Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

prsky
10. čer 2011

@vonavakvetinka melasa by mohla stacit + ak dojcis davaj aj sebe + cervene maso (najlepsie sa z neho maso vstrebava) a k tomu vit C (najlepsie z DM praskovy, zarabat dietatu do vodicky, dzusiku, caju...)

vonavakvetinka
10. čer 2011

prsky, dakujem za odpoved
vycitala som si vsetko na nete, melasu uz mam kupenu, davam mu 10 ml denne do ovocia
tiez cervenu sosovicu, hov. maso, susene ovocie (marh., slivky) - z toho ale vela kaka, takze to seknem a aj o tom C vit. viem, ale snazim sa davat par kvapiek citr. stavy
tiez ta cvikla, kolko ml. denne moze take male dieta? ma 14 mesiacov
nie, uz nekojim, musela som po 8 mesiacoch prestat

butt
11. čer 2011

@josefka ahoj, rada te tu "vidim" 🙂 casto nam tu chybis 🙂 doufam, ze se ti dari dobre 😉 s jogurtovacem bohuel neporadim, nemam zkusenosti...

estrellita
14. čer 2011

@josefka my jsme pouzivali jogurtovac od Ety (je teda uz hooodne stary), ale pak jsme ho vratili rodicum, protoze tech 6 jogurtu jsme nebyli schopni hned snist, tak se vzdy tak 2 zkazily ☹ vydrzi par dnu. ale dobre byly, to jo, i kdyz stejne zalezi na mlece, ktere se tam da 🙂

erinka83
15. čer 2011

jak se pozná zkažený jogurt? Já jen že občas mi zůstal v lednici zbytek Hollandie a i po třeba týdnu vypadala furt stejně... ale jíst už jsem se ji neodvážila...

estrellita
16. čer 2011

@erinka83 tak tyhle domaci jogurty hned hodily plisen a takovou nazloutlou vodu nahore 😝

andelka
16. čer 2011

Nám teď vydrží velká Hollandia dva dny. Jakože jeden den ji otevřu, zadělám víčkem a druhý den ji dojíme. Tak to by mělo být OK, co? Vypadá normálně. Já na jogurtu většinou nepoznám jestli mu něco je a dost často ho jím pár dní po. Neotevřený, ale holt prošlý. Choť se občas v supermarketu nedívá na data spotřeby a nakoupí 10 jogurtů a nestíháme to sníst.

anysek85
16. čer 2011

@erinka83
@estrellita
Není ta nažloutlá voda obyčejná syrovátka? 🙂. My Hollandie jíme často a hodně a běžně je necháme i 2-3 dny v lednici a nikdy nebyl problém. Kupujeme ty velké bílé, což najednou nesníme, takže si jen dáváme pozor, abychom do nich vždycky sahali jen čistou lžičkou a syrovátku popř. zamícháme do toho, a nebo slijeme a hotovo.
Miminu bych to, pravda, třetí den v lednici asi nedala, ale u nás zatím žádný problém. Teď z nich manželovi dělám zmrzku a je moc dobrá. Není to sice nic moc zdravého, ale je to dobré a rozhodně lepší než zmrzky ze ztuženého tuku, co jsou k dostání v obchodech.

Takže kdyby někdo chtěl:
Polovinu Hollandie, cukr moučka nebo med (ale pozor, je dobré použít lesní, nebo nějaký nearomatický - např. s lipovým to není dobré) a obyčejné kvalitní kakao holandského typu + jahody/maliny/banán/třešně (nebo co máte prostě zrovna v zahrádce). Z Hollandie, kakaa a medu(cukru) umícháme čokoládovou zmrzku, polijeme tím ovoce a dáme zmrazit. Je mo fakt dobré a docela smetanové 😵. Pozor: Jednou jsem to kdysi dávno zkusila udělat z nekvalitního jogurtu (Danone, nebo tak něco - evidentně z vody a želatiny 😝 ) a bylo to hnusnééééééééé a vodové 😝. Takže Hollandia je podmínkou 🙂.

anysek85
16. čer 2011

@josefka My zkoušeli tenhle: http://elektro-tisnov.eberry.cz/male-elektrospo...
(koupili si ho rodiče), ale moc nám to nejelo, jsme zvyklí právě na ty Hollandie. Jogurt z toho mi divně smrděl... ☹, ale ne krávou, prostě jako by byl zkažený. Stejně jako když jsem dělala jogurty doma na topení a nechala jsem je tam moc dlouho. Takže já můžu bohužel akorát tak jeden nedoporučit. Rodiče v něm už taky jogurt nedělají.

estrellita
16. čer 2011

@anysek85 pruhledne zluta ano, ale tmave zlutat zakalena urcite ne 🙂 a to se prave stane a pritom plesnivy. Ale ja mluvim o domacim jogurtu.

anysek85
16. čer 2011

@estrellita Aha, tak to jo 🙂.

erinka83
16. čer 2011

Holky, já teda Barče už dávám tu Hollandii i 3. den, furt se tváří OK, tak doufám, že to není moc špatný se mnou?? 😀
@anysek85 To potom jíte to zmrzlý ovoce? to se dá? nebo zas nechat chvíli povolit?

josefka
16. čer 2011

diky holky za rady.
Holandia v lednici 2 -3 dny vydrzi v poho ....
ja si chci delat jogurty z raw mleka, mam super zdroj nepasterovaneho mleka, ktere mi vydrzi v lednici 5 dni bez toho, aby se zkazilo ... v sobotu ho koupim a v patek dopijim. Jestli se dopracuju k diteti, tak az se dostane do veku, kdy bude moct kravske vyrobky, tak mu take budu davat jedine tohle .... tedy pokud se nic nezmeni na dodavateli a kvalite 🙂

jasekd
16. čer 2011

Ad jogurty, my jime otevreny druhy den, obcas i treti, ale martinovi ten otevreny nedavam, nacnu mu novy.
@anysek85 Dotaz jako Erinka, jite to hned nebo nechas povolit? Protoze nanuky a zmrzky z kramu jsou zmrzle, presto mekke, nevim jak to delaji, kdezto me pokusy o domaci zmrzlinu skoncily uplne kamenne, musela jsem to nechat povolit a pak z toho byla spis tekutina 😅 Hned se to jist nedalo...
@erinka83 Kdyz ti vadi zmrzly ovoce, tak ho rozmixuj. Ja ale treba zmrzlej rybiz cucam jako bonbony 😅

anysek85
16. čer 2011

@jasekd
@erinka83
Holky, to je právě výhoda té Hollandie, nechám to chvilku vytažené z mrazáku a už cca za 5 - 10 min je to příjemně povolené, vodové to není. Manžel si to škrábe normálně lžičkou. Banán asi nemá tolik vody a je dobrej i zmrzlej, jahody jsou sice "na kámen", ale krájím je na kousky, takže mu to nijak nevadí 😵. Opravdu myslím, že je to složením a konzistencí té Hollandie. Jak jsem psala - s nekvalitním jogurtem to bylo hnusné a vodové, ale ta bílá Hollandie se na to hodí. Je to taková trochu "zdravější" alternativa zmrzliny. Sice je tam cukr a hodně kakaa, ale zase je to bez ztužených rostlinných tuků, barviv a dalších éček. Manžel tomu říká MROŽ a chutná mu to 😀. Děcka (když je tu mám na návštěvě nebo na hlídání) mi to taky normálně jí a chutná jim to (těm ovoce krájím na malé kostičky) a to jsou mlsouni zvyklí na brumíky, kinder a algidy apod ☹ 😝.

jasekd
16. čer 2011

@anysek85 Tak to zkusim 🙂

erinka83
16. čer 2011

@anysek85 tak jsem to strčila do mražáku bez ovoce, stejně žádný nemáme 😀 a už se těším 😵 jsem akorát potřebovala spotřebovat hollandie, @andelka byl nakupovat manžel 😉 🙄

anysek85
8. črc 2011

@abra
@erinka83
@jasekd
@betelgeuzz
@estrellita

Ahoj holky,

help, moc prosím o radu.

Používáte některá koupelový mycí olej ALVERDE? Já ho mám pro malouška a vyhovuje nám, ale nevím, co s vláskama. Myjete i tím i vlásky? Malej má pak děsně mastný páčo 😅. Neba na vlásky používáte něco jiného?

Díky moc 🙂.

herminka
8. črc 2011

@anysek85 Malý je asi celkem vlasáč, že? Můj synek má doteď spíš takové chmýří a olejem ho umyju bez problémů.

erinka83
8. črc 2011

@anysek85 my máme na mytí šampon na tělo a vlásky od Hippu, ale nevím, jestli jsme tím koupali i tak malý mimčo, fakt si to neuvědomuju, ale koupenej už tenkrát byl... Vlasů měla teda dost, mastný určitě nezůstávaly... nechceš už se přidat k nám? 😉

luthien.k
8. črc 2011

@anysek85 , podle mě na mytí malého miminka (i na vlásky) bohatě stačí čistá voda, parfémovaný olej bych na citlivé mimi nepoužívala - teda jsou v něm určitě aroma oleje, že...? Ale já se věnuju hodně atopickým dětem (a doma dva atopiky mám), takže jsem z toho poněkud zdeformovaná 😀

estrellita
8. črc 2011

@anysek85 ja na hlavu maleho pouzivam sebamed,ale on zadne velke haro nema,takze vlasy nemyju kazdy den 🙂

jasekd
8. črc 2011

@anysek85 Ja pouzivam Sebamed, vlasy jsem mit musela, mel seborheu a navic vecne nablito 😀 Dcerunka ma jen nablito... Pro oba od narozeni. S Alverde nemam zkusenost. A velka gratulace, mimi je hodne cerstva zalezitost koukam 🙂 At se vam dari 😉

erinka83
8. črc 2011

@jasekd a to vám jako na seborheu pomáhal šampon? Já než jsem si toho přes to její háro všimla, měla žlutou celou hlavu, tak jsem ji namazala kokosákem a před koupáním vyčesala a pak jsme to vymyli šamponem, ale jen šampon by teda nepomohl... pak to měla ještě jednou, tak stejný postup a od té doby naštěstí OK...

jasekd
8. črc 2011

@erinka83 No tak jsem to myslela, vymejt pak to mastny, samotnej sampon nepomuze, ale ono jde hlavne o to, nejak ty krusty narusit, rozmachat a pak vykartacovat, celkem jedno, cim.

catf
13. črc 2011

ahoj holky, jen jsem chtela napsat, ze v dm drogerii maji za 20kc bio kukuricne krupky bez soli a pridaneho tuku(proste pouze kukurice). Koupila jsem je segre pro malou a rikala, ze jsou dobry.

erinka83
13. črc 2011

@catf mně všichni říkali, že ty křupky jsou tvrdý, tak jsem je ani nezkoušela, ale je fakt, že teďka už by to malá asi zvládla....

catf
14. črc 2011

tak to se segry na to zeptam. on rikala, ze jsou chutove dobry, ale nevim, jestli je mala uz zkousela zuzlat..teprve ji rostou dva spodni zuby🙂

catf
17. črc 2011

eri, tak jo, pry jich par snedla, ale pak uz je nechtala, takze fakt budou spis pro starsi deti se zubama

erinka83
17. črc 2011

@catf aha, ale tak to u nás už by asi prošly, když malá zuby má... ale holt to nejsou asi vhodný křupky do začátku... Jako je spousta křupek bez čehokoliv přidanýho, jen jsem nenašla BIO....