to vrže mezi zubama 😅 ale babička si to občas kupuje...ale ona má protézu, takže jí to asi nevadí 😀

andelka
7. led 2011

@aemmi 😀 to je jako když mamka koupila mejdlíčko, že to jako malí měli rádi a to byl humus teda 😝

aemmi
7. led 2011

@andelka 😀 jojo, o mejdlíčku taky moje mamka básnila, pak jsme si to jednou kopili na pouti a blééé 😅 to chalva narozdíl od mejdlíčka se aspoň tváří zdravě 😉

erinka83
7. led 2011

s mejdlíčkem mám stejnou zkušenost 😀 😝

jasekd
7. led 2011

Ten obrazek vypada zvlastne 😝 I kdyz podle receptu tam neni nic spatnyho. A co je to to mejdlicko? Jsem nejak mimo.

aemmi
7. led 2011

@jasekd takovej pamlsek, který byla populární dřív, za našich maminke a babiček, ted už nedovedu odhadnout složení, ale asi pěknej umělej sladkej sajrajt 😝 prostě to vypadá jako mýdlo a jí se to 😅

erinka83
7. led 2011

ale já myslím, že tenkrát to jinak chutnalo, my si to koupily s mamkou a taky jí to nejelo 😒

abra
autor
7. led 2011

@andelka normalne jako kokino to jis 🙂 doma jsem ji delala a nikdy me nechutnala tak, jako koupena, nejvic me chutna v takovym cernym obalu s orientalnim vzorem, mnam 🙂 Na ten jahelnik ju postrouham nahoru,ale kdyz to delas s tim snehem tak nevim, jak dlouho to peces, ja to pecu max 15-20 min, tak aby se ti nahore nepripalila. Ona se rozpusti a udela takovou zajimavou chut a vrsek 🙂

aemmi
7. led 2011

tak koukám na ten výrobní postup, že je tam med, ten z tý kupovaný teda cítit vůbec nebyl 😝 týjo, vy jste všechny takový aktivní, jen já nic nedělám 😅

andelka
7. led 2011

@erinka83 taky si myslím, že dneska to má stejný název ale jiné složení 😅
@abra já dala sníh dovnitř, ne nahoru 😅 aha, tak já se poohlídnu po černém obalu 🙂

butt
7. led 2011

@andelka je to super, kdyz takhle babicka funguje 🙂

jinak podle me je chalva mnamka nejvetsi 😀

a jdu vas zas prudit s prikrmama 😀 co myslite, kdy jogurt, kdyz male davam HA mliko (jsem alergicka)a do kdy ma vubec cenu to HA mliko davat?luthien mi rikala, ze by bylo lepsi do roka jogurt nedavat..doktorka mi minule jen v rychlosti rekla, ze dnes se uz dava "vsechno hned", takze i jogurt...taky me napadl takovej kompromis, ze zacatku zkusit davat jogurt treba kozi..co myslite?

a pak dalsi dotaz, jidlo tentokrat moje.potrebovala bych doplnit draslik, dr mi rika, at jim banany, jenze ty ja moc nemusim..pokud vim, tak je draslik hodne i v bramborach, jenze ty taky skoro nejim 😅 pak asi v merunkach..zustava to i v susenych?nebo nemate nejaky dalsi typy?uz me ty moje ledviny a mineraly nebavi 🙄

andelka
7. led 2011

@butt to je, babi je náš poklad, bez ní by to bylo mnohem náročnější všechno.
Jinak já dala jogurt dneska, zkouším a uvidím co to udělá, jinak se mlíku vyhýbám, i UM. Ten jogurt je přece jen trochu něco jiného, jsou tam ty probiotické kultury a tak.
Všechno hned - no já jdu tak zlatou střední. Na lepek se pomalu chystáme, že dám sem tam, párkrát týdně po trošce a uvidíme.

aemmi
7. led 2011

@butt hele, sušený merunky se hodně doporučujou jako zdroj draslíku, takže tam asi bude 😉

butt
8. led 2011

@andelka taky mi mama moc pomaha, akorat to zkomplikovaly jeji zdravotni problemy ☹ ja s tim jogurtem fakt nevim, pze u potencionalnich alergiku jde o tu blkovinu, kt je ale i v tom jogurtu, ze...hlavne je desny, jak se vsechno rychle meni a doporucujou se pak postupem casu uplny opaky, kdo se v tom ma vyznat 🙄

@aemmi diky 🙂

luthien.k
9. led 2011

@andelka, @butt, jogurt je pro děti nejlépe stravitelný (hned po UM, řekla bych), ale schopnost alergizovat má stejně jako jiné mléčné výrobky. Nicméně, @butt, jestli nemáte na HA mlíko žádnou reakci (a tam ta BKM je), neobávala bych se tolik ten jogurt dát i dřív, mezi 8 až 10 měsícem, ten rok platí u dětí, které už nějaké alergické reakce mají a tak i reakce na BKM je pravděpodobnější. Jen prostě z výživového hlediska, pokud je dítě kojeno nebo pije dostatek UM, tak si myslím, že to není nutné. Jestli pak dáš kozí nebo z KM, je jedno.

luthien.k
9. led 2011

Sušené meruňky mají, pokud vím, i hodně vápníku 🙂

andelka
9. led 2011

@butt no to je fakt, kdoví jestli s eza pár let nedozvíme, že jdme něco dělaly blbě 😅

@luthien.k tak Dany zatím jogurt snáší dobře a chutná mu. Dávám tak 125g na svačinku. On v té době tomu kojení moc nedal, dělal při tom kraviny, spíš si hrál....tak snad nevadí že jsem ho už o jednu dávku MM "obrala". Jinak kojím ráno, v poledne, večer, před spaním a v noci, dohromady 5-6x. Už si říkám, že bych mu přes den zkoušela dávat pít něco v hrnečku, než se to pořádně naučí...Asi už bych měla, když má 3 příkrmy, co?

chaarleene
9. led 2011

holky, jakým způsobem se zavádí lepek? asi nějak postupně, ne? poraďte, prosím 🙂 mám v tom momentálně maglajz, jestli s ním začít už teď nebo počkat do toho roka, tak abych aspoň trochu tušila, jak na to jít 😀

jinak jsem někdy předevčírem zkusila malé dát trochu bílého jogurtu a ksichtila se na to řádně 😀 nesnědla skoro nic, ale to u ní není až tak neobvyklé 🙂

erinka83
9. led 2011

@chaarleene Baru se na jogurt taky pár dnů ksichtila, po týdnu najednou jedla a doteď nezná míru, jogurt prostě miluje 😀 čistě bílej, sladkej jsme jí nenabízela, byla jsem trpělivá...
Jinak ty jsi tu dávala ten jahelník, že?? Je bezvadnej 😵 ale dala jsem tam mražené meruňky, bála jsem se, že by to se sušeným ovocem bylo suchý 🙂