Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

martinka1981
25. črc 2012

@abecedka čo sa tyka očkovania a atopickeho exemu obrať sa na @luthien.k alebo pozri do jej fotoblogu. Ma tam o tom popisane 😉

luthien.k
25. črc 2012

@abecedka ahoj, vůbec nechodíš do naší diskuze 😉 Jak píše @martinka1981, mám něco v blogu a hlavně - nedávala bych já osobně žádná nepovinná očkování, atopikovi (těžkému) bych hodně zvažovala i ta povinná. Infarix může obsahovat nedeklarovaná kasein, čili alergik na BKM může mít problém, zejména těžký alergik na BKM, Priorix je zase pěstován na kuřecích embryích a tak by ho neměl dostat alergik na vejce... Všechna očkování nežádoucím způsobem ovlivňují střevní flóru, která je při atopii hodně důležitá, aby byla v pořádku, čili když už očkovat, cpát děti probiotikama (i sebe při kojení). Jinak pokud nejsou stabilizovaní, tak je za mnou pošli 😉 😀

abecedka
26. črc 2012

holky mě je to trapné, jste tam tak pěkně zaběhnuté a já jak cizinec. Tak mi to stačí tu.

@luthien.k díky moc. já jí na tebe poslala stránky a i ještě jedné kamarádce, ale už se neozvala 🙄 Já se o to zajímám jen jako koníček spíš.
sama jsem hexu oddalovala co to šlo, prostě nechápu jiný přístup 😉 😀 😀 😀 😀

abecedka
26. črc 2012

já jsem jí na to musela napsat, že bych na jejím místě vyměnila pediatra. Tak dlouho s tím žijí, ten klučík má těžké astma, zástavu dechu po bramborách apod. ...nevím, že se o to nezajímá. 😕

martinka1981
26. črc 2012

@abecedka pre niektorych ludi neexistuje nič okrem toho čo povedia lekari 😔
moja mladšia ma tiež AE,teraz stabilizovany aj vdaka @luthien.k
ja si zhanam info,lekarom už velmi neverim,vedia žalostne malo čo sa tyka AE ☹

luthien.k
27. črc 2012

@abecedka víš jak to je, komu není rady.... Jinak klidně přijď do diskuze, život s dvojkama by to tam příjemně oživil 😉

prsky
29. črc 2012

@kessinka bývame v klasickom paneláku, mám ju 83cm od zeme (keď v nej neleží dieťa), som 165cm vysoká a v pohode sa mi tam dieťa vkladá 🙂 používame ju každý deň na obedný 1,5-2h spánok 16m, cez 10kg ťažkého syna a dcéra (3,5roka, cca 15kg) ju využíva na hojdanie, takže u nás je využitá ojojoooj 🙂 pružina vydrží hmotnosť do 30kg, s látkou, i keď preloženou, je to horšie - už som prišívala viackrát, doplnila som tie uši, ktoré držia palicu o hrubšiu látku (riflovinu) a neprišila som to rovným stehom, ale veľkým cik - cakom, aby sa hmotnosť dieťaťa v tom šve rozložila.

numerenka
29. črc 2012

Ahojky, všechny vás moc zdravím.
Ráda bych se přidala mezi vás 🙂
Chci se zeptat, zda jste některá z vás nosila dítko v šátku a nepoužívala kočárek.Obě holčičky jsem nosila v nosítku Ergo, třetí dítko bych chtěla nosit od narození v šátku - co nejvíce.

majdula
29. črc 2012

@numerenka Tak ja odpovim, aj kdyz sem nechodim, jen mam v oblibenych a ted to na me vyskocilo jako posledni prispevek 🙂

A odpovim tedy proto, ze mladsi prcek je vyhradne satkovej, v kocarku (sourozeneckym) jel asi petkrat coby uplne mimino, dvakrat spal na jare babicce v golfkach a v hlubokem kocarku nam akorat jako miminko spaval na zahrade. Jinak veskere transporty v satecku 😵 A pohoda!
Ale zahradni kocar na spani naopak doporucuju 😎

numerenka
30. črc 2012

@majdula : moc děkuji za radu, kočárek máme po holkách, ale až na kosmetické škrábance v pohodě, takže by posloužil jako hlídací pro babičku - ta si jinak než do kočárku mimi nevezme.

abecedka
9. srp 2012
abecedka
14. srp 2012

a tady příběh jedné dvojčecí maminky
Tak Emicka dostala u pani doktorky "omylem" 4. davku hexavakciny, i pres moje namitky, ze hexu uz mame za sebou. Pak se pani doktorka podivala do papiru a rekla "aha, my uz to mame oockovane... no ale to nevadi..." jsem myslela, ze me omejou!!!

blovitc120
14. srp 2012

@abecedka to nemyslis vazne??? 😠

luthien.k
14. srp 2012

@abecedka to je teda síla 😠

abecedka
14. srp 2012

@blovitc120 dobrý co. No možná by ji nemusela dávat tu 4 hexu, co se dává až v roce nebo tak někdy. Ale to nevím, zda to někde vyčte, jestli se o takovém případu vůbec někde píše.
raději jí asi řekne, že to musí dát znovu, předpokládám. 😝

blovitc120
14. srp 2012

@abecedka u nas sa ockuju 3 hexy, stale nechapem, naco u vas 4 a v tomto pripade 5???

luthien.k
14. srp 2012

@blovitc120 tady se očkuje schéma 3 plus 1...

blovitc120
14. srp 2012

@luthien.k viem, u nas sa stvrta nedava nastastie, hoci mne je to jedno 😀. Len ked ta dr. uz dala stvrtu, isto bude chciet dat aj ten booster a to vychadza uz na piatu davku

rebelie
15. srp 2012

@numerenka Reaguju se zpožděním, ale nosíme skoro výhradně, kočárek jsme použili asi 20x (synkovi je skoro 8 měsíců) a jediný, kdo po něm pořád pláče je babička a prababička... hlavně teda moje máma to nošení moc nepřijala, odmítá si to zkusit a pořád opakuje, že by vozila... Nicmémě krom přínosu pro miminko, považuji nošení v Praze i za ryze praktickou věc.

orchidie
24. zář 2012

ahoj, mam vas v oblibenych, ale ted jsem nakoukla, neb vidim prispevky o noseni... Chtela bych se s mladsim vratit k tomu, ze jsem ho doma hoodne moc nosivala v satku a jeste ted ma rad noseni v Beco nositku, vcera mi tam zrovna usnul. ALE nejsem proste schopna nosit venku a rada bych. Potrebovala bych nejak podporit a nakopnout... Ma to vubec jeste cenu, kdyz uz je mu skoro rok a ma 11kg? Poradite mi, co oblikate tak velkym nosencum, kteri pak treba na hristi vyskoci a tapou si trochu uz po svych? Po porodu s nim jsem mela docela problemy se zadama, ale stejne mi noseni hrozne chybi a citim, ze i jemu 🙄

andelka
24. zář 2012

@orchidie já jsem nosila staršího do roka a půl, pak už to nešlo kvůli těhu. Já vlastně doma nenosím, jen venku. Teď má malej punčocháče, pletené botky, body, mikinu a čepku. Spešl nosící zimní oblečení nemám, ale mám jednu podzimní bundu a jednu zimní, pod kterou se mi vleze.Jinak nosím tak, že mu víc obleču nožky od kolen dolů, ale jinak normálně, kryje ho manduca a ručičky má těsně na mě takže ho hřeju já.

estrellita
25. zář 2012

@orchidie my nosime jeste ted a to mu jsou temer dva roky 🙂 takze vyznam to ma. Vetsinou mam batuzek a tam teplejsi obleceni, abych ho privlika. chodime tak s nim ven na delsi vylety, nebo tam, kde se nedostaneme golfkama

herminka
28. zář 2012

@orchidie Pokud vám oběma nošení chybí, tak nos 🙂 Syn má 19 měsíců, 86 cm, 12 kg a nosíme v manduce - muž na zádech, já na břiše, je mi to nějak pohodlnější (myslím, že proto, že můžu popruhy zkřížit na zádech a váha se tím víc rozloží). Ale furt je v úvaze batolecí nosítko (Mechulka od Tiki z fleru) nebo "univerzální" Kibi, obojí by mělo být pro větší dítě i nosiče pohodlnější. Ale to uvidíme, jak se povede další dítě a jestli se prvorozený bude chtít stále nosit. Do manducy oblékám dítě v podstatě jako sebe a mám s sebou svršky na přioblečení, když vystupuje. Holky si hodně chválí oblečení z merino vlny nebo outlastu. V chladnějším období chci nosit zase pod bundou (mám ušitou od kamarádky), připadá mi to tak nějak nejefektivnější.

abecedka
5. říj 2012

Nevíte náhodou, jak je to s kulturami v jogurtech? Když je na obalu napsáno živé jogurtové kultury, je to něco víc než když to tam není?

luthien.k
5. říj 2012

@abecedka dle legislativy je jogurt: kysaný mléčný výrobek získaný kysáním mléka, smetany, podmáslí nebo jejich směsi pomocí mikroorganismů (protosymbiotická směs Streptococcus salivarius subsp. thermophilus a Lactobacillus delbrueckii subsp. Bulgaricus; mohou být přidávány kmeny produkující kyselinu mléčnou a pomáhající dotvářet specifickou chuťovou nebo texturovou charakteristiku výrobku. Musí však být zachován optimální poměr obou základních kmenů jogurtové kultury).
Vyrábí se v druzích:
- jogurt bílý smetanový - obsah tuku více než 10,0 % včetně
- jogurt bílý - obsah tuku více než 3,0 % včetně
- jogurt bílý se sníženým obsahem tuku - obsah tuku méně než 3,0 %, obsah tukuprosté sušiny nejméně 8,2 hmot. %
- jogurt bílý nízkotučný nebo odtučněný- obsah tuku méně než 0,5 % včetně
přičemž všechny tyto druhy se mohou vyrábět i jako ochucené.
Jogurt se označí výše uvedeným názvem, obsahem tuku, příp. použitou ochucující složkou a příp. použitým sladidlem (ať přírodním nebo umělým).

rebelie
5. říj 2012

@orchidie Psala jsi už před časem, ale chtěla jsem Ti napsat, že určitě má smysl nosit i roční dítě. Já mám 9 měsíčního kluka a určitě hodlám nosit minimálně do jara, spíš déle (uvidíme, jak to bude s dalším těhotenstvím). Nosím teď už převážně na zádech, přijde mi, že se tak dá snadněji unést i větší váha.

abecedka
8. říj 2012

@luthien.k moc díky, myslela jsem spíš zda je rozdíl v tom označení. Protože mě třeba překvapilo, že je rozdíl mezi Máslo a Čerstvé máslo. Ale dle popisu teda usuzuji, že rozdíl asi není. jogurt je prostě živý.

abecedka
8. říj 2012

a opět to očkování, stahují dávky Hexy

http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-6-10-2012

abecedka
8. říj 2012

holky ted čeká o vánocích 4tá hexa, je možné že ji některý dr dává a někdo ne?

aemmi
10. říj 2012

@abecedka nám o 4. dávce Dr. nic neřekla, možné to je, že někdo dá jen tři, ale nevím, jestli je to pak stejná vakcína? naše na to spíše zapomněla, na leden nás objednala na Priorix, tak snad to nemíní dát najednou... ale v pozvánce ta hexa psaná není