Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

butt
1. črc 2010

@aemmi doufam, ze te o te plodnosti nemystifikuju 🙂 akupunkutura me nikdy nezaujala tak moc, abych ju studovala podrobneji, ale tohle mi utkvelo v pameti...a teda nevim srovnavat zenskou obrizku s propicovanim usi?to mi rpijde trosku prehnany..jinak ja mam kamosku, kt maminka vylozene zakazovala nausnice mit a ona tim celekm trpela, protoze si je strasne prala...ale maminka ji rekla, ze do 18 ji to rposte nedovoli a pak at si dela co chce...pak ani nevim, jak to dopadlo, jetsli si je v tech 18 nechala pichnout, nebo ne...
no a ja osobne asi necham pichnout male nausnice co nejriv, pze se mi to libi 😅

herminka
1. črc 2010

Erinko, pokud byste nenašli nikoho jiného, vím o doktorce (je skutečně lékařka) akupunkturistce ve Frenštátě p. R. (pro vás ale trošku z ruky, že?).

herminka
1. črc 2010

Jinak píchnutí uší a ženskou obřízku bych nesrovnávala - podle toho, co jsem kdysi četla, je to prý pěkná řezničina.
Na mě u malinkých miminek náušnice taky působí trochu nepatřičně. Ale naopak si myslím, že je to lepší tomu dítěti udělat, když ještě "nemá rozum", než aby si na to pak pamatovalo (mám traumatickou vzpomínku na punkci nosních dutin asi v 5 letech - je to úplně jiná věc, ale píšu to jen tak pro srovnání).

chaarleene
1. črc 2010

hm, já si mám blbou vzpomínku na to, když jsem si nechala v 11 letech píchnout třetí náušnici 😠 😖 ale malé jsem ještě uši píchnout nedala...

ona v tom rozhovoru přirovnávala ženskou obřízku k píchání náušnic v tom smyslu, že nám přijde nepochopitelné a barbarské udělat holčičce obřízku, zatímco pro Afričany je to normální - a Asiatům zase přijde nepochopitelné a barbarské nechat holčičkám píchnout uši, zatímco pro Evropany je to normální a běžné...

luthien.k
1. črc 2010

Ahoj holky, @juju, tak stávkování s plínama jsem nezažila, náš malej je v čemkoli, ať je jak chce počůranej nebo pokaděnej, tak je mu to fuk, je to naše malé prasátko 😀 Ale jinak super, že si to na SR užíváš, jen odpočívej, když můžeš 😉
Ad. naušnice pro holčičky, já bych je nedala, já sama mám uši propíchnuté, ale stejně naušnice nenosím, jako malá jsem je neustále ztrácela, takže máme doma slušnou sbírku náušnic, vždy tedy po jedné 🙂 No a bála bych se, že se propíchnou právě nějaké nevhodné body na ouškách, dál prý je pak ve školce dost úrazů, když se něco za naušničku zachytí (a nemusí to být ve školce, kámošky holčina má naušničky a můj a druhé kámošky roční raubíř mají pořád tendenci ji za ně tahat). Takže já jsem pro to, až by měla holčina rozum, že si sama řekne, jestli je chce. Ale srovnání s obřízkou je trochu mimo mísu, viděla jsem onehdá v TV, jak se obřízka ženám provádí a to se opravdu srovnat nedá 😖
@butt, už každou chvíli, co...??? 😉 😀

luthien.k
1. črc 2010

char, aha, jenže píchnutí neznamená pro ženu do života přece jen takový zásah, jako propíchnutí uší... Ale je fakt, že odlišné kultury se někdy navzájem špatně chápou... 🙂

betelgeuzz
1. črc 2010

Mám stejný názor jako Erinka. Zatím naušnice nedávám, až si sama řekne, tak bych to taky radši řešila s nějakým akupunkturistou. akorát mi vadí ty řeči typu: To je holčička? A proč nemá naušnice? Já jsem jako dítě naušnice nesnášela, pořád se to někde zachytávalo, pak jsem je sundala, když to šlo. Stejně tak moje ségra. Pak zas přišlo období, kdy jsme je nosila, teď je zase nenosím.

betelgeuzz
1. črc 2010

Taky bych nesrovnávala obřízku a propíchnutí uší. Píchnuté uši zarostou (i když někdy ne úplně), ale spodek ti už nedoroste. A při píchnutí uší se neumírá, jde jenom o krátkou bolest, narozdíl od obřízky, která ničí sexuální život.

butt
1. črc 2010

@luthien.k tak tak, uz kazdou chvili.doufam, ze to bude co nejdriv, to velky bricho je v tomhle horku fakt humus ☹

aemmi
1. črc 2010

já jsem se teda o tom článku o obřízce nevyjádřila moc přesně, nechtělo se mi to moc rozepisovat, ale jde o to, jak napsala chaarleene, že jedný kultuře přijde normální něco, co jiná nepochopí, samozřejmě, že v brutálnosti, následcích, zdravotních komplikacích se tyhle dva zákroky srovnat nedají, to je jasný 😒

erinka83
1. črc 2010

Herminko, to by byl výlet kvůli náušničkám 🙂 Ale můžeš mi to napsat do IP, třeba se to bude hodit....
Já fakt nevím, ale zatím mi to přijde zbytečné...No doufám, že to potom bude OK, ségra náušnice taky neměla, protože jako malá byla furt po nemocnicích a nechala si nastřelit ažjako větší a trauma nemá..... Ale já teda náušnice miluju 😅 mám jich několik párů a furt bych chtěla další a nosím je podle oblečení 😀

herminka
1. črc 2010

Eri, ale není to úplně přes půl světa. Spíš jsem to myslela tak, že byste si to třeba spojili s nějakým výletem a skočili tam později, ona píchá uši jakkoliv starým lidem 🙂 Myslím, že kontakt můžu dát klidě tady: http://www.dr-kohoutova.cz/inpage/akupunktura/

erinka83
1. črc 2010

hermi, však já to myslela úplně stejně 😉 Moc díky, ukládám 🙂

juju
1. črc 2010

no dnes som ho ri krat supla do latkoviek a sa mu celkom popacilo 🙂 uvidime co dalej

butt, drzim palce, dufam, ze ti tam nevyskoci coskoro 42. tt ako mne ale pojde to skor, v termine; uzivam si to na SK mamka je poklad aj stara mama aj susedy 😀 len moja stara mama stale ya mnou beha ze mam malo mlieka (lebo maly sa pri kojeni hneva) a ze hada sa so mnou ze mu mam dat cajiky - no hroza 😠 v sobotu mame krstiny, tak sa uz "tesim" na knazove poucenie, manzel protestuje ze tam nepojde 😀

juju
1. črc 2010

malo tam byt napisane ze som ho supla do latkoviek tri krat

juju
1. črc 2010

inak baby, moj maly pribral za tyzden a pol 500gramov - je to normalne? nie je vobec tucny, len strasne rastie do dlzky a primerane k tomu pribera, ma 6 tyzdenov a vazi 5kg!!!

erinka83
1. črc 2010

juju, Baru ze začátku taky hodně přibírala, pak se to dost zpomalilo...ale kluci většinou přibírají víc 🙂 A supr, tak uvidíš, nakonec mu bude látka dobrá 🙂

betelgeuzz
1. črc 2010

Juju, normální - nenormální, je plně kojený a vypije si tollik, kolik potřebuje. Vůbec to neřeš. Aspoň máš argument na to, že máš málo mlíka 🙂

butt
2. črc 2010

@juju dekuji a taky doufam, ze tu uznebdu strasit moc dlouho 😀 ze stare mamy si nic nedelej.muj deda (doktor!) taky propaguje, ze se maji malym detem davat caje...ona ta starsi generace ma porste zazity urcity postupy a pdmita priznat, ze nemusi byt uplne idealni...

abra
autor
2. črc 2010

juju, za tyden pul kila a prej mas malo mlika 😀 😀 😀 😀 ja se picnu 😀 😀 😀 Hele, mala mela 5kg ve 3 mesicich a ted ma 6,2 kg 😀 Vahu ale vubec neres, kdyz pribira jenom z mlika tak je to v pohode, to mas super 🙂 ja sem furt bojovala s tim, ze mame hranicni prirustky, to je pak horsi ☹

jo a male abre nausnicky pichnu, akorat cekam, az bude po ocku, pac znam 2 holky, co si nechaly az v dospelosti nastrelit a nadavaly na to, ze proc to nemely odmala, proc si to musely "protrpet" az byly velky. Akorat jsem ji to chtela nechat pichnout kdyz jeste nevedela, ze ma ruce, ale to nevyslo kvuli posunutymu ocku, takze doufam, ze si po nich moc nepujde rukama

abra
autor
2. črc 2010

btw miluju leto, mam doma horu jahod, tresni, visni, hrachu, kvetaku ... a jsem vseho prejezena 😀 😀

butt
2. črc 2010

@abra muzu se zeptat, kde ji nechas nausnice pichnout?protoze nase doktorka jen nastreluje...

abra
autor
2. črc 2010

butt, pichnout jsem myslela nastrelit, jako propichnuti mi prijde drastictesi nez nastreleni

butt
2. črc 2010

@abra aha 🙂 no ja mam prave dojem, ze pichani je proste lepsi..ale neznam tady moc nikoho, kdo by pichal a fakt tomu rozumel..tak jsme si rikala, jestli nemas na nekoho tip 🙂 no takze mozna asi taky zustanem u nastreleni...

erinka83
2. črc 2010

@juju juju, zkus si pročíst články tady, má to všechno moc pěkně popsané, třeba tohle: http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b...

aemmi
2. črc 2010

holky já jsem si nechala náušnice nastřelit a bylo to naprosto v pohodě, rychlý, skoro bez krve, moc to nebolelo, jen tam nějakej čas musí zůstat ty nastřelovací náušnice, jen s miminem bych šla k nějaký mudře a ne do zlatnictví 😀

aemmi
2. črc 2010

ony ty nastřelovací náušnice by byly možná ze začátku lepší i z toho důvodu, že se právě za ně nedá moc tahat...

butt
3. črc 2010

no ja k tomu nastrelovani nemam moc duveru, sice te akupunkrute moc nerozumim, ale pochopila jsem, ze proste neni jedno, jestli se ta dirka propichne, nebo nastreli..ze to nastreleni ten bod uplne zrusi a je to spatne a to propichnuti ho naopak "povzbudi"...ze to nastreleni je moc rychly..doufam, ze neplacam uplny nesmysl, pokud by tu byl nekdo, kdo tomu rozumi vic, budu rada poucena 🙂 no a tak nedokazu moc posoudit, co je dulezitejsi, aby to min bolelo, lip se hojilo, ale melo pripadne blbej vliv na drahy v tele a nebo naopak...

abra
autor
3. črc 2010

butt, zkus se potom zeptat sve detske mudry, jestli by male usi pichla misto nastreleni, nekteri doktori delaj oboji, treba i ta tvoje. Jestli chces, zeptam se te nasi, jestli i picha nebo jenom strili 🙂

butt
4. črc 2010

@abra zkusim se ji poptat, ale mam prave dojem, ze ona jen nastreluje..a kdyby sis vzpomnela a zeptala se sve, tak budu rada 🙂