Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

jasekd
16. bře 2011

@betelgeuzz Diky za odpoved, tak mam dobrou pamet 🙂 Moje holcicka je snad uplne OK, tak snad bude i po porodu. To cviceni nemusi souviste se zpusobem porodu, to je jasne. Mozna i tim, ze byla malicka? Ona sla nejak driv? Ale prece jen to riziko je vetsi, uz jen tim, ze se tak moc deti nerodi a tudiz ti Dr. s tim nemaji takovou praxi. Cili ja jsem pro sekci radsi. S tou rehabkou doufam, ze by slo spis o motivacni cviky, i tak by to byl mazec organizacne a fyzicky to zmaknout, treba se nam to jeste vyhne, treba malej prekvapi 🙂

betelgeuzz
16. bře 2011

@jasekd Nešla dřív, narodila se v 39. týdnu. Ale měla hypotrofii, tak v 8. měsíci začala přibírat pomaleji, až přestala růst úplně. A je pravda, že jak po porodu přibrala a zakulatila se, tak byl ve cvičení vidět obrovský pokrok.

jasekd
16. bře 2011

@betelgeuzz Takze to cviceni bylo nutne asi spis kvuli tomu nez zpusobu porodu, ze... Taky nic moc starosti.

luthien.k
16. bře 2011

@betelgeuzz, já s tím nemám žádné zkušenosti, to je fakt, jen tu trochu, co jsem od té známé zaslechla, takže nevim, jestli cvičili kvůli KP nebo kvůli způsobu porodu nebo obojímu... 😅 Jen jsem chtěla @jasekd podpořit v té sekci, která určitě dopadne dobře 🙂

butt
16. bře 2011

@jasekd bet ti uz odpovedela za me 🙂 obrat se nepovedl a vim, ze moc stala i tak o prirozenej porod, ale nezadarilo se (ale podrobnosti zatim nevim...)

butt
16. bře 2011

@jasekd a cisare se neboj, ja mam vubec po mych zkusenostech pocit, ze nejlepsi porod je planovana sekce 😀 a jak je cisar sice neprirozenej, tak jednosznacne prinasi min rizik pro dite (at je kp, nebo hlavickou..)

damy a pojdme nejakm vyresit ten presun, co?prislo mi, ze zadna z pravidlene prispivajicich neni zasadne proti..nebo se pletu?

juju
16. bře 2011

ja som za prirodne veci, ale nie na ukor zdravia alebo rizika...aj ked samoska ze kazda operacia je rizikova, ale treba mat doveru v gynekologa a nechat ho vyhodnotit, co obnasa najmensie riziko pre matku aj dieta

ja som napr poziadala o epidural lebo som vedela ze ma caka este dlha cesta a tie kontrakcie po 7 hodinach sa uz nedali a to som mala este 8 hodin pred sebou a bez epi by som urcite nevladala tlacit a tak ci tak to bolo o chlp 😖 niekedy bohuzial ide o zivot dietatka a aj matky... 😒

jasekd
16. bře 2011

@butt Ja se hlavne bojim toho pooperacniho prubehu, prece jen mam doma jeste male nechodici naprosto nesamostatne dite, ktere i ted musim davat odrihavat atd.
Co se tyka presunu, tak jedna diskuse, kam chodim, je na emiminu, ale priznavam se, ja tam skoro nechodim, je to neprehledne a nemam moc casu to tam lovit, takze mne se presouvat nechce, ale ja diskusi nezakladala, nejsem z toho puvodniho osazenstva, tak na me asi az tak nezalezi. Kdyz se presunete a umoznite mi pristup, budu rada a uvidim, zda to budu cist nebo ne 😉

aemmi
16. bře 2011

@butt A myslíš úplně přesun, nebo jen soukromou diskuzi?

alpiinka
16. bře 2011

tiez by som nebola nadsena, keby som mala mat cisarsky, ale pokial by mi to bolo odporucene z nejakeho dovodu doktorom, tak by som dala urcite na neho a nebila sa silou mocou za prirodzeny porod
a presne ako pise @jasekd to zotavovanie po cisarskom nic moc, taktiez zacatie kojenia je tazsie atd...ale pokial je to ta bezpecnejsia varianta pre mamu aj babo, treba to tak brat...viem, ze aj tu, ked je KP, tak hned planuju cisarsky

ozaj, maminy soferky, po akom case po porode (ci uz prirodzenom, alebo cisarskom) ste znova sadli za volant?

jasekd
16. bře 2011

@alpiinka Ja to taky tak beru, ale rozhozena z toho jsem, to zas jo. Jinak za volant bych sedla, az se mi zhoji siti, na kruhu bych neridila 😅 S cisarem zkusenost nemam, jak jde pas pres jizvu nebo ne. Ja sedela asi 3 tydny po porodu na motorce jako spolujezdec a byla to mladicka nerozvaznost, fakt peklo 😀 Jeli jsme jen par km, manzeluv bracha mel novyho choppera, tak jsme se chteli projet. Stehy bolely jak blazen a navic jsem mela hrozny strach, ktery jsem predtim nemela, proste jak mam dite, bojim se i o sebe.

alpiinka
16. bře 2011

@jasekd no ty si dobra 😀 ze 3 tyzdne po porode na motorke 😀 brrrr a to si neviem predstavit, co to je byt zasita...len tie 3 tyzdne mi na take nieco pripadaju kratko 😕
moja segra uz beha ako srnka, ziadne natrhnutie, ziadne sitie...dufam, ze to bude v rodine a aj ja budem mat take stastie 😅

jasekd
16. bře 2011

@alpiinka Bylo to jen par km po vesnicich, ale stacilo 😝 Kdyz takova pekna motorka, jsem se taky chtela projet 😅 Nic se nestalo, ale trochu jsem si zaskucela, no aspon jsem si rozmasirovala ten hematom 😀

betelgeuzz
16. bře 2011

@jasekd těžko říct, těch důvodů ke cvičení bylo víc. Točila se do C, což je právě z polohy KP. Ale teď už je všechno OK, cvičily jsem do 9 měsíců. Je to sice záhul, ale dá se to. Když jsem chodila do tématu o vojtovce ačetla tam, že musí cvičit daleko víc a kvůli jakým vadám, tak my jsme byly úplně v pohodě.

@alpiinka já řídila asi po měsíci, potřebovala jsem dokopit kojící podprdu. 🙂

juju
16. bře 2011

@jasekd ty si blazon!!! 😀 to si viem predstavit ako si trpela 😒 inak sranda... prave po porode som sa prestala bat asi vsetkeho a bojim sa len o Emilka

@butt som v poho za presun, ked ja tu inu temu ani nenavstevujem, nemam ani vela casu, aj ked na zaciatku ako som zacala pracovat to vyzeralo, ze nebudem mat cas ani dychat ale chvala bohu sa to zkludnilo 🙂 ale bola by som rada keby to bolo nieco "user-friendly" 😎

juju
18. bře 2011

sme sa niekde presunuli, ze je tu tak ticho? 😕

znova sa mi objavilo akne, proste moje hormony sa spravaju opat ako v puberte, viem, ze sme to riesili v inej diskusii ale to uz bolo tak davno, tak som zabudla co pomaha - mate nejake tipy ako dat do poriadku hormony? 😅

butt
18. bře 2011

@aemmi ja bych rada presun uplne pryc z kone...

@jasekd hele jasne, ze zalezi i na tobe, co se presunu tyce 😉 jinak me jeste napadlo k tomu tvymu cisari....zavzpominala jsem si, jak jsme na tom vlastne byla ja, abych ti mohla kdyztak dobre radit 😀 pokud to jde, zkus si domluvit nejakou pomoc, manzel, jestli muze mit dovolenou, tvoje mama, sestra, proste nekdo blizkej, neznam tvou situaci..nekdo chodit pomahat i pak pozdeji...ja jsem to bricho citila celkem dlouho a veset pradlo, prevlikat postel, zehleni, ani s kocarem jsem nemohly vyjet z domu..to vsechno byl pro me nadlidskej vykon, byla jsem rada, ze me rodina obskakovala...ja nemohla ani sama vyjet s kocarem ven, pze tu mame dva schody...aneb clovek zjisti, kdy vsude potrebuje brisni svaly...

butt
18. bře 2011

a k presunu:
PRO butt, juju, abra

PROTI jasekd

ostatni se prosim doplnte (a pokud jsme na nekoho zapomnela, tak se omlouvam)vim, ze luth i andelka, taky vyjadrovaly nespokojenost, ale nevim, jestli by fakt chtely odejit...

blovitc120
18. bře 2011

@juju to s tym akne by zaujimalo aj mna, u mna su to cisto hormony, lebo do 26 rokov som nemala ani jedinu vyrazku... Som ochotna si aj kravske lajno natriet na ksicht, ak to pomoze. Uz som skusala aj prirodne, aj neprirodne, z lekarne, vsetko mozne, tak uvitam tipy.
Co sa tyka presunu, neviem, ci mam aj ja hlasovacie pravo, ale za seba-kon ma fakt s...e, resp. pristup majitelov stranky. Uz sem ani moc nechodim, radsej ani nepisem prreco, lebo toto je verejna diskusia, prispievam len do sukromnych dvoch, kde sa pozname roky. Takze ak sa presuniete a date vediet, budem vdacna.

butt
18. bře 2011

@blovitc120 vidis, na tebe jsem zapomnela, uz jsi to tu psala, promin, takze aktualizuju:

PRO presun: butt, juju, abra, blovitc120

PROTI: jasekd

betelgeuzz
19. bře 2011

@butt no mě ten přístup taky štve, ale do diskuze nám nikdo nezasahuje a nechce se mi přihlašovat na pěti servrech, k čemuž by to dospělo, pokud by se chtěly přesunovat všechny diskuze, kam chodím. Takže já budu chodit tam, kde budu mít nejvíc diskuzí a to je zatím MK.

jasekd
19. bře 2011

@betelgeuzz Tohle je i muj pripad, jsem prihlasena na Emiminu kvuli jedne nasi diskusi, ale moc tam nechodim a asi swe zase presunuji jinam a na to uz asi kaslu, nevyznam se tam a nemam chut bejt na vice serverech, tak proto.

butt
19. bře 2011

@betelgeuzz
@jasekd diky za vyjadreni.ja prave chodim jen na tuhle diskuzi, takze pro me by to nebyla takova obtiz 🙂

butt
19. bře 2011

PRO presun: butt, juju, abra, blovitc120

PROTI: jasekd, betelgeuzz

butt
19. bře 2011

@betelgeuzz
@jasekd a doufam holky, ze vam nevadi, ze tady delam tenhle pruzkum 🙂

jasekd
19. bře 2011

@butt Nevadi, proc? Ja osobne tady zadnej problem nemela, ani mi nic nesmazali, nezavreli, tak zas tak presne nevim, o co jde, ale jestli se presunete, dejte mi kontakt a aspon bych napsala, az bude Vendula? na svete 🙂 Jo, ta Vendula, narodi se 5.4. a 6.4. ma svatek 😝 Vadilo by vam to? Mne se to moc nelibi, ale asi uz to menit nebudem. Nejak jsme to predtim nezjistovali, kdy jsou svatky.

betelgeuzz
19. bře 2011

@butt jasně, že nevadí. Aspoň se uvidí, kdo je pro a proti.

@jasekd Tak ono to asi bude vadit spíš malé, až bude starší. Ale u nás se třeba v rodině dělalo to, že když jsem měla svátek, nebo narozky já, tak jsem nedostala dárky jenom já, ale i ségra. Já jsem měla třeba jeden větší dárek, ale bonbony a drobnosti jsme dostaly obě dvě. Takže pak to můžeš řešit i tak, že bude dostávat něco i na bráchův svátek, aby si nemyslela, že ji odbydete jedenkrát za rok 🙂 M má narozky a svátek během týdne a prý bylo blbý, že se dárky kupovaly z jedné výplaty, takže nemohl dostat dva větší dárky a pak měl zase na celý rok s dárkama útrum.

butt
19. bře 2011

@jasekd
@betelgeuzz abyste si to treba nevzaly nejak osobne 😉

@jasekd no ono asi hlavne zalezi, jak se u vas v rodine k svatkum pristupuje...u nas doma se k svatkum davala vzdycky spis malickost, jako treba cokolada....ale treba v manzelove rodine se to slavi, jak narozky a uz ted tchyne strasne resi, ze mala bude mit svatek a ze musi prijet a privezt veledary ja nevim co 😀 takze v rodine ala moji tchanovci to asi uplne vhodny neni, v rodine ala my, to je uplne sumak 😉

jasekd
19. bře 2011

@betelgeuzz U nas to bylo taky tak, kdyz jsme byly male. Martin to bude mit v listopadu svatek, pak Vanoce a narozeniny v breznu, o trosku lepsi, ale taky nic moc. Moje favoritka Zuzanka by mela svatek v srpnu. Manzel rika, ze by V. mohla slavit na Vendelina, ale musim mrknout, kdy ma tohle super jmeno svatek 😀 Tak ten je 20.10.

jasekd
19. bře 2011

@butt U nas neco tak mezi, ale slavime to, hlavne kdyz jsme byly se segrou male.