Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

apollo11
30. dub 2010

ahojte, nevíte, zda se malé mimčo smí (v případě suché kůže či opruzení) mazat kokosovým olejem? je to bio panenský a údajně vhodný na hodně citlivou pleť, sama ho používám a je výborný, ale nevím, jak je to s tou dětskou pokožkou..

erinka83
30. dub 2010

Já bych v tom neviděla problém, na malou jsem ho zkoušela, ale přišlo mi lepší bambucké máslo....

butt
30. dub 2010

erinko a to bambucky maslo se muze davat normal na suchou pokozku?nebo jako na olej na mokrou?a v cem ti prislo lepsi?

erinka83
30. dub 2010

fígl v tom bambuckým másle je taky voda, ono je i tužší, tak bez té vody by se blbě roztíralo... Přišlo mi, že líp promaže, ale možná je to tím, že ten kokosák jsem s vodou nezkoušela....

butt
30. dub 2010

eri diky 🙂 tak ja zkusim nejdriv kokosak, co mam doma a bambucky maslo bude druhy v rade 🙂

holky premyslim, jaky jednorazovky poridit do porodnice...jaky mate zkusenosti, co byste mi doporucily a co naopak ne?

chaarleene
30. dub 2010

butt, já mám Babylove z DM a jsem s nimi spokojená 🙂 v porodnici schytaly v pohodě všechno, teď je teda používám už jen na noc nebo někdy na ven a zatím proti nim nemůžu říct ani popel 🙂 pak jsem ještě zkoušela Babydream z Rossmannu a ty mi přišly oproti Babylove horší...

betelgeuzz
30. dub 2010

Taky jsem měla babylove, byly na ně slevový kupónky 😀

erinka83
30. dub 2010

Já taky Babylove a přišly mi dobrý, pak nám tchýně dala Hugies Classic a ty strašně šustily a byly podezřele tenký 🙄 Taky jsem Baru dala asi jen 3 a už jsme byly trvale na látce 🙂

butt
30. dub 2010

dekuji vam, zkusim teda ty 🙂

juju
30. dub 2010

baby mimo temu - dnes som bola na kontrole a lekar povedal, ze malicky je uplne halvickou zostupeny, krcok mam strasne kratky a som otvorena na 1 cm. Co to znamena? ze uz do tyzdna porodim? on mi nechel nic povedat, lebo ze to su len predpoklady, ale predsa to musi niecomui nasvedcovat, ci nie? 😕 inak sa citim ako tank, neda sa mi poriadne chodit, som pomala ako slimak a v noci kym sa pretocim z jednej na druhu strany to trva aj 5 minut - uff

chaarleene
30. dub 2010

juju, ono se to takhle říct nedá, u každého je to jinak - můj doktor mi vždycky řekl narovinu, že se to hezky připravuje, že to na mě může přijít klidně za dvě hodiny, ale že to může klidně ještě třeba týden-dva trvat... ono je to fakt individuální 😉 mně například začaly stahy asi půl hodiny poté, co jsem od něj odešla z kontroly s tím, že do víkendu by už to mohlo být a že mám jít v pátek do nemocnice na kontrolu 😅

betelgeuzz
1. kvě 2010

Přesně tak. Já jsem přijela do porodnice, měla jsem růžový výtok, 2 - 3 stahy za hodinu a tam mi taky řekli, že to může přijít za 2 hodiny, nebo 2 dny. Voda mi pak praskla asi za 20 h.
Otevření na 1 cm není nic moc, tak chodí některý ženský od 8. měsíce 🙂 Nevím teda, jestli jsi tohle chtěla slyšet, nebo ses už těšila, že to příjde 😅

erinka83
1. kvě 2010

No já šla v úterý na kontrolu, řekl, že je to nachystané, že jsem na 2cm a jestli nechci přijít za týden, že se máme snažit 😀 No tak jsme se snažili a Baru byla ve čt na světě 🙂

abra
autor
2. kvě 2010

holky ja se picnu, zas problem, mala ma uplne cerny kadeni a desne to smrdi, rika se, ze prechodem na um se stolice zabarvi a zesmradne, ale tohle je mazec, je to cerny jak uhel, je toho hafo a smradu jak v hradu, zitra to donesu mudre, at to zkoukne, pac se me to vazne nezda.
Boleni bricha ma mala furt, uz vazne nevim, co s nou, takze hledam nejakyho dobryho homeopatika v brne nebo v okoli, nemate nekdo tip?

juju, ja byla na 1cm a se zkracenym cipkem od 31tt, kdy sem byla ve spitalu s predcasnyma stahama, ale u tebe to uz urco brzo prijde 😉

chaar, me napdlo s tema problemama s mazanim a opruzenim - kdyz omejes zadek, utres ho do sucha? Jako i zahyby a faldy a tak? Kdyz to zustane mokry nebo vlhky a jde to do pliny, tak se to zapari. Me to tak u male udelalo, kdyz sem ji parkrat blbe osusila, vylecila sem to mesickovo-levandulovou masti na sadlovym zakladu od aromatiky

chaarleene
2. kvě 2010

abro, já jí tu prdelku otírám vlhkým hadříkem, pak už dosucha neotírám... ale když používám ten bepanthen, tak má prdelku jak alabastr, takže jí to asi nevadí...

abra
autor
2. kvě 2010

chaar, no muzes vyzkouset dosucha a namazat necim prirodnim a uvidis, jestli by to slo bez toho bepantenu. Jako on ma divny slozeni, ale zas tak extra priserny to neni, jsou i horsi kremy, zejo 😅 To bylo jen tak btw co me napadlo 🙂

catf
2. kvě 2010

abro, a nestalo by za to treba na dva tydny presedlat pouze na zeleninu, zdravy maso, trochu ovoce(jabka, hrusky)
taky jsem cetla, ze pomaha, kdyz matka ji lneny seminka a fenykl(ten ale pijes, ze jo?)
vim, ze se mi to lehce radi, ale ja bych jako prvni nasadila fakt ultra dietu..jenom vlakninu a bilkoviny z nejdravejsiho masa( koupit treba teleci maso nebo srnci, proste neco, co moc dlouho nebeha a kdyz tak na svobode)

abra
autor
2. kvě 2010

catf, ja uz malou vic jak tyden nekojim, ale takovyhle diety a vynechavani kde ceho sem poctive zkousela toho ctvrt roku a nic ☹ fenykl, anyz, kmin sem pila po litrech, mala ho dostavala v caji, lneny seminka i olej jim normalne, zkousela sem vynechat lepek, vsecku zeleninu, mlecny veci, atb veci (kure, vejce atd) a fakt vubec nic nepomahalo, tak tedko je mala na um a ja patram dal, co udelat

catf
2. kvě 2010

abro, divala ses na net, co vyjede, kdyz vyhledas "cerna stolice"? ja bych asi radsi zasla k doktorce hned...na netu pisou, ze to muze byt i krvaceni hornich travicich cest, ze to je prave krev, ktera zpusobuje zcernani a nasladly smrad
taky by to mohlo byt tim, jestli ji davas zelezo nebo pokud nema dost tekutin, tak jsou bobky tuhy a tmavy(ale nevim co s tim smradem)
nekdo pise, ze je to prechodem na tuhou stravu, ale na to je u vas asi jeste brzo, ze?

catf
2. kvě 2010

abro, zkus si to zadat ve vyhledavaci i tady, je tam par postrehu od jinych maminek na toto tema

tohle info jsem tam nasla jako vysvetleni te barvy..Krev ze žaludku při krvácení z vředu se sráží vlivem žaludeční kyseliny a ve stolici má barvu černě dehtovou..

juju
2. kvě 2010

catf, paneboze ani nestras!

no ja som este stale 2v1 a cakam, mam brutal napatie v celom bruchu, slabohnedy vytok a uz som ako slon. M hovori, ze zajtra to pride - och keby...

baby mate nejaku speci radu ako zacat pri kojeni a comu sa vyvarovat? inak ako ste to riesili s pitim alkoholu - tu je zvyk ze vam chodi jedna navsteva od druhej do porodnice (to je inak po krcme asi najvacsia party priestor) a vsetci piju sampanske a aj s mamickou!! asi sa nevyhnem pohariku, ale to pojde do mlieka a jujacek sa opije. nie? 😕

catf
2. kvě 2010

juju, moje kamaradka si pri kojeni obcas dala sklenicku a rikala, jak malej pak pekne spi 😀

ja samozrejme doufam, ze maly abre nic neni, mne to nedalo to nenapsat, kdyz uz jsem to zjistila..i kdyz si uvedomuju, ze na netu je spousta blabolu ☹

erinka83
3. kvě 2010

juju, já se přiznám, že občas jsem si decinku vína dala 🙂

Abro, tak držím pěsti, tje to s malou dobrý!!

betelgeuzz
3. kvě 2010

Abro, doufám, že malá bude v pořádku. S tímhle zkušenosti nemám.

Juju, no určitě dobře jíst, dobře pít, často přikládat, být v klidu. Pokud by kojení nešlo, vykašlat se na všechny návštěvy (teda přijímat pouze ty, které uklidí a navaří) a trávit čas s miminkem.
Pokud si chceš dát alkohol, tak radši hned po kojení, aby do dalšího kojení toho bylo v těle co nejmíň. Já si říkám, že bez toho alkoholu klidně přežiju, takže jsem neměla ani kapku. Ale kamarádce prý spousta lidí radilo, že na zotavování po porodu je dobrá režná, tak si dávala denně panáka, takhle stáhla během šestinedělí půl litra 😀

juju
3. kvě 2010

betel - kamoska je riadny typek 😀 😀 ja si chcem len pripit so starymi rodicmi a naj kamoskami - mozno... keby som mala pit s kazdou navstevou tak som ozrata od rana do vecera, kedze tu je zvyk v porodnice prijat vsetky navstevy, takze klido za 4 dni 100 ludi 🙄 ; ale po com uplne najviac tuzim je opat spat na bruchu a co sa dotyka kojenia, dat si brutal fajn silnu kavicku a za poharik Sherry (kamoska sa chysta mi doniest celu flasu do porodnice namiesto kvetov, tak aby som nedopadla ako betel kasmoska 😀 😀 😀 )

erinka83
3. kvě 2010

no juju, nevím jak ostatní, ale co se týče spaní na břichu, tak tak nespím doteď ☹ Ze začátku mě bolely prsa, jak byly hodně nalitý a nevím, nějak se furt bojím.... Asi se odvážím, až prostě nebudu kojit 😒

betelgeuzz
3. kvě 2010

To jsem taky chtěla napsat, že s tím spaním na břichu to až tak slavný nebude. Užij si to tak 2 dny po porodu, nejlépe se stočeným ručníkem pod břichem. Jak se ti nalijou prsa, tak si tak zase chvíli nepoležíš 😀 Ale já už teď tak spím.

erinka83
3. kvě 2010

No já už si tak odvykla, už je to víc jak rok, co jsem na břichu nespala a přitom jsem tak usínala...

abra
autor
3. kvě 2010

holky, s tou krvi sem to cetla taky a byla sem z toho uplne nanervy, teda jeste trocha jsem, pac mudra zkoukla vzorek a rekla, ze si mysli, ze to je proste tim prechodem z kojeni na sunar, ze at vydrzime a spravi se to, no ja nevim, byla bych radsi za nejakej test z vyteru, jsem rozhodnuta, ze jestli se to do stredy nespravi, tak tam nabehnu a doktorce proste nadiktuju, co si preju aby udelala za testy. Jinak to zacina trocha zelenat, no nevim, uvidim zitra...

Juju, ja sem si v nemocnici zakazala vsecky navstevy, pac by me to znervoznovalo a jsem zasadne proti tomu, ze do porodnice lezou zastupy lidi, rusi to nejen maminy, ale i decka, myslim, ze si kazdej muze ty tri dny pockat a zajit si pak na navstevu domu, kdyz uz musi nutne videt novorozence okamzite hned. U nas byl zakaz navstev jeste tyden po prichodu domu a pak jsme pousteli jenom 100% zdravy jedince 😀 Jinak decku vina sem si pri kojeni parkrat dala a ze by teda mala abra lip spala to sem si nevsimla 😀 Jo a na brise sem spala hned druhej den po porodu, pry se lip zavinuje deloha, kdyz te budou tlacit prsa, tak si hod pod bricho slozenou deku nebo rucnik.

Jo a zitra budu malou objednavat k homeopatopatovi, uz sem z normal mediciny vyzkousela kde co, tak ted jdu vyzkouset tohle, osobne tomu moc neverim, ale co, za zkousku nic nedam, pak napisu co a jak 🙂

erinka83
3. kvě 2010

No na to zavinování dělohy nám taky říkali ležet na břiše, tak jsem polehávla přes den 🙂

Abro, tak snad to bude OK!!!