Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
17. zář 2010

juju, a ty uz s emilkem chodis plavat nebo se chystate? Tyjo, ja se tesim 😵 😵 😵

holky, ja taky furt mixuju, mala jedla i kousky uplne v pohode, i jen pomackany vidlickou a pak se ji to nejak rozlezelo a vsecko to plivala a nechtela a od ty doby jen mix ☹ me to tak mrzelo, ale co uz no, vsak do duchodu se to nauci a kdyz ne, tak pak stejne uz zas nebude mit zuby a bude na tekutym no ne? 😎 😀

jinak dneska jsme byli s petuli na prednasce o latkovkach, naprosto me nadchly tyhle vlnacky: http://www.branakdetem.cz/vlnacky-natahovaci-ba... dalsimu deckovi je urco poridim 🙂 Podotykam, ze me se nikdy vlnacky nelibily, nebyly me prijemny na omak, proste nic pro me, ale tohle teda paradicka 😵
co je ale blby, ze teda loni byla prednaska o dost delsi a dostali jsme vic infa, vic podrobne a proste to bylo lepsi, tahle pani to trocha odflakla ☹

co davate na olezlou pusu od slintani?

luth, ja jsem si jaksi nevsimla, ze ses tehotna 😅 tak dodatecne (asii hodne pozde ale prece) gratuluju 🙂

luthien.k
17. zář 2010

@abra, díky, to je asi jedna z věcí, to mé těhu, které Ti uniklo, když jsi byla na dovolené 😉 Jinak ty Disany máme, ale přišlo mi, že trochu zhrubly praním a používáním, navíc jsou dost teplé, ale to teď na zimu asi neva 🙂
S olezlou pusou problém nemáme... Někde určo bude téma, kde se řeší přímo to...

@erinka83, malej se odstavil sám a UM pít už uměl, protože nějaký čas dostával večer UM (z prsa nebylo už dost), takže my jsme prostě plynule přešli na Nutrilon Allergy Care a v pohodě. Neměl nikdy problém s flaškou nebo jiným mlíkem. Zato teď je nemocný, má ošklivou rýmu a kašel a kromě toho, že mu nechutná, tak do něj nemůžeme dostat ani pořádně pití - jak pije, nemůže dýchat ☹ No a chytli jsme to s největší pravděpodobností na plavání, kde jsme v úterý byli prvně v jiném bazénu a už nikdy víc - chudák na konci drkotal zubama (kromě toho, že sebou fláknul na mokré dlažbě - vůbec to tam nemají pro prcky uzpůsobené)... Tak snad budete mít s plaváním větší štěstí.

betelgeuzz
17. zář 2010

@abra A co jste se na přednášce dozvěděly nového? Mně se zrovna disany moc vzhledové nělíbí. Já jsem původně pořídila pletené vlňáky na noc, pak mě nadchly tyhle, ale v červené http://www.merinostar.cz/merinostar/eshop/2-1-S... a teď jsem pořídila zapínací od anavy. To jen pro inspiraci, ty na bráně nevedou 🙂

butt
17. zář 2010

@abra tak jak mala?porad vymeneny dite? 🙂 ja na te prednasce byla v tehotenstvi a prislo mi, ze jsem se nic novyho nedozvedela 😅 tak jsme si aspon ty plinky osahala..

@juju nase mala s usinanim vetsinou problem nema, ale kdyz vidim, ze je utahana a pretazena, ale na spani to nevypada, tak ju polozim do postylky a hladim ji od cela dolu pres oblicej, to ji donuti zavrit oci pro kazdym pohlazeni a kdyz to tak chvilku delam, tak je pak za chvilku neotevre a pak rychle usne... a taky mam pocit, ze lip usina, kdyz ma na brisku nahratej polstarek s peckama, ze ji to teplo dela proste celkove dobre... jinak na vas moc myslim, at to s tim jidlem emilek zvlada!

jinak momentalne resim, jak vyresit plinky, kdyz ted budu chodit do skoly...hlidat bude moje mamka, kt s latkou nema problem a pak manzel, kt rekl, ze do latky balit nebude, ze to je moc slozity (kdyz jsem doma, tak obcas prebaluje, ale musím stat u nej a presne mu rikat co a jak s tou plinkou udelat..) mam jednu AIO, tak to rekl, ze do toho teda je ochotnej balit, ze to je jak jednorazovka..tak jsem si rikala, ze bych jich dokoupila vic...ale prijdou mi zbytecne drahy a taky asi vsechny dost dlouho schnou, coz mi pripada na hlavu ☹ takze se obavam, ze povolim a bude mala po cas hlidani v jednorazovkach...
taky nase pokusy o BKM jsou velmi vtipny, pze mala si to predelala do "curam zasadne na prebalovaku" takze kakani obcas chytnem, ale cura ted v podstate vzdycky chvilku po te, co ju polozim na prebalovak po predchozim pokusu o curani do omyvadla nebo nocniku 😀

juju
18. zář 2010

luth a mate odsavacku na sopliky? ja som si kupila pripojitelnu k vysavacu a je funguje to fajne. ja sa s Emilkom chystam plavat ale este trosku pockam, lebo o miluje teplo a ked je trosku v studenom a nezababuseny tak hned kycha - dufam, ze tak neochorie. ale este casu dost, az od 5,5 mesiaca. s jedlom sa nam to trosinku upravilo, celkom mam opat mlieko a ked nie, tak doma na SK som mala este nejake odstriekane a davam mu to, lebo z UM mam pocit ze velmi grcka, skusim predsta kupit len to AR aj ked ziadne v bio kvalite som zatial nenasla. ale aj tak pri dokrmeni vypije max za den okolo 100 ml takze mlieka musim mat dost 😅 a zajtra mame 4 mesiace, takze celkom sme to zvladli, ale chcem este samoska pokracovat v kojeni. mamina kupila nejaku speci mast na reumu tak si predsavzala ze ma bude liecit 😵 tie nase maminy... 😵 😵 😵 takze potom by som mohla dlshsie kojit 🙂

butt, nam sa tiez dari cikat najma na prebalovaku 😀

barica
19. zář 2010

ahoj holky, po dlouhe dobe jsem se sem prisla podivat, nejak v posledni dobe nestiham a neda mi to, abych vam sem nehodila dva zajimave odkazy, abychom mely dalsi tema na diskusi, ikdyz to tu oboji uz bylo🙂... pokud jste tu uz tyto odkazy mely, tak se omlouvam, nemam cas projizdet diskuzi dozadu🙂...

ockovani
http://ona.idnes.cz/sveho-syna-nenechavam-ockov...

vitamin D
"proti":
http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...
pro:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vitamin-d-s...

u vitaminu D v tom mam zmatek🙂, davat se skodlivymi latkami, nebo nedavat a zase nemit dostatecnou imunitu🙂?!

luthien.k
19. zář 2010

@barica, ahoooj 🙂 Článek o očkování se mi moc líbí, já bych příště vynechala i tu tuberkulózu, ale o tom už byla řeč 🙂 K déčku jsem se zatím nedostala, nicméně objevila jsem taky zajímavý odkaz, který se ale týká něčeho úplně jiného, a to tématu dýně (které tu už taky bylo 🙂):
http://www.svetdyni.cz/
Je tam spousta receptů a hlavně ti, co nemají to štěstí a zahrádku nebo někoho, kdo jim dýně věnuje, dají se tam různé druhy i objednat 🙂

@juju, odsávačku na vysavač taky máme, ale měly byste vidět ten tyjátr, když jdeme na věc 😅 😖 Jinak je fajn, že se vám to kojení daří ještě udržet 🙂 Hlavně aby ses Ty dala brzo do pořádku, já jsem dostala "jenom" angínu a jsem z toho úplně hotová. Nemáte něco osvědčeného na angínu? Beru lokální atb (Bioparox) a tak se snažím vyhnout těm celkovým, mm se tak z toho dostal...

@butt, když bude malá chvíli v eko jednorázovce, tak se určitě svět nezboří, lepší, než dohadování s partnerem 😉 My používáme na cesty Alany z DM drogerie.

Holky, máte některá plínky Anavy? Slyšela jsem na ně jen samé ódy, tak jestli to není jen chytrý marketingový trik, ono se prý chodí i do diskuzí hodně (nenápadně) propagovat...

betelgeuzz
19. zář 2010

@barica ten článek o očkování jsem už taky četla, líbí se mi, že je od lékaře a není nijak fanatický.

Tady je o tom vigantolu diskuze, je tam myslím i někde v diskuzi vyjádření, jak postupovat http://www.rodina.cz/nazor14086638.htm. já jsem vyčetla, že problém je vlastně v tom gumovém kapátku, kdy při styku s vigantolem se uvolňuje nějaká látka. Vigantol pak smrdí. Můj nesrdí, ani ho nenatahuju tak vysoko do kapátka, tak myslím, že je OK.

@luthien.k od anavy mám 2 snapkové kalhotovky a zapínací vlňáčky a jsem moc spokojená. Já myslím, že tady v látkové diskuzi nikdo skrytě nepropaguje, tady všichni otevřeně 😀 Co vím, tak všichni jsou spokojení, výrobce - ivuska chodí taky do diskuze, ale nepřipadá mi, že by nějak pomlouvala ostatní plenky, aby prosadila svoje.

luthien.k
19. zář 2010

@betelgeuzz, díky za tip, pomalu přemýšlím, jak obměním na druhého prcka látkovou výbavu 🙂

Jinak přes ty diskuze je to fakt účinný marketing, samozřejmě nic proti ivusce, ale je to moc chytrý (a levný) tah, i když proti jiným způsobům propagace asi dost časově náročný 🙂

Jinak Vigantol už nedáváme, ale nenatahovat vysoko do kapátka jsem se naučila poté, co jsem omylem kápla malému do pusy asi půl kapátka a volala na toxikologické centrum, jestli jsem mu nějak nemohla ublížit (prý ne, ještě to byla bezpečná dávka, ale pár dní jsem ho pak zase nedávala na jejich doporučení). 😅

betelgeuzz
19. zář 2010

@luthien.k určitě nějakou vyzkoušej. Myslím, že všechny jsou jednovelikostní, takže můžeš dávat na oba prcky, tada pokud je prvorozený ještě v plence. tu snapkovou mám z bambusového veluru a je krásně hebká. Teda trochu zhrubla, jako všechny plenky, ale stejně je z nich nejlepší. Kdybych neměla už v plenkách tolik peněz, tak jich ještě pár přikoupím. Taklhe řeším, jestli mám něco prodám a přikoupím, nebo se na to zatím vykašlu.

luthien.k
19. zář 2010

@betelgeuzz, na kolik se může ta velurová bambusová prát? Já jsem takovej blbec, že pokud to neproženu alespoň jednou za čas na 90 st., tak z toho nemám nějak dobrý pocit... 😅 Takže jsem zatím vybírala plenky hlavně s ohledem na to, aby to vydržely, nejspokojenější jsem díky tomuto "omezení" asi s IV froté, zvlášť když je prcek větší, dá se dát na den a přivycpaná i na noc a i když používám od narození a peru na těch 90 st., nejsou na ní patrné žádné výrazné změny 🙂 Takže kdybys třeba tyhle prodávala, sem s nima 😀
Jinak doufám, že prvorozený už v plence (alespoň přes den) na jaře nebude, ale to se uvidí, nehodlám to nijak lámat přes koleno, ono to stejně ani nejde...

barica
19. zář 2010

@betelgeuzz jo, jo, problem je opravdu v tom gumovem kapatku, to ja vim... jen mi prijde divny, ze na Slovensku to stahnou z prodeje, u nas se nic nedeje... no budis, proste si reknu o novy Vigantol a budu davat bacha, abych ho nenabrala gumovou casti🙂... o tom, ze gumovou cast mala i nekolikrat cucala radeji ani nemluvit...

jinak jsem si porad nebyla jista, jestli D je nutne podavat nebo ne, jestli to neni zbytecne, kdyz to neni v materskem mleku, tak to tak asi priroda zaridila, ne?! ale cetla jsem ted i na strankach treba Anglie a i tam je doporucovany, navic, kdyz je to lepsi obrana proti virum, nez treba ockovani proti chripce (no to je snad jasny, ze ockovani proti chripce je naprd🙂), tak nad tim jeste popremyslim...

ladida.l
19. zář 2010

@luthien.k oficiálně se může anavy prát na 60, ale snese i 90, mám to vyzkoušeno. Budu prodávat jednu anavy na snapku, kdybys měla zájem...

Já teda Vigantol skoro nedávám, nějak z něj nemám dobrý pocit... Možná tak 4 krát za měsíc...

betelgeuzz
19. zář 2010

@barica jak to, vždyť i u nás se vigantol stahuje, máš to na stránkách sukl.
Chodí sem občas josefka, ta se zabývá zdravím, zdravou výživou atd. a podle ní je D velmi důležité a tělo si ho není schopné z slunce dostatečně vytvořit, obzvlášť dítě, které se naopak před sluncem schovává, takže já dávám.

@luthien.k Jednu IV mám, ale že by mě nadchla 😒 Já obecně nejsem moc fanda kalhotovek, používám převážně čč, kalhotovky na noc (BE) a teď na ven.

luthien.k
19. zář 2010

@betelgeuzz, my měli čč do té doby, než se začal víc vrtět, tak do půl roku (nedala jsem na ně dopustit), ale pak to prostě nešlo, protože mi u toho zdrhá a se čtvercema jsem ho prostě nebyla schopná přebalit 😅

butt
19. zář 2010

diky holky za odkazy, jdu studovat 🙂

@luthien.k neboj, s manzelem se dohadovat nebudu 😀 jen jsem si rikala, jestli kvuli tomu neporidit plinky aio.. jinak anavu mam jednu na snapku a ted byla mala poprve v te na patentky..a zatim teda spokojenost, ale prece jen pouzivam je kratkou dobu a nemam tolik zkusenosti s jinyma plinkama, aby mohla byt objektivni 🙂

prsky
19. zář 2010

@barica lenze nie je vitamin D ako vitamin D (vigantol nim zrejme ani nie je). clanok v slobodavockovani je jednak preklad zahranicneho clanku a jednak v zahranici su aj ine moznosti vit D ako vigantol

barica
20. zář 2010

@prsky a jaky mas tedy nazor na vit D ty? vigantol davat, nedavat? popr. jaky jiny suplement zvolit?

juju
20. zář 2010

baby a nie je mozne si zadovazit nejaky iny Vit D? nam v nemocnici dali kvapky, ktore priamo kvapkam malemu do pusinky a je to urcene speci pre deti a pridavne latky su ok 😵 viem ze JOsefka davno spominala nejake tiez, skuste popatrat myslim, ze vit D je dost dolezity a dava sa odjakziva 😅

abra
autor
20. zář 2010

luth, jojo, resi, sudokrem, bepanten klasika ☹ bleeee, to nechcu ☹ zatim ji davam sadlo+mesicek a pres den bambucky, aby se to nerozdrazdilo ale nejak to nemizi :-/
Hele, ty disany faakt neprotecou? ani trochu? To je fajne ze je mas, pak budes delat helpline 😀

bet, celkem nic, porad to stejny, ale ty vlnacky pro me byly plus, blby bylo, ze ta pani nebyla tak dobra v tom jak ta minula. Me se prave vzhledove ty disany libi, na ty co davas link bych si taky rada sahla 🙂 nevis kde? Me je totiz vetsina vlnacku na omak desne neprijemna ☹

butt, jj, porad 🙂 akorat ty noci furt stoji zaprd, a ted ryma jak tram, takze nervozitka z rymy, ale jako kocarek ji zustal, tak jsem stastna jak blecha 🙂
jee, to s tim hlazenim pres oblicej je pekny 🙂 to se me libi 🙂

butt, dej nocnik na prebalovak, asi chce curat tam, mala taky odmita curat tam kde chci ja (zachod), ale cura tam, kde chce ona (nocnik, umyvadlo ve kterym je nocnik)
Ty pleny by u nas taky neprosly, m. stacilo se naucit pop-in ktery jsou v podstate AIO, i kdyz se tak pouzivat nemusi, no ale i tak to na nej bylo ze zacatku slozitejsi ,kdyz se pouzivaly ruzny vkladacky 😀

juju, ty ar mlika jsou vlaste ar jen v tom, ze je do toho pridanej ten nutriton, coz je myslim vlaknina ze svatojanskyho chleba, takze to si muzes namichat ar mliko i ze svyho mlika, ale tys myslim psala, ze emil to nebere ze? Me to mala nebere teda, no su zvedava, jestli ted pujdem vazne na allergy care mliko kvuli laktoze a kaseinu, tak jak se na to bude tvarit, to zas bude boj :-/

honem jsem sla cuchnout k vigantolu a nesmrdi 😀 dovrchu kapatka se me ho nikdy nepodarilo natahnout (proc taky, kdyz potrebuju jen 2 kapky zejo 😀) a d vitamin je faaakt potreba jak sul, ten neprestanu davat urco

luth, nemas link na ty iv, co rikas ze jsou supr i na noc? Preposlala bych to kamosce 🙂

butt, jeste me napada, ze mu muzes udelat nekolik hromadek, kde v kazde bude, co ma vzit, takze vlaste bude pouzivat tvy plenky jako na styl aio, das na kazdou hromadku svrchnacky, vkladacky a je to ne? On si to vezme cisty da a pouzity hodi do spiny

hele ja se zkusim schvalne zeptat detske na ten D, dneska tam jdu, jestli by nemela neco jinyho nez vigac 🙂

prsky
20. zář 2010

@barica ja vigantol nedavam, v lete sme sa slnili (samozrejme nie cez obed) - ono staci osvetlit celu plochu tela denne na cca 10minut na to, aby telo dostalo potrebnu davku vitaminu D a potom natriet kremom s faktorom. teraz, ked uz nemozeme chodit po slnku v plavkach, tak neviem, co urobime, ale ciastocne moze vit. doplnit vraj rybi olej (predavaju v kapsuliach), ale treba pozriet na balenie, kolko D obsahuje

luthien.k
20. zář 2010

@abra, http://www.ecomamma.cz/index.php?main_page=prod...
To jsou ony, jsou z čisté biobavlny (docela jsem spokojená i s českýma pastelkama, ale vadí mi tam těch 10% polyesteru a nasajou míň než IV), nám už od narození krásně sedí, krásně sajou, rychle schnou (na froťáky), po promnutí jsou hezky měkké, prostě na nich nevidím poskvrnku 🙂

Jinak ty vlňáky Disany neudrží vše, mě nejvíc vadí, jak jsou "tlusté", takže je teď ani moc nepoužívám... Párkrát provlhly, dávala jsem je jen na noc. Ale tisíc mamin, tisíc názorů 🙂

Co se týče té vyrážky na puse, ono je to fakt těžký, když už se něco rozjede a dostane se do toho třeba infekce, pak už to kolikrát jen s přírodníma věcma člověk nevyléčí. V babských receptech na atopáky miminek kam.zyk něco doporučovala na stejný problém, zkusím to najít. Ale přírodní a bio to asi nebude... 😅

herminka
20. zář 2010

O Vigantolu je diskuse i na slepičárně a proběhl tam zajímavý postřeh, že často může za nespavost dětí. Já na něj zatím nemám jednoznačný názor, ale vzhledem k tomu, že budu mít zimní dítě, asi bych si nelajsla ho nedávat 😒 Nebo by stačilo, kdybych já sama jedla rybí olej (ke konci těhotenství + pak při kojení)?

K té odsávačce - zkoušela jste některá toto? http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2724

Ad vlňáčky - chci si je uplést a trochu mě odrazujete 😀

prsky
20. zář 2010

@herminka myslim, ze nestacilo, lebo rybieho oleja tolko zjest nemozes, aby to pokrylo tvoju potrebu (a velmi zalezi aj na jeho spracovani) a v kapsuliach, co predavaju v lekarni ho byva zvycajne malo. ja mam tiez zimne dieta, do roka som vigantol davala pravidelne, ale to som este vtedy necitala clanok, ze vigantol zrejme ani nie je vit D. mam z toho tiez obrovsku dilemu.

luthien.k
20. zář 2010

@herminka, my máme BabVac a jsem s ní spokojená, asi bych neriskovala nic jiného, ale na druhou stranu kamarádka připojovala na vysavač tu obyčejnou nějak snad napřímo izolepou 😅 a taky to fungovalo 🙂

Vlňáčky si upleť 🙂 Já si je háčkovala, když jsem měla v těhu čas a pak je i používala, ale jen na "malého malého", zapínaly se na snapku.

Holky, a co je teda Vigantol když ne vitamín D? Já to zatím nečetla 😅, ale není to celé nějak přitažené za vlasy...? No jestli ho stahují z prodeje, tak asi ne..

herminka
20. zář 2010

Vigantol je cholekalciferol, o kterém jsem našla toto:
"Který vitamín D je ten pravý?
Vitamín D je z chemického hlediska několik příbuzných látek. Nejdůležitější z nich je vitamín D3 (cholekalciferol), který vzniká v kůži působením slunečního záření. Teprve však transportem do jater a přeměnou v ledvinách vzniká vlastní aktivní forma vitamínu D. V těhotenství se aktivní vitamín D tvoří také v placentě. D2 (ergokalciferolem) je další formou vitamínu D.
Osmdesát procent denní potřeby vitamínu D by měl člověk získávat ze slunečního záření. Zbytek bude v rybím tuku, játrech, vejcích a mléce. Špatná zpráva pro vegetariány, z rostlin ho nezískáte."

prsky
20. zář 2010

@luthien.k vigantol stahuju z predaja z ineho dovodu (pri strete s davkovacom - tou gumickou tusim - sa uvolnuje nejaka latka, ktora meni jeho chut, ale vraj ohrozenie zdravia nehrozi http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/bezpecn...).

co sa tyka toho, ze vigantol asi nie je vit. D3 - citala som to na badatelovi (je tam odkaz aj na studiu, len su uz starsieho data, nikto sa tomu zrejme dalej nevenuje) - vigantol je umelo oziareny ergosterol a vedlajsim produktom su nejake toxicke latky, ktore sa ale v davkovani, ake pouzivame nemusia prejavit. vplyvom slnecneho ziarenia na ergosterol vznika vit D, ale tak sa vigantol nevyraba. mozno ide zas onejaku konspiracnu teoriu, ale hovoria o tom aj celkom rozumni ludia, tak zrejme na tom nieco bude.

na strankach SUKL pisu, ze miesto vigantolu moze lekar predpisat liek Vitamín D-Slovakofarma, co su ale kapsule (daju sa vsak otvorit a obsah vytlacit, najlepsie do mlieka.).

luthien.k
20. zář 2010

Takže tu pletu jabka a hrušky 😅 Už tomu začínám trochu rozumět, díky, že jsem nemusela číst ty články 🙂

abra
autor
20. zář 2010

taxem udelala sondu v lekarne, mame tam takovou mladou hodne nadsenou a nabitou lekarnici, vigac se nestahuje, ale prestava se vyrabet to gumovy kapatko, ceka se pry na to, az se dodela novy baleni, ktery pak pujde na trh, zjistili (co uz tady bylo psany) ze ve vrsku je zanedbatelny mnozstvi latky, ktera by tam byt nemela, ale nema to pry na dite vliv,. Pokud si nekdo neni timhle vyrobkem jistej, muze si nechat napsat nebo koupit vit. D od slovakofarmy, jak pise prsky, to jsou takovy ty barevny kulicky, co urco zname vsichni z detstvi 😉 nebo pak Multi tabs vyrabi kombinaci vit. A - D - C pro vek 0-3 a je to v kapkach. Tak asi pujdu do toho multitabsu, nez se vyresi vigac.
Lekarnice rikala, ze to sama zrovna studovala, pac ma taky maly dite, kterymu to dava.

luth, dikec, jsou stejne dobry ty aio? nevis? takovy ty zviratkovy 🙂
uz jsem cetla ze disany komusi provlhly na diskuzi k produktu primo na brane, tyjo, tak nevim, asi mozna jedny na zkousku, no jestli bude druhy taky bezplenkovy jak mala, tak nebude co resit a koupim je
Od dr jsem prave dneska dostala na tu pusu chemii, pry je to prave uz rozjety do zanetu jak rikas ach jo ☹

hermi, nezkousela, babyvac se me nezda draha, cca 250kc 😉 A kamoska ma s vlnackama moc dobry zkusenosti prave rikala, ze super, tak se nenech odradit, ja se taky nedam 😀

luth, s tou izolepou to samy dela segra 😀 😀

betelgeuzz
20. zář 2010

@abra na ty vlňáčky si můžeš sáhnout asi jedině u nějaké látkařky, oba druhy jsou myslím, jenom na eshopech. JInak Vigantol se stahuje, ale jenom od distributorů, z lékáren ne.

Já mám odsávačku myslím, nosátko. Nějak jsem ty druhy nezkoumala, koupila jsem, co měli v lékárně.