Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

erinka83
31. pro 2010

@abra to tě tchýně asi neposlechne, když jí řekneš aby to nezahušťovala??
tablety by prý měly být v pohodě, ale já se do lékárny dneska nedostala, tak snad v pondělí...

abra
autor
31. pro 2010

@andelka no vyzivnejsi, jako kdyz das vlocky do ovoce a k tomu treba trosku jogurtu nebo tvarohu tak ok, pak s tim souhlasim,ale jinak nee 🙂

@erinka83 bez sance, bych prisla o nervy a byly by zbytecny dohady, spis sem se ji ptala, jako co je duvodem toho zahustovani, tak prej aby to bylo husty, a aby se ty piskoty daly jist lzickou, fakt no comment , dvakat sem se snazila o vysvetleni a nic 😒

abra
autor
31. pro 2010

@erinka83 jo a kdyz ji nabidnu aspon ty vlocky, tak me rekne, ze kdo by jedl takovy hnusy, takze to faaakt nema vyznam ☹ hele, hlavne ze furt chce hubnout 😀

erinka83
31. pro 2010

@abra já si teda nedovedu představit, že by tohle někdo dělal u nás 😖 jenže zatím Baru nebyla nikde na hlídání, jsem s ní fut, tak případně zasáhnu 🙂 jinak kdyby ji měl "v péči" můj taťka, tak už by ochutnala kde co 😝

erinka83
31. pro 2010

@abra no to já už jsem musela taťku důrazně napomenout, aby kaším, co vařím Barče, neříkal blivajz apod., hlavně před ní, že... 😠 a přitom to je např rýžová z vloček s nastrouhaným jabkem, mňam 🙂

betelgeuzz
31. pro 2010

@kaja73 to Céčko z DM mám, ale je až od 3 let.
@abra tak odpočívej. Sis toho naložila hodně najednou.

abra
autor
31. pro 2010

@erinka83 no ona je tam na hlidani tak jednou za dva nebo tri tydny, ja to fakt neresim, pac bysme se musely furt dohadovat a to by bylo neco, jako jinak mame ok vztahy, no tohle me se.e hodne. Jako jidlo, co ji dam s sebou, tak zustane netknuty s tim, ze "neboj, hlady nebyla", no tak co na to rict no. Ale vis co, lidi, co proste se sami denodenne ladujou veprovym, salamama, bilym pecivem, kavou, sladkym a limonadama tohle proste nepochopi ☹ A vyroky typu ze pred mamou se budem za chvilu muset s tim dobrym jidlem schovavat mluvi samy za sebe 😖

kaja73
31. pro 2010

@betelgeuzz Kludne ho daj.To od 3 rokov je len preto,že firmy nemaju chut podstupovat prisne kontroly,ktore su na vyrobky pe deti do troch rokov.Je to len čiste cečko.Ten glycerol v cebione je vačšie svinstvo a preto že tento vyrobok museli schvalovat ,tak je aj dobre predraženy.Obsahuje len 3OOO mg C vit za tu vysoku cenu ,je to smiešne.To akoby si kulia 3 tablety tisickoveho C vit za myslim 4 eura.Ja ten DM kovi davam mojmu malemu už od 6 mesiacov.Prečitaj si stranky o c vit.,tu na konikovi.

erinka83
31. pro 2010

@abra no jo, ale tp je dost blbý ☹ a m s ní o tom nemluvil? Jako dobře, za ty dva až 3 týdny se to přežít dá, ale ty výroky jsou něco, to by aspoň říkat neměla 😒 Můj taťk je právě taky takovej, denně musí mít salám, nějakou uzeninu 😖 a když mu jako protiútok něco o tom řeknu, urazí se 😒

betelgeuzz
31. pro 2010

@kaja73 do toho tématu jsem už kdysi nakukovala, ale příjde mi to jako přílišné experimentování.

Tak jsem si vzpomněla na cibulový sirup, tak zkusím vyrobit s medem.

@abra to jsou teda řeči 😠 A bez toho hlídání se neobejdeš? Já bych asi radši řekla, že buď se budou respektovat moje pravidla, nebo tam nebude chodit na delší návštěvy. Jak znám takové lidi, tak se to bude stupňovat.

kaja73
31. pro 2010

@betelgeuzz ved ako mysliš,my sme teraz všetci takto za 5 dni zvladli infekty a okrem toho tato forma C vit sa pridava aj do ovocnych detskych vyživ. 🙂

abra
autor
31. pro 2010

@erinka83 nemluvi, neresi to a rika me at to taky neresim ☹

@betelgeuzz vis co, jsem za to hlidani hrozne rada, fakt aspon na jeden den si odpocnu, nemam nikoho jinyho, kdo by me pohlidal, navic mala ma jenom tyhle prarodice, z my strany to nefunguje, nestykame se, takze jsem rada, ze ma aspon jednu babi a dedu. Jako oni ju maj hrozne radi, vsecko dobry, jenom ty reci a to ze si nedaj s tim jidlem aspon trosku poradit, to me fakt stve, nebo asi spis mrzi, pac jinak by to bylo ok ☹ Jako ja chapu, ze proste ji budou davat sladkosti atd, moje babi to taky delala, vsecky prarodice to delaj, ale aspon tri zakladni jidla denne at jsou oka, no vsak chapes jak to myslim

erinka83
31. pro 2010

@abra hm, to je blbý, vím, že jsi to už psala, že tvoje rodina nefunguje 😢 já bych za hlídání taky byla vděčná....

abra
autor
31. pro 2010

no nevybrala jsem si nejvhodnejsi den na stiznosti co?
Hele, priznejte se, uz mate chlebicky s vlasakem a poradnou davkou salamu? 😀 😀 😀 😀

erinka83
31. pro 2010

@abra hehe 🙂 eště ne, ale brzo bude 😀

betelgeuzz
31. pro 2010

@kaja73 přidává, ale v jiným množství 😉

@abra máte to složitou situaci ☹ Blbý je, že aspoň m není na tvé straně. Tak ti nezbývá, než to překousnout a zkoušet lehce působit.
My si uděláme na večeři tousty. Předevčírem jsem dojedla štědrovečerní salát a divím se, že jsem se z něj nepo... 😀

erinka83
31. pro 2010

@betelgeuzz ty seš teda odvaha s tím salátem 😀 Mě s mým nynějším sklonem k průjmům by to asi neprošlo 😀

abra
autor
31. pro 2010

ja se priznam, my mame jednohubky,ale ja mam rybkovy 😎

@betelgeuzz ty blaaho, ten uz musel chodit ne? 😀 😀 😀

erinka83
31. pro 2010

@abra jaký rybkový? Chci recept 🙂

betelgeuzz
31. pro 2010

@abra právě, že ne. Chutnal normálně. 🙂

chaarleene
31. pro 2010

@abra my máme jednohubky s česnekovou pomazánkou a chlebíčky s "krabí" pomazánkou 😀 pro manžela by to bez jednohubek nebyl silvestr 😀

juju
31. pro 2010

andelka, ano su to tie ale nie je tam ziaden cukor; no uz mu prechladnutie prechadza; davala som mu na kasel Stodal a nostek preplachovala fyziologickym roztokom a sem tam vysala sopliky; ake ockovania uz mate za sebou?

andelka
31. pro 2010

Když jsme u jídla, manžel právě tvoří sýrovočesnekovou pomazánku 🙂

@juju tak já omrknu celé složení a kdyžtak je zkusím 🙂Koukám, že používáme to samé - na kašel mám Stodal (před vánoci mě potkala bolest v krku), Danymu vytírám nosík možskou vodou a případně vysávám. To je dobře, že už je malému lépe.
My máme hexu a Prevenar za sebou - 3., 4. a 5.měsíc.

abra
autor
1. led 2011

@erinka83 no nic spesl, s lososem 🙂 ja posledni dobou hrozne ujizdim na lososovi 🙂

andelka
1. led 2011

@erinka83 pamatuješ jak jsem asi před půl rokem koupila v DM bulgur, ale jelikož jsem mohal jen mrkev s mrkví, tak jsem ho nakonec nevařila? Tak dneska v rámci odlehčovacího dne po svátkách jsem na něj mrkla a měl být spotřebován nejlépe do 1.1.2011 😀 tak jsem oprášila ten recept a výsledek - mňamka velká, i choť se po tom mohl utlouct 😵 Takže máme další novou zajímavou potravinu v jídelníčku. Quinoa už se zabydlela 🙂 A včera jsem dělala zeleninovou polívku s kuskusem 🙂

abra
autor
1. led 2011

@andelka s cims ho delala? mnam, ja miluju bulgur 😵 😵

andelka
1. led 2011

@abra s kuřecím, zeleninou a sýrem, jakoby rizoto. Takovou rychlovku. My jsme ho jedli poprvé 😅

jasekd
1. led 2011

Ahoj a vsem vsechno nej do Novyho roku 🙂
Ja koupila Macinovi jahly, musim teda zjistit, co s nima, poradte. Uz je muze, kdyz je mu 9, ne? Neni tam ani lepek, co stravitelnost, v pohode? Ja tady tomu ruznymu zrni vubec nerozumim, my to nejime, jen mi pripadalo, ze malej uz nema moc pestrou stravu a chtelo by to zmenu. Taky jsem zakoupila cerv. cocku, bio, a pekne jsem se prohla 😝 No bude jen jeho. Podle tradice by ji mel mit dneska, ale byl na hlidani u tchyne, tak meli sklenicku.
Silvestra nesnasim, ale vzhledem k tomu, ze to byla prilezitost jak vypadnout bez malyho, sla jsem a prezila. Chlebicky a jime "zdrave" veci musely samozrejme bejt. Martin byl pres noc u tchyne a i dnes dopoledne, takze jsme si vyrazili na bezky, pupek mi teda vadi, ale byla to parada 😵 Existuje diskuse, kde by me sezraly za to, ze davam "tak male dite" na hlidani na dyl, ale on je tam rad a oni jsou radi a nic mu nechybi 🙂 Je to vyhoda, u nas oboje prarodice jsou ochotny obcas pohlidat.
Co se tyka Ccka, tak snad nadbytecny mnozstvi telo v pohode vylouci, ale nevim, jestli bych s tim zatezovala tak male dite. My teda mame opacnej problem, to Ccko cpou vsude, aby to jako bylo zdrave, a kdyz to decka moc nemuzou, smula 😝
Co se tyka tech kecu o jidle, meli by si to odpustit. Ja taky povazuju Martinovy jidla za blafy, co bych nejdla, ty zeleninovy smesi rozmixovany bez soli 😝 , ale rikat mu to nebudu. A to respektovani stravy, mne se to stalo jednou, rikam tchyni, ze muze max. jednu davku ovoce denne (a nedavam denne, obcas ma jen kasi) a "protoze mu jablicka moc chutnaly, tak jsme vynechali jedno mliko a mel dvakrat jablicka". Pro jednou ho to nezabije, tak jsem drzela hubu, ona je moc fajn a moc mi pomuze to hlidani, ale taky se vyprdla na muj pokyn.

aemmi
2. led 2011

@jasekd hele, já byla na hlídání u babičky, když mi bylo šest měsíců 😅 , naši byli týden v tatrách 😅 a taky jsem to přežila...celkově jsme u nich, teda u obou babiček trávili hodně času a jsem za to ráda, bez nich bych měla dětství tak nějak poloviční..,ikdyž naši se nám snažili věnovat dost, ale přece jenom, nebyl čas na všechny, péče o ty mladší měla prostě samozřejmě přednost...už ted jemi líto, že naše děti tohle nazažijou, protože jsme daleko ☹

a co se jídla týče, tak koukám, že nejsem jediná, kdo měl "výpadek" ve zdravém stravování 😀 my jsme se včera vrátili a zjistila jsem, že máme na balkoně ještě zmrzlý salát ze štědrého dne a lednička je nacpaná samýma laskominama, jako bůček naložený v čeneku atp. 😀

abra
autor
2. led 2011

@jasekd tyjo, to hlidani mas super, to bych brala hned. Ja myslim, ze na tom neni nic spatnyho, proc by te mel nekdo sezrat? 😕 Z jahel udelej jahelnik, male hrooozne chutna (ona ho teda dostava bez mlika jen s ovocem a zloutkem)