Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

luthien.k
18. led 2011

Holky, já jdu zítra ne test těhu cukrovky, měla jsem cukr v moči, tak doufám, že to dopadne dobře, jinak bych taky musela sofistikovaněji svačit aneb jíst 6x denně tak nějak pravidelně a to si tedy neumím moc představit... (no a hlavně bez toho sladkého, že, nejsem typický pojídač sladkostí, to rozhodně ne, ale po obědě jsem zvyklá si dát nějakou sladkou tečku 😅 ).

erinka83
18. led 2011

@luthien.k a nejdeš nějak pozdě? myslela jsem, že se chodí kolem 25. týdne 😕 ať to dobře dopadne!!

olina.s
20. led 2011

Holky, nemáte některá zkušenost? http://tulenik.cz/index.php?main_page=product_i...

luthien.k
20. led 2011

@erinka83, díky, dopadlo to naštěstí dobře (mně tu kontrolu po 25tt zapomněl doktor připomenout, takže proto tak pozdě 😅 ).

blovitc120
20. led 2011

@olina.s ja ho občas používam, mám praciu guľu a dávam k nej občas za polievkovú lyžicu slizu, ecoveru, sonettu alebo tohto, mne vyhovuje.

abra
autor
21. led 2011

joo, smakoun ala amaroun to je presny 😀 ja ho taky nemusim, ale vzhledem prave k tomu, ze je to cista bilkovina z bilku vajecnyho, a je to referencni bilkovina, tak me nezbyva nic jinyho, nez rict, ze je to vyhodny jidlo

bet, zda se me na svacinu jeden banan nebo jablko docela blby, pac vykyvat si hladinu cukru v krvi jednoduchym cukrem z ovoce znamena, ze pak ten clovek bude mit chut na sladky, muze mit pocity hladu, i treba unavy a navic vyzivove je to blbe, pac jednoduchej cukr sam o sobe zdravej neni. K idealni svacine bych videla komplexni sacharid, trochu bilkoviny a trochu tuku.

petuli80
21. led 2011

Abro, butt, oleje jsem včera objednala, zatím žádná reakce, tak uvidíme.

A pak si kupte chleba (pro abru asi nic novýho 😉 ) 🙄 :
http://jidlo.ihned.cz/c1-43473750-enzymy-ecka-a...

betelgeuzz
21. led 2011

@abra jsi na mě moc odborná 😀 Co konkrétně svačíš ty?

Já mám pořád zmatek v tucích. Po nějakých diskuzích na BRMS jsem vyměnila ramu, floru a podobné za klasické máslo. Jenže pořád slýchá od různých odborníků na výživu, že lepší je roslinný tuk, nebo margarín. Radili to třeba v Jste to, co jíte a před pár dny zase řešili zdravou stravu děti v Sama doma. 😒

erinka83
21. led 2011

No prý nejlepší je ghí 🙂 Sakryš, pořád nejsem schopná si ho udělat 😒
@betelgeuzz vždycky mě dostane, jak všude doporučujou Floru 😅
@petuli80 uuff, ještě že už zas peču domácí 😀 Sice by to ideálně chtělo i pěstovat obilí a mlít si vlastní mouku 😀 ale pro začátek aspoň tak 🙂 Na klasický kváskový chleba jsem snad ještě nenarazila, nikde se tím jaski nechlubí, nebo lépeřečeno v obchodech kam chodím ho asi ani nemají 😒

betelgeuzz
21. led 2011

@erinka83 nojo, jenže ghí je na vaření, ne? Nebo se maže i na chleba? Ale proč teda tu floru a ramu doporučují? To jsou všichni tak zmasírovaní?

blovitc120
21. led 2011

@erinka83 no zbohom, to moje ghí je potom hnus? Ja totiž len rozpustím, pozbieram penu a chvíľu nechám ešte tak, nemám toľko času... Normálne ho používam ako maslo aj na pečivo, margaríny nepoužívame 😝

erinka83
21. led 2011

@blovitc120 já fakt nevím, myslím, že jsem četla už i jiný návody, ale uložený nemám...

olina.s
21. led 2011

@blovitc120 díky 😉

butt
22. led 2011

@petuli80 super 🙂 a jak to vypada s tvym porodem?co pretoceni?myslim na tebe!a mely bychom se konecne dohodnout na kafe, nez porodis 😀

a holky muzu dat male kokosovej olej?

erinka83
23. led 2011

@butt já ho malé dala poprvé kolem roka myslím, ale u nás neprošel, zdá se mi, že po něm průjmovala 😒

petuli80
24. led 2011

@butt Malá si stále trůní stejně, k Nagymu jdu ve čtvrtek, tak snad se dobrá věc podaří.
Pošli mi prosím do ip maila, ať se s abrou domluvíme hromadnou pošou 😉

butt
24. led 2011

@erinka83 aha ty jo 😕 a myslis, ze teda v pul roce jeste nedavat...?

@petuli80 tak urcite dej info, jak to ve ctvrtek vyslo!

jinak mala se rozhodla, ze me bude trapit...na svacinu nevypila ani lok mlika 😢 😢 rano uplne bez problemu a pak ani tuk..tak doufam, ze ji to prejde a bude pit normalne...trochu me to desi, jak @abra rikala, ze ji mala od 5. mesice UM uplne zacla odmitat ☹

juju
24. led 2011

@butt mne maly nechce UM tiez; za instantnymi ovocnymi kasami si ide nohy dolamat, tak mu davam aspon to, no a v noci - nadranom ked sa zobudi, tak v polospanku vzpije mlieko a to je vsetko; sem tam cez den par ml ale bieda; tak som mu zacala davat jogurt a do ovocia mu primniesavam UM takze aspon 250 - 300 ml cez den da ale sem tam ani to; nuz su to male vymysladla

baby spavaju vam deti na brusku? maly sa v noci otocil 2 krat na brusko, pritom on spaval len na boku, sem tam na chrbte tak som ho pretacala, lebo monitor dychu som vratila nepouzity do obchodu tak sa bojim syndromu nahleho ..... ani to radsej nenapisem

betelgeuzz
24. led 2011

@juju Jak se Ali začala otáčet na břicho, tak se pak i naučila spát na břichu. Spí tak pořád. SID hrozí asi do 6 měsíců. On je rozdíl, jestli dáváš na břicho měsíční dítě, které se ještě neumí otočit zpátky, nebo 8 měsíční, které se v případě potřeby otočí.

abra
autor
24. led 2011

@betelgeuzz na svacu si davam knekac s lucinou a sunkou prsni kureci nebo se syrem a zeleninu, pripadne jogurt s treba nabobtnalou pohankou. Ale teda tedko v tehotenstvi se me ty svaciny vuuubec nevedou dodrzovat, pac musim jist to, co nevyhodim ☹

ja vubec nemam jasno v masle a margarinu, taxem zvolila stredni cestu a to je lucina s nizkym obsahem tuku... Pac margariny jsou uz delany tak, aby neobsahovaly transmastny kyseliny (teda ty kvalitnejsi) ale zas precejen, to, co je tekuty (tj rostlinnej olej) tak je pro me divny, kdyz je najednou tuhy.... no a maslo ma hodne nenasycenych mk, takze neni vhodny casto... skoda, ze neni olivac nebo repkac na mazani 😀 😀

blovitc120
24. led 2011

@abra ja som kdesi na nejakej stránke o zdravej výžive čítala, že namiesto masla si radšej nalejte na chleba olivový olej 😅. Ja teda olivový na studeno nemusím, veľmi mi vadí chuť/vôňa, keď už je spracovaný aspoň v šaláte, pohoda a na chlebe by som ho nezniesla ani náhodou.

@juju moja dcéra spávala od narodenia v dvoch polohách - cez deň jedine na brušku a v noci v zavinovačke, prípadne na brušku do prvého kojenia a potom so mnou v zavinovačke na boku. Tiež si myslím, že SIDS je najintenzívnejší v prvom polroku a preto ja som monitor používala, keď spala v postieľke. Nikdy ale ani nezapípal. Dodnes miluje spať na brušku, je to ten typ dieťaťa... Ja by som sa na tvojom mieste už nebála, Emilko je už veľký, to sa ti skôr v postieľke postaví, tak sa zameraj hlavne na to, aby už mal matrac v nízkej polohe, ak nie v najnižšej. My sme ho veru už v 7 mesiacoch museli dať do najnižšej polohy 🙂

juju
24. led 2011

@blovitc120 ak neznesies olivac, tak mozes skusit ine oleje, tekvicovy je vyborny, alebo sezamovy;

tak uz chudatko Emilka v noci nebudem budit; matrac ma uz davno dole, ale aj tak najcastejsie spava so mnou v posteli, pripadne ked manzel nesluzi tak v polke noci ide ku nam; inak sa mi uz raz skutulal na zem ☹ ale bol to nizky a makky pad takze sa len zlakol; je to maly uragan 😀

inak vymyslela som super separacku - sa mi nechcelo stale cistit kaky a ak tam dam klasiku separacku tak to asi nema vyznam - davam tam Medicomp 10 x 10 a potom len splachnem - je to textilia, takze lepsie ako papier

jasekd
24. led 2011

@juju Martinek minimalne pul noci na brisku, a uz celkem dlouho. Monitor zapinam na noc, spis ze zvyku, kdyz jedem pryc, tak ho neberem, ale mame ho doma, je tam baterka, tak ho ma v postylce zatim a pak ho dame male.
Jake kase delate, kdyz ne instantni? Ja zatim davam jen ty instantni, nejak nevim, jaky varit a jak. To jako jen rozvarite treba jahly ve vode? To mi dost smrdi 😝 Obcas je uvarim k obedu se zeleninou a masem a trochu nekdy pridavam do svaciny, kdyz ma syrove ovoce, nekdo jste tu psal, ze to zvysuje zasaditost, coz my potrebujem na ty ledviny a ATB. I ja sama si delam instantni krup. kasi od Vitany a chutna mi vic, nez varit mliko a krupici. Navic staci dat do teplyho mlika a je to hned hotovy. Takze nejak ty kase varit neumim...

juju
24. led 2011

@jasekd no ja tiez len instantne, tie mu velmi chutia, su tam vitaminy a UM, co on potrebuje kedze nechce pit mlieko, takze menit to nebudem; ale zaujimala by ma ta zasaditost. co vsetko ju zvysuje? mozno by som mala napisat josefke, lebo maly ma casto kyselinu a place kvoli tomu a Gaviscon, co mu tu predpisali mu davat nechcem lebo z toho zase nechce jest 😒

erinka83
24. led 2011

@jasekd celkem rychlá je rýžová kaše z rýžových vloček - zaliju je horkou vodou, mezitím si pomačkám banán nebo nastrouhám jabko, kaši vařím, podle potřeby přilívám vodu nebo rýžový mlíko, pak zamíchám ovoce a třeba trochu jogurtu nebo tvarohu... Dobrá je i polenta - do vroucí vody sypu polentu a metličkou rychle míchám aby nebyly hrudky, za chvilku je hotovo, už to odhaduju podle oka... zamíchám banán, někdy taky trochu jogurtu... a ještě z ovesných vloček, postup jak u rýžové, dávám jabko nebo hrušku...
Instantní nedělám asi od 10. měsíce...

abra
autor
25. led 2011

@blovitc120 repkovej olej ma skoro stejny pomery mastnych kyselin jako olivac, zacalo se mu taky tak rikat, ceskej olivac 🙂 driv se delal horznym zpusobem, proto mel spatnou povest, dneska uz se dela kvalitne, stejne jako jiny oleje a da se sehnat i za studena lisovanej

abra
autor
25. led 2011

jo a vcera jsem v brane koupila male abre cepicku, hele http://www.latkovky.cz/zimni-typy/flausova-cepi... akorat ji je velka (jako ostatne vsecko co ji koupim, pac je to prcek prckatej 😀 ) a je naprosto uzasna, ta barva je krasna a vespod je podsita, takze je pekne prijemna a tepla 😵 meli ju za 300 🙂

alpiinka
25. led 2011

kocky, zaciname sa pozerat po postielke a neviem sa rozhodnut, aky matrac...ake matrace ste kupili vy pre vase deticky a ako ste spokojne?