Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

aemmi
14. únor 2011

@herminka jo, tak to prubnu...za tu cenu, to je sympatický...a směsku momentálně žádnou nemám, tak bych mohla obnovit zásoby...

abra
autor
14. únor 2011

@erinka83 me taky ne, je to ale fakt naprosto navykovy, uz nic jinyho na kure nedavam 😀

@aemmi v obchode s korenim nebo si objednam postou nebo do zasoby na biojarmarku, fakt me nesmi nikdy dojit, jinak mam abstak 😀

luthien.k
14. únor 2011

@herminka, v tom koření je yzop, ten by se neměl v těhu, ale asi pozdě, co...? Ono ho tam stejně bude málo...

herminka
14. únor 2011

@luthien.k Ech, tak to mi fakt nedošlo 😲 Ale nikdy jsem ho nikam necpala tunu...

luthien.k
14. únor 2011

@herminka, však já si myslím, že to nebude mít v takovém pidi množství žádný vliv... Já ho taky vesele v prvním trimestru ve směsi kloktala (mám ho mraky na zahrádce), než jsem přišla na to, že by se neměl... 😉 Proto to taky vím.

luthien.k
14. únor 2011

Tak koukám, že i saturejka... No ono těch seznamů bude víc, ale pro info těhulím 🙂

http://bylinky.zdrave.cz/tehotenstvi-a-bylinky/

Tady je toho ještě víc:

http://www.miminko.com/clanky/bylinky-v-tehoten...

Ne že bych teda vše, co by se nemělo, nepoužívala, třeba skořici nebo oregano... 😅

herminka
14. únor 2011

Možná to beru chybně, ale myslím si, že je to myšleno spíš tak, že tyto bylinky by se neměly používat jako čaj nebo prostě ve větším množství. To by jinak těhule mohla snad jen osolené jídlo 😒

betelgeuzz
14. únor 2011

@luthien.k tak pokud toho člověk nejí tunu, tak snad se nic nestane. Ale třeba v kurzu nám PA říkala, že kolem Vánoc bývá hodně předčasných porodů, jak se peče a ve spoustě cukroví je skořice a hřebíček. Takže určitá opatrnost je myslím na místě.

herminka
14. únor 2011

Maminka nade mnou trochu kroutila hlavou, když jsem o svátkách skoro nejedla perníčky, ale proč dráždit hada, že 😉

luthien.k
14. únor 2011

@herminka, @betelgeuzz, jasný, já si to taky myslím, nicméně jestli znáte kutcher, co tu radí s bylinkama, tak ta mi nedoporučila ani pár lístečku šalvěje do nálevu na kloktání... (což ani do krevního oběhu nepřejde). Tak nevím.

aemmi
14. únor 2011

@abra aha, tak já zlusím u nás zdravou výživu a když to tam mít nebudou, tak pak uvidím...

butt
14. únor 2011

@andelka
@luthien.k kdyz ja ji potrebuju na noc zaplacnout zaludek,zacla se mi budit hlady a a kase v tomhle ohledu zafungovala (a prdet si muze i kdyz ja spim 😅 ) no zatim z prubeznych vysledku pokusu to vypada, ze ji vadi, kdyz v te kasi je UM..taky bych ji mohla vecer avat zeleninu, co...ona vubec, co je na prikrmech strasne prdi..

@andelka a diky za prani, ja uplne zapomnela 😀

abra
autor
15. únor 2011

@butt co mozna ta kombinace obilovina+mliko? um jako takovy ti snasela dobre ne?

blovitc120
15. únor 2011

@butt priklanam sa k tomu, co pise abra, moja dcera ma 2 roky a 5 mesiacov, toleruje vsetky potraviny (klop-klop) a kombinaciu kasa plus mlieko NIKDY nechcela, odmietala to uplne, pripadne ked som ju zo zaciatku ako malu tym parkrat napchala, v noci jednoducho nespala. Naopak kombinaciu kasa plus voda plus pripadne par lyziciek ovocneho pyre jedla velmi rada a nikdy po tom problem so spanim nemala.

juju
15. únor 2011

@butt ale ved v samotnej kasi je okolo 45%UM. ja malemu davam len cistu kasu, len 2x som mu tam dala UM ale bol z toho poriadne zapeceny ☹ inak zacala som mu davat na veceru zeleninu a k tomu chlieb, resp. ryzu resp. cestoviny a spi od toho celu noc a ked mu dam kasu tak sa budi, ale Sasenka je este mala na chlebik

inak v jalickach uz trosku lepsie ale stale hladam babysitterku

ozaj ziadne nove bio bejby? hemirnka a petuli maju teraz niekedy termin, ze?

aemmi
15. únor 2011

Hm, tak jsem koukala na ty bylinky, co se nesmí 😅 a hodně z nich normálně užívám, ted jsem zrovna měla byrmbory s bylinkovým máslem 😖 tak si asi budu muset dávat víc pozor...

abra
autor
15. únor 2011

@juju kdyz koupis nemlecnou kasi , tak tam um vubec neni
jj, peti i herminka maj uz tedko terminy, ale zatim zadny zpravy, asi nas chtej napinat 😀

erinka83
15. únor 2011

@luthien.k hehe, saturejku mám teď mimořádně v oblibě 🙂 ale iv prvním těhu jsem bylinkovala s mírou, tak snad to taky bude v poho... no je to hrůza... ale musím teda říct, že ve spoustě věcí jsem te´dka míň opatrná 😅

erinka83
15. únor 2011

@alpiinka hele, super video na Bondolino:

https://www.youtube.com/watch?v=VKOYpea9RC8
butt
15. únor 2011

@abra jj, dokud pila jenom mliko, tak to bylo ok.teda taky prdela, ale rozhodne ne tolik a nebudilo ji to ze spani..taky me to napadlo, ale dnes strasne prdela i jen po kasi bez UM.,.tak jestli proste ta kase sama o sobe...

@blovitc120 dekuji moc za zkusenost, ona teda kasi miluje v jakekoliv podobe...

@juju ja teda nevim, jak to je u vas, ale tady jsou bud nemlecny kase, kde je jen ta obilovina a dela se to do vody a nebo do UM a pak mlecny kase a tam je uz i to UM.a protoze je mala na HA mliku, tak ty mlecny kase kde je obyc UM a ne HA ji davat nemuzu 🙂 ha ted koukam, ze ti to abra s kasi taky vysvetlovala, tak pardon za opakovani 🙂 a drzim pesti, at chuvu najdete co nejdriv!a jak jsi spokojena jinak v pracovnim procesu? 🙂

alpiinka
15. únor 2011

@erinka83 to video som uz pozerala davnejsie, ale myslim, ze som ho videla len s tym vacsim decom 🙂

ja bylinky tiez pouzivam, aj ked sa snazim s mierou, dokonca aj v knizke Nastavajici a kojici maminky si vari zdrave a chutne sa vyskytuju celkom dost, aj ked je tam spomenute, ze hlavne s petrzlenovou vnatou opatrne, taktiez vyhybat sa skorici, zazvoru a hrebicku...ale v receptoch sa najdu vsetky spominane ingrediencie, takze predpokladam, ze v malom mnozstve by to mohlo byt ok...a ako je to s bylinkami pocas kojenia? vela byliniek sa neodporuca kvoli potratu, stahom maternice,...tak pocas kojenia uz je to ok?

betelgeuzz
15. únor 2011

@alpiinka při kojení pozor na šalvěj, protože brzdí laktaci. Jinak nevím.

aemmi
15. únor 2011

Jo, když Alpinka narazila na zázvor, jak je to s ním, nevíte? já někde taky slyšela, že by se neměl...ale zase jinde jsem četla, že je dobrej jako provence nevolností, dělají se i zázvorový lízátka... 😕 tak si pak člověče vyber...

erinka83
15. únor 2011

@aemmi já hodně slyšela, že hodně prokrvuje, tak na to bacha a pak mě teda zarazilo, že je zas jako prevence nevolnosti, tak nevím, ale je fakt, že se trochu bojím dělat si čaj z čerstvýho zázvoru ☹

aemmi
15. únor 2011

@erinka83 no, taky mě to zarazilo...já jsem si teda ted čaj z čerstvýho zázvoru nelajzla, ikdyž jsem ho dřív hodně pila na zahřátí i jako prevenci nachlazení...ale holky v jiný diskuzi ho normálně pijou 😅

erinka83
15. únor 2011

@aemmi když jsem byla vprvním těhu nemocná, to byl první trimestr, tak jsem si slabej čaj uvařila, a teď jsme ho měla o vánocích, ale fakt slabej... už se těším, jak si budu na konci těhu vařit vyvolávací nápoj z hřebíčku, skořice a zázvoru 😀

aemmi
15. únor 2011

@erinka83 😀 tak přesně tenhle drink jsem si dělávala, jen tak na chuť+rozinky+křížaly a kosek badyánu 😉

juju
15. únor 2011

co sa tyka byliniek, tak myslim, ze ich efekt je trosku zveliceny - ked som prenasala Emilka tak som pila vsetky zakazane, robila vsetko preto aby som zacala rodit a nic. nehovorim, ze to treba brat na lahku vahu, ale ak si tehotna zienka da trochu jablkoveho koklaca, kde je aj skorica, tak urcite neporodi 😀

co sa tyka laktacie, tak zakazanych byliniek je viacej - aj mata; ale tiez ked som pila caje na trorbu laktacie tak mi to nepomohlo - ale mozno som nesenzitivny typ 😀

butt - praca je otras, keby sme nemali hypoteku, tak sa tu za mnou len zaprasi, Emilka vidim asi 1-2 hodky denne, teraz som na povinnej sluzobke mimo BE na 4 dni; poziadala som o flexi-time ale ani za svet takze o teleworking radsej ani nezmienim 😖 a navyse kolegune same stare dievky takze ziadne porozumenie no a sef je muz workoholik ale dobra sprava je ze od majka mam part time aby som mohla by viacej s Emilkom 🙂

jasekd
15. únor 2011

@juju Je, to je blby, ta prace 😖 A kdyz jsi na sluzebce, kdo ti hlida Emilka? Manzel jako doktor si asi taky nemuze brat volno? A neslo by se poohlidnout po jine praci?

juju
15. únor 2011

sorry ale v praci na sluzobke mam francuzsku klavesnicu, tak robim same preklepy 😅

@jasekd Emilko je teraz u svokrovcov - museli si ho zobrat lebo manzel je v praci a ja vo FR, inak v jaslickach prestal plakat - dobra sprava 🙂 no a so zmenou prace je to tazke, v BE ako cudzinec je tazke najst normalnu pracu, jedine v EU a bohuzial som skoncila v parlamente ktory ako jediny nema flexi time a chodi sa do Strasbourgu na parl zasadania, ale ak sa to nezmeni tak po 9 mesiacoch ked budem moct odist, zdrhnem inde kde je flexi time, alebo otehotniem 😵