Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

chaarleene
25. srp 2010

@juju tak to se fakt nedoporučuje - když ho otočíš čelem od sebe (zády k sobě), tak on vlastně kopíruje svým tělem tvoje tělo a je v nepřirozené poloze... navíc klokanky, které jsou určené pro nošení dětí čelem dopředu, jsou v místě rozkroku úzké, takže tam mimčo vlastně spíš visí než sedí, a není to pro něj dobré 😒

v ergonomických nosítkách sedí dítě vždycky čelem k tobě, ta sedací část je širší než u klokanky, takže zaručuje mnohem lepší polohu 😉

erinka83
26. srp 2010

@juju Za sebe doporučuju Bondolino 🙂

Holky nosičky, jak řešíte poslintané popruhy? Na netu jsem zahlídla nějaký návleky na Manducu, oplatí se to? Baru strašně baví to žužlat, pokud nemá v puse dudlík 😒

luthien.k
26. srp 2010

@betelgeuzz, musím na 100% souhlasit s Tvým názore na ty dětské nemoci!!! Děti by si jimi měly projít jako děti, od toho jsou to dětské nemoci a jsou pak proti nim 100% chránění, což po aplikaci vakcíny nejsou! Při poslední epidemii mumpsu (příušnic) v USA bylo cca 70% nemocných těch, co byli očkováni!!! Takže já, pokud to bude možné, budu se snažit, aby malej ty nemoci jako dítě dostal a pak měl klid. Kdyby nedostal, nechám ho někdy před pubertou očkovat, protože to pak fakt může být nebezpečné.
@kutcher, včera jsem okukovala růžovky 😀, ale jak to viděl mm, tak mi to zatrh 😖

luthien.k
26. srp 2010

@juju, klokanku, ve které dítě visí za rozkrok, byť bude sebedražší a výrobce bude horovat, jak je to skvělé, opravdu ne.Mně je vždycky těch chudinek dětí líto, když je tam vidím s těma nožičkama dolů viset a svrbí mě pusa, abych něco nosiči neřekla... 😒 Takhle poloha není ani pohodlná, ani zdravá, fyziologická a já nechápu, že se to ještě smí prodávat (což nechápu u více věcí, jako jsou hopsadla nebo pasivní chodítka... 😖 )

luthien.k
26. srp 2010

@erinka83, my návleky nemáme, dudan to jistí 🙂 No a po pár týdnech šup s ním do pračky 🙂

kutcher
26. srp 2010

luthien.k MM je taky děsný srabadlo, ale ten zubatej prstenec se fakt dá dobře poznat a chuť teda skvělá.

juju
26. srp 2010

ok, dakujem za cennu radu 😉

erinka83
26. srp 2010

zrovna dneska jsem viděla malý mimi v nějaké "lepší" klokance, chudáček ☹ Bylo teda čelem k matce, ale úplně rovně, viselo za rozkrok 😠 Zatím jsem ještě nikomu nic neřekla, jen se blbě dívám 😅

erinka83
26. srp 2010

@luthien.k Luth, po pár týdnech? To poslintaný fest smrdělo už po pár dnech 😅

luthien.k
26. srp 2010

@erinka83, no náš na to neslintá, fakt výjimečně 🙂

erinka83
26. srp 2010

@luthien.k hm, tak to se máš, Baru se zahryzne a už to jede 😀 teda vlastně teče 😀

Jééé a moc gratuluju!!! Jsem si teďka všimla 🙂 😵

luthien.k
26. srp 2010

@erinka83, díky, já to tam teprve teď dala, páč jsme se právě vrátili od doktora 🙂 Mělo to hlavu, tělo a náznaky rukou a nohou, tak to asi bude člověk 😀

erinka83
26. srp 2010

@luthien.k To je krásný 😵 Zdá se mi, že všichni nějak těhotní, až mě to taky bere 😅

butt
26. srp 2010

@luthien.k taky moc gratuluju!!!

herminka
26. srp 2010

@luthien.k To je nádhera, gratuluji 😵
To bude biodětí 😀

petuli80
26. srp 2010

@luthien.k - taky moc blahopřeju 😵

@betelgeuzz, zapomněla jsem včera poděkovat za vysvětlení laktační krize, takže díky 🙂

juju
26. srp 2010

luth este raz gratulacia 😉

butt, dnes bola u mna laktacna poradkyna a bavili sme sa o produkcii mlieka a castom kojeni; dufam, ze vas so Saskou to iste nepostihne, ale poradkyna si mysli, ze prsia neprodukuju dost mlieka, preto Emil pije min 7x denn, lebo to mnostvo co potrebuje na 1 kojenie nedostane (kojim ho z oboch prsnikov) ale aspon ho dostane celkovo za den; takze treba len castejsie kojit 🙂 inak je zasadne proti davaniu vode babatkam, ze moze poskodit oblicky (ledviny), takze nedavat aj ked su horucavy, aj ked je horucka, len kojit

petuli ta kniha vyzera ozajstna a dobra

baby myslite, ze od 4 mesiacov mozem dat maleho do sportaku, on strasne sedi, lezat nechce vobec, okrem spania a ani v sedacke, lebo tam je v polosede; proste chce byt rovno posadeni; neviem co s nim mam robit, lebo inak sa hneva 😅

luthien.k
26. srp 2010

Holky, moc děkuju za gratulace 😵 Je to ještě docela brzo, tak to snad nezakřiknu, že jsem to zveřejnila tak brzo.

@juju, to s tou vodou mě tedy překvapuje, to slyším prvně, že by voda poškozovala ledviny, vždyť voda je i v MM 😕 Jasně že není dobré ji do kojence lít horem dolem, když je kojený, ale tady se to říká hlavně proto, aby se tím nesnížila laktace a nezhoršilo přibírání - že se vodou zaplácne žaludek a dítě už nevypije tolik mléka....

S tím sezením - já bych byla teda opatrná, znova zopakuju, že zde by to žádný lékař nedoporučil, dítě má sedět od té doby, když se posadí samo. Což může být klidně v osmi, deseti měsících, obvykle se sami posadí až z polohy na čtyřech. Náš se dřív s oporou postavil, než posadil... To, že chtěl vidět, jsem řešila nosítkem nebo nošením na ruce v klubíčku (dobré i na zklidnění). Je pravda, že na krátké pojížďky po městě jsem dost používala autosedačku na podvozku, ze které viděl, ale to fakt jen na rychlé nákupy, žádné procházení nebo tak. Mám za to, že ta sedačka je tvarovaná lépe, než polohovací kočár.... Bylo období, kdy v kočárku prostě nejezdil, ale nosil se - když už nechtěl ležet, ale ještě neseděl...

erinka83
26. srp 2010

Tak Baru už se postavila, ale ještě sama nesedí... S tím že by řvala, že nevidí jsme naštěstí neměli problém, doteď jezdí ve sporťáku jak placka, jen když už se jí to hodně nelíbilo, jsem ji dala na bříško, tak čučela skrz síťku, teďka jezdí v kleče 🙂

betelgeuzz
26. srp 2010

Já mám taky cukání, když vidím ty miminka v klokankách. Mám pocit, že se to nějak víc rozmohlo. Jsem si nedávno koupila Betynku a byl tam přehled nosítek, samozřejmě většinou klokanek a manduca 😒 Ani slovo o tom, že by klokanky byly nevhodný, tak co pak od těch matek čekat 😒

betelgeuzz
26. srp 2010

@juju pokud máš sporŤák, který se dá dat úplně do lehu, tak bych klidně dala, ale ne proto, abys ho posazovala. Ali si sama sedla asi před 14 dny a do té doby jezdila ve sporťáku v lehu, občas jsem ji trochu zvýšila, ale fakt vyjímečně. občas mi někdo říkal, že je zajímavý, jak leží a že jí to nevadí a já na to odpovídala, že jsem jí ještě neukázala, že by mohla sedět, tak po tom netouží 😀 A podle mě to je i pravda, pokud dítěti ukážeš, že může sedět a posazuješ ho ve chvíli, kdy se vzteká, tak se bude vztekat častěji. Když ho neposadíš a necháš ležet, tak časem zjistí, že mu stejně nic jiného nezbyde.

@luthien.k přidávám se ke gratulacím, určitě bude všechno v pořádku.

@erinka83 taky mám pocit, že se nějak hromadně těhotní i v látkovkách 🙂

juju
26. srp 2010

no kociarik je tvarovany a da sa len posuvat cela konstrukcia, cize nizky bude mat trosku hore ked bude v lahu; mame concord neo; asi aka hrubka by mala bt medzi nohami, aby ten nosic bol v pohodke - aspon 30 cm?

erinka83
26. srp 2010

Já tyhle tvarovaný kočárky nechápu 😅 Podobný má kamarádka a přijde mi to prostě divné... Neříkám, že náš kočár je supr, ale líbí se, kolik má možností - leh, polosed, sed, může být na bříšku a čučet síťkou, klečet a dokonce už v něm i stála 😀

kutcher
26. srp 2010

Já mám od jeho narození Inglesinu Otutto a spokojenost úplně největší. @luthien.k moc gratuluji

betelgeuzz
27. srp 2010

tak to vůbec nevím, jak tvarovaný kočár vypadá 😨

@juju ergo nosič vlastně žádnou látku mezi nohama nemá, mezi nohama dítěte je tvoje tělo, třeba tady je to vidět http://www.branakdetem.cz/nositko-beco-avery.htm

butt
27. srp 2010

@juju noje to veda s tim mlikem..ja kojim 6x denne, kojim teda vzdy jen z jednoho prsa... ted jsem se ale docetla, ze to moc vhodny neni takhle brzo kojit tak malo, ze je riziko, ze prijdu o mliko..jenze ona mi v noci spi 8 hodin v kuse, tak proto to pak celkove za den vyjde kojeni jen 6x..uz jsem kvuli tomu dostala i menzes 😠 pristi tyden jdu k doktorce, tak jsem zvedava, jestli mala pribira v pohode, mam pocit, ze toho mlika taky moc nemam...a to s tou vodou je zajimavy 😕 slysela jsem jen to, co pise luthien..ze to narusi produkci mlika..

s tema nositkama to je veda teda 😅

juju
27. srp 2010

butt, bud stastna ze mozes spat 8 hodin v noci, ja som tuto noc stavala 3 x a to zaspal az o 23h a bol hore o 8h, myslim, ze ten spanok stoji za to ze mas menzes. Ja ho teda asi nikdy nedostanem 😀 lebo mam pocit ze nonstop kojim

kutcher
27. srp 2010

@juju 3x? To je paráda, ten můj od narození do 23 měs. vstával 8x - 11x jen jedinej den vstal 4x a já z toho měla vánoce, vyspala jsem se až teď...

petuli80
27. srp 2010

Holky vy mě děsíte 😀

erinka83
27. srp 2010

Holky a je normální, že MS nemám 10 měsíců po porodu? 😀 A malá se teďka budí tak 4x, pár dnů jen 1-3x 😀 Ale když měla 4 měsíce, spala několik týdnů celou noc, nekojila jsem i 10 hodin a MS jsem stejně nedostala....