Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

barica
8. říj 2010

@abra nasla jsem to na ruznych strankach na netu, dala jsem do vyhledavace neco jako tepelna uprava na oleji a toto z toho vyslo🙂... o kourovem bodu tam psali... ja smazit nepotrebuji, kazdopadne si ted davam pozor, proste uz olej nerozpaluji na nejvyssi stupen, spis na nizky a zeleninu tam davam hned, takze poznam, kdy se to zacne zahrivat... tu vodu bych klidne taky zkusila, ale bojim se, ze to bude rozblemcany? No a kdyz dam olej az na konec, tak se to pak zase s tou zeleninou nespoji a podle makrobiotiky to nebude stravitelne?! Sakra, kez by se vsechny vyzivove smery alespon na zakladnich vecech dohodly🙂... Predpokladam ale, ze kdyz davam male olej do polevky, tak tam se nic nedeje, protoze bod varu je pri 100st., ne?!

butt
8. říj 2010

@josefka v prsu, prislo se na to nastetsi na pravidelnym mamografu, takze to je v uplnym pocatku, tak snad to bude vse brzo dobry 🙂 a diky za tvoje "mudrovani" rada se od tebe priucim 😉

@catf diky!smazime jen obcas, tak by nas to nemelo financne zruinovat 😀

jinak co se tyce oleju a vubec vseho kolem jidla verim vsemu, co rika @josefka 😀

@abra ty jo, ten med je zazrak 🙂 ja teda zrovna cetla, ze med az od roka 😀 ale ty tomu rozumis vic 😉

josefka
8. říj 2010

@butt - dekuji za duveru 😅 😅 ... mamince drzim palce - asi jde na operaci a pak na chemo, vid? Urcite to bude dobry?

@abra - kolik je vlastne male abre????

juju
9. říj 2010

abra, musi do jasliciek, kedze 02/2011 musim nastupit do prace. tu je materska velmi kratka a tak mu chcem aspon urobit najmensiu ujmu a pripravit ho na to aspon fyzicky, ale nasla som celkom fajn, ktore su tak trochu bio orientovane 😵

luth diky za infosky a ako mu to mam davat? myslim kedy a ako dlho v predstihu?

barica
9. říj 2010

ja mam z tech oleju uz takove trauma, ze jsem si dnes cibulku do kase restovala na kokosovem oleji, melo to prazvlastni chut a nevim, jestli takhle neprijdu na buben🙂, @josefka, josefko, ty tvoje informace mi davaji zabrat🙂!

juju
9. říj 2010

ak mozem moj laicky pohlad na oleje, podla mna je najmudrejsie pouzivat na teplu kuchynu kokosak - barica, nas kokosak nema ziadnu chut 😕 alebo josefka spominala nejake maslo a ja som nikdy nedusila zeleninu ci maso tak ze by sa "kourilo" z panvicky, proste dam olej ako krajam zeleninu, ci maso tak ju tam rovno supnem a ako nahle sa mi zda ze by sa to malo prazit, dam trochu vody, to je podla mna koser varenie, ktore nedosahuje zavratne karcinogenne teploty. ja osm raz vo svojom zivote vyprazala a dopadlo to zle 😀 takze to necham na ostatnych; ostatne dusene maso a zelenina mi pridu fajnejsie ako vyprazane ale zato mama rada BBQ; josefka to asi je tiez dost karcinogenne ked sa masko fajne vypeka nad ohnom, ze? 😅

chaarleene
9. říj 2010

holky, musím se s vámi podělit, dneska jsem dělala jahelník a byl výborný 😵 😵 😵 byl to můj první pokus s jáhlami a povedl se 😵

erinka83
9. říj 2010

@chaarleene recept!! 🙂

chaarleene
9. říj 2010

@erinka83 http://www.ceskatelevize.cz/program/kucharskapo...

akorát jsem vynechala ty hrušky 😀

josefka
9. říj 2010

@barica, tak me ignoruj 😀 ..... hele, co takhle orestovat lehce na vode a chvilku pred tim, nez to sundas, tam nalej olivovy olej a minutu to michej. Ma to mnohem lepsi chut a kdyz to nechas na ty vode 3-4 minuty, tak je ta zelenina pak krasne krupava 🙂
a to jak to dela @juju je taky dobry zpusob, takhle taky nekdy smazim treba cibulku - hodim ji do hrnce spolu s pretavenym maslem a dam na plamen a chvilicku to micham a kdyz se zacina odparovat voda z cibule, kterou pusti, tak tam naleju vodu. Dokonce delam na vode i kure a je fakt super.

barica
9. říj 2010

@josefka prdlajs olej, dnes uz jsem dusila na vode a radeji jsem zadny olej nedavala, uz jsem z toho fakt paf🙂... dala jsem tam jen seminka, ty maji v sobe olej taky, takze mineraly se ze zeleniny uvolni a nemam tam tu vasi karcinogenitu🙂)), jen doufam, ze seminka nefunguji stejne, jako olej?!

abra
autor
9. říj 2010

holky, mam uz z tech oleju schyzu 😀 navrhuju dat olej na chvilu k ledu, co? 😀 navic mam po dnesni prednasce schyzu z masa, teda spis z procesu porazeni zvirat, achjo ☹ az se zas priste na neco takovyho budu chtit dat, tak me prosimvas reknete, ze jsem prdla, jo? 😅 😅

@josefka, male je 8 a pul mesice a @butt, jj, med se doporucuje az od roka, podle momentalnich trendu ve vyzive deti 😉

petuli80
9. říj 2010

Musím vám sem hodit odkaz na výbornej medovej mls 😀 , teda pokud už neznáte: těchonická medoláda, třeba tady: http://www.vitabasta.cz/medolady-pomazanky 😵 Ochutnala jsem dneska kakaovou, zázvorovou, makovou (ta jediná mi nejela) a lískooříškovou a je to stokrát lepší, než nutella 😉 😵 😵 A co teprve švestková s vlašskými ořechy (slintací smajl je kterej? 😉)

chaarleene
10. říj 2010

holky, mám dotaz - dokdy je potřeba převařovat vodu? jak už se pomalu snažím začít s příkrmy, tak jsem si přečetla, že je docela dobré už třeba po jídle dát pár lžiček vody "na zapití", aby si zvykla na jiné tekutiny než mléko... a teď nevím, jestli jí to mám převařit nebo ne

juju
10. říj 2010

charleeene, javodu vobec neprevarujem 😅 treba to vobec? pouzivam dojcensku Lucku alebo v BE Evian

inak mam novinku; Weleda ide menit celkovy disajn a aj zlozenie pletovej kozmetiky, takze zmenia aj nas oblubeny ruzovy ocny krem; skusala som na ruku novy a konzistencia je fajn ale co to robi s ocami to neviem; maju novu radu na zrelu plet - granatove jablko a ruzova plet je pre 30tnicky 😉 takze pre niektore z nas 😎

blovitc120
10. říj 2010

@chaarleene ja som neprevárala, lebo keď som pila ja z pohára, tak som jej hocikedy dala odpiť a nič sa nedialo. Resp. doma som neprevárala, ale inde, kde som nevedela o kvalite vody, prevarila som. Dojčenskú vodu som nikdy nekupovala, len občas na cestách, keď nám došla "naša" a tú som teda nikdy neprevárala. Podľa mňa to netreba preháňať. Hoci je pravda, že naša dcéra má rada jedine teplé nápoje, studené nevypije, tak jej vodu zohrievam, nie preváram 😀

butt
10. říj 2010

@josefka dekuji za drzeni palcu 🙂 mamku ted ceka operace a pak se uvidi, planujou to podle toho, co presne v tom prsu najdou..ale chemo je pak hodne pravdepodobna...tak uvidime 🙂 a za duveru nedekuj, uz jsem si overila, ze co rikas, miva hlavu a patu a ja nemuzu rozumet vsemu, takze jsem se rozhodla verit tobe, co se vyzivy tyce 😉

omlouvam se, ze moje zvedavost tady rozvirila debatu o olejich a ted z toho mate vsechny trauma 😀 😀 😀

a holky, kdyz je tu rec o vode, v cem jste ju (nebo jiny piti) zacly davat?sice mame na prikrmy jeste cas, ale premyslela jsem, jestli se hned dava z nejakch tech hrnecku, nebo z flasky?

betelgeuzz
10. říj 2010

@juju když používáš kojeneckou, tak je jasný, že nepřevařuješ, to už je přece zbytečný 🙂

@chaarleene na to jsem četla různé názory. Někdo, kdo do 6 měsíců jenom kojil, nepřevařuje vůbec a rovnou dává z kohoutku. Někdo zase převařuje klidně do roka. Nedávno jsem četla od jedné ženské s ročním dítětem, ptala se, zda musí ročnímu dítěti ještě převařovat kojeneckou vodu - tak to mi příjde jako extrém 😀 Já zatím převařuji, už jsem chtěla zkončit, ale jak jsem začala dávat nepřevařenou, začala mít malá průjem. Ale tlačí se jí zuby, tak je to možná z toho. Teď dávám zase převařenou a za pár dní to znovu zkusím.

@butt pokud budeš kojit až do 6 měsíců, tak je zbytečné učit dítě na flašku a pak ho zase přeučovat na hrnek. Já jsem začala s tímto hrnkem http://www.docsimon.cz/zbozi/mam-detsky-hrnek-t... a Ali se z něj naučila rychle pít.

butt
10. říj 2010

@betelgeuzz no mala uz ted je na flasku zvykla, mliko z ni dostava nekolikrat tydne... dik za tip na hrnicek!

rebelie
10. říj 2010

Tedy, to jsou věci, @catf na koníkovi! Zdravím některé z vás, se kterými jsme se občas potkávali na beremese - pamatuji si i @butt - gratuluji k miminku.
Jinak jak je mým dobrým zvykem, asi vás spíš budu číst a nechat se inspirovat, protože mám pocit, že vy jste v tomhle tématu mnohem pokročilejší než já... Jinak jsem zahlédla téma žlutých skvrn od potu - s těmi bych taky ráda zatočila (klidně i nějakým neeko prostředkem, neb mnohem víc neeko je vyhazovat bílá trička po chvíli nošení, neb už se stydím je nosit).
A ty oleje mě taky štvou - občas prostě smažit potřebuju a na vodě to prostě není smažení... Zatím používám panenský olivák, prostě proto, že mi chutná, a moc to neřeším...

juju
10. říj 2010

betelgeuzz, takze od pol roka ma dieta nabehnut na hrncek, aj ked pije UM a z neho pit vodicku aj UM? a davaju sa aj nejake ovocne stavy a caje? 😅 sorry, ze sa pytam take hlupe otazky, ale moja mamka je hrozne stara skola, takze jej radsej nedoverujem, ta by malemu teraz dala uz na noc grisik aby dobre spal, no a od narodenia Milupa cajiky, ved predsa oni to tak robila a ajhla ake devy z nas vyrastli 😀 😀 😀

chaarleene
10. říj 2010

@juju jo, to znám s tím čajem, to poslouchám pořád dokola - já jsem vypila už v porodnici dvoustovku slazeného fenyklového čaje denně a té naší chudince ten čaj nedám a nedám 😅 pokud vím, tak se teď preferuje čistá voda 😉

catf
10. říj 2010

abro, tady jsou ty hrebeny, jak jsme o nich mluvily
http://www.uvlasku.cz/zehlicky--kulmy--feny--ka...
ja si je koupila za 890kc v praze(holt prazske ceny), mam ten velky a musim rict, ze to fakt funguje, vlasy pri fenovani vubec neelektrizujou, akorat jsem si mozna koupila moc velkej, tak jeste budu muset investovat do ty stredni velikosti, chjo

rebelie, a co ty na konovi? me donutily okolnosti, lec vetsina osazenstva z prirodni diskuze zblba a otehotnela a skoro vsechny jsou tady 😀

rebelie
11. říj 2010

@catf Ahoj catf, já jsem tady neb se snažíme o miminko, už něco přes rok a abych z toho úplně nezblbla a taky, abych si uvědomovala, že v tom nejsme sami...
Ty kartáče jsou hrozně drahý! Já mám fén, co má nějaký ten iontový proud a vlasy neelektrizují... ale já s tím nikdy neměla velké problémy...

betelgeuzz
11. říj 2010

@juju tak jsem to nemyslela, když Emil pije UM z flašky, tak mu pak i pití klidně dávej z flašky. Ale u kojených dětí, které do 6. měsíce flašku nepoznaly, je zbytečné je učit na flašku a za chvíli zase na hrníček. Lepší je jim dát rovnou hrníček. A ovocné šťávy a čajíky dávat můžeš, ale je to zbytečné. Lepší je učit dítě na vodu. Ze začátku vypila Ali třeba jenom 30 ml denně, tak mi stejně přišlo zbytečný vařit kvůli tomu čaj. Zatím pije vodu spokojeně, tak jsem se nedostala ke zkoušení něčeho jinýho.

S tím čajem to znám taky 😀 Ještě že se Ali narodila na podzim, přes zimu byla mamka v klidu. Ale hned jak se na jaře trochu oteplilo, tak taky začala otravovat s čajíkama, že jí přece mlíko nestačí, že mlíko je na hlad a ne na žízeň atd. Však to znáte 😀

erinka83
11. říj 2010

@betelgeuzz se máš, že ti Ali spokojeně pije vodu, závidím 🙂 😉 Já to teď zas na pár dní zkusila jen s vodou a pila jednoznačně míň 😠 Koza jedna umrčená.....

juju
11. říj 2010

ok, nie som v tom sama; vcera som maleho nechala kamoske na 5 minut a ked som sa vratila, tak do neho pchala vodu, ale aspon ze vodu, lebo ze sa mu cikutka; a nevedela pochopit, ze babatkam sa necikutka od smadu 😀

betelgeuzz
11. říj 2010

@erinka83 a co teda dáváš na pití? A kolik toho vypije? U nás byl rekord 0,5 litra, ale spíš jsou to tak 4 dcl.

catf
11. říj 2010

rebelie, tak to vam preju, at se brzo zadari 🙂
ja mam taky takovej fen, ale v kombinaci s normalnim kovovym kulatym kartacem to nefunguje, s timhle hrebenem jsou to nebe a dudy(cena je desna, to je fakt)

barica
11. říj 2010

@betelgeuzz k te vode musim poznamenat, ze kdyz jsem u doktorky rekla, ze davam male prikrmy s prevarenou vodou (male bylo 7 mesicu), tak malem dostala infarkt, ze se to pry nesmi, do 6. mesicu veku vubec a pak postupne tak treba pul na pul s balenou vodou, ze normalni voda z kohoutku obsahuje nejake dusitany ci dusicnany, ted nevim presne, ktere se vazou nejak na krevni barvivou a ditko muze i zmodrat, uz si presne nepamatuju, jak to funguje, ale je to tak, cetla jsem o tom i v mamince. Ja si samozrejme o balene vode myslim sve, podle me je to horsi, nez ta voda z kohoutku, ale pro klid duse jsem to vyresila tak, ze kupujeme vodu prirodni pramenitou z automatu, ty byvaji vhodne prave i pro pripravu kojenecke vody... A samozrejme prevarim..., alespon do toho roku, pak uz asi zacnu kombinovat jak vodu z kohoutku, tak i neprevarenou🙂...