Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

betelgeuzz
26. dub 2010

Holky, v DM mají za 20 bodů slevu 25 % na opalovací krémy, nejsem si jistá, jestli i pro dospělé, ale určitě pro děti. Platí to ale už jen do zítřka.

catf
26. dub 2010

ja se taky hlasim mezi netehu 😎 😀

abro, ja a segra jsme nebyly kojeny vubec, protoze mamka proste nemela...velkej stres pri porodu(ani jedny se nam nechtelo na svet a ja sla nakonec cisarem)..a byly jsme nejzdravejsi mimina/deti v libni..zadny nemoce a zdravy zuby..a to rika mamka do ted 🙂
kdybys nasla neco na netu dostupny v usa(jako tenkrat ty vitaminy), tak dej vedet, za dva tydny mi prileti tchyne, tak by to mohla treba privezt

erinka83
26. dub 2010

bet, té slevy jsem si vůbec nevšimla, myslíš, že je to všude? MAjí to jako u regálu? A ty dětský opalováky jsou u jinejch opalováků?

rosina
26. dub 2010

holky ja jsem taky nebyla kojena 😝 mi to pry nechutnalo 😅 a mamka si myslela, ze jsem proto nedomrla (moc sem se nemazlila a byla jsem furt jakási hubená no ale jinak jsem úplně šikovné děvče 😀 )
abro, o tom netucnym mliku jsem slysela, mela to svagrová a jedla na to máslo, sádlo a maso, ona je úplná kůžekost, přitom jí děsně pravidelně a docela kalorický věci (aby dál nehubla). Když ale dokojila, tak byla nejhubenější za svou kariéru a ještě sem tam omdlela 😲 takže děcko je teda pěknej vetřelec.

allegria
26. dub 2010

Hehe, tak to my jsme jako děcka všichni 4 hrozně žrali. Mamka dodnes s údivem hledí na matky, co nutí svým dětem oslazený srajdy se slovy za maminku, za tatínka, protože my jsme prý žrali tak, že nestačila nabírat jogurt/ přesnídávku/ kašu/ cokoliv na lžičku, neboť jsme měli furt otevřenou hubu 😀.
Ale obezita nikdy u nikoho, protože jsme měli hodně práce, pohybu, nesladilo se moc, atd. Naopak síly jsme měli až moc, prej jsme ve dvou letech jen tak z plezíru doma poponášeli pětilitrový kanystry s kojeneckou vodou... 😅.

allegria
26. dub 2010

Catf: Tak to jsem ráda, že nejsu jediná netěhule 😉. Další dvě kámošky z fakulty jsou v tom (jedna dokonce o rok mladší, takže 22let) a už se tváří jakože byl nejvyšší čas 😀.

butt
26. dub 2010

all nekritizuj mlady matky, jo? 😀

allegria
26. dub 2010

Butt: Šak já nekritizuju, já konstatuju, že je to kolem mě teď samá těhule 😉. A každýmu to vyhovuje jinak, třeba se někdo na miminko cítí už v patnácti a já mu to neberu 😉.

betelgeuzz
26. dub 2010

Eri , tu slevu si vytiskneš na terminálu, takže by měla být všude. A dětský opalováky jsou u nás mezi dětskou kosmetikou.

Allegria, přesně tak, jak se kdo cítí. Když kamarádka mlela asi od 20, že by chtěla miminko, tak jsem si ťukala na čelo. Já si počkala do 30 a jsem spokojená. 🙂

butt
26. dub 2010

holky to se s vama naprosto shodnu, ze zalezi na tom, jak se kdo citi a jaky ma podminky a tak vubec, neexistuje univerzalni pravidlo, kdy nejlip mit deti 😉 jen mi nedalo nereagovat na prispevek all, z kt trosku vyznelo, ze ta jeji kamoska je prdla, kdyz se tvari, ze ve 22 je na dite nejvyssi cas 😀

rosina
26. dub 2010

butt - no me trochu stvou holky, co maji mimina od puberty a tvari se na me, ze o harantech nic nevim a furt se vyptavaji, kdy na to slapnem 😀 mam takovych par znamych a docela se je bojím potkávat 😅 to samozrejme neni tvuj pripad 😀

butt
26. dub 2010

rosi to se divim, ze te stvou jenom trochu 😀 takovi znami jsou dost priserni..vubec nechapu, kde berou tu drzost se ptat na tak intimni otazku...

rosina
26. dub 2010

butt - no tudle se nas jeden kluk zeptal, jestli jeste decko nechcem, nebo jestli mame nejaky problemy 😀

butt
26. dub 2010

ros haha 😀 😀 poslalas ho do haje hned, nebo az za chvilku? 😀 teda ja se ti tady smeju, ale musi to byt pekna otrava tohle poslouchat 😕

cecil
27. dub 2010

Abro, Barico.....mluvíte mi z duše....já taky po Štěpánce měla 75 kilo, ale jakmile jsem se míň najedla/napila, hned jsme cítila míň nalitý prsa, takže jsem se furt musela něčím futrovat! Až mi to bylo protivný a říkala jsem si , že tak nikdy nezhubnu, špeky nevykojím....ale tělo prostě víc dát nechtělo. Na druhou stranu mám kamarádky....nejmíň tři, co mají samy 45 kilo i s botama, prsa tak dvojky a děcka jsou na "smetaně" a přibírají jen s mateřskýho neuvěřitelně. Holt každá jsme jiná.

Takže chtíc udržet kojení rok a půl, musela jsem být krev a mlíko. U druhé dcery už to bylo jiné....s tou jsem při kojení hubla. Zato, jak jsem začala pomalu odstavovat, tak mi přibývaly špeky .... 😅 . Jsem se totiž pěkně rozjedla(spíš rozežrala) a teď spolíhám na léto, zeleninu a pohyb a doufám, že aspoń 3 -5 kilo půjde do háje! 😠 😀

Abro...a když popisuješ jak je malá pořád nespokojená a ty si vyčítáš že jí od toho nedokážeš pomoct....jako bych slyšela sebe pře osmi lety!!! Opravdu. Žádnej doktor nám taky nedokázal poradit, řvala furt, bolení furt, nespala, vyrážku měla, oko jí hinsalo, ucho hnisalo....prostě furt se to sralo! S prominutím. Až jsem se nasrala já a vysadila 100% mléčný výrobky a Štěpánka byla do 14 dní spokojené mimino! Bez bolení, smála se, mohli jsme jít na víc jak hodinu z domu, protože jsem nemusela pořád nahřívat pytlíček na bříško, nemusela jsem vařit prďavý čaj(já ho teda dávala lžičkou), nemusela jsem jí v krajním případě ulevovat rektální trubičkou.....to byla TAKOVÁ úleva! Já ji snad začala mít pořádně ráda až po těch třech měsících....
(navíc jsem ten její řev brala jako přímý útok na mou osobu...."matko, dělej se mnou něco!" ....a já dělala, nevěděla co dřív a stejně jsem žádnej výsledek nikde neviděla....tehdy jsem ještě ani šátek neměla a chovala a chovala jsem ji, aby tolik neplakala, až jsem si odravnala záda a musela s nima jezdit na rehabilitace.....ale člověk pro ten čtyřkilovej uzlíček udělá cokoliv! Jen ten výsledek snažení mi furt scházel ☹....)

Omlouvám se za román... 😅....ještě k tomu kojení/nekojení....já byla jen 14 dní a myslím že trochu vliv na mou špatnou imunitu to mělo.....ale těžko říct, myslím, že důležité je i to, co dastane plod ještě v bříšku...co dostane do vínku...

abra
autor
27. dub 2010

caute, diky moc za vsechny rady, jsem fakt rada, ze se o to muzu tady podelit, pac vetsinou od lidi slysim, ze kazdy decko prece place a dyt je hodna (vidi ju v momente, kdy chrni) anebo nestezuj si, mohlo byt hur a tohle me teda vaaazne nepomaha 😒

S vysazenim lepku a mlecnych vyrobku, to sem zkousela jako prvni vec,opravdu sem vysadila uplne vsecky mlecny vyrobky a vsechen lepek (na dva tydny), ale bohuzel bez vysledku ☹ ☹ ☹ Tedka uz to neni mozny, pac mala je plne na sunaru (uz sem rozresila otazku slozeni umelych vyziv 😎 ) , takze tam se tomu nevyhnu, dostava aspon tu HA variantu, coz by melo byt setrny a do kazdy flasky lefax proti nadymani, denne minimalne dvakrat masirujem brisko, lezi taky na brise, nosim ju v nositku, odrihava, atd atd atd, kdyby to pomohlo , tak budu klidne skakat po usich 😅

jinac kojeni koncim uplne, pac ji vubec nevyhovovalo jist sunar a ode me 2x denne, to boleni bricha se ji strasne zhorsovalo tim michanim, takze tak... akorat me je lito toho mlika co jeste mam, chtelo by to nejak tu lakaci zastavit asi, ale jak? se to asi nejak bude muset stopnout samo ze? ☹

cecil, presne, sileny je, ze vysledek proste videt neni, to je obcas napalicu, fakt 😒 😒

tedko me prijde, ze je mala klidnejsi diky tomu vitaminu b, co ji davam, nema takovy ty nervozni tiky, co mela predtim, tak aspon neco, dokonce si nekolikrat denne hraje, tak si to uzivam 🙂 no musim to zaklepat, aby se to zas nezhorsilo

chaarleene
27. dub 2010

abro, tak aspoň že je malá klidnější 🙂

člověk si často něco představuje a ono to pak stejně dopadne jinak... já jsem zase nakoupila na malou přírodní kosmetiku, hlavně teda na ten zadeček - a zjistila jsem, že jakmile jí začnu mazat prdelku weledou, tak se během chvilky šíleně oprudí 😒 přitom jí ho vždycky omývám vodou s olejíčkem Alverde, často přebaluju atd... a když jí za stejných podmínek mažu Bepanthenem, tak má prdelku jak alabastr 😅 a teď babo raď - mám ji mazat weledou, která je přírodní a neobsahuje žádné srágory, ale nepomáhá, nebo bepanthenem, který sice nějaké ty srágory má, ale pomáhá? zatím teda vyhrává ten bepanthen 😔

a podobně i weledí mýdlo - vždycky, když ji s ním umyju, tak má druhý den hrozně suchou kůži...

herminka
27. dub 2010

Abro, na zastavení laktace existují nějaká homeopatika a měla by pomoct taky šalvěj.

Chaar, asi bych postupovala stejně.

chaarleene
27. dub 2010

a jak jste tu probíraly to kojení - my jsme s bráchou byli oba kojení do 3 měsíců... já jsem se odstavila sama (prý mi přestalo chutnat, když mamka dostala první MS) a u bráchy mamka měla (údajně) hladové mléko, přestal přibývat, hrozili jí, že půjde do nemocnice, takže jsme dojeli ke krávě, brácha dostal kravské mléko (první láhev prý ještě teplou, jak to nadojili, protože mamce řekli, že když do druhého dne nepřibere, tak půjde do nemocnice, tak ho nacpala ještě v autě), pak na kravském vyrostl, a jsme oba zdraví jako řípy, téměř bez alergií (akorát u mě se v posledních letech objevila lehká alergie na pyly), imunita dobrá,... takže je to asi fakt případ od případu 🙂

barica
27. dub 2010

chaar, nase Weledu na zadek taky nesnese, pouzivame bambucky maslo a to je dobry🙂...

erinka83
27. dub 2010

Tak to já mažu Weledu na prcku i na ten exém 😀 Ale teďka už jen jednou denně.... Hermi, ty jsi myslím psala, že by se ta Weleda neměla používat dlouhodobě, ale já už nevím proč?

juju
27. dub 2010

abra a aky sunak pouzivas? 😕

cecil
28. dub 2010

Abro, na zatavení laktace je dobrá šalvěj a máta a homeopatika Ricinus comunis 30 CH.(2x, nebo 3x denně 5 kuliček, tím nic nepokazíš). 5 Ch je na podporu laktace, tu ne.

A HA mlíko je mylsím v pořádku. Štěpánka normální nesnášela, měla po něm průjem, ale HA trávila dobře. Je tam čístečně štěpená bílkovina.

herminka
28. dub 2010

Eri, pokud vím, ta zinková Weleda by se neměla dlouhodobě používat právě kvůli obsahu zinku - ale nevím, proč - buď proto, že si na něj kůže zvykne a při akutních problémech nereaguje tak dobře, nebo proto, že zinek není úplně košer sám o sobě 😕

erinka83
28. dub 2010

hermi, aha, tak my už ty ložiska máme skoro neznatelný, tak ho vynechám úplně a budu jen promazávat bambuckým máslem a uvidíme....

herminka
28. dub 2010

Eri, ano, zkusila bych ji vynechat, vrátit se k ní můžeš kdykoli 🙂

juju
28. dub 2010

baby pomoooc - moja kolegyna by surne potrebovala poradit ohladne alergenov a kojenia - maly jej ma mesiac a stale place, koji ho odsavanym maternskym mliekom lebo jej nechce sat bradavku ale najma vecer sa stale prepina a place a place este aj zo sna ked spi. Chce skusit najst alergeny, co ona konzumuje, co mu mozu vadit. Mate nejaky zoznam a navod ako to zistit - DAKUJEM za pomoc 😵

erinka83
29. dub 2010

Já nejsem odborník, ale v prvé řadě asi úplné vynecání bílkoviny kr. mléka a u dětí je ještě častý alergen vejce, kuřecí... Ale asi bych začla tím mlíkem....

juju
29. dub 2010

dik Eri 😉 to som jej chcela poradit bezlepkovu, bezsojovu, bezmliecnu a bezvajcovu dietu, plus ziadne naduvacie zaleniny, ako cibula cesnak kapusta, kel, karfiol,....ale chcem jej dat komplet zoznam, niekde si pamatam, ze ktosi pisal plny zoznam, ale neviem kde a kto 😒

a preco aj kuracie?

erinka83
29. dub 2010

No říkala mi to tenkrát poradkyně přes atopický exém....