Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

erinka83
12. únor 2010

Holky, zbyly nám od vánoc a mě prostě chytla žravá a nepřemýšlela jsem 😔 😠 Měla jsem je zhruba před týdnem, ale i ve vánočním cukroví, v marokánkách...teď přemýšlím, že Barunka už pár pupínků měla, ale už nevím kdy a zmizlo to během dvou dnů, tady to je extrém...
Musím teda říct, že to vypadá trošičku líp jak včera, ale asi radši k Dr. zajdem...

erinka83
12. únor 2010

Josefko, Luthien podle mě myslela to lítání miminek, co je kolem toho teď takový humbuk 😉

luthien.k
12. únor 2010

Josefka, já jsem se blbě vyjádřila, mělo to zní asi takhle: Jen mi vadí každý extrém, jako třeba být alternativní rodič za každou cenu a třeba "lítat" s miminem podle metody Blanky Kolářové Sudíkové.

luthien.k
12. únor 2010

erinka, tak jestli to bylo před týdne a opravdu to byla reakce na arašídy, tak by to mělo nejpozději do týdne zmizet (cca do 14 dnů od snědení, do MM alergeny přechází v rozmezí 2 - 48 hodin, nejčasteji okolo 24 hodin). Tak dej vědět, co na to dotkorka. Vyrážka pod plenkou bývá dost nepříjemná, je to to nejhorší místo, kde se může vyskytnout 😒 Ale řešit se to dá - vyloučit alergeny ze stravy (kdyby se to nelepšilo, navrhovala bych mléko a mléčné výrobky), omývat slabým odvarem řepíku, koupat jen ve vodě nebo ve vodě s černým čajem, mazat nejlépe krémem pro atopiky (zmiňovaná A - Derma nebo Bioderma - taky prý výborná). My, ač jsme měli okolo 2 m vyrážku hrůzostrašnou, jsme se jí díky tomu úplně zbavili.

erinka83
12. únor 2010

Na netu jsem se dočetla, že atopický ekzém začíná hodně na obličeji, to naštěstí nemáme, ťuk, ťuk... Zase jsem ji prohlížela a vypadá to o dost líp jak včera... A nejede výtah, pokud ho nespraví, asi to budem muset zvládnout sami 🙂

Kdybych teda měla vyloučit alergeny, co můžu jíst kromě rýže?

betelgeuzz
12. únor 2010

Já spíš shrnu, co se považuje za alergeny, možná mě tu ještě doplní. Arašidy, med, rajče, mléčné výrobky, o houbách jsem neslyšela. Teď teda myslím, alergeny, které můžou přecházet do mléka.

tymothy
12. únor 2010

Tak já doplňuju - jakékoliv oříšky(ne jen arašídy), ze zeleniny je to ještě minimálně celer a paprika, z koření bazalka, z ovoce citrusy a jahody. Určitě se toho najde ještě víc - tohle mě tak narychlo napadlo.

tymothy
12. únor 2010

A kakao.

erinka83
12. únor 2010

Na jiné diskuzi jsem našla tenhle odkaz, je to celkem pěkně popsaný, ještě nemám pročtený úplně vše... http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

erinka83
12. únor 2010

žampiony mají mezi potenciálně alergizujícími... Vypadá to, že výtah jede... sice se mi k Dr. moc nechce, ale jsem zvědavá, co mi řekne, ale fakt to tipuju na modrou indulonu 😅

luthien.k
12. únor 2010

eri, tak ten odkaz psala ta moje poradkyně, dnes už kamarádka 😀 😉 Jen má teď málo času na poradenství, má velmi živou téměř tříletou holčičku a navíc čeká další mimi...

erinka83
12. únor 2010

nenašla jsem v tom přehledu cibuli a česnek, ale to asi taky radši nejíst, že?

luthien.k
12. únor 2010

Česnek a cibule nejsou alergeny, ale nejsou dobré na prdíky 😒 Mně podušená nebo vařená cibule nic nedělala (teda malému), ale česneku jsem se vyhýbala obloukem doteď.

erinka83
12. únor 2010

aha, tak to malá na prdíky netrpí naštěstí....

luthien.k
12. únor 2010

Tak to máte dobré 😉 Jak mi psala jednou Věrka - česnekuj, cibuluj, jako koření kmín, bazalku, červenou papriku, Solčanku. Ostatním se raději vyhnout.

josefka
12. únor 2010

erinko, mezi nejvetsi alergeny patri:
veskere orechy a arasidy
mleko
psenice
vejce
soya
sezam
celer
horcice
ryby
koryse
sulfaty
Vsechny tyhle alergeny se MUSI objevit na etikete, pokud jsou v potravine pritomne.

mezi potencialni alergeny patri
citrusy
kiwi
jahody
a pak cokoliv ....

zkusila bych nejdriv nejist orechy, kdyz se to nezlepsi, tak zkus vysadit citrusy, pak mleko a mlecne vyrobky a pak psenici. Tihle byvaji ty nejcastejsi alergeny, pokud to nepomuze, budes muset zajit dal. taky me napadlo, jestli nebyla Barca nedavno ockovana - to je take jedna z moznych pricin vyrazek a aktopickych ekzemu.

to s tim litanim jsem nepochopila spravne 🙂

sisi.v
12. únor 2010

já jsem EPI měla, bez něj bych asi neporodila. ne proto, že bych nevydržela porod, ale měla jsem kontrakce 26 hodin a pak už jsem prostě nemohla. a jsem ráda, že jsem ho měla, nic mi nebylo a porod potom paráda. jinak k tomu ředění krve, píchala jsem si poslední měsíc CLEXANE na ředění, ale není tam žádná kontroindikace k EPI.

erinka83
12. únor 2010

Josefko, 1.2. dostala hexu a Prevenar 😔

erinka83
12. únor 2010

Znáte Original ATOK? Doporučila mi to kamarádka... http://www.originalatok.cz/?pg=produkty&produkt...

luthien.k
12. únor 2010

eri, podle složení - nebrala bych. Třeba ten krém - sójový olej - sója - alergen, heřmánek - alergen... Koukám, ten sójový olej je všude a na prvním místě ve složení = je ho tam nejvíc. Oleje jsou navíc vůbec problematické, jak psala maminka v jiném tématu - olej ucpává póry, pokožka nemůže dýchat, problémy se zhoršují. Stejný názor má i Věrka viz. stránky o potr. alergiích.
Budu se opakovat, ale pro rizikové děti bych brala jen kosmetiku pro atopiky (A Derma, Bioderma, možná jsou i jiné, nevím).
Jinak o reakci na očkování formou vyrážky jsem neslyšela... Může to být i reakce na nevhodnou kosmetickou péči, třeba zrovna to mazání oleji s éterickou složkou apod. Nebo na prací přášek (prát nejlépe v mýdlovém slizu, žádná aviváž, máchání nejméně dvakrát s přídavkem octa).

luthien.k
12. únor 2010

No a nějak mi nejde dohromady ten Prevenar s biodítětem 😉 🙂 Já nenechávám dávat žádná očkování navíc, jen ta povinná. Navíc naše doktorka mi říkala na očkování proti pneumokokům svůj názor - že je to o penězích, reklama na to je podle ní otřesná a hrubá (ten hluchý chlapeček...), že jim vakcíny určené pro rizikové děti zbyly, tak se je snaží udat a že tam je u citlivých dětí možnost nějaké alergické reakce (možná tedy i ta vyrážka - nám to kvůli riziku atopie nedoporučila, maximálně až tu jednu dávku ve dvou letech).

erinka83
12. únor 2010

No jo, očkování, naše Mudra je zas pro a já z toho mám prostě lepší pocit, no.... Ale o žádném dalším nad rámec povinného neuvažuju...

luthien.k
12. únor 2010

eri, chápu 😉 Já byla na vážkách, ale ona mě přesvědčila. Tak snad nebudu litovat.

erinka83
12. únor 2010

luthien, já taky doufám 😔

barica
12. únor 2010

luthien, take bych nenechala naockovat nic na vic ani za nic🙂! mam problemy nechat oockovat i to povinne, nejak s tim nejsem ztotoznena...

a propo, neslysela jsi o prani v jedle sode? ted je o tom clanek na www.doktorka.cz (bio domacnost), pani tam pise, ze pouziva jen jedlou sodu, 3/4 hrnku na jednu pracku a pradlo je krasne vyprane, jemne a neni nicim navonene?! docelka me to laka, jenze nevim, kde mam koupit jedlou sodu ve velkem baleni? v potravinach maji jen ty male pytlicky...

erinka83
12. únor 2010

barica, o té jedlé sodě uvažuju, už mám doma i pytlík, ale jaksi na to zapomínám, já to četla v knížce...Mám nějaké větší balení, 100g, je to z Tesca.
Já peru ve slizu a v Ecoveru, tak z toho to snad malá nemá...

luthien.k
12. únor 2010

bar, to jsem neslyšela! Možná by jí mohli mít v takových těch cash and carry, u nás tady jeden je a mají tam velká balení koření a všeho možného, tak, tak by mohli mít i tu sodu... Nebo v Makru, ale tam nemáme přístup (jsme holt jen zaměstanci :o))) To by mě taky zajímalo! Určitě to zkusím, jestli jí budou mít.
Jinak já bych se povinným očkováním nebránila, ona třeba TBC se objevuje i dnes mezi lidmi, takže to bych nerada, aby tím byl malej ohroženej. Ale taky nejsem nadšená z možností nežádoucích reakcí, to je jasný...

erinka83
12. únor 2010

Mně právě kamarádka říkala, že v jedlé sodě namáčí záclony, tak to jsem koukala a kdysi jsem slyšela, že někdo dělá i sliz z jedlé sody, ale ty návody jsou vždycky jen na tu prací sodu...

chaarleene
12. únor 2010

já jsem o té TBC taky přemýšlela, jestli mimčo nechat naočkovat hned nebo to zkusit odložit, ale vzhledem k tomu, že naše rodina je na ni dost náchylná, tak asi jo 😒

barica
12. únor 2010

s TBC problem nemam, ale treba zardenky, spalnicky a nestovice mi prijdou nesmyslne a jsou na to pry velke reakce...

na tu sodu jsem koukala na netu, 1kg stoji cca 40kc, tak to by bylo super, ted uz to jen sehnat a aby to pralo tak, jak je zminovane🙂... konecne bych nasla neco, co vypere a nevoni, resp. nesmrdi🙂... sliz je sice dobry, ale na prani normalniho pradla pri 40 stupnich nevim, nevim, jsem totiz lina delat si ten klasicky, takze pouzivam instatni a to by pri kratkem pracim procesu asi nebylo OK...