Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

luthien.k
2. dub 2011

@jasekd, to je hrůza s tím nachlazením, já jak nestíhám číst, tak jsem to ani nepostřehla, jen zezačátku, když jsi psala, že na Tebe něco leze 😒 A bylas u doktora? Já bych určitě šla, nechala si udělat CRP, jestli to není bakteriální a nasadila co se dá i z normálních farmak, hlavně aby Ti bylo u porodu dobře!
Jinak že je Martínek v pohodě, to je jedině dobře! Hele, já byla taky trochu zdrblá z toho, když Tobíka hlídala prababička se ségrou, když jsem byla v porodce a on si na mě skoro ani nevzpomněl, byli za mnou každý den i v porodnici, tam sice bylo při příchodu: "Maminka! Maminka!", ale odchod naprosto v pohodě, chytnul prabábu za ruku, udělal pápá a už mazal po chodbě pryč, ani se neohlídnul 😅
Zotavuju se dobře, Matýsek je hodnej (jen večer mívá takové záchvaty brečící, uvidíme, jak se to bude vyvíjet), Tobík si ho zatím nijak moc nevšímá a když, tak pozitivně - chce dělat malá malá a tak 🙂

blovitc120
2. dub 2011

@luthien.k krasne deticky 😵. Drzim palce, nech je M. kludne babatko a snad vas ta operacia aj obide. Aj ked... s cestinou nemam problemy, ale naozaj netusim, co je to kyla?
@jasekd uz by sa mohol prelomit vrchol choroby a od zajtra byt lepsie.
@alpiinka ja som pizzu pocas kojenia jedla 😅. Preco by sa nemala, lebo je kysnuta? Ja som vlastne jedla vsetko, co aj bezne jedavam.

jasekd
2. dub 2011

@alpiinka To, co pises, je vetsinou i tady. To ockovani teda ne. Ja jsem za ty prohlidky rada,ze se ohlidaly ty ledviny treba, holka nic takoveho nema, tak tam by asi stacilo min, ale zase jak se furt toci, tak jsem rada i ted 🙂 JInakasi nemas roupama co delat, ne,kdyz si menis fotku atd? 😉 S tim potratem me to mrzi, hlavne ze ted jste uz ve finale 🙂
@luthien.k Nebyla, no tata je muj doktor a jestli se do zitra nezlepsim, tak mu reknu, at si me aspon poslechne, zda to nespadlo dolu, teplotu mam zvysenou, ale nijak dramaticky, snad je to fakt jen nachlazeni, jen hur snasene kvuli tehot. Jinak clovek by mel bejt rad, ze jsou deti v pohode, ale stejne, u tchyne prej slunicko a prijede domu a rve, on je teda vetsinou od nich trochu rezimove rozhozenej, cili unavenej, ale stejne me to mrzi, ovsem kdyby tam brecel a nemohl tam bejt, tak by to bylo horsi. Tak snad to klukum vydrzi, ze jsou hodny 🙂

jasekd
2. dub 2011

@blovitc120 S dovolenim odpovim za Luth. Kyla je hernie, ja nevim, jak se to rekne slovensky, tohle je medicinskej termin. Triselna kyla je, ze do triselnyho kanalu, kudy u chlapecka sestoupily varlatka, vleze vychlipka pobrisnice a s ni bohuzel i obsah dutiny brisni, nejcasteji cast tenkeho streva, takze bohuzel se operovat musi, aby se to neuskrinulo. Martin mel tzv. vodni kylu - hydrokelu, tam jde do sourku jen tekutina z dutiny brisni, opet z neuzavrene vychlipky po sestupu, to bejva v pohode, vstreba se to. Jak se teda rekne kyla slovensky? Uz jsem tu mela jednou jazykove pouceni od Alpinky 🙂

alpiinka
2. dub 2011

@jasekd 😀 a vies, ze ani nemam? normalne by som uz asi cosi kuchtila na veceru, ale sme pozvani k manzelovemu kolegovi, tak neviem, co so sebou 😀

alpiinka
2. dub 2011

@jasekd co sa tyka prekladu tej kyle, tak to fakt netusim, ale skusim google translator 😉 ... aaa naslo: Trieslová prietrž, ale bez tvojho vysvetlenia, by som aj tak nevedela o co ide 😒
a este hladam preco nie tu pizzu a sak to neviem najst 😠 ja som si len zapamatala, ze nie a preto treba rychlo utekat do pizzerie 😀 ... ale ked najdem, dam vediet 😉

ducati77
3. dub 2011

kýla = pruh (po slovensky)

luthien.k
3. dub 2011

@jasekd, tak jak se vyvíjí nachlazení? Já hlava děravá zapomněla, že jste vlastně doktorská rodina 😅 Tak ať Tě kouká taťk pořádně vykurýrovat 🙂
Jinak je to teda zvláštní, ale Tobík je taky s ostatníma daleko hodnější než se mnou... Nějak si to taky nedokážu vysvětlit, ale jsem ráda, já tu nikoho nemám blízko, on není vůbec zvyklý být s někým jiným než s tátou a zvládnul to teď naprosto s přehledem.
@blovitc120, ahoj a díky 🙂 Jak píše jasekd, ta kýla se bohužel operovat musí, ale co už, to nějak zvládneme. Jo a ta pizza - někoho kynuté těsto nadýmá, navíc je to samej alergen (kdo je rizikový - rajče, dráždivé koření, sýr - BKM...). Já si jí načas odepřu, vůbec jsem pro jistotu najela na dost HA stravu a budu přidávat věci postupně za pár týdnů (BKM, vejce, atd.) - bojím se totiž kolik, Matýsek večer dost vyvádí...
@alpiinka, pěkná fotka 🙂

Co se týče té operace, tak mě děsí ten Motol, sice je to špičkové pracoviště co se týče odbornosti, ale jinak je to teda neuvěřitelnej dům hrůzy, jak zvenku, tak zevnitř 😖 Kamarádka, která tam se svojí holčičkou bohužel pobývá poměrně často, už tam spala těhotná i na zemi, protože nebyly postele, vždy odtamtud přijedou nemocní, protože tam neuvěřitelně táhne od oken atd. Už se těším 😝

jasekd
3. dub 2011

@luthien.k No mne je trosku lip, ale malej ma horecky, manzel ho privezl driv, mel 39,7, nechce nic pit, ji jogurt a vodu jen po lzickach a breci, dali jsme zabal, malinko se to srazilo, dostane jeste jeden a pujde zas spat, akorat debil vedle furt vrta a busi kladivem, nevim, co tam furt vyrabi 😠 Jinak detskej Motol, to je jeste ten starej barak? My tam chodili jen na dospelou chiru a ta je v tom novem baraku. To detske jim vylozene padalo na hlavu, bylo to i v TV, tak jsem myslela, ze uz to treba presunuli jinam.

luthien.k
3. dub 2011

@jasekd, ježiš, chuděra malej ☹ Máš doma Kulíška na zavodnění organismu? Je to teda hlavně při průjmu, ale myslím, že i při těch horečnatých stavech by se to mohlo, aby se nahradily ztráty tím pocením... (Už zase radím doktorům, to jsem celá já Jin 😀 ) Jinak u nás, když nechěl Tobík pít, tak dostával právě Kulíška dávkovačem od Nurofenu... Pít nechtěl při angíně, protože nemohl pořádně polykat.

Jojo, minimálně dětské ambulance jsou ve staré budově, fakt děsuplné místo, úzká chodbička, příšerného vzhledu, v ní namačkané ambulance a čekající pacienti, děti sedící na zemi, páč není kde jinde, prostě hrůza. Byla jsem z toho v šoku. V Jil., malá městská nemocnice, má 1000x lepší zázemí 😒 Na oddělení jsme nebyli, takže to se nechám překvapit, jak to bude vypadat tam. Podle vyprávění té kamarádky to samé v bledě modré... 😒

jasekd
3. dub 2011

@luthien.k Nemame, kdyztak manzel skoci do lekarny. Jinak teda docela hruza, ze prave ty deti jsou na tak desnym miste, ta nova budova je uplne o necem jinem... Sice nejdulezitejsi jsou ty odbornici, ale i to proastredi dela svoje a kdyz jsem slysela, ze jim tam padaji balkony, no co dodat...

luthien.k
3. dub 2011

@jasekd, mně to taky připadá jako ostuda, že špičková lékařská péče se odehrává v takovém prostředí... 😖

jasekd
3. dub 2011

@luthien.k Prachy, prachy, prachy... Bud nejsou nebo se ruzne prosustruji, ale prece jen jsem si myslela, ze ten Motol uz se nejak vyresil, vsak jsem po skole skoro 7 let. Ja tu budovu videla jen v TV, vsechny staze jsme meli na dospelym v nove, ale uz tehdy to byla hruza.

luthien.k
3. dub 2011

Ach jo, tak to vypadá, že Matýsek má typickou kojeneckou koliku, stejně jako od posledního dne v porodnici tu hrozně vyvádí, naštěstí je mm skvělý a celou dobu ho opečovává on, já bych to asi psychicky nevydržela, ten pláč 😅 ☹ A to samozřejmě držím HA dietu, beru probiotika, říháme (no moc se mu nechce), dáváme na bříško... No a stejně má záchvaty 😒

jasekd
3. dub 2011

@luthien.k Chuda, no s tim se tezko bojuje, nemam teda vlastni zkusenost, ale co rikala kamaradka, byly to proplakany noci, at delali co delali 😅 U nas kdyz uz se stalo, nepomohlo nic, protoze ze vseho blil, doted nemuzem masirovat brisko bez zvraceni 😅 Takze u nas pak docela frcela rourka a zadne nasledky to nezanechalo, to same rikala kamoska. Tak jestli se nemuze vykakat, tak bych ji obcas pouzila, kor kdyz ma tu kylu. Hele, a co dat ty probiotika primo jemu? Vsak ta BG se smi, ne? Treba by se jich do briska tak dostalo vic. Ja davala primo miminku, ale ja kojila jen castecne, tak to by vubec zadny nedostal. U nas stale plac a teplota, navic zabaly uz nedavam, mel z toho mramorovanou kuzi, tak zatim ten cipek po 6ti hodinach a zitra s moci k Dr. Zatim nekasle, tak podezrivam zub (kez by), nebo ledviny (jen to ne) nebo se rozjede nejaka inf. dejchaci, coz by bylo pravdepodobne vzhledem k memu stavu. Manzelovi uz je tez zle. Jinak to rihani Martinkovi taky dlouho neslo, rikaji, ze nejlip to jde na tygrika. Nebo kamoska polozila, mimino pokoulela ze strany na stranu a znova zvedla, jestli teda dite nezvraci?

luthien.k
3. dub 2011

@jasekd, na ty teploty - nám doporučila jednou na pohotovosti dr. střídat Nurofen a Paralen Sus po třech hodinách (samotné se musí dávat po těch šesti, že...), což zabíralo dobře, je to sice hodně chemie, ale zábaly byly pro něj hrozný, už celkem uměl něco říct a slyšet ho hrozně plakat a křičet studí studí studí bylo dost na nervy... A to jsme balili jen nohy a ruce, víc se u dětí nemá. Že zatím nekašle, to může přijít, u nás taky nejdřív většinou byly horečky a pak až se ukázalo, k čemu to bude. Vy to máte s tou ledinou asi komplikovanější... Ale myslím, že to má od Tebe, což je určitě ta lepší varianta.

BG jsem už koupila, ale chci počkat aspoň ještě týden, měly by se dávat až od uk. 1. měsíce... Kakání mu problém nedělá, ale prostě se začne hrozně propínat, je slyšet, jak mu to v tom bříšku šrotuje a bublá a než se vyprdíkuje, tak hroznej řev... Ale mám rekt. rourku doma, tak to možná taky zkusíme. Tygříka jsem taky ještě nezkoušela, s Tobíkem to nebylo třeba, teď možná bude... Zrovna před chvílí na mm usnul, šmudla... 🙂

estrellita
3. dub 2011

@luthien.k chudatko, uplne jsem si vybavila nase zacatky, kdy mel maly koliky. Tak snad to co nejdriv prejde.
Maty to mel na zacatku taky hodne z toho, ze nechtel rihat. a co se tyce rourky, nekdo rika, ze by se nemela pouzivat cato, ze i na topak deti zvyknou a pak nekakaji samy, ale moje dr rikala, ze ona tehle nazor nezastava a ja jsem ji jednu dobu musel apouzivat denne, proste bud ho necham brecet a trapit a nebo mu ulevim. Uprimne bala jsem se, aby si na to nezvykl, a ted nema zadny problem s tim kakat sam 😉

estrellita
3. dub 2011

@luthien.k tak jsem to odeslala pozdeji, a ty uz jsi stihla napsat. No malemu ta rourka pomohla i tim, ze sel vzduch ven, ne vzdy se vykadil, tak treba by to pomohlo 🙂

jasekd
3. dub 2011

@luthien.k No to je zajimavy, ja zas nasla, ze se ma balit jen telicko a ne ruce a nohy... Vyslovene psali, nohy nechat volne, nejaka doktorka, cert se vyznej. Ja se z pediatrie nepamatuju nic, tata taky leci samy duchodce, tak se mi do toho nechce moc montovat, no zitra se zeptam. Nurofen nemame, zitra dokoupim. Ona ted ta teplota nebyla zas tak dramaticka, na to, ze je vecer, tak jsme nikam nejeli a nechavame to na zitra k nasi. Mozna bych ani nemusela jit, ale je to prvni Martinova nemoc s horeckama a kvuli te ledvine pujdem, aspon me pouci, ono je vsude tolik protichudnych info, hruza, i jsem cetla, ze se to stridat nema, ty dve ucinne latky, taky v tom clanku, ale vetsina to dava jak pises, na stridacku po 3 hodinach. S tou BG to nevim presne, my ji zacli pouzivat az kdyz doslo na dokrm Nutrilonem, cca na 6ti tydnech. Rourky se neboj, Martin taky kadi v pohode sam. A tygrik je dobrej, Martinkovi se vzdycky ulevilo, kdyz uz jsme nevedeli co, tak jsme ho tak chytli a chodili po plovoucce a on prdel, blil a byl stastnej 😀 To jsme taky delali az s Nutrilonem, predtim kazda kapka mlika byla draha 😝 Ale fakt se jim ulevi, akorat jak ho das do jine polohy, zas rval, ledaze by takhle usnul...
@estrellita U nas taky nebyl problem, a ze jsem se bala...

luthien.k
4. dub 2011

@jasekd, fakt zvláštní s tím balením při teplotě, nám na té pohotovosti tenkrát říkala (mimochodem ta stejná doktorka, co se starala o Matýska v porodnici, moc moc fajn, sama má tři děti), že tělo nebalit kvůli tomu, že je to moc velký šok pro dítě (dospělý to už prý snese) a ruce nohy že jo v případě, že jsou horké - některé děti je mají i při vysokých teplotách studené, tak to pak nemá význam... Ty dvě účinné látky - asi to bude nápor na tělíčko, to zpracovat, ale zase když je fakt vysoká teplota, tak za to ta úleva asi stojí... Jsem zvědavá, co řekně váš pediatr 🙂
Ty jo, jak píšeš o té každé drahé kapičce mléka - já mám momentálně prsa nastavená na dvojčata až víceterčata 😀 Mezi každým kojením padne na vycpání jedna plína a při kojení další, jak mi odkapává mléko z druhého a taky musím odsávat před kojením, jinak by se chudák ani nechytil, prsa jsou jak beton 😅 Ale to se snad brzo upraví, až se vyrovná nabídka s poptávkou... 🙂
@estrellita, díky za podporu, je to fakt zvláštní věc tyhle břichabolení, my bychom si podle nich mohli řídit hodinky, jak to přichází a odchází ve stejnou dobu... Rourku už hledám, je to taková prťavá věc, že jí nemůžu najít... 😀

betelgeuzz
4. dub 2011

@luthien.k já tehdy ty bio Gaia studovala a oni to mají v každém státě jinak registrované. Ve Švýcarsku, nebo kde se to vyrábí, jsou psané od narození. A vím, že i Josefka tehdy psala, že probiotika se můžou dávat hned, že tím nic nezkazíš.

luthien.k
4. dub 2011

@betelgeuzz, díky, já je sice skoro denně doporučuju maminkám dětí s AE, jenže to nejsou nikdy tak malá mimina, takže jsem to nestudovala... Takže už začnu 🙂

jasekd
4. dub 2011

@luthien.k Ja prave taky mela pocit, ze se to muze i driv, tak to je dobre 🙂 Jinak jsme u Dr. byli, donesli jsme moc, vysledky zitra. Kazdopadne musime jeste prijit, podle moci nam rekne kdy. Ty zabaly rikala hrudnik a brisko, ale nemam to davat pri teplote nad 39, ze nejdriv leky, ze je to uz dost sok pro dite. Jinak taky rikala, ze muzem stridam Nurofen a Paralen, uz mam koupeno, i Kuliska, dik za tip. Jinak tata treba taky chtel balit nohy, ale jak rikam, on dela dospely, tak mi do toho nemluvi. Takze zaklad je asi bud jedno nebo druhy a nesmej bejt ty studeny nohy a ruce. Vsude pisou to mramorovani, jak je to zavazne, ale ona rikala, ze je to proste reakce cev na zmenu teploty a zadny velky drama, proste mu holt nebudu ty zabaly delat, kdyz to ma. Jinak teplota dnes nizsi, v noci jsem teda furt vstavala, ale jednou vypil i 100 ml mlika, ovsem rano zas nic moc nechtel. Co jsme do nej narvali, dost vyblinkal, ale podle me proste vzteky a refluxem, ne ze by mel nejakou infekci. Asi spis bude mit to co ja, ty ledviny snad ne, ta teplota dnes neni tak vysoka jako vcera. Zitra jdu na kontrolu, snad jeste nerodim. Manzel zustal dnes doma, jsem rada, sotva jsem se dovlekla na stredisko, co mame kousek, sli jsme oba, aby priste vedel, kam ma jit. Jinak teda to mliko zavidim, ja zdimala kazdou kapku a stejne naprd. Ja mam fibrosni mastopatii, mozna to s tim souvisi, ze nefungujou, jak maji, protoze to levy prso, ktery ma horsi nalez, bylo i horsi na kojeni. Ted mam nakoupeny caje, homeopatika a uvidime. Snad se ti to brzo srovna, ono tohle asi taky neni prijemny, hlavne aby to nezatvrdlo, s timhle jsem fakt problem nemela. A snad Matyskovi ta BG pomuze a nebude tak plakat.

petuli80
4. dub 2011

Ahoj holky! @luthien.k - moc gratuluju k chlapečkovi 🙂 😵 Vůbec sem nestíhám chodit a dočítat, jsem třetí týden u našich na rodičovské dovolené 😀 (m. má práci od rána do noci, tak jsem ráda, že se mamka stará o vaření a pomáhá mi s malou, občas pochová, jde vozit a tak), tak nevím, co je nového. K těm kolikám - Amálka má svoji večerní tříhodinovku (co se změnil čas, změnila to i ona přesně o tu hoďku 😀 ), kdy taky řve a řve a vzteká se a nezabírá nic, propíná se, šermuje ručičkami, nenechá se pohladit a kojit ji taky nejde, protože se z toho řevu zalyká, nebo jí zaskočí a tak. Začíná se to pomalinku zlepšovat, když se v té inkriminované době snažím ji ničím nerozčílit 😉 , jako třeba ji na chvilku položit do postýlky a podobně, a stále kojit a odříhávat a kojit a cvičit s nožičkami a vůbec zabavit, aby si pokud možno nevzpomněla, že je její čas. Jsem zvědavá, jestli to ve třech měsících odezní. Říhání a vracející se vzduch ji trochu trápí pořád, ale častěji je na ní vidět, že se rozvztekává sama, vyráží to až z paty 😉
Držím pěsti @jasekd, ať porod proběhne co nejlíp a jsi brzo doma a pak jde všechno úplně pohodově, a vůbec všem, kdo mají brzy termín - nevím, kdy se sem zase dostanu (nemám s sebou noťas a na pc moc nechodím).

jasekd
4. dub 2011

@petuli80 Dekuju, zakladem je, se vylecit a pak to jit musi 🙂 Ty briska vam nezavidim, Martin to fakt moc nemel, tak snad ani druhe nebude tak zle, on fakt moc neplakal...

abra
autor
4. dub 2011

bleee, koliky, mala jecela nonstop dny i noci ☹ ☹ des bes ☹ rekord 8 hodin v kuse rev ☹ doufam, ze druha bude vic v pohode... Ale u ni to bylo myslim i tema alergiema a kvasinkou, takze extrem.

S tim slintanim fakt nevim, jako zuby ji rostou normalne tak nejak obcas nejakej, ale slinta furt a fakt hodne moc, vcera na zahrade za hodinu poslintala satek tak, ze kdyz jsem ho zkusila zakroutit, tak to slo zdimat jak pradlo, no a toto ma fakt uz od toho pul roka. Ze to muze souviset s refluxem a travenim to me nenapadlo, je to mozny, tezko rict. No ja to zkousela, jestli nekdo nemate nejakej tip ceho bych se chytla. Je fakt blby nosit s sebou furt nahradni bundy a kopu bryndaku a tedko kdyz je pekne, tak se bojim, ze se proslinta a profoukne, pac tady je rovina a celkem tady fouka ☹

betelgeuzz
4. dub 2011

@petuli80 zkoušela jsi vysavač? My jsme vysávali celý večery 😀

juju
4. dub 2011

och baby, prajem vela sily pri pocuvani placu (pre mna bolo toto najhorsie - ten pocit bezmocna, ze mu nedokazem pomoct a on tak strasne nariekal ☹ ) no a najma nech to babatka zvladnu a 3 najtazsie mesiace rychlo ubehnu 😉

my sme maleho ked mal 40C horucky, supli do letno-teplej vane, potom sme ho nechali v chladnej miestnosti len v zupane a to zabralo

luthien.k
4. dub 2011

@jasekd, co je to ta fibrosni mastopatie? 😅
Tak doufám, že moč bude v pořádku a je to celé jen viróza (což určitě je, když to máte všichni 😉) Jinak jak vidím, že i co lékař, to jiný názor (třeba na to ochlazování balením). @juju, co píšeš o té vlažné vodě, to jsem už taky slyšela, to nemusí být takový šok, když to není vysloveně studený zábal...

@petuli80, díky 🙂 To se někdo má, že je u pečující rodiny 🙂 Já mám teda zatím doma pečujícího manžela, takže si taky nemůžu stěžovat, naopak, je zatím skvělej, zabaví staršího přes den a večer si "vyžírá" ty kolikové stavy, zajímavé totiž je, že u něj je malej daleko klidnější (v rámci možností) než u mě - asi holt cítí toho mýho "nerva" a vyvádí ještě víc... 😅

@abra, osm hodin v kuse??? To bych umřela!!! My to máme komplikované tou kýlou, já mám hrozný strach, aby si ji tím řevem neuskřinul, každej doktor zatím říkal - klidnit, klidnit, aby moc neplakal 😖 Teda každej kromě toho, co ty kýly operuje, ten to bral s největším nadhledem 😎

jasekd
4. dub 2011

@luthien.k Jsou to vazivove zmeny mlecne zlazy, boulicky, muzou se delat cysty, ty prsa jsou takova tuzsi. Ja si nasla asi ve 20ti boulicku a tak jsem sla na kontrolu, UZ. Neni to nebezpecne, v urcite mire to ma prakticky kazda, ale ja asi trochu vic, hlavne na te leve strane, tam jsem to prave tenkrat nasla, malej se s tim i hur pral na te leve strane, vic to kojeni bolelo, mliko min teklo atd. Ten zabal delam taky jedine vlaznej, ne studenej. JInak martin vypada lepe, teploty snad uz jen kolem 38, 38,5, obcas i neco malinko dobrovolne vypije, i kdyz jindy zas rev. Zitra uz to mozna zvladnem sami, uvidim, chceme setrit volno po porodu, protoze manzel bude doma, co ja budu v porodnici. No snad to riziko uskrinuti je skutecne male,jinak by vam nedali takovej odklad. A ze ten operater je v klidu. I kdyz me hned napadne, ze to bude tim, ze takovejch deti videl mraky a horsi 😝 Protoze nas docent pres ledviny je taky takovej v klidku, zatimco me nalez refluxu IV.stupne (z peti) dostal do kolen a chtela bych hned resit, tak on proste cekaaaa 😀 Pravda, ze u M. to lze, jeho ledvina nereaguje na ten reflux nejakym poskozenim 🙂 Rekli ti treba, jak to poznat, ze se neco deje? Protoze me napada jen bolest a ze dite nebude kakat, jenze to je bezne i u zdraveho ditete, koliky, a ze plne kojene dite par dnu nekaka taky. Takze ja bych teda nevedela... Tim te nechci nervovat, prosim te, jen me zajima, co ti rekli. Jinak nas malej byl taky lepsi u nekoho jineho, jak pises, cejtej z nas ty nervy a unavu, takze ja ho mela pres den a v noci a manzel mel vecery. Ted si deti budem muset rozdelit, akorat manzel dneska M. vubec neslysel plakat a ja ve vedl. pokoji ano, neni proste vycvicenej.