Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
11. lis 2010

butt, jj, to je ona 🙂 mala me uz uplne odmita i kase, nevim co s tim ☹ jediny, co mlecny ji je jogurt anebo tvaroh, achjo

chaarleene
11. lis 2010

@abra to je mi líto, že ti malá dává tak zabrat ☹

když tu řešíte ty kaše, taky se na ně už pomalu chystám 🙂 když budu malé dělat kaši třeba rýžovou nebo jáhlovou, tak jí do toho mám přidat i trochu UM? co myslíte? s odstříkáváním jsem na tom bledě, takže nepředpokládám, že by se mi podařilo odstříkat tolik, aby to v té kaši zanechalo nějakou stopu 😀

ještě celkově k té výživě - minulý týden jsem na plavání byla ostatními maminkami poučena, že trápím dítě hlady, když jí dávám příkrm jen v poledne a jen tolik kolik sní (tj. málo), protože dítě v tomhle věku už musí sníst celou velkou skleničku příkrmu... a pak se mi tam chlubily, že jejich děti už jedí všechny možné skleničky, maso, lepkové kaše, jogurty (např. dobrá máma - ten je prý chuťově výborný), pribináky, lipánky,... no, radši jsem mlčela, protože bych jim asi musela něco říct a to by se jim moc nelíbilo 😅 😝

butt
11. lis 2010

@abra diky 🙂 a mohla bys mi prosim rict, kdys zacala prikrmovat?(ptam se, ze mala taky nejdriv byla jen na MM a ted uz davam UM, takze to je podoba situace, jako u vas 🙂 )a vidim, ze se s malou fakt nenudis ☹

@chaarleene pokud mam spravny informace, tak napr deti potencionalne alergicky se muzou osm mesicu vyhradne kojit!takze ty matky podle me, jsou ty matky mimo nejen co se tyce dobre mamy (bleeeeeeeee) a pribinacku, ale i v tomhle 😉

erinka83
11. lis 2010

@chaarleene já jsem malou pořád několikrát denně kojila, takže jsem kaše dělala čistě z vody, vlastně pořád je vařím jen z vody...
Ty jo, chudinka malá tvoje dítě😀 A to oni to do toho děcka prostě nějak acpou, nebo mají takový jedlíky? Přece když děcko nechce, tak víc do něj nedostaneš, ne??

chaarleene
11. lis 2010

@butt no, já jsem právě těsně před odchodem na plavání četla Fořta a ty jeho rady typu "výhradně kojit do 8 měsíců", takže to byl takový zajímavý protipól 😀

jo, ještě jsem se chtěla zeptat, co bych mohla dát malé jen tak do ruky na žmoulání - rohlík fakt neplánuju, tak řeším, čím to nahradit 😅 kdysi jsem se ptala tu ptala na křupky a mám takové tušení, že josefka psala, že taky nejsou moc ideální 😒

chaarleene
11. lis 2010

@erinka83 no, asi to jsou jedlíci, ta jedna holčička tam zdlábne klidně celou přesnídávku, dokojí se a pak ještě okusuje jablko 😅 já jsem šťastná, když mi malá sní víc jak 100 g zeleniny k obědu 😅 dneska jsem jí dala zase hokkaido a zase se na to ksichtila 😒 prvně jsem to zkoušela s bramborem, to jí nejelo vůbec, tak jsem to teď zkusila s brokolicí a s cuketou, aby to bylo řidší, ale taky nic moc... nejradši má mrkev s cuketou 🙂

erinka83
11. lis 2010

@chaarleene brambor malé taky dlouho nejel 🙂 nejlepší mrkev a červená řepa 🙂 A taky jí strašně dlouho trvalo, než začla jíst větší porce, taky je to diblík, v roce neměla ani 8 kg 🙂 Hlavně že něco papá, stejně jsou to jen PŘÍkrmy 😉

erinka83
11. lis 2010

@chaarleene no s křupkama bude asi ten problém jako s instantníma kašema 😒 ale na nic lepšího jsem taky nepřišla...

chaarleene
11. lis 2010

@erinka83 hm, tak naše malá už skoro 9 kilo a rok v nedohlednu 😅 😀

butt
11. lis 2010

@chaarleene to verim 😀 ale ja bych verila spis fortovi 😀

juju
12. lis 2010

baby, tak aspon toto ja riesit nemusim, maly je strasny papacik. Zeleninku papa len taky fukot na raz 200ml a keby som mala este viac urobene tak pusinku otvara do nekonecna 😀 vcera som mu dala prvy krat ovocie - banan a zbastil ho na jeden sup - 3/4 banana a len pofuckany, mierne uvareny vo vode. este nema pol roka a uz ma vyse 8kg 😕 chcem sa opytat, kedy zacat s masom?

chaaarleene, ja som kdesi citala, ze na hryzenie je dobre sladke drievko alebo surova ocistena mrkva - je to tvrde takze sa im to urcite nepodari odhryznut; ozaj Emcovi tiez chuti najma mrkva a tak mu davam mix mrkva plus ina zeleninka ale zemiaky mu tiez velmi nechutia a citala som ze max 2x tyzdenne sa maju davat zemiaky, lebo potom je to pre nich narocne na travenie

butt
12. lis 2010

holky mam na vas dotaz, mala ma od rana kasel a lehounce zvysenou teplotu (37,2 po odectu) a ja zjistila, ze nevim, co se s tak malym deckem ma (ne)delat v takove situaci 😅

barica
12. lis 2010

@butt ja bych s takovouhle "teplotou" nedelala asi nic, jen sledovala... A jestli treba meris v prdelce a hned po rozbaleni, tak chvilku pockej, nam se to taky stavalo, ale uz par minut po rozbaleni byla teplota v poradku... Pokud je jinak v poradku, tak bych to fakt neresila...

blovitc120
12. lis 2010

@butt odpovedam presne to co barica. Ja by som nerobila nic.

blovitc120
12. lis 2010

@juju moja dcera mala 8 kg v roku 😀. Ja som davala dlho len zeleninu, potom som pridala 2x do tyzdna maso a az potom ovocie. Ja som sa dost riadila info na www.kojeni.net

butt
12. lis 2010

a ten kasel taky muzu nechat byt?neni to nic hroznyho, jen takovy pokuckavani, ale nerada bych neco zanedbala 😕

blovitc120
12. lis 2010

butt, pokial mala vyzera inak zdravo a len "pokuckava", ja by som ju len viac sledovala, ci sa to nezhorsuje. Nemohlo ju len nieco drazdit? Napr. suchy vzduch z kurenia? Ak s nou pojdes hned k lekarovi, nechcem strasit, ale moze v cakarni chytit nieco uplne horsie, cez chripku, rotavirus, ovcie kiahne (nestovice) a podobne. Mam doma skvelu knihu od Mendelsona "Jak pecovat o zdravi ditete navzdory vasemu lekari" a uplne ju zeriem. Je to svata pravda.
Samozrejme ak by malej sa kasel zhorsoval alebo by mala vysoku teplotu, sla by som k lekarovi, ale trvala by som na CRP.

butt
12. lis 2010

@blovitc120 moc diky za nazor, my jdem v pondeli stejne do poradny tak se dr. zeptam tam, jen me slo to, jesti by se to nemelo resit nejak uz ted.sama k nemocem priitupuju vetsinou jen tak, ze proste vic odpocivam a piju, ale u takovyho drobka nejak nevim 😅 pokuckava, ma malinko rymu, tu pidi teplotu a je takova protivnejsi..ona prave pokuckava tak od rana a ja si nejriv rikala, ze ji treba je zaskocila slina, nebo neco podrazdilo, ale v prubehu dne to pokracovalo...
no ted vypadam jak uplne uzostna matka, ze? 😀 kdyz ja se o malou strasne bojim 😔
a diky za tip na knizku!ted na ni koukam a myslim, ze si ju koupim 🙂

blovitc120
13. lis 2010

@butt ja sa o malu tiez strasne bojim, mam ale to stastie, ze chora este nebola, resp. raz bola, ked som ju nechala mojej mame a ona ju slabo obliekla a sli von, tak prechladla. Ale k dr. chodim, len ked musim, to je semenisko chorob.
Niektore deti reaguju na zubky nadchou a ako jej to steka, moze pokasliavat. Isto ju nedaj ockovat v poradni, ak nie je OK. Aj ak ti dr. bude tvrdit, ze mala "virozka" nevadi

butt
13. lis 2010

@blovitc120 diky, ze mas pochopeni 🙂 ja nakonec volala mymu dedovi, je doktor, aby mi na malou mrknul, tak jsem uz klidna 😀 doufam, ze dr bude rozumna a nebude mi ockovani nutit...

barica
13. lis 2010

@blovitc120 taky mam tu knihu od Mendelsohna, musim rici, ze po jejim precteni uz nejsem tak uzkostliva a radeji se drzim prislovi "k lekari ani nechodit"🙂)), ted vydal jeste jednu knihu "never lekari" a tam se taky nestacim divit🙂...

@butt to pokuckavani muze byt opravdu suchym vzduchem, ted vsude vsechno poletuje, my jsme minuly rok toto resili taky, pak stacilo zapnout zvlhcovac a bylo po kuckani🙂...

herminka
13. lis 2010

Holky, díky za tip na tu knížku, nechám si ji nadělit. Úzkostlivá jsem už teď, tak snad pomůže 🙂

erinka83
13. lis 2010

Jé, tak po těch knížkách musím mrknout 🙂

barica
13. lis 2010

holky, jen pozor, ja po precteni prvni zminovane knizky uvazuji o porodu doma🙂... delam si srandu, ale to, co tam doktor popisuje, se fakt deje a ted uz mi to prijde desny?!

blovitc120
13. lis 2010

@barica ja som po precitani uplne zmenila uhol pohladu na vsetko ohladom zdravotnej starostlivosti...

juju
14. lis 2010

baby o com je ta knizka? inak staci mat doma lekara a nicim sa nebudete trapit, ja hned chaosim a manzel, ze to nic nie je a ze k lekarovi nemam chodit 😕 maximalne mi poradi mu dat paralen ked ma horucku a stale nadava na matky s malymi detmi, ze stale otravuju na pohotovosti a pritom maju deti len horucku a treba ich len nechat doma v klude 😅

butt to pokasliavanie moze byt aj ak sa jej dostava kyselina zo zaludka hore, pokial vsak nema mala reflux a tieto problemy tak to nebude, nech ju dedo popocuva 😉

ozaj chcem sa opytat na vasu radu; maly ma coskoro pol roka a papa 2xtuhu stravu denne ale stale ked mu davam UM tak grcka - myslite ze ide stale o reflux alebo mam skusat ine UM? skusala som uz rozne a stale grcka a mne sa zda ze na reflux je uz velky

blovitc120
14. lis 2010

@juju u Michaely reflux skoncil v cca 9-10 mesiacoch, ked uz mlieko nepila ako hlavne jedlo ani raz denne a asi aj vyzrel traviaci trakt.

Ta knizka je presne o tom, nechodit k lekarovi, pokial dieta nevyzera velmi chore, lebo lekar aby ukazal, ze sa mu snazi pomoct, zacne ho liecit, aj ked to nie je potrebne, pripadne tam dieta moze naozaj ochoriet. Teplotu radi nezrazat min. do tych 38,5, co ja napr. dodrziavam. Vlastne nezrazam ani vyssiu, lebo neviem, kolko dcera ma, nenecha si zmerat. Nechodit zbytocne na RTG pri kazdom uraze, to ziarenie je svinstvo. A podobne veci. Moja suseda dr. robi na rtg a vravi, ze nechape niektorych rodicov, ako silou-mocou chcu rtg pre dieta, hoci sa len udrelo a nejavi ziadne nezvycajne znamky

butt
14. lis 2010

@juju manzela doktora ti v tomto zavidim!jinak deda me uklidnil, rikal, ze poslechove tam nic neni, at k doktorce vubec nechodim (nepochopil prvne, ze jsu do poradny) a ze staci morska voda do nosu.takze me potvrdil to, co jsem si myslela, tak jsem rada 🙂 ale teda maminky, co "otravujou" na pohotovosti chapu...u nasich v ulici ted zemrela pulrocni holcicka, mela horecky, na pohotovosti rekli, ze to nic neni a ona pak doma umrela..meningitida... 😢

@barica porad mi tady visi pradlo, tak se mi nezda, ze bychom tu meli sucho..no uz jsem si rekla o vlhkomer na pujceni, tak uvidime 🙂

butt
14. lis 2010

@barica tak podle vlhkomeru tu mame relativni vlhkost 75%, tak z toho to nebude 🙂

betelgeuzz
14. lis 2010

@barica však porod doma není nic špatného 😉

@butt to jste na tom podobně. Malá taky loni občas zakašlala, m furt tvrdil, že možná máme sucho, že koupíme zvlhčovač. Tak jsem ho donutila koupit vlhkoměr a nám se pohybuje vlhkost kolem 60 %. teď mě vystrašila kamarádka, že mají tak kolem 70 % a našla plesnivé oblečení ve skříni. Takže teď větrám a neustále kontroluji vlhkost 😀