Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
15. dub 2010

butt, jasne, ale me se to treba zadrhava v pracce o tesneni, takze pak musim nektery vyzdimat

bet, za kolik? 😀

erinka83
15. dub 2010

Abro, zajdi do DM, tam mají nějaký síťky taky 😉
A depky že moje malá spí celou noc neměj, už asi měsíc to není pravda 😀 Užila jsem si to 2 měsíce a šmitec 😀 Teď se budí 1-3x, tak podle toho kdy se vzbudí poprvé jdu buď hned přebalit nebo nechám na později....

abra
autor
15. dub 2010

eri, tak tos me potesila, ze nemas superdite 😀 nee,kecam, prala bych ti aby spala porad cely noci, to vstavani je fakt nahouby. Kde v dm je maj? v jaky sekci? Ja sem je tam hledala a nakonec sem naznala, ze asi nevedou ☹

erinka83
15. dub 2010

no bavily se o tom holky v diskuzi o látkovách, narazila jsem na ně jak jsou prášky, spíš teda aviváže a tak, u nás byly někde spíš nahoře...

juju
15. dub 2010

chaarl, ale ved mas este malinku malu, tak BKM este mozde dopadnut hocijako, nie? 😀

vy tu mate vsetko dievcatka, ja vam sem onedlho pomuztim trosku atmosferu 😉 ja som si kupila na umyvanie prdelky obrusky a kaku mozno budem davat dole vlhcenymi obruskami, inak obrusky namocim len do vody. A kdesi som citala ze prdka sa da dobre ocistit aj obruskom namocenym v oleji 😕

juju
15. dub 2010

uz mi zrusili obrazok 😠 ☹

erinka83
16. dub 2010

juju, však ten mycí gel od Eoné je myslím na bázi oleje... Některý holky si tak dělají domací mycí gel - do té ředící lahvičky do převařené vody nějaký olejíček a možná éterák, nevím....

barica
17. dub 2010

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a koukam, ze jsem prisla o diskusi o BKM🙂... o pomuckach jste se tam bavily vicemene jen o nocnickach, takze nekdo asi s timto produktem zkusenosti nemate?!
http://mokoshop.cz/index.php/pro-jistotu/minima...
z pocatku se mi to docela libilo, ted se ale bojim, ze ta jedna strana, co neni prisita ke gumicce z toho bude stejne vyklouzavat, takze bude asi lepsi nas zajety postup, vkladacku ve vlnaccich... davam to ale do navlikacich, tak jsem si rikala, jestli by to s timhle produktem nebylo rychlejsi, pohodlnejsi🙂?!

butt
17. dub 2010

ahojte 🙂 zajimal by me vas nazor, docetla jsem se, ze je takrka nutnost i malymu miminu poridit na leto opalovaci krem..pze slunicku se neda vyhybat 100%... me to prijde asi trosku divny 😀 jakoze kdyz na mimino chvilinku zasviti slunko, tak to prece az tak nevadi..nebo jsem mimo? a pripadne pokud myslite, ze je vhodny mazat, mate nejakej tip na dobrej opalovaci krem, kt byste mazali i uplny mrne?

abra
autor
17. dub 2010

juju, ten olejovej umyvak si delam doma, driv jsem to delala z eone, ale ted to delam z alverde myciho detskyho oleje (pac je tam i ten rapik), prevarim trocha vody, dam to do kalisku s vrskem (driv v tom prodavali robi tatarak 😀 ) a trikrat striknu z ty alverde flasky do ty vody, zatrepu a dam v koupelce na topeni, aby to mala abra nemela na prcku studeny 😀 Funguje bezvadne 🙂

barico, s tim nemam zkusenost,ale na deckach sem to videla, ja nevidim problem sundavat plenu, kdyz ma mala jenom navleky, takze jediny co sem resila bylo, ze chci aby kdyz ju nechavam "vetrat" tak aby mela neco na zadku a nemela curaci anarchii 😀 takze mam tohle: http://www.branakdetem.cz/mokomaxi-fleesove.htm

butt, to by me taky zajimalo, kdy mazat opalovakem, decka maj hrozne citlivou kuzi, tak aby se me mala nespalila, dneska na nu chvlu svitilo, byli jsme na zahrade...

butt
17. dub 2010

abro tak nam treba nekdo poradi 😀 si prave rikam, ze kdyz maji tak ciltivou kuzi, jestli je fakt uzkostlive mazat...ze jsem mela dojem, ze cim min se toho na ne dava, tim lip.. ale neumim posoudit, co je horsi, jestli par paprsku slunicka, nebo opalovak...

abra
autor
17. dub 2010

butt, ja myslim, ze prave proto, ze maj tak citlivou kuzi, tak se lehko spali a spalenina od slunka je teda tisickrat horsi, nez mazani, takze malou budu urco mazat, otazka je, jak casto to mam delat... no ony holky urco napisou kdy a jak a hlavne cim 🙂

butt
17. dub 2010

abro mas asi pravdu... 🙂 jeste ze vas tady mam, jinak by mozna muj potomek hodne trpel s takovou blbou matkou, jako jsem ja 😀 tesim se na rady 🙂

abra
autor
17. dub 2010

Jeste k tomu tematu o tech ubrouskach, herminka me nedavno poslala linka na jednu diskuzi, kde me zaujal tenhle prispevek:

Dnes jsem zkusila vyrobit ty vlhčené ubrousky. Shodou okolností jsem před pár dny roztrhala na hadry staré froté prostěradlo, a tak našlo skvělé využití. Pro všechny, kdo neví o co jde, posílám Edin skvělý recept:

//125 ml vařící vody
1 sáček heřmánkového čaje
1 lžíci mandlového oleje
4 kapky levandulového olejíčku
1 lžíce dětského šamponu nebo tekutého mýdla

Necháme heřmánkový sáček vyluhovat až do schladnutí a poté jej vytáhneme. Do „čaje“ přidáme zbývající ingredience, zamícháme a pořádně protřepeme. Zalijeme touto směsí (po doma vyrobené ubrousky – nastříhané kousky jakékoliv dobře sající látky), které dáme do nějaké dobře těsnící nádoby, třeba prázdné od koupených ubrousků. Zalijeme jen tolik, dokud nejsou „vlhké“, nesmí v té směci plavat. Pokud to přeženete, tak prostě jen trošku ty ubrousky vyždímejte
Pokud chcete, je možno ještě tuto směs dát do lahvičky z rozprašovačem a nastříkat pouze na zadeček než utřeme suchým ubrouskem.
Nevyužitou směs můžeme skladovat v lednici.
Nenamáčejte příliš mnoho ubrousků, tak zásobu na den či dva a pak přidejte směs, dlouho namočené ubrousky díky tomu, že tohle je „přírodní“ směs mohou začít trošku utuchat.

Pokud chcete trošku experimentovat, je možno přidat do této směsi hned ze začátku, když se luhuje heřmánek lžíci medu – má hrozně uklidňující účinek, obzvlášť na opruzený zadeček.
Můžete použít jiný olejíček místo levandulového, ale prosím zjistěte si nejdřív u prodejce, že je vhodný pro miminka.

Místo mandlového oleje můžete použít jakýkoliv jiný kvalitní rostlinný olej – např. olivový//

Je to opravdu prima, já jsem teda použila olivový olej a zatím to mám bez levandule, protože tu v našem bylinkářství jak na potvoru vyprodali. Dala jsem ty ubrousky do zelené krabice od Pampers a je jim tam dobře…

Anka

abra
autor
17. dub 2010

butt, s jakou blbou matkou, dostanes za usi 😝

butt
17. dub 2010

abro no prece se mnou blbou matkou 😀 nekdy si fakt nepripadam jako zpusobila byt rodicem, ale rikam si, ze deti prezijou leccos 😀

a ta vyroba vlhcenych ubrousku..neni divny patlat na zadek decka mydlo nebo sampon a neumyt pak?

barica
18. dub 2010

abro diky, mne dnes napadla spasna myslenka, mam doma od mokoshy vlnene obdelniky, takze jsem zacala davat rucnicek z ikei na to vlneny obdelnik a zajistim bodyckem, nema mezi nohama skoro nic, ale neni ani naha, takze neni studena a s tou anarchii na tom neco bude, jak je rozbalena, tak cura kdyz se ji zachce a o nejake signalizaci nemuze byt ani rec🙂....

s tim opalovakem jsem to taky resila, jestli par paprsku vadi nebo ne, ja zatim nemazu a kdyz na ni na minutky v kocarku zasviti slunicko, tak se urcite nic nestane...

k tem vlhcenym ubrouskum, ja jsem nejdrive take pouzivala Medvicka od eone, ted uz nemusim pouzivat vubec nic, ale stejne pro pocit, ikdyz kaka do nocnicku, tak ji pak na prcku stricku namichanou vodu s mandlovym olejem, otru nastrihanymi bavlnenymi kapesnickami a je to...

erinka83
18. dub 2010

Nám říkala Dr. na Rodince, že když víme, že bude mimčo na slunku delší dobu, že se mu jako nevyhneme, tak určitě namazat a prý existují nějaký krémy ne s chemickým faktorem ale fyzikálním (či mechanickým??), vy jste zběhlejší v kosmetice, tak asi víte....

herminka
18. dub 2010

Butt, v kupovaných jednorázových ubrouskách taky asi bude nějaký detergent (nedávno jsem vyčetla, že jsou prý geniální na čištění skvrn na koberci 😅 ), který dítěti na kůži zůstane.

Hele, co jsem našla:
http://www.biosfera.cz/lavera-mleko-na-opalovan...

butt
18. dub 2010

hermi no a to je prave ten duvod, proc nechci jednorazovy ubrousky pouzivat 😀

a jsi sikula s tim najitym opalovakem 😉

butt
18. dub 2010

akorat teda manzel nesmi videt, kolik takovej opalovak stoji 😀 😀 😀

herminka
18. dub 2010

Vidíš, na tu cenu jsem se ani nepodívala, to je tedy mazec 😲 (a jen za 125 ml).

cecil
18. dub 2010

Já našla tohle:
TYPY PRO NEJMENŠÍ

Kosmetické přípravky – používejte vždy přípravky s minimálním obsahem barviv, konzervancií a vůní (SEBA MED, BIODERMA, WELEDA)

Opalovací krém – s minerálním filtrem (BIODERMA PHOTODERM MINERAL) má nižší ochranný faktor a používá se několikrát denně. Krémy s vysokým ochranným faktorem obsahují především filtry na chemické bázi a pro malé děti je nelze doporučit.

Zimní krém – v mrazivém nebo větrném počasí na obličej používejte krémy s hutnou texturou (BUBCHEN, ALTERMED)

cecil
18. dub 2010

A myslím je výběr i tady....

http://www.obchod-kosmetiky.cz/pripravky-na-opa...

Já mněla na doporučení přímo kožaře krém ...malá po něm vypadala jak sněhulák 🙂), byla bílá od té hlinky nebo co to tam je....ale byl dobrej. Bohužle si ani za nic nevzpomenu na název ☹.

cecil
18. dub 2010

Já si teď koupila tuhle zubní pastu a je úplně bezva!
http://www.krasa.cz/ratanhova-zubni-pasta.html

Mám po ní zklidněné dásně a ta plavená křída krásně čistí zuby....vydrží mi teď strašně dlouho čisté, než se na nich začne dělat znovu zubní plak.

Jinak ještě k tomu cestování - ono to tak u mě je 😅 , vlakem a letadlem necestuju a autem protrpím každej kilometr, hrozně se bojím. Čím jsem starší, tím je to horší ☹ . Když vidím jak lidi jezdí, nedivím se že je tolik mrtvých na silnici....lidi jsou čím dál bezohlednější.

cecil
18. dub 2010

oprava měla , ne mněla....mi uklepl prst 😅

abra
autor
19. dub 2010

butt, mydlo nebo sampon bych tam nedavala, to se me taky moc nezda. Kazdopadne olej(eone nebo alverde)+voda cisti pekne.

Hermi, wooow, tak takova cena za deci opalovaku od lavery me polozila, uf 😒 asi zustanu u daylongu, ten je taky dost drahej, ale mam ho vyzkousenej na sobe.

barico, tak to sem rada, ze anarchii nepozoruju sama 😀 ja jsem si totiz rikala, ze je to divny, kdyz vsichni doporucujou mit decko furt rozbaleny, a to moje si rika jenom kdyz je zabaleny 😀

chaarleene
19. dub 2010

holky, používáte na miminka mýdlo? já malou většinou koupu jen ve vodě s olejem Alverde, protože stejně není nijak špinavá, ale občas (spíš asi pro svůj dobrý pocit) ji umyju weledím mýdlem a natřu olejíčkem až po koupání a druhý den má vždycky hrozně suchou kůži 😒 nemáte taky takovou zkušenost?

betelgeuzz
19. dub 2010

Char, mýdlo nepoužívám, taky jenom ten olej Alverde.

Ten opalovák jsem tu řešila nedávno. Ty ceny jsou teda šílený, to by mi doma asi nedošlo. Vidím to na sebamed, není přírodní, ale je bez parabenů, parfemace atd.

abra
autor
19. dub 2010

chaar, ja malou abru myju kazdej den weledim mydlem + do vody striknu trochu myciho alverde a mazu kokosakem nebo mandlakem, pac ona je desny cune, porad blije a je smradoch 😀 vcera sem ju neumyla , pac necekane usnula a dneska se stydim s nou vyrazit k mudre 😀