Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
9. bře 2011

@jasekd Emilko sa tiez cosi naplakal, ked chcel vystartovat a bum na pusu, tak som mu zacala davat pod brusko valcek-vankusik alebo makku loptu a pomohlo; a myslim, ze to mu aj pomohlo sa naucit lozit; ja mam inak brutal neposedne dieta, lebo dnes chcel len stat (sedi sam uz velmi dlho, sadne si sam, lozi) a vyskrabal sa este aj na serblik a vitazoslavne sa tam postavil ale samoska bum na zadok 😀. A vecer sa chytil zhora postielky a chcel sa z nej vyskriabat von!!! to uz ked nie je ani tam v bezpeci, tak potom neviem 😖

ja som bola na zaciatku tiez proti cumlikom, ale tiez sme mu zacali davat a pomahalo trosku zahnat kyselinu myslim.

inak spia vase deti normalne bez vankusika a po leziacky? Emco sa pravidelne v noci zo par krat posadi a zvali sa na bok a spi v polosede na boku. Hlavku si da na paplon, co ma ako vysoky vankus. neviem, ci je mu tak lepsie ze mu nejde kyselina do krku, ale mne to neda spavat (inak prespi celu noc 😵 ) lebo je vykruteny a nezakryty - abra, jasekd robila Ti Viki / robi Ti Martinko nieco podobne?

andelka
10. bře 2011

@juju Dany spává bez polštářku na zádech většinou, dneska jsem si všimla že spal i naboku a půlku noci na bříšku. Je to nezvyk, furt jsem ho kontrolovala. Ale spinkal krásně, líp jak hodně nocí předtím. Asi si našel novou polohu. Taky ho motivuju k lezení, ale ještě na to nepřišel.

jasekd
10. bře 2011

@juju Tak lopta je mic, to vim, takze mame overball, ale nema ho moc rad, kdyz ho dame na nej, snazi se ho zbavit , a minule trenovani lezeni na micku skoncilo tak, ze hrachova kase litala po pokoji, manzel zelenej, dite zeleny, hned do vany. Dve hodiny po obede. Takze asi ho to tlaci a proto na tom nechce bejt, velkej mic mu nevadi. Co je serblik a paplon nevim? Paplon je nejakej polstar (vankus?) Martin se v posteli mlati, prelejza apod, ale ze by vyhledaval zvysenou polohu, to ani ne, uz nemame ani podlozenou postylku, ale nakroucenej je tam taky a kdyz ho rovnam, mruci. A odkopanej je taky furt, kvuli nemu pres noc nevetrame. Polstar nema, ale obcas se zamota do perinky a ma ji pod hlavou.

jasekd
10. bře 2011

@andelka Martin jedine na brise, to musi bejt vylozene KO, aby usnul na zadech. U takhle velkych deti to nevadi, protoze se umi zvednout, otocit, zmenit polohu, takze se dusit nebudou. Ze zacatku je to nezvyk, ale M. uz tak spi dlouho. Uz jsem vyndala i monitor, protoze mordoval ten kabel a mame to pujceny, tak aby to neznicil.

estrellita
10. bře 2011

@juju tak nas mrnous vetsinou sam usne na boku, posledni dobou se vzdy svali na levy bok a obejme jednou rukou kojici polstar a tak spi 😀 a jinak je teda v noci jako ja, porad se vrti, jenze me to probouzi a on si spi spaldce dal 🙂
jinak posledni dobou se diky tomu vrteni ve spanku otoci na brisko,a le vzdy ho to probudi a pase v postylce koniky, obcas si lehne, ale po chvilce ma zase hned hlavu nahore, tak ho vzdy otocim a spi dal 🙂

andelka
10. bře 2011

@jasekd my jsme měli monitor je do půlroka, stejně v postýlce spal málokdy. Teď tak 50:50. Byl to nezvyk,ale vím že se umí zvednout a otočit a pod hlavou nic nemá, takže už se nebudu bát.
Jinak Dany byl blinkací jako miminko - ne moc, ale často si trošku blinknul, hlavně při odříhávání, a i to teda hodně dlouho neuměl. Teď už je to OK. Dětskou peřinu sice máme,ale jen kdyžtak jako přídavnou, spíš na později. Spí v pytli, takže si přes sebe nic přetáhnout nemůže.

@estrellita to Dany dělá taky, že se otočí v postýlce na bříško, ale pak řve, bo to neumí zpátky 😀

juju
10. bře 2011

my sme monitor nemali a na brusku nikdy nespal, len posledne sem tam; ale asi mesiac sa kazdu noc prevaluje a sada a sem tam chudatko zabudne ze sa ma zvalit spat a sedi, no a potom place, lebo chce spat ale v sede sa mu samoska neda 😀 😀 no a ja kvoli tomu dost malo spim, lebo stale sledujem ako spi, ci je zakryty....a neviem si to vysvetlit, cim to je ze len posledny mesiac sa stale vrti, lebo inak spi celu noc - a ja uz sa chcem konecne vyspat 😅

herminka
10. bře 2011

@luthien.k Možná se mi to zdá, ale může maličký reagovat na mnou zkonzumovaný mléčný výrobek bolestí bříška, zatímco jindy má problémy daleko menší? Asi jo, že? Budu to muset ještě líp vysledovat.

estrellita
10. bře 2011

@herminka jj, urcite muze 😔

butt
10. bře 2011

@petuli80 tak se pak ozvi 😉

jasekd
10. bře 2011

@herminka Bohuzel muze. U nas to nastesti nebylo, protoze ja jsem na mliku a ml. vyrobcich zavisla. Sice vim, ze tady je mliko nepopularni, ze holky jsou dost proti tomu, ze proste mliko je pro telata,ale ja s nim zadne problemy nemam a sklenicku studenyho mlika nebo kakaa si dam hrozne rada 🙂
@estrellita Kdyz spinkaj na boku, tak jsou hrozne roztomili, takovi mali dospeli 🙂
@juju U nas ted taky putovni noci, obcas se zvedne, zahoupe se na 4, popase a zase spi, no a rano kolem 6 budicek mlacenim do neceho, kopanim nohou, abysme si ho jako vsimli, a stupnuje to...
@andelka Martinek se na zada otocit umi, aele jestli to udela jednou za tyden, tak je to moc, a pak ho to prekvapi, bouchne se a breci 😀 A kde spi Dany, u vas? U nas uz to nejde, vcera jsem chtela jit spat odpoledne, tak ze si lehnem spolu, ze to bude mily, pomazlime se a schrupnem, no ani nahodou, radi, leze po mne, chce utect z postele, coz je prusvih, mame zvysenou, cca 1,5 metru, vzteka se, kdyz mu to nedovolim a ve finale nespime ani jeden, zatimco kdyz ho dam samotnyho do postylky, chvili rve a za chvilku vytuhne. A ja si jit lehnout nemuzu, spime v jednom pokoji a jak o mne vi, neusne. A jinde spat nemuzu, to je ten malej byt 1+1, no, nemame ani gauc 😝

betelgeuzz
10. bře 2011

@herminka no třeba nezakysaný mléčný výrobky se při kojení nedoporučují. Teda hlavně ze začátku, dokud si neodzkoušíš, co dělá problém.
Nezapomenu na spolubydlící v porodnici. Ta si otevřela krabicový mlíko a během hoďky ho vypila jako vodu. A pak volala domů, ať zajedou do supermarketu a koupí celý balík těch krabic snad za 9 kč. 😲 Já teda mám mlíko taky a ráda a piju ho, ale tohle byla i na mě síla 😀

jasekd
10. bře 2011

@betelgeuzz Tohle bych zmakla taky, i kdyz zas takovej mliko fanatik nejsem, ale pri kojeni jsem se omezila, i kdyz to u nas nebylo treba. Ale obcas tu krabici taky dam, ale ne behem hodiny, to je fakt.

herminka
10. bře 2011

No, já jím tvrdý sýr nebo jogurt, měla jsem myslím i trošku tvarohu. Vypít mléko by pro mě bylo za trest 😀

andelka
10. bře 2011

@jasekd no, tak takhle se otočit umí taky, zrovna včera, to byl řev jak se bechnul do hlavy 😅 Tak to moc často nezkouší.
spí v postýlce, ale v noci po prvním nebo druhém krmení si ho beru k sobě. ale nechci moc, protože nám nedávno zhučel z postele 😔 Pak jsm eho k polednímu spánku začali dávat zásadně do postýlky, i večer. Ale často se budí, takže nechat ho řvát ve 3ráno - radši si ho vezmu k sobě, ukojím a oba ještě spíme. I když dneska kupodivu spal dobře, od 1.30 do 7.30.

juju
10. bře 2011

@andelka vsetko naj! mne tiez spadol ked ma pol roka, ale len sa prelakol ☹

@jasekd no my sme na tom napodobne - ked chcem s malym spat spolu v manzelskej, tak vystraja este horsie ako v postielke a samoska ze nezaspi; detto ked som s nim spolu v izbe pri postielke. Len ako som pisala, dal si za ciel utiect z postielky a zacal to trenovat, tak netusim co idem vymysliet -leda oblozit okolo postielky matrace 😲 a dufat, ze sa mu to nepodari ani o tri mesiace

juju
10. bře 2011

@herminka s mliekom opatrne, aj Emilko pri kojeni zle znasal ked som cokolvek mliecne zjedla - este aj maslo 😅

luthien.k
10. bře 2011

@herminka, jj, může, nemusí jít ani o alergii, jen že BKM je pro nedozrálá střeva dráždič, obzvlášť když není ještě vyvinutá slizniční imunita, což je dobré to podpořit tím, že si budeš dávat probiotika aneb zdravá střeva matky = zdravá střeva dítěte. Jestli to chceš vypozorovat, tak BKM přechází do MM cca 20 hodin po konzumaci, pak nějaké cca 2 hodiny, než to doputuje do střev. Ačkoli jsou to nanogramy, reagovat může.
Jinak co se týče zakysaných/nezakysaných mléčných výrobků - co do obsahu BKM je to jedno, to roli nehraje, ty zakysané se ale daleko lépe tráví (mamince) a jsou zdravější

Jinak já jsem taky v porodnici, nějakými informacemi o alergii na BKM nebo o zátěži BKM pro novorozenecká střívka atd. absolutně nepoznamenaná, pila mléko (co nám dávali) - dneska bych si za to nafackovala, takhle zbytečně zatěžovat imunitu našeho malého alergika 😅 Ale sem tam jogurt si určitě dám a budu pozorovat, u druhého, aby si na BKM tvořil toleranci...

jasekd
10. bře 2011

@andelka
@juju No nam kdyz spadne z nasi postele, tak se zabije 😅 Takze nesmi a uz tam s nim spat nebudu. On to ani nepotrebuje, spis ja si chtela odpocinout a pomazlit se, jinak moc nemuzem, prekazi mi pupek a nechci ho zbytecne zvedat. A az se narodi holka, udelame M. pelisek na zemi a tam nebude mit kam spadnout 🙂 Hele, co je to ten paplon a serblik?

luthien.k
10. bře 2011

Jinak já byla dnes na prvním monitoru a na prohlídce a děložní hrdlo měkké, čípek zkrácený, hlavička hmatatelná... 😅 Takže nevím nevím, jak dlouho ještě vydržíme pohromadě, s tímto nálezem to prý může (a taky nemusí) být co nevidět.

betelgeuzz
10. bře 2011

@jasekd paplon je podle mě peřina, jako deka a šerblík je nočník.

@luthien.k tohle vůbec neřeš. Kamarádku strašili měsíc před druhým porodem, že bude rodit, tak si babičky odvezly prvorozenýho a ona ještě přenášela. A takových příběhů znám víc. Vnitřní vyšetření vůbec neřekne, za jak dlouho porod nastane.

luthien.k
10. bře 2011

@betelgeuzz, kéž by, nemám ještě vše nachystané a ani nevím, jak to nachystám, páč se mi skřípl nějaký nerv od páteře nebo co, takže mi po sebemenší námaze vystřeluje bolest do levého boku tak, jako kdyby mě tam bodali nožem (prý jak je ta páteř z té zátěže hnutá, navíc pořád zvedám a poponáším dítě - zrovna na tom boku), takže bych malého raději ještě viděla uvnitř 🙂 Ale už mám pocit, že mě "dole víc prcek tlačí"... No uvidíme 🙂

juju
10. bře 2011

@luthien.k ja som mala taky isty nalez mesiac pred porodom, navyse aj kontrakcie a potom som prenasala a museli mi porod vyvolat 😒

@jasekd ako pise betelgeuzz - perinka-paplon a nocnik-serblik

luthien.k
10. bře 2011

@juju, to myslím u mě nehrozí (i když u tohoto člověk nikdy neví), minule to bylo spontánně cca týden před termínem a celkem bezproblémově, u druhého, co je brzo po prvním, se říká, že to bude ještě dřív a ještě rychleji, tak jsem zvědavá...

jasekd
10. bře 2011

@luthien.k Tak to mas docela dobre vyhlidky, ze to bude v pohode 🙂 Musime si to rikat. Mne se to taky blizi a nemam vse pripravene a nevim, jak to stihnu. Na prvni monitor jdu pristi stredu.
@betelgeuzz
@juju Holky, diky za preklad 😉

estrellita
10. bře 2011

@jasekd vid, mi to prijde strasne roztomily 🙂
no a s tim bouchnutim do hlavy, pred chvilkou se bouchnul a ja na nej "no co to delas" s usmevem a on uplne zapomnel brecet 😀

abra
autor
10. bře 2011

@luthien.k zejo? ja uz se taky tesim, jak si v porodnici aspon par dni "dachnu" 😀 😀 jeste kdyby to jidlo tam za neco stalo a postel byla sirsi a nizsi a bylo by to uuuuplne luxusni 😀 tyjo, asi padnu hlady z toho jidla tam, chjo, ty bobiky a rohliky k snidani a k svacine vecne mliko s rohlikem 😖 zas potahnu lodak s jidlem 😎

abra
autor
10. bře 2011

@luthien.k ojojooo, to je nalez, za chvilu tady bude novej prirustek 😀

luthien.k
10. bře 2011

@abra, já jestli to budu mít jako minule, tak stejně jíst nebudu skoro nic 😀 Prostě nebyla chuť... Přírustek zatím nebude, nejdřív musí přijet babička 😎 😀
@jasekd, jasně že to bude v pohodě!!! 😉

juju
11. bře 2011

dnes som prechadzala okolo cukrovej vaty a spomenula som si na detstvo ako sme to do seba s radostou pchali, cim bizardnejsia farba, tym to lepsie chutilo 😖 😝 😕 by som bola zvedava co za svinstvo tam davaju;

a baby drzte sa s bruskami, nech vam az tak nezavadzaju 😉