Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

alpiinka
14. únor 2011

@aemmi hej, myslela som marksa a spencera...skoda, ze ho nemas na blizku, to maslo by som fakt odporucila na prekonanie kozieho bloku 😀 😀 😀
ja to uz teraz nejako tragicky neberiem, tie migreny boli fakt hruza, takze mi to zato stoji, aj ked sem tam zhresim nejakym dobrym syrom a teraz, ked som v tehu som mala straaaaasne chutky na smazak...tak som si ho tiez 2x dopriala...a tiez to bolo dobre, ze clovek objavil nove chute a zistil, ze niektore veci fakt nie su zleee 😉 a to ja som clovek, co straaaasne nerad experimentuje v jedle, tak to vzdy chvilu trva, kym sa odhodlam 😀 😀

alpiinka
14. únor 2011

@luthien.k aha, tu sa vzdy nieco nove dozviem, ja som si myslela, ze alergia by sa prejavila pri akomkolvek mliecnom vyrobku rovnako a kedze mne syry az tak nevadili, tak som to povazovala iba za intoleranciu 😒 ... este ze som nedavno hovorila, ze aky som ja stastny clovek, ze ziadna alergia 🙄 a ty takto na mna 😕

abra
autor
14. únor 2011

@aemmi tyjo to neee, dostavam infarkt, misto domaci tu teskovou 😅 😀 😨 😀 skoda, ze nebydlim pobliz, ja bych od vas brala to co ty nesnis 😀

aemmi
14. únor 2011

@alpiinka no, kdybych na tom byla tak jako ty, tak to bych asi svoje bloky taky musela přehodnotit, ale takhle mě k tomu nějak nic moc nenutí, snad se mi to nezhorší...ale stejně díky za tip 🙂

aemmi
14. únor 2011

@abra já vím, jsem to ani na bio diskuzi neměla psát, doufám, že mě nevyloučíte 😀 ono my k nim jezdíme spíš nepravidělně, takže stejně je to převážně na nakup v supermarketu...já k těm domácím věcem holt nemám důvěru, ono když člověk pak vidí tu hygienu, spíš vlastně nehygienu, tak mě se z toho prostě kroutí huba 😅

butt
14. únor 2011

takze vcera byla kase s UM a bez ovoce a zas v noci prdela jak diva misto spani 😕 tak jestli za to nemuze proste to mliko 😕

@aemmi koukam ty jo 😀 😀 😀 ja se stitim vseho ostatniho nez domaciho 😀

butt
14. únor 2011

@aemmi a ke kupovanymu duveru mas jo? 😀 😀 😀 😀 😀

aemmi
14. únor 2011

@butt no, abych to uvedla, já tyhle věci ani teda skoro nejím, mléko nepiju od školky, používáme jen na pečení, m. do kafe a 1l nám vydrží min. týden, spíš dýl, smetana jakbysmet, výjimečně do polévky, omáčky, ale to jednou za uherskej rok, zase, já to nemusím, dělám to spíš kvůli manželovi a tvaroh ten domácí mi ani nechutná, ještě tak na pečení, ale třeba pomazánka z toho ne, jak je to takový nakyslý, takže my těhlě věcí spotřebujeme fakt minimum (jinak ujíždím na tvrdých sýrech, mám ráda sýry typu lučina, jogurty a tvarohy převážně ochucený, ikdyž vím, že ty bílý jsou zdravější, ale bohužel to do sebe nedostanu, tak co nadělám) mozek mi samozřejmě říká, že to domácí je přínosnější a zdravější, o kupovaných výrobcích nemám vůbec žádný iluze, ale když to domácí prostě nepozřu, protože bych se z toho poblila, tak holt jím to kupovaný 😒 ono když člověk vidí kolikrát vidí ty zemědělce, jak chodí špinaví a smrdí v krámě, hygienický návyky jak před 100 lety, tak ve mně to důvěru nevzbuzuje 😕

aemmi
14. únor 2011

Jinak domácí vajíčka, maso, zelenina a ovoce ze zahrady a všechno ostatní, to beru všema 10 😀

erinka83
14. únor 2011

@luthien.k @abra no konkrétně mi jde třeba o to, že jsem do kaše, kterou vařím buď z vody, nebo částečně rýžového mléka a na konci přidám čerstvé ovoce, začla dávat trochu jogurtu. Malá už ho odpo nesní takové množství jako dřív, tak jsem myslela, že to pořeším takhle...
Ale @andelka se vlastně ptala vyloženě na to mlíko, že? Já si myslela, že je to to stejné 🙂

abra
autor
14. únor 2011

@aemmi ted ti dame na celo cernej puntik a nebudes sem moct uz nikdy prijit 😀 😀 😎 😎

aemmi
14. únor 2011

@abra 😀

andelka
14. únor 2011

@erinka83 já už ani nevim na co jsem se původně ptala 😅 jo - jestli vadí třeba po ovocné svačině hned kojit, že se mamka divila.

Jako mně co do trávení nedělá zle nic, ale mám něco jako ekzém na rukou, vždycky jsem někde nějakou formu měla, ale nikdy se neřešilo z čeho to je. 😕

erinka83
14. únor 2011

@aemmi já chci tvoji tchýni 😀

aemmi
14. únor 2011

@erinka83 😀 no, má svoje pozitiva, ale zase neni hlídací babička 😀

erinka83
14. únor 2011

@aemmi vše má své pro a proti 🙂 teda nevím proč, ale myslela jsme, že bydlíš ve Vyškově? 😕

butt
14. únor 2011

diskuzi o ovoci a kasi jsem tu rozputala ja 😀 davala jsem male kasi do ni UM a do toho ovoce a mamka se divila, ze to cetla, ze by se nemelo, ze to v brisku dela neplechu..no a mala kazdou noc prdi a blbe kvuli tomu spi, ale me nejak nenapadlo patrat po tom, co je spatne, bala jsem to tak, ze si na prikrmy holt musi zvyknout..ano jsem nezodpovedna matka 😀

@aemmi jasne v pohode 😉 me to jen nedalo si do tebe nerypnout 😀 ja zas racionalne vim, ze nejlepsi je deti rodit vaginalne a co nejdyl kojit, ale proste po blbych zkusenostech s malou mam pocit, ze pripadny dalsi jsme ochotna rodit jen cisarem a kojit nechci 😔 a nevim, jestli se mi nekdy tyhle pocity povede prekonat..takze ono to nestaci jenom vedet, at jde o cokoliv 🙂

aemmi
14. únor 2011

@erinka83 já? kdepak, já pocházím z Krkonoš a nedávno jsme se přestěhovali na Šumavu, ve Vyškově jsem nikdy nebyla 😀

erinka83
14. únor 2011

@aemmi hm, tak nevím, s kým jsem si tě spletla 😀

aemmi
14. únor 2011

@butt no jo, je to tak, se vším, bohužel 😒 ono já tuhle nechuť mám už od dětství, třeba mléko mi znechutily učitelky ve školce, nutily nám ho tak, až jsem se tam jednou pozvracela, pak už mě nechaly 😅 to samý máme s bráchou třeba s rybama 😒 jako manžel mě taky nechápe, když se pořád oháním zdravou stravou a pak radši dotáhnu mléko z Tesca, než bych použila od domácí krávy 😅

luthien.k
14. únor 2011

@aemmi, tak to je dobrý, připomínáš mi mojí sestru, tak zase jí maso, dneska ho už i připravuje, když má rodinu, ale v masně jí bylo vždycky šoufl a nechodila tam 😀
Hele, takovýhle věci člověk na sobě nepředělá (i když ty zemědělci, co běhaj kolem krav, co dojí pro Tesco, smrděj stejně tak, jako ti u vás na vesnici 😀), třeba moje babička má ráda zvířata, klidně se o ně stará, když je třeba (sama žádný nemá, ale klidně pohlídá a tak), dá jim najíst atd., ale nesáhne na ně ani za svět - na psa, kočku... To je něco podobnýho.

luthien.k
14. únor 2011

@butt, tak nedávej kaši na noc, dej ji ráno na snídani raději. Ona je trošku těžší na trávení sama o sobě a jsou děti, co jí na noc nesnesou.

aemmi
14. únor 2011

@luthien.k jo, s masem to sem taky měla problém, když mi bylo tak kolem 18 let... kus masa mi teda nikdy nevadil, ale třeba dát péct kuře? to pro mě byla zdechlina 😅 ale to mě naštestí téměř přešlo 😅 já vím, že všichni zemědělci smrdí 😅 ale když pak člověk vidí, u těch lidí doma, v jaký vaří špíně, že moje babička by v tom nevařila ani praseti, jak přijdou z venku a těma špinavýma rukama šáhnou do jídla, tak si ani radši nepředstavuju tu hygienu okolo dojení apod...nechci to zobecňovat, vím, že všichni nejsou stejní, ale asi jsem narazila na špatnej vzorek, ono když mléko smrdí hnojem, tak jasně, těm lidem, co jsou s tím zvyklí dělat, to asi nepřijde, ale ostatním to většinou vadí...

andelka
14. únor 2011

@butt všechno nej Sašence k 7měsícům 😵 jo a zkus fakt tu kaši večer nedávat. Neteřím to taky nesvědčilo, tak švagrová dávala kaši ráno a večer jen UM.

abra
autor
14. únor 2011

kdyz se tady zminilo kure (aaano chyta me zrava 😀 ) tak tohle koreni je nejuzasnejsi na svete, maj i na ryby, to je taky uplne super, a polivkovy a na testoviny... 😵 😵 😵
http://www.bioeden.cz/korenici_smesi-abrlovi__p...

erinka83
14. únor 2011

@abra tak taková kombinace na kuře by mě teda nenapadla 🙂

aemmi
14. únor 2011

@abra hmmm 😝 vypadá to zajmavě...kurňa, taky mám žravou, dneska celej den 😀 po dlouhý době je mi docela dobře, tak dávám žaludku zabrat 😀

herminka
14. únor 2011

Od této firmy kupuji bylinný peprník a valím ho skoro všude (při kojení to bude asi jedno z mála koření, co budu moct, že?).
http://www.zdravenka.cz/zdravenka/eshop/5-1-Kor...

aemmi
14. únor 2011

Holky, to kupujete někde v obchodě, nebo přes internet, to by se jaksi nevyplatilo, ne? já teda tuhle značku nikde v kamenným krámě neviděla...
@herminka
@abra

herminka
14. únor 2011

@aemmi Zkus se podívat ve zdravé výživě, u nás mají tato koření v zastrčeném regálku ve výši kolen 😀 a vzhledem k těm nenápadným obalům věřím, že si ho málokdo všimne. Ale mám velmi mlhavý dojem, že jsem ho zahlédla kdysi snad i v nějakém supermarketu (jen vědět, v kterém 😀).