Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

erinka83
28. pro 2010

červenou čočku určitě v 9. měsíci už měla, naštěstí problémy s nadýmáním nikdy neměla, asi měsíc už dávám i normální čočku.
@jasekd já jsem mixovala ještě určitě i v 10. měsíci, už jsem pomalu začinala být zoufalá, ale do roka jsem pomalinku zavedla mačkání, nebo sama jedla kousky zeleniny, celý těstoviny, kousky masa apod. rukama... říkala jsem si, že když je schopná jíst chleba, rohlík, a ty kousky rukama, není důvod, abych mixovala... tedka to máme tak půl na půl mačkání (třeba mrkev v nudlové polívce) a "normální" jídlo - např. rizoto...

jasekd
28. pro 2010

@betelgeuzz No jako slozitejsi pro dite. Ze nemam mixovat, ale mackat (moc to nechce, ty kousky), ze ma pit z hrnku (absolutne nevi, jak), ze ma mit prilohu (jestli myslej jako zvlast, pochybuju, ze mi sni bramboru, tak to mixuju vsechno do kupy). Krupky teda celkem zvlada, lovim je z krku uz jen obcas 🙂 Kousicek jabka nesni ani nahodou, banan jakztakz.

erinka83
28. pro 2010

@herminka vím, že o té čočce s vajíčkem jsi už psala, ale mně osobně to taky nikdy problémy nedělalo... ale už ji tam moc nevařím, ale teda na nový rok tu klasiku udělám 😀

@jasekd malé jsem tu červenou čočku ze začátku mixovala např. s rýží, mrkví, bramborama, prostě co bylo při ruce 🙂 Nám vařím např. "rizoto" - rýže, čočka normál, pohanka apod.. červenou hodně přidávám do polívek...

erinka83
28. pro 2010

@jasekd tím se nestresuj, každý dítě je jiný, Baru v tom byla hodně pomalá... kousek jabka jsem jí dala až teď 😉 A třeba jako přílohu nemá furt, já jí to prostě míchám dohromady 😀 sice kousky, ale vše do kupy... Akorát třeba dneska měla na talíři maso, to si brala sama a já jí mezitím krmila rýží, což jsme hleděla, ještě nedávno by zrníčka rýže nechtěla, muselo to mít "kašovitou" konzistenci - skoro jsem to musela rozvařit...

jasekd
28. pro 2010

@erinka83 Diky. On Martinek je ve vsem spis pomalejsi, takze asi nemuzu cekat, ze tohle mu hned pujde. I kdyz jinak co se jidla tyka, je dobrej, zvladal kojeni i flasku (chyba byla na me strane - fibrosni mastopatie a malo mlika) nastridacku, jidlo ze lzicky prakticky okamzite, krupky taky slusne, akorat ty kousky moc nechce a hrnicek nepochopil. Jako trepe s nim, libi se mu ta voda vevnitr, ale do pusy strka jedine ty usi a to, co ma bejt v puse, to ani za boha. Stejne jako strci do pusy hracky, mobily, kabely od pocitace by okusoval, kdybych ho nechala, ale kousatko si prohlidl a do pusy ho nedal. A lzicku si vrazi spis do oka nebo ji otoci a strci do pusy tim spicatym koncem 😝

betelgeuzz
28. pro 2010

@erinka83 To jí tak pěkně maso? To zase Ali musí mít rozsekané. Jak jsou to kousky, tak to tahá z pusy a vrací mi to 😀

erinka83
28. pro 2010

@betelgeuzz 😀 no jak který a jak kdy, ale poslední dobou se ji snažím před obědem "vyhladovět" 😀 má prostě menší svačinu.. třeba včera u našich pečený kuře, nestačila jsme jí ty kousky dávat na talířek 🙂 a zkusila jsem i toho kapra, ten jí jel jedna radost 🙂 no ale ono jí to u našich nějak svědčí, doma mi tak pěkně nejí 😀 se tam asi předváděla 😉

erinka83
28. pro 2010

@jasekd tak Barča hrníček pochopila celkem rychle, akorát prostě nechtěla pít 🙂 ale teďka už dávám jen vodu, nepomohlo moc ani to sladění medem (prý jsem jí tam toho stejně dávala málo 😀 ) někdy pije líp, někdy hůř, máme teďka asi týdem hrníček s brčkem a z toho zatím pije nejlíp (teda flaška od Jupíka měla taky úspěch, ale ten plast 😒 ) Tady to má být BPA free...

chaarleene
28. pro 2010

@jasekd naše malá flašku neměla nikdy, s příkrmy jsem rovnou najela na učící hrneček s uchy - normálně jí dávám pít já, občas si ho vezme a snaží se z něj sát, ale nechápe ještě, že si ho musí naklonit 😀 vleže jí to jde dobře 🙂
no a jídlo většinou mixuju - zpočátku mi pasírované zvracela a pak jsem už byla tak nějak líná pasírovat 😀 ale třeba to pomixuju nahrubo, takže kousky už tam má 🙂 teď jsem jí dávala nastrouhané kaki a to snědla naprosto v pohodě... když jsem jí do jídla pokrájela na malé kousky maso, tak ho ocumlala, nechala si ho v puse a na konci jídla všechno vyplivala 😅 takže maso mixuju... křupky patlá spíš po sobě, ale do pusy se s nimi už strefí 😀 jo a banán si normálně kouše z celého - jen jí odlomím špičku a ona si odkusuje a když si vezme moc velký kus, tak ho prostě vyplivne, já jí ho šoupnu znova do pusy a ona ho většinou už napodruhé sní 😀

jasekd
28. pro 2010

@chaarleene On to prave odmita i vzit do pusy, zkousela jsem mu to do pusy strcit, v leze, a nic. Odmita otevrit. Jinak mame asi skoro stejne stary deti 🙂 Martin ma 9 mesicu zitra. Co je to kaki?

chaarleene
28. pro 2010

@jasekd http://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/kaki/kaki-...
jednou jí to zkusila dát moje mamka a hrozně jí to jede... vzhledem k tomu, jak mizerně jí, jsem ráda, že aspoň něco sní 😀
teda ale musím říct, že poslední dny se s jídlem hodně zlepšila - ona totiž viditelně jí s chutí, ale sní třeba 4 lžičky a pak už do ní nedostanu ani ň, jen to plive a prská, takže celkově jí jak vrabec 😅
no a teď někdy od vánoc najednou začala jíst víc, takže třeba dneska snědla celou skleničku příkrmu (ehm, příkrmu pro 4měsíční děti, ale na ni je to fakt hodně 😀), ke svačině 3/4 banánu a k večeři kaši ze 120 ml vody...
ještě tak před týdnem jsem dělala kaši tak, že jsem uvařila 1,5 lžíce rýže, dala jsem jí do toho 60 ml UM a třetinu banánu a snědla toho sotva půlku 😅

jasekd
28. pro 2010

@chaarleene No tak to opravdu moc neji 🙂 Martinek papa dobre, potize jsme meli jen zkraje, po narozeni. Presnidavku sni tu klasickou Hamanka celou, ale zeleninovy veci, kdyz bych to mela pomerovat na ty kupovany, tak sni tak pulku ty klasicky sklenicky (myslim, ze ma asi 190 ml?), redim to vodou kvuli tekutinam, navic je to sytejsi. Taky to odhaduju maximalne na tu malou sklenicku. Kase sni klidne ze 150 ml (ja delam kupovane), UM vypije asi tak 230 a jeste by si asi dal. Martin ma ted asi 72 cm a 8,5 kg, neni tlustej, tak akorat. Holcicka je asi mensi, ne?

chaarleene
28. pro 2010

@jasekd haha, má 70 cm a 9,1 kg 😀 naše holčička je pěknej macík 😀

jasekd
28. pro 2010

@chaarleene Tak to ma asi ze vzduchu 😀 Pri jejim mnozstvi jidla...

herminka
29. pro 2010

Holky, pokud vám ani dětem kombinace luštěnin s vajíčkem nic nedělá, tak je to fajn 🙂
Já kombinuji luštěniny se zeleninou nebo s obilovinou (např. do většího množství bulguru dám trochu vařené cizrny z mražáku), plánuji to tak i pro dítko. Ale manželovi taky obvykle dělám "českou" kombinaci s vajíčkem, výjimečně i klobáskou, bo jinak by se na to moc netvářil 😒

chaarleene
29. pro 2010

@jasekd má to z kojení, už jsem 7 kg pod váhou před otěhotněním 😀 😀 😀 a to za poslední měsíc moc nepřibrala, v 8 měsících měla 8,9 kg 😀

juju
29. pro 2010

baby ja sama jedavam cervenu sosovicu s ryzou a urobim privarok spolu s paradajkami a supnem jeden zemiak, takze na insiraciu... malemu rodicia po mojom raznom vystupe prestali davat med, ale clovek nikdy nevie co za chrbtom urobia 😠 ale ma malu vyrazku 😖 nasla som novy system ako do neho dostat tekutiny a veeela 🙂 on chce uz za dospelaka a stale chce jest co mam na tanieri a tak a teraz mu davame pit z normalneho skleneneno poharika a to sa mu strasne paci a vela aj vypije - u nas tiez nepochodil poharik s naustkom, skor to ma ako hryzatko 😵 malemu davam male kusky ovocia a chlebik do ruky a davam mu uz hrudkove kase ale sem tam aj hladko zmixovane a ked mu to je velke tak ho natiahne a vypluje, takze mi sam nasepka ze mu to mam ist domixovat alebo je to fajn;som rada ze sa chyta 🙂

butt
29. pro 2010

@juju diky jeste za reakci na ty puzzle 🙂

holky ja sama jim cervenou cocku tak, ze ju proste smicham se zeleninou a uvarim a vyjde z toho takova kase..a planuju to tak i male delat 🙂

@erinka83 co to nevidim u tvyho fotoblogu? 😀 strasne moc gratuluju!

abra
autor
29. pro 2010

eri, je ty uz ses 12tt? tyjo, to leti, tak gratuluju moc 😉

herminka
29. pro 2010

@erinka83 Gratuluji 😵

erinka83
29. pro 2010

Holky, dík za gratulace 🙂 Snad bude vše OK, naštěstí při malé nemám moc času na to myslet 😉 A letí to jak blázen, nevím to ani měsíc a budu na konci trimestru 😀

erinka83
29. pro 2010

@juju vidíš, na to jsme zapomněla, i když nechtěla pít z hrníčku svého, tak třeba tím, že jsem pila já ze sklenky, chtěla napít taky 🙂 Ale že by toho vypila nějak moc se říct nedá a často se pocmrndá, tak musíme převlíkat 🙂

abra
autor
29. pro 2010

zacinam s jecmenem, jsem zvedava na ucinky, pac mam klouby a kosti uz celkem hotovy, na jedny ruce ortezu, druhou ruku malem vykloubenou v rameni, tak doufam, ze ten zelenej zazrak me postavi na nohy 😀 Jedna pani si ho taky chce u me zacit uzivat, taxem dvojite zvedava 🙂

betelgeuzz
29. pro 2010

@jasekd ještě k tomu včerejšímu příspěvku, jsem ho včera přehlídla. Já jsem taky na základě zkoušela nejdřív mačkat, ale malá se tím dávila a nechtěla jíst, až jsem zkusila skleničku, která byla úplně řídká, tak najednou jedla. Takže jsem začala mixovat. A pak jsem si přečetla jednu diskuzi, kde mixovali i dětem po 1 roce, tak jsem to přestala řešit a začala zkoušet, až když jsem viděla, že umí kousat třeba ty křupky, nebo banán. Na pití z hrnku přišla Ali hned, ale zase nikdy neměla flašku. A mě ani nenapadlo, že by to bylo myšleno, že má být příloha zvlášť. Spíš tak, že mu už pak nemáš dávat samotnou zeleninu, ale vždy přidávat nějakou přílohu. Ale mixuju to všechno dohromady.

@abra a z čeho to máš?

jasekd
29. pro 2010

@betelgeuzz Dik. Takze v klidu. Prilohu ja brala tak, jako ze je to vedle 😀 Takze to davam taky, uz celkem dlouho, brambory, rejzi a od nedavna i testoviny. Ted zkusim tu cocku. Davate kuskus? My ho totiz nejime, spis nevim, s cim ho delat a manzelovi moc nechutna. Se mi nechce furt tocit to same, ale napady nejsou. Taky bylo myslim na tom kojeni.net, ze nedavat moc spenat, ze jsou v tom dusicnany 😖 No ten ja zrovna davam dost casto, my ho mame radi a proto je v mrazaku skoro porad, kupuju ten listovej a zamrazim si ho.

erinka83
29. pro 2010

@jasekd kuskus můžeš ze začátku zkusit třeba jako zavářku do polívky 🙂

a myslíte, že mungo, adzuki už taky můžem?

juju
29. pro 2010

baby ja vas fakt obdivujem s tym nasledujucim tehotenstvom a malym bejby popri tom 😵 eri gratulujem

erinka83
29. pro 2010

jo a zatím se mi nepodařilo zavézt syrovou zeleninu ☹ teda když byly domácí rajčata, tak jsem jí dala ochutnat, ale teďka ty kupovaný nejíme ani my 😒 😒 leda ty cherry... Ale jinak ona to prostě nepokouše, jediné, co mě napadlo by byl nastrouhaný okurek, ale to jsme ještě nezkoušela... třeba paprika jí chutná, al emusím ji loupat a ona to pak žužle nebo se tím dáví... ještě mě napadlo to pomixovat 😅

jasekd
29. pro 2010

@juju No nevim jak Eri a dalsi, my do toho spadli trochu nedobrovolne 😀
@erinka83 Taky gratuluju, ani jsem nevedela, ze jsi to uvedla teprve ted, prece jen sem k vam moc nechodim, jen obcas pro radu. Ta syrova zelenina nema asi ted cenu, protoze jak pises, je ted tak nekvalitni, ze ji asi nezaujme, stejne to moc vitaminu nema... Po domacich rajcatech se mi stejska, deda pestoval, ale uz umrel... Zkus mixnout a kdyz to nepujde, tak chvili pockej. Zima je vubec obdobi naprd, citrusy nemuzou, zbyly ovoce a zelenina stoji za houby... Me stve, ze nebude moct treba rybiz, toho je na chalupe plno, cerstvej primo z kere, moh by si to trhat... Jinak tam nic nepestujem, protoze se tam jede jen na vikend a vsechno by sezrala zver nebo by to uschlo. Zahradky a domaci ovoce zel. zavidim...

erinka83
29. pro 2010

@jasekd ty mu příští rok nedáš rybíz? Jo, asi kvůli té ledvině, že? ☹
A jinak u nás to byla vědomá "nehoda" 😀 Jako že jestli přijde první MS nebo rovnou mimčo 😀