Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

jasekd
3. led 2011

@aemmi Lidl a Penny je bleee 😝 Holinky mezi sejrama, hracky u zeleniny, zmatek. Tam se da nakupovat, kdyz se to naucis, a kupujes jen urcity druh zbozi, vyber tam moc neni. My mame nejbliz Kaufland a Albert apreferuju Albert, je mensi a min lidi a zvykla jsem si na ty jejich veci, vim , kde co maji.... Pak je tu i Penny a Interspar, ale ten je jeste drazsi nez Albert a moc velkej.
@herminka Ja se priznam, ze mazani flakame, u sebe i malyho, a nema problem. Ale je vetsi (9 mesicu) a pritom jeste nesedi, cili sice je ve sportaku, ale lezi si tam, celkem schovanej, ve fusaku, kdyby uz sedel a cucel ven a nebo bych ho tahala na sanich, tak bych mazala, nebo kdyby bylo slunicko, ale na to on nesmi. Kdyz uz mazu, davam bilou vazelinu ( Bila toaletni vazelina, firma Aromatica, je to cesky a pisou, ze chrani pred chladem a je vhodna i pro alergiky), nedavam nic, kde je voda. Nekdo rika, ze novorozenci max do -5ti stupnu, nekdo tam zahrnuje i vetsi deti jako je treba Martin, ale my teda ven chodime tak asi do -12, pokud nefouka, dam treba plastenku, aby byl vic skrytej, nekdo dava plinku pres boudu. Rozhodne nedavat plinu pres pusu podle me. S novoskem bych asi nesla ani do -5ti ze zacatku, opet dle pocasi, hlavne vadi ten vitr.

herminka
3. led 2011

@jasekd Díky za odpověď, doufám, že v únoru nebudou moc velké mrazy, abychom mohli ven 😒

anysek85
3. led 2011

@herminka Taky jsem slyšela, že záleží na BMI - hubenější holky by měly přibrat více. Já mám BMI 20,5 a doposavad nic. Jsem za to ráda, cítím se super, obléknu zatím vše krom obtažených kalhot, jen mě znervózňuje ta Dr.

Problémy s růstem jsme měli taky 😀, malej byl ze začátku strašnej obr, ale už se srovnal a je větší jen o malinko. Dr. to spíše asi bere tak, abych se nějak moc neoslabila já - už tak se jí totiž nelíbilo, že neberu Calibrum, ale jen Pregnium...atd.

Ad mazání: Neuvažovala jsi o nějakém obyč oleji? Já bych do mrazu asi mazala... ale ne zbytečně a ničím komerčním. Dřív se, podle mamky, mazaly děti sádlem a kůži měli krásnou i v zimě 😅 😀. Já naopak asi budu řešit UV záření... Miminko má být červnové a také jej samozřejmě nebudu vystavovat přímo slunci, ale přesto bude nějaká UV ochrana nutná...

betelgeuzz
3. led 2011

@andelka já taky nemám průkazku okopčenou ☹ Mě ani nenapadlo, že mi ji v porodce vezmou, jsem myslela, že mi ji vrátí 😲
@erinka83 @herminka si tady teď připadám, jako tlustá 😀 Před těhotenstvím se měla BMI 18,3, ale nabrala jsem 12 kg, přibírala jsem podle tabulek 😀

@herminka mě naordinovali 10 dní na kapačkách glukozy, které asi stejně moc nepomohly.

betelgeuzz
3. led 2011

@herminka já do mrazů mažu, občas teda zapomenu a Ali má dost červený tváře, asi přemrzlý 😒 Nojo, matka herodes. Na mázání mám zimní hipp, ten je bez parabenů, ale teď bych pořídila zimní alverde, je docela nový, má ho Erinka.

herminka
3. led 2011

@anysek85 Olejem (ať už Alverde nebo nějakým obyč - teď v zimě je prý dobrý sezamový) chci mazat spíš tělíčko, na obličej do mrazu bych měla strach z vysušování (resp. že by se měl mazat na vlhký obličej, tak aby to nedělalo paseku), spíš jsem uvažovala taky o Alverde (jestli se nepletu, mají právě i krém do mrazu).

@betelgeuzz Ty a tlustá, jo? To je vtip dne 😀

aemmi
3. led 2011

@jasekd 😀 😀 😀
se právě chystám do toho našeho velkoměsta, musím najít lékárnu, musím, na kožní a alergologii a nakoupit, tak jsem zvědavá 😅

chaarleene
3. led 2011

jo, Alverde má krém do mrazu, ale naše malá po něm bohužel měla červené a trochu puntíkaté tváře 😒

jinak mně taky vzali průkazku - šla jsem od doktora s tím, že už to brzo bude, takže si ji musím okopírovat a že ještě musíme vyfotit břicho... to jsem ovšem netušila, že to bude tak brzo - kontrakce mi začaly půl hodiny poté, co jsem od něj odešla 😀

anysek85
3. led 2011

@betelgeuzz A nejtlustější jsem tady teda já 😀 (BMI 20,5)

baterka
3. led 2011

ahoj, najdu taky nějakou spřízněnou duši, která výlučně kojí své robě i po ukončeném 6. měsíci? Markovi bude 8 měsíců a jen ho kojím, jsem přesvědčená, že je to pro něj to nej, ale jaksi některé reakce z mého okolí jsou trochu zarážějící.... 😠 , tak co, je tu taky nějaká dojička 😀 ? Jo a pokud si myslíte, že dělám blbost a chcete mi to sdělit, tak ani nemusíte, takovou mám tchýni a docela mi to stačí 😀 😎 ! Dík

jasekd
3. led 2011

Prukazka se priklada k dokumentaci, kdyby neco. Ja se na okopceni vykaslala, tak ted nemam srovnani, nic moc si nepamatuju, akorat vim, ze ted je mi jeste hur nez poprve, citim se minimalne tak o mesic dal, predstava, ze mam vydrzet jeste pres 3 mesice, no a jasne jsem tlustsi 😀
@herminka neni zac. No a je mi jasny, ze se tesis na prochazky s kocarkem, ale ono v zime neni o co stat, tahat ten kocar zavejema, dnes jsem se pekne nadrela. Ja jsem tak rada, ze budu mit opet jarni dite, to je podle me nejlepsi doba a nam to nahodou vyslo. Ja kdyby se holka mela narodit ted, tak se ven nedostanu, protoze ten tandem. kocar nikde neprojede. Vepredu sedi starsi a tezsi dite, navic je to 3kolka (Jane powertwin), to bych se akorat zapichla. Ted mam terenak 4kolak s jednim ditetem a i ten ma obcas problem.

jasekd
3. led 2011

@baterka Ahoj 🙂

aemmi
3. led 2011

@anysek85 tak nejtlustší tu jsem já, netěhotná, moje břícho vypadá tak na 3. měsíc 😀 teda spíš takhle 😠 fuj, jsme za poslední rok nakynula jak buchta 😠

herminka
3. led 2011

@jasekd O smýkání kočáru v závějích a břečce si moc iluze nedělám 😀 a navíc bydlíme na kopci. A o čerstvém vzduchu se teď v zimě, když je drahý plyn a leckdo topí lecčíms, taky moc mluvit nedá 😢 Ale těším se, to jo. Nějaké sezení doma si moc neumím představit.

@aemmi Jestli Tvoje břicho vypadá jako můj 3. měsíc, tak to není žádná hrůza 😀

andelka
3. led 2011

@betelgeuzz nám to říkala PA na cvičení, ale já měla furt času dost, že...a jiné starosti a najednou bylo pozdě ☹ Jako chaarleene. Oni si průkazku nechávají v porodce jako součást dokumentace.
No já objektivně nejtlustší tady asi jsem 😅 Před těhu jsem měla BMI 26 😅 teďka 23,8
Já prckovi mažu obličejík, krémem od Alverde. Nedělá mu nic. Jak je míň než -7 tak ven nelezu. Dneska ven půjdem. Sebe nemažu ničím 😅

@baterka no když nechceš, tak nic říkat nebudu 😀 ale jako doufám, že uvažuješ o tom dávat mu i něco jinýho, ne? Kdy to tak plánuješ? No nevim, ale podle mě ty řeči o potřebě jiné stravy (vitaminů, železa) po 6 měsíci a zkazky o určité senzitivní periodě, kdy je dítě na změnu připravené, mají něco do sebe. 😉 Ale záleží na tobě a jak malej prospívá, že.

baterka
3. led 2011

@jasekd ahoj 🙂 a dík za odkaz, uvidíme, zda se někdo "chytí"

@andelka ale jasně, že někdy začnu, ale asi ne ještě dřív jak za 14 dní, měsíc, nevím, uvidíme, jak to půjde. Abych to trochu popsala, on se po jídle nesápe, pije klasika po 3 hodinách, v noci dvakrát, spinká pěkně, přibírá a doktor je spokojený. Ten, u kterého je Marek registrovaný teda příkrmy doporučuje, ale moje známá dětská dr. zas říká, že pokud vydržím do roka jen kojit, udělám pro něj nejlíp. To samozřejmně nevím, jak to půjde, ale nikam nespěchám. Kamarádka kojila kvůli atopu syna do 13m (jen) a pak rovnou přešel na normální stravu, kašičky nikdy nedělala 😉 .

baterka
3. led 2011

@andelka jo ještě bych dodala, že jsem zeleninku zkusila (cca před měsícem), ale vůbec to nechtěl, mrkev doslova plival a pak se pozvracel, takže jsem to odložila na neurčito, až to bude chtít sám, jen nevím, jak nechat prověřit, že má dost železa, já totiž tak trochu skoro nejím maso... 😅

jasekd
3. led 2011

@herminka Vesnice kolikrat horsi nez mesto 😠 Ve meste je ustredni topeni, na vesnici se topi vsim moznym. U nas na sidlisti pohoda, mam 5 minut k prehrade, do lesa 10 minut (Jablonec nad Nisou), ale jak se vjede mezi baracky, hnus.
BMI ja mela pred Martinem 19,7, chacha, kde jsou ty casy.
Ja teda kaslu i na nejake foceni bricha, psani toho detskeho denicku apod, tak snad me to nebude jednou mrzet. Jsem na to jaksi nedusledna, i kdyz je tohle nejspis moje posl. tehotenstvi, ale proste se mi nechce. Ted nemam ani jednu fotku bricha, vlastne jednu ze soboty z bezek, to jsem si rekla, musim se vyfotit, s M. jsem se taky fotila, at haranti vedi, ze lyzovali uz pred narozenim, az budou drzkovat, ze se jim nechce 😀

aemmi
3. led 2011

@jasekd běžky=nejlepší zimní sport 🙂

herminka
3. led 2011

@jasekd Přesně tak, nebydlím vyloženě na vesnici, ale ve čtvrti s domkama, a je tu daleko větší smrad, než když jsem bydlela v tomtéž městě na sídlišti 😖 Jé, běžky 😵 Kdybych byla ve Tvém tt, asi bych se taky vypravila aspoň kousek, ale teď už si netroufám.

jasekd
3. led 2011

@baterka Hele, a to zmaknul z kojeni pak najednou normalne jist? To muze bejt docela narocny... S tim zelezem, nevim, jakyho mas obvodaka, ale co takhle se objednat jakoze na prevenci. Ja teda nechodim, muj obv. lekar je muj tata a nejak to neresime, ani nevim, v nasem veku, jak casto mas na prevenci u Dr narok, ale jit tam a poprosit o krevnak atd, ze jsi vegetar. a chces to vedet. Pres detskyho bych to nehnala, stejne ty nejsi v jeho peci, no zjistit stav u sebe a pak se podle toho rozhodnout, co dal, no a nebo at ti to zaridi ta tvoje kamoska, jak ona se na to tvari? Protoze jako temer vegetarianka mu opravdu podle me nedas uplne vsechno, nevim. Budes si muset dat nejakej biftek 😀 No to nelaka ted nai me, a ja maso celkem jim. Jo, byla jsem konecne na bezkach, a neporodila, takze super 🙂 Zas na Maxove kousek od nas, udelala jsem Vendule? podobny foto jako Martinovi, jak js. tenkrat davala do diskuse 13 tt....

andelka
3. led 2011

@baterka no já už bych teda pomalu začala. Jasně že když něco vyloženě nechce, tak se má počkat a zkusit třeba za týden, nebo jinou zeleninu. Já tak po 6 dnech opustila kaše na večer a vrátím se k nim později. Ale do roka jen kojit je podle mě přeháňka. 😕 I u dětí s nějakou zátěží se doporučuje kojit tak o dva měsíce dýl než běžně, takže po tom 8 měsíci už bych s tím určitě začala. Však postupně, po troškách, než se dostane na "normální" porce a režim, tak uteče času.

andelka
3. led 2011

@baterka jen jak píše
@jasekd tak preventivka u obvoďáka je co 2 roky 😉 Já bych se třeba dost bála, maso zas tolik nejím a v těhu jsem musela brát železo navíc.

jasekd
3. led 2011

@aemmi
@herminka Je priznivci bezek, super 🙂 V tvem tydnu, pokud bych se na to cejtila a nemela takovej pupek (vypadam jak pred porodem) bych sla jen po rovince a jen pokud bych mela tu rovinku za barakem, nikam bych nejezdila, to je jasne. Loni s Martinem jsem jezdila kratke trasy max. do 10 km v tom 7. mesici, pak uz ne, nejsem blazen, aby me rodila nekde Horska sluzba 😀 A chodila jsem jedine s manzelem, ne sama. Jako Jizerky jsou plne lidi, ale myslim, ze by vsichni utekli 😀 Pristi vikend prijede manzel sestrenice na Jiz50ku a my se budem divat na prenos na CT4 🙂 Manzel ji jel jednou, protoze tenhle kluk onemocnel, tak aby nepropadlo startovny, a prej nikdy vic. My jsme bruslari a 50 km klasicky je na nas maso, cili ja to nejela nikdy a ani se nechystam. Bezky ja muzu i v telce, ted v mem stavu asi i radsi v telce 🙂

jasekd
3. led 2011

@andelka Ja taky brala zelezo, ale jen chvili, protoze po nem jsem se nemohla vubec vys... 😠 To radis budu trochu anemicka, fakt to byla hruza (Aktiferin jsem brala).

betelgeuzz
3. led 2011

@herminka já myslím, hlavně kvůli těm přírůstkům. 😀

andelka
3. led 2011

@jasekd já brala taky Actiferin,ale nedělalo mi to nic, kromě barvy 😀 Teď beru Mamavit a piju Gravimilk, občas, pro pocit, a když už to mám koupené. 😅 Já té zelenině a ovoci moc nedám, nějak nemám chuť a dřív jsem ani nemohla, když jsem plně kojila. I teď si dávám pozor ještě co jím.

aemmi
3. led 2011

@jasekd táta ji taky jezdil, ale to už je dávno 😀 ikdyž s jeho kondicí, by to dal nejspíš i ted...já teda radši klasiku, na bruslení jsem si chtěla koupit lyže letos, ale není financ, tak až za rok, snad...já letos ještě nebyla 😒 nebyl absolutně čas, o vánocích zase chut a manžel na to není a ted na mě vlezla nějaká choroba, tak zase nic 😠 jó, jIzerky, tam se to jezdí 😉

abra
autor
3. led 2011

anysek, tyjo, siggovka v cine? brrr ☹
ten bulgur to je aaala kuba co? 🙂 manm 🙂
doporuceny prirustky jsou, to by ti mel rict dr, nebo mi napis do posty tvou vysku a vahu pred tehu a ted a ja se ti mrknu, kolik bys mela mit, ale sou to tabulkovy hodnoty, ja sem treba s malou pribrala 25kg, ktery sly pak hned dolu az na 3kg ty sem si nechala 😀

Peti, tak to sem zvedava, jak dopadnete, a kdybys pak chtela plan, tak dej vedet 😉

hermi, takova brca z dm, v minulym tehu me to desne chutnalo, ale ted to nemuzu ani videt 😀 kazdopadne sem ju u porodu mela a skoda, ze sem nemela aspon tri a tentokrat si beru 2dc cervenyho.
Malou jsem mazala kdyz byla uplne mrne, ted uz ju nemazu, jenom kdyz je pod nulou a mazu se taky. ale kdyz sem ji mela v satku pod bundou, taxem ju mazla jenom fakt malo, jinak se opotila pres to namazany (zimni mast od weledy), pac ji tam bylo akorat teplo

@baterka , z ceho prijmas ty (a nasledne pak malej) bilkoviny, B12ku a n3 a n6 mastny kyseliny? Mas to nejak poreseny?

andelka
3. led 2011

@baterka teď jsem si vzpomněla, že jsem tuhle na kojeni.net zahlídla něco podobnýho v sekci otázky a odpovědi nebo tak něco - akorát paní kojila dcerku 11 měsíců (nebo 13, kolem roka měla) Jelikož je to stránka podporující kojení, tak si asi myslela, že ji pochválí, ale dost se spletla. 😅