Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

alpiinka
12. únor 2011

priznavam, ze ja som tiez z tych pohodlnych na takeho veci...nehovoriac o mojej hlave deravej 😖 ani som nevedela, ze take nieco existuje...uz som rozmyslala, ze co po porode a toto by nebolo zle, takze link uz je ulozeny 😉
@abra jeeeej, ten pytel je bohovsky, brala by som ho pre seba 😀

aemmi
12. únor 2011

Já jen k těm mléčným kaším s ovocem... viděla jsem spoustu takových receptů, v Betynce, Mamince, různě...já osobně teda tuhle kombinaci nemůžu ani vidět, natož pozřít, u mě je to zaručene na bolení a křeče do břicha, až záchvat 😖 u dítěte to samozřejmě vyzkoušený nemám 😅 ale díky svým reakcím tohle asi dávat nebudu, mně kombinace mléko+ovoce nesedí...ikdyž možná s um by to bylo jiný, to jsem nezkoušela 😀

andelka
12. únor 2011

@aemmi tak to mně sedí, mám ráda ovocné koktejly nebo ovesnou kaši z mléka s banánem, jabkem, ale u dětí je to možná jiné, nevím. I ovocný jogurt je vlastně mlíko a ovoce. 😉

aemmi
13. únor 2011

@andelka mno, já koktely taky můžu...mléko+banán, nebo jogurt+maliny+naředit vodou, to mám ráda a nevadí mi to...ale nevím, asi je problém v tom, když je to mléko teplé, třeba mléčná ovesná kaše+jogurt+jablko, tohle byl recept pro děti, ale už větší, asi tak kolem 2 let? a mně po tom bylo děsně zle...jinak ovocný jogurty mi sedí mnohem víc než bílý, jednou jsem měla záchvat, když jsem si dala k svačině bílý nápoj od Activie a banán, od tý doby nemůžu nic od Activie ani cejtit 😒 ale tohle není samozřejmě obecně, to je můj problém, třeba to děti nezdědí 😅

kessinka
13. únor 2011

Ahojte biomamičky 🙂 tak sa nám pomaly blíži svadba a rozmýšľali sme s partnerom, že možno už aj dieťa po nej (ešte si to ale musíme riadne premyslieť, predsa len naše bytové podmienky sú zatiaľ dosť nevyhovujúce na to aby sme zakladali rodinu). Každopádne príprava je nutná a tak sa chcem spýtať radšej takto v predstihu na nejaké rady čo sa týka stravy, výživových doplnkov a podobných vecí, ak by sa zo mňa po svadbe stala snažilka tak nech som pripravená 🙂 Ďakujem 🙂

alpiinka
13. únor 2011

@luthien.k luth, chcem sa ta spytat, ak si dobre pamatam, tak ty mas ergo nosic bondolino, ja nad nim uvazujem uz davno...len stale nie som si ista, ci je vhodny od narodenia, prip. od 1. mesiaca, kym sa ako tak zorientujem...na jednej stranke som nasla, ze ergo nosice su vhodne od 6 mesiacov a na inej, ze bondolino sa moze pouzivat od narodenia, tak neviem...

kaja73
13. únor 2011

@alpiinka ja mam bondolino,kupila som ho ked mal krpec 3m,ale ako hovoriš može sa použivat už aj skor-cca od 4kg.ja som s nim spokojna.Len si treba bud vyrobit,alebo objednat chranič na popruhy-je na urovni ust babatka a to trochu vadi-je tam suchy zips a skriabalo to krpca.ja som si len zostrihla rukavy zi stareho body a navliekla ich tam,ale daju sa aj objednat originalne.Na chrbat je trochu problem,ked si sama, tam dieta naložit,ale ked už začne dieta spolupracovat tak sa to da.ja som ho 3m použivala denne a neviem čo by som bez neho robila.Dodnes ho použivam,ale už pomenej.

herminka
13. únor 2011

@kessinka Toto kdysi psala Josefka:
Nejdůležitější vitaminy jsou kyselina listová, vitamíny C, D a E a nejdůležitější minerály jsou zinek, hořčík a selen, pak je důležitý dostatek bílkovin a omega 3 olej (rybí olej), ten hlavně v posledním trimestru (pro správný vývoj mozku a nervů a regulaci imunitního systému).
Je důležité připravit i partnera, protože spousta věcí ovlivňuje počet spermií, pohyblivost a kvalitu. Pravidelným kafařům trvá déle otěhotnět než nekafařům, u mužů kafe dost ovlivňuje spermie - úměrně s množstvím.

erinka83
13. únor 2011

@kaja73 my máme Bondolino, ale vůbec nechápu o čem to mluvíš, dítě před sebou přece žádnou látku nemá, dává se přímo na tělo nosiče? 😅

jasekd
13. únor 2011

@erinka83 No ja mam Manducu, Bondolin neznam, ale Kaja asi mysli, ze dite, kdyz kouka do strany, tak ma u pusy popruh nositka, u Manducy to tak je a myslim, ze jsme k tomu meli nejake chranice (kupovali jsme pouzitou), aby dite necumlalo primo ten popruh...

alpiinka
13. únor 2011

@kaja73 @erinka83 dakujem, inac tie chranice som videla na tej stranke, kde predavaju aj nosice... a su tam vase deticky spokojne? ake boli zaciatky?

andelka
13. únor 2011

@alpiinka my máme manducu, malý to slintal ze začátku, když jsme kolem 5měs. začínali nosit, pak už měl hlavu výš. Uvažovala jsem protislintáčky ušít, ale nakonec nebylo třeba. Spokojený je, většinou v ní usne 🙂

@aemmi to je zajímavý 😅

kaja73
13. únor 2011

@erinka83 Jasked to vysvetlila za mna 😉 Je to na bokoch a pri otačani to malemu končilo vždy v ustach
,popruhy boli uslintane a koža maleho podraždena-je atopik.

kaja73
13. únor 2011

@alpiinka moj je tam velmi spokojny.Teraz ho nosievam už hlavne na chrbte.

aemmi
13. únor 2011

@andelka no, je 😅 jsem už dávno chtěla jít na nějaký testy, jestli nemám potravinovou alergii, nebo tak něco, ale poslední 2 roky je to o dost lepší...mám prostě citlivý trávení, tak u dětí budu muset stravu dost hlídat 😉 jinak už mám čajík od Lerosu a chutí mi 🙂

aemmi
13. únor 2011

@kessinka já jsem jedla jen kys. listovou a vedlejší účinek byl, že se mi dost zlepšily nehty 🙂 jinak vitamíny jsem přijímala jen ve stravě a pak vlastně ještě na podzim extra "C"...manžel teda pil kafe normálně, ale dává si tak jedno denně, tak to snad nevadilo...a já kafařka moc nejsem 🙂

andelka
13. únor 2011

@aemmi tak to je fajn že chutná 🙂 Já taky uvažuju jestli se dá udělat test na BKM na přání, páč abych to testovala tím, že nebudu několik týdnů jíst cokoliv s BKM, tak to bych asi nepřežila. Mám malinko podezření, ale kdoví. Nerozjelo se mi to po mlíku, ale z něčeho jiného. čím se to zhoršuje jsem ještě nevyšpekulovala. 😒

butt
13. únor 2011

rozhodla jsem se s kasem udelat na male pokusy 😀 vcera dostala kasi bez UM s ovocem a v noci krasne spala a po dlouhe dobe az do snidane ve sve posteli a prdy ji netrapily..dnes dostala kasi s UM tak uvidime 🙂

@andelka kamoscina doktroka rikala, ze ty testy jsou casto falesny pozitivni i negativni, ze nejlepsi zpusob, jak alergii zjistit, je BKM vysadit..ale ja tomu prd rozumim, jsou tu povolanejsi 🙂

andelka
13. únor 2011

@butt dobré pokusy 🙂 Já zatím dávám nemléčné a dobrý taky, bříško nic, spí normálně.
Aha, tak to je blbý, já kdybych nemohla mlíko ta nevim co bych jedla ☹

abra
autor
14. únor 2011

k tomu mliku, existujou dva problemy s mlikem, alergie na bilkovinu kravskyho mlika (klasicka alergicka reakce organismu) a pak intolerance na laktozu (laktoza se ve streve nestepi, pac to telo neumi a pak z toho jsou prujmy, spatny vstrebavani zivin, ubytky na vaze atd atd). Rozdil je v tom, ze pri alergii na BKM se nemuze jist nic mlecnyho, pri intoleranci uplne staci jist vyrobky se stepenou laktozou, tj treba zakysany, nebo syry a tak.
Takze pokud ma nekdo podezreni, ze mu dela spatne neco z mlika, tak by se melo zacit s vyrazenim mlika jako takovyho a nechat v jidelnicku syry, tvarohy, jogurty, proste vsecko zakysany, po cca 1-3 mesicich vyhodnotit, jakej to melo efekt a pokud problemy pretvravaji, tak az pak vyradit i ostatni mlecny vyrobky.

erinka83
14. únor 2011

@kaja73 @jasekd a jo, to máte pravdu 🙂 My to kupovali až v 9 měsících, nošení novoška mě teprv čeká 🙂 a slintala to řádně i když byla starší 😒 ale k těm chráničům jsme se jaksi nedostali 😀

erinka83
14. únor 2011

@abra abro a jak je to s tím ovocem a mlíkem?

aemmi
14. únor 2011

JO, tak u mě by to vypadalo spíš na tu intoleranci, protože sýry jím normálně bez problémů, jogurty, tvaroh taky většinou...ale třeba jogrut nemůžu na úplně prázdnej žaludek, jinak samotný mléko nepiju, to mi nechutná, jen dřív jsem si dávala občas kakako a to mi občas nesedlo, taky hlavně do prázdnýho žaludku.. a pak ty mléčný kaše, třeba vločková, jáhlová, to cítím, že to mi taky nedělá úplně nejlíp, ale zase jak kdy, já jsem holt divná... 😀
@andelka jinak taky nevím co bych jedla, protože ty různý sojový náhražky mě teda moc neoslovily a kozí výrobky, to teda nee 😝

alpiinka
14. únor 2011

u mna je intolerancia ako vysita tiez 😝 mlieko nemam rada od malicka, takze tam problem neni a po problemoch s migrenami som dost obmedzila mliecne vyrobky a to bol rozdiel dost velky...ale ja zboznujem syry a co sa tyka intolerancie s nimi mam najmenej problemov, zato po vacsom kusku syra zase hroznu migrenu ☹ minuly tyzden manzel robil jeho fantasticke zemiaky na masle asi tak po 100 rokoch...no myslela som, ze umriem, do pol hodiny neskutocne zahlienena, nemohla sa poriadne nadychnut, strasna pachut v ustach a bolo mi celkovo dost blbo a toto mi robia aj jogurty a smotana
@aemmi nemate niekde pobliz M&S? maju neskutocne dobre kozie maslo, tiez som sa k tomu neodhodlavala lahko, ale bola som prekvapena, ake je vyborne a chutovo este lepsie ako kravske 😉 teraz uz nemam problem ani s jogurtmi a syry som sa nasla 3, kt. mi velmi chutia a tie tocim dokola...

aemmi
14. únor 2011

@alpiinka myslíš marks and spencer, či jak se to píše? to nemáme, bohužel...ale je tu zdravá výživa, kde bych kozí produkty asi sehnala, mně kravské máslo nevadí, s tím problém nemám...já řešila fakt spíš jen to mléko...jinak co se mě týče, tak se přiznávám, že jsem v tomhle strašná fajnovka, už jen proto, že je to z kozy, tak bych měla problém to pozřít, vím, že je to špatnej přístup, ale bohužel se sebou už asi nic neudělám...se přiznávám, že mléko kupuju jedině krabičák, nebo v láhvi, ale musí bejt pasterizovaný, ikdyž bychom mohli mít od tchýně čerstvý od krávy, jenže z toho se mi dělá blbě, jen jak to vidím 😒 já si to prostě musím v mozku tak nějak oddělit od toho zvířete, což s kozíma výrobkama bych nezvládla, holt psychickej blok 😅 😀

aemmi
14. únor 2011

@alpiinka jej, ted jsem dočetla, tu tvojí reakci ☹ tak to já na tom takhle zle naštestí nejsem...

abra
autor
14. únor 2011

@erinka83 to nevim, ja se s tim nesetkala, jediny, co me napada je, ze je to vlastne cely jenom jednoduchej cukr (ovoce je hlavne jednoduchej cukr a mliko v kasi je zas laktoza = jednoduchej cukr, ´´pak jeste trochu komplexniho cukru z tech obilovin v kasi) a ten obecne ve strevech dost kvasi a zpusobuje strevni problemy citlivejsim lidem.

abra
autor
14. únor 2011

@aemmi hele, koza je ale hrozne cistotny zvire, zere jenom vybranou travicku, musi mit cisto a vybeh, jinak je mliko naprd, naproti tomu takova krava zere kdeco, nevadi ji spina ani to ze nema vybeh, takze proc ten blok proti koze? 😀

aemmi
14. únor 2011

@abra hele, já nemám blok jen proti koze, i ke krávám, případně ovcím 😅 jak jsem psala, já si to musím v mozku nějak odpojit, že je to od zvířete, proto bych třeba nemohla sníst nic domáácího, ačkoliv mléko, tvaroh, smetanu máme k dispozici, radši si ti koupím holt v Tescu 😅 vím, že to musí znít dost trapně, ale nic se sebou neudělám, se prostě zvířat štítím a smrdí mi...a ty kozy jsou prostě pro mě míň obvyklý, tak proto mi asi vadí víc 😀 jo a to jsem z vesnice 😀 je to prostě taková moje odchylka 😀

luthien.k
14. únor 2011

@alpiinka, to vypadá spíš na alergii než na intoleranci, že nevadí sýr (až tolik), to může být, ono u těch výrobků záleží taky na tom, které ty bílkoviny z mléka převažují (kasein, laktoglobuliny aj.) a taky jde o poměr bílkovina/tuk, prostě i u alergie je to trochu složitější.
U intolerance laktózy jsou příznaky vždy a jen trávicí (plus to, co psala @abra, s následným problémem s vstřebáváním živin), ktežto u alergie je velmi pestrá paleta, od trávení, přes kůži, dýchací cesty, celkové reakce (anafylaktický šok například...).

@erinka83, pokud je kaše z rýžového mléka a ochucená ovocem, tak je to podle mě vpohodě 🙂 To je stejný, jako třeba rýžový nákyp 🙂