Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

luthien.k
21. únor 2011

Ten žehlící systém mě zklamal, ono se to stejně musí vzít do ruky a žehlit 😀 😀 😀 Mně nejvíc času ušetří, když nežehlím, přesně jako @blovitc120 🙂

Jinak jsem zapomněla gratulovat @herminka ke zdravému synovi, tak se omlouvám a napravuji, hlavně ať jste oba zdraví!!!

@petuli80, poradit na tomto poli nic neumím, nemám s tím žádné praktické ani teoretické zkušenosti, tak jen držím pěsti, aby to dopadlo co nejlépe 🙂 A věřím, že to tak bude 🙂

anysek85
21. únor 2011

Ahoj biomaminky,

zdravím po dlouhé době a především moc gratuluji Hermince k miminku.

Chtěla bych poprosti o tip na něco zdravého a dobrého (tak aby to jedl i manžel 🙂) z domácích zavařených meruněk.
Dostali jsme jich kvanta od babičky, co bydlí na vesnici a teď přemýšlím, jak z nich vytvořit nějaký dobrý sladký oběd.

herminka
21. únor 2011

Holky, moc děkuji za gratulace 😵 a myslím na @petuli80!

olina.s
21. únor 2011

Herminko, velká gratulace k miminku 😵

@petuli80 já použila riciňák 2x - poprvé mě jen trochu vyčistil ( použila jsem v den TP podle MS) a podruhé 2 dni nato brzy ráno, když jsem nemohla spát a krásně to rozjelo kontrakce 😉 Malý byl pak od těch pravidelných za 4,5h na světě 😉 Určitě to vyjde alespoň trochu podle tvých představ.

erinka83
21. únor 2011

@anysek85 já miluju jáhlový nebo rýžový nákyp s meruňkama 😵

butt
21. únor 2011

@herminka taky moc gratuluju!

holky a jak ten zehlici system jako funguje, nebo v cem je jako lepsi nez obyc zehlicka?

@petuli80 myslim na tebe!

juju
21. únor 2011

@butt ono to ma velku nadobu na vodu a generuje to silnu paru, ktora potom ulahci zehlenie. paru mozes potom bud pouzit alebo zehlit bez pary - ako chces a tiez regulovat silu a mnozstvo pary, tak ako teplotu; ja to uz mam 4 roky a fakt si neviem predstavit zehlit s niecim inym...luthien ani ja nechcem zehlit a najlepsie je nezehlit 😀 ale co ked kosele a babatkovske veci zehlit musim ?? 😅

petuli drzim palce, podla mna este nestresuj, ved este ani nemas termin, po tyzdni po termine, zacni uvazovat ze co dalej 😉

herminka a ako ide mamickovsky zivot? 😵

luthien.k
22. únor 2011

@juju, však já taky žehlím, košile pro mm, kalhoty do práce i na to daší miminko budu žehlit, aspoň zezačátku, ale pro nás na doma nebo pro Tobíka, když má bodýčko kolikrát jednou na pár hodin, tak to už neřeším. Ale jinak je to zajímavá věc, až se s námi rozloučí žehlička, budu o tom uvažovat, docela se mi to líbí 🙂

betelgeuzz
22. únor 2011

zajímavý článek o solení dětem http://www.rodina.cz/clanek8184.htm

erinka83
22. únor 2011

@betelgeuzz 😒 ach jo, tak já zkusím nesolit vůbec, mě to totiž nedá a tu špetku tam prostě musím dát ☹

luthien.k
22. únor 2011

@betelgeuzz, díky za článek, je to fakt těžké se té soli vyhnout... 😒

luthien.k
22. únor 2011

@erinka83, myslím, že ses ptala na to Babylove, jestli je to dobré UM, že? Popravdě - neporovnávala jsem ho až tak s ostatníma, jen vím, že třeba toho vápníku mívají i víc, k tomu nějaké ty pre- a probiotické komplexy třebas, ale já raději dám probiotika zvlášť a u Babylove je mi sympatická ta bio kvalita, možná jsem naivní, ale pořád si říkám, že přece jen ti ekologičtí zemědělci nervou do těch kraviček tolik sajrajtů...

erinka83
22. únor 2011

@luthien.k jojo, dík. Já krabice ještě neštudovala, do DM se mi teď nechtělo v těch mrazech ☹ Možná dnes, pojedem autem, tak jestli bude čas... Začínám totiž uvažovat, že už přestanu kojit, jen je těžký se k tomu odhodlat 😅

butt
22. únor 2011

@juju aha diky za objasneni 🙂 ja mym uplne obyc zehlicku bez naparovani 😀

holky a nevite jestli je nejaky HA UM v bio kvalite?cim dal tim vic me stve, ze male mliko davam nebio..zatim jsem nepatrala, ale co jsem narazila na bio, tak myslim HA nebylo...

luthien.k
22. únor 2011

@butt, obávám se, že není...

butt
22. únor 2011

@luthien.k 😢

blovitc120
22. únor 2011

@erinka83 ja dávam Babylove 3 doteraz., malá mi vypije cca 150 ml denne a tiež hlavne preto ho dávam, že trochu verím, že tie kravy nechovajú kadečím. Ale @butt do 18 m. som biokvalitu absolútne neriešila, stavila som na HA, to bolo pre mňa o dosť podstatnejšie keďže ja mám slušný atopák (hoci malá dúfam našťastie zdedila tieto veci po ockovi), ale urobila by som tak aj vtedy, keby ten atopák u mňa nebol. Jednoducho pre istotu by som aspoň tých 18 m dávala HA.

luthien.k
22. únor 2011

@blovitc120, HA mléko má smysl jen do té doby, než se začne dávat BKM v jiné formě, třeba jogurt, pak už smysl nemá. Máte štěstí, že malá je po tátovi 🙂

juju
22. únor 2011

butt HA v bio kvalite neexistuje. ozaj a preco jej davas HA? ma ekzem ci alergiu? dnes som volala s lekarom a malemu v krvi nezistili ziadnu alrergiu absolutne na nic, som rada. ale stale mu neviem dat do poriadku ritku, ma ju hrizen cervenu ☹ maminka mi zo SK posiela rybu mast, ze ta by mala pomoct

butt
22. únor 2011

@blovitc120 me proste stve, ze male peclive vybiram jidla a jednoznacne preferuju bio kvalitu a potraviny stridam, jak to jde, aby pripadnyho spatnyho mela jen trochu a pak ji davam nekolik mesicu stejny nebio mliko...

@juju HA UM ji davam, pze ja jsem alergicka, tak aby se u ni alergie nerozbehla...

ha holky tak jsem objevila diru na trhu, ze neni HA UM, ze by podnikatelskej zamer? 😀

anysek85
23. únor 2011

Ahoj holky,

děkuji @erinka83 za tip na zpracování meruněk. Koupila jsem v DM jáhly od Alnatury, které se tváří jako BIO, nicméně země původu je Čína a to mi prostě nejde dohromady 😒. Proč i jáhly sem vozí z Číny, to prostě nechápu 😕.

luthien.k
23. únor 2011

@juju, @butt, HA mléko se indikuje, když je dítě z pohledu alergií tzv. rizikové, tj. v přímé linii (matka, otec, sourozenec) jsou alergici. Jako prevence. Podle studií to má na nerozjetí alergií pozitivní vliv, a to dokonce větší, než když by se dávalo mléko plně štěpené, tj. úplně bez BKM, což se zatím nepodařilo zcela objasnit, ale vypozorovat ano.

@anysek85, jojo, ty jáhly z Číny jsme tu už myslím řešily, v normální zdravé výživě seženeš i od nás nebo z Evropy. Takhle, i kdyby byly skutečně bio, tak rozhodně díky dopravě nejsou eko 😒

luthien.k
23. únor 2011

@butt, já myslím, žeuž tak je HA mlíko dost drahý, natož kdyby bylo bio... To Babylove ale kupodivu drahé není.

@juju, a zkoušela jsi tu genciánu? On tam může mít kvasinku, proto se mu to nehojí...

abra
autor
23. únor 2011

@luthien.k ctvrtej den bez mlecnych vyrobku a nohy uplne cisty od ekzemu, krk se spravuje a bledne 😕 ze bys mela fakt pravdu? To bych teda ale rada moc nebyla ☹ ☹

luthien.k
23. únor 2011

@abra, pozitivní by na tom bylo, že bys konečně znala příčinu problémů a to je půl boje vyhráno. Na ABKM nic tak hrozného zase není, je plno náhrad mléčných věcí a hlavně to má šanci se upravit do těch tří, pěti let, a to velkou 😉

anysek85
23. únor 2011

@luthien.k přesně to jsem taky říkala - dopravova do ČR jáhly přes celou planetu - to je pěkně na hlavu 😝

abra
autor
23. únor 2011

@luthien.k tojo, pricinu bych mela, ale teda uplne bezmlecna dieta je pekne nahouby, mela jsem ju a vubec se me nelibila ☹ uvidime jak to bude pokracovat dal

luthien.k
23. únor 2011

@abra, já to taky znám, u sebe (skoro rok bez BKM) i u Tobíka (do 18 měs.), horší je, že Viki už mléčné poznala, tak ví, jaké to je, ale když Tobík nikdy mléčné neměl, tak to bylo v pohodě.
100% jistotu budeš mít, až zkusíš zavést mléčné zpátky do stravy, jak jsme si psaly v IP, tak až na to půjdeš, dej vědět!

betelgeuzz
23. únor 2011

Na SK teď běžel pořad o očkování, tady je odkaz http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle..., jsem se dozvěděla, že se v ČR uvažuje o zrušení obrny.

juju
23. únor 2011

a ta genciana je co za masticku - ja nemozem prist do lekarne a povedat dajte gencianu 😀 asi by mi nerozumeli. Aku ucinnu latku alebo latky to obsahuje?