Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

luthien.k
18. říj 2010

@butt, tak se zubem by to souviset mohlo, růst zubů = otevřená rána v těle (i když třeba ještě není vidět) = zátěž pro imunitu = spouštěč ekzému.
Na to sádlo se bohužel nemůžu teď zeptat, malá od kam.zyk má teď vážnější zdravotní potíže, takže řeší jiné věci, než sádlo... Sádlo je čistý tuk, co vytváří na kůži nepropustný film, opravdu nevím, čím by mohlo být nej... 😕

butt
18. říj 2010

@erinka83 😀 ja teda si nemyslim, ze by to mela z weledy, pze ji tim mazu celou a flicky ma jen na brisku a zadech, ale zas si rikam, ze kdyz uz to ma, tak by ji to chtelo drazdit co nejmin..ted jsem se koukala na jejich stranky a jedina vec, co ty etericky oeleje neobsahuje je kojeneckej olej...po ockovani jsme taky, ale pupinky se objevily jeste pred tim, takze nato to svadet nemuzu...ja puvodne chtela mazat jen kokosovym olejem, jenze je trosku komplikace ze se musi mazat na vlkou kuzi...takze to delam po koupani, ale nekoupeme denne, ale mazat ju denne musim...

butt
18. říj 2010

@luthien.k tak to by mohlo byt vysvetleni 🙂 par dnu byla priserne protivna a dnes jsme nasli prosvitajici zub... jsem to cekala trosku pozdeji 😀
jasny, sadlo neni to nejdulezitejsi, jen mi to nejde nejak na rozum 🙂 s malou od kam.zyk me to mrzi..kdyby s sni mluvila, tak ze na ni moc myslim!

luthien.k
18. říj 2010

@butt, určitě, jsme v kontaktu přes telefon a bude ráda, když jim budete posílat pozitivní energii 🙂

Se zoubkem si teda ale pospíšila!!! 🙂

luthien.k
18. říj 2010

Jinak butt, to, že takhle reaguje na zoubky, je známka toho, že bude mít minimálně atopické sklony, takže to chce na to myslet při zavádění příkrmů a tak, brát ji prostě jako atopika/alergika.

herminka
18. říj 2010

O sádle se říká, že je nej proto, že je nejpodobnější lidskému tuku. Vzhledem k tomu, že toho máme s prasátkama společného celkem dost, bych tomu i věřila. Ale je to tuk "vnitřní" a předpokládám, že kožní maz má vlastnosti trochu jiné.

butt
18. říj 2010

@luthien.k posilam! jasne, budu na to myslet... za tri mesice te budu otravovat s kazdym soustem, co budu chtit male dat 😀

luthien.k
18. říj 2010

@herminka, možná to tak bude, jak píšeš 🙂 Zajímavé třeba je, že má méně cholesterolu než máslo a taky je z něj super drobenka na koláč, když jsem držela dietu bez BKM, tak jsem to objevila 😀

@butt, klidně otravuj 😀

chaarleene
18. říj 2010

holky, potřebovala bych poradit - začala jsem malou přikrmovat, už konečně mi to nezvrací, dokonce už sní i pasírované, ale zase přestala kakat 😒 dřív kakala tak 3-4x denně, teď už 3 dny nic, ale prdí statečně, takže "průchozí" to tam je 😅 tak nevím, jestli s tím mám něco dělat nebo ne 😒 cvičím jí s nožkama, dávám na bříško, houpu na bříšku na balonu, klubíčkuju na nočníku, ona tlačí, řve u toho jako tur, ale ven nejde nic ☹ mám v lednici švestkovou šťávu od Hippu, myslíte, že by jí to mohlo pomoct?

juju
18. říj 2010

chaarleene, podla mna to bude tym, ze zacala jest a traviaci system si privyka; mne maly kakal 4x ked som mu dala mrkvicku, dnes som do neho naladovala pastrnak a cely den ani jedna kaka; takze asi zalezi aj od toho co mu/jej das; ja som stastna ze maly papa a chuti mu, okrem prveho razu ked som mu to nie uplne namixovala, strasne rychlo papa az hlce 😀 a skus tie slivky, podla mna to neuskodi; ale nie vela, mozno castejsie

chaarleene
18. říj 2010

@juju mně je to jasné, když mi prvně snědla asi půl lžičky mrkve, tak pak 3 dny nekakala a když to konečně přišlo, tak to teda fest smrdělo (normálně mi její hovínka nesmrdí)... když dostávala jen brambor s cuketou, tak v pohodě, teď je to zase 3 dny, co jsem zkusila mrkev a zase nekadí 😒 já právě nevím, jestli to mám nějak řešit nebo ne, protože bříško ji asi nebolí (na dotek nijak bolestivě nereaguje), bříško má měkké, prdí, jí jak nezavřená, v noci celkem dobře spí...

erinka83
19. říj 2010

@chaarleene no mrkev staví, tak je to asi normální... ale když nemá bolesti, asi bych to neřešila... Já už si to nepamatuju a to je to jen půl roku!! 😕 😅 ale připrav se na to, že hovínka budou smrdět čím dál víc 😀

betelgeuzz
19. říj 2010

@chaarleene nojo, ten smrad bude čím dál horší. Když si někdy nevšimnu, že malá kadí, tak stačí, aby prolezla kolem a už to cítím 😀 A jestli už máš vyzkoušenou mrkev i cuketu, tak je můžeš míchat dohromady. Mrkev staví, cuketa spíš naopak, tak se to vyrovná. U nás to zase bylo naopak. Do půl roku kadila Ali 3x za měsíc, jak začaly příkrmy, tak to bylo čím dál častěji, srovnalo se to na 1x - 2x denně.

chaarleene
19. říj 2010

holky, díky za rady, tak já to ještě chvilku nechám být 🙂

@betelgeuzz právě že ona měla mrkev smíchanou s cuketou, samotná mrkev u ní neuspěla 😀

jo a dneska bych chtěla zkusit hokkaido, podařilo se mi ji sehnat - stačí ji taky udělat v páře? nikdy jsem z toho ještě nic nedělala 😅

abra
autor
19. říj 2010

@luthien.k jakej zhorsujici efekt? Tedko te nechapu, pusu jsem ji sadlem nemazala, jen zadek 😀
@luthien.k zatim jeste nema zavedenej lepek, takze se me ty amarantovy zdaji oka, a tyhlety ze zemanky nemaj vejce?

vika je s weledou uplne v pohode, mame ju odmalicka

@butt jee, prvni zub, tyyjo 🙂 to je rychlovka 🙂

@chaarleene male svestky pomahaj docela dobre, urco je vyzkousej 😉

me mala smrdela s hovinama kdyz se kojila hodne moc a pak jak presla na prikrmy, tak to bylo min smradlavy, ale to je asi tim, ze ma problem s tim mlikem, jak ty streva nestihaly ☹
btw vcera jsem s ni byla konecne na ty alergo a vzali ji hafo krve na milion osm testu, tak jsem zvedava, co z toho bude

abra
autor
19. říj 2010

@chaarleene hokkaido mala uplne miluje 🙂 a ja teda taky 😀 delam je vareny nebo peceny mnam 🙂

luthien.k
19. říj 2010

@abra, tak to se omlouvám, nějak jsem to blbě pochopila tenkrát asi 😅

luthien.k
19. říj 2010

@abra, nene, nemaj vejce, že nemáte lepek, to jsem si nespojila, tak to teda až potom... Jinak ty amarantovy jsou ze 100% amarantu? Já nějaké taky měla v ruce, ale této mouky tam byla jen část....

abra
autor
19. říj 2010

@luthien.k no je fakt, vzpominam si, ze ja ji to mazala treba na vyrazku na ruce, ale to ji pomohlo, a na joo, jeste na surpy ve vlasech a to ji pomohlo hnedka, takze vlastne nejen zadek ale i hlavu a ruku 😀 😀 ale jako pomahalo, zabiralo a v pohode 🙂

jo a tedko se ji vratilo to kolem pusy, takze dostala atb mast, taxem ju mazala a houby, po tydnu se melo prestat mazat, takze jsem presta a zas ji vratila med a pusa zas cista, nechapu

betelgeuzz
19. říj 2010

@chaarleene já jsem dýni vařila v páře se vším ostatním.

@luthien.k taky jsem se kdysi dívala na amarantový piškoty a amarantový mouky tam bylo pár %, zbytek pšeničný.

barica
19. říj 2010

@chaarleene s nekadenim po zavedeni prikrmu mame bohate zkusenosti🙂... nam od hippu zabirala docela dobre hruskova stavicka, je to 100%, zadny cukr, narozdil od svestkove, ale ta je taky spolehliva... nicmene musim rici, ze at delame co delame, tak kadime uz temer kazdy den ci obden, ale porad s obtizema, tvrde bobky jako kamen🙂... ted jsem zacala davat kasi z ovesnych vlocek, taky se to doporucuje na zacpu...

barica
19. říj 2010

@betelgeuzz ja mam amarantove piskoty s 20% amarantove mouky, ostatni je kukuricna... jsou bezlepkove

erinka83
19. říj 2010

@luthien.k nevím, jestli by to vůbec ze 100% amarantu šlo, má se do pečiva pouze přidávat...

@barica tož Baru to má pokaždý jinak, ale nejsem schopná vysledovat závislost na jídle 😀
@abra pečenou hokaido s čím?

petuli80
19. říj 2010

Čaute, nějak jsem ochořela 😒 Přes den včera lehký škrábání v krku, večer levá mandle jako balón a během hodiny šílená bolest v celým krku ☹ Měla jsem strach, abych nedostala horečku, trochu jsem v noci hicovala, chytla jsem rýmu a pobolívala mě hlava, ale teď už docela dobrý, popíjím čaje a cucám med s citronem a kloktám vincentku. Nemáte ještě tipa na tohle?

Abro, na Bráně už podruhé zrušili BKM, asi jsme s m. byli jediní dva nahlášení (když jsem nás nahlašovala, byli jsme první, tak se mi zdá, že to tak i zůstalo 😀 ). Tak mám kontakt na holku, která ty prezentace dělává, že se půjde s ní domluvit individuálně - nemáš třeba nějaký dotazy nebo tak? Nebo někdo? 🙂

luthien.k
19. říj 2010

@petuli80, nějaké příspěvky dozadu jsem dávala odkaz na článek o přírodním způsobu léčení těchto infekcí, tak se mrkni 😉

Já jsem právě měla s těma amarantovýma piškotama pocit, že tam byla normálně pšeničná mouka, ale nejsem si teď jistá. Byly v DMku...

@abra, s těma vašema vyrážkama taky nechápu 😀

betelgeuzz
19. říj 2010

@petuli80 To je blbý, že teď toho moc nemůžeš 😒 Mě začalo v sobotu škrábat v krku, což je u mě první příznak nějaké virozy, tak jsem okamžitě nasadila echinaceu a v neděli to už bylo OK. Já jsem si přečetla knížku Bez plenky a přišlo mi, že tam byly odpovědi na vše. Nějak bych nevěděla, co k tomu ještě řešit.

A při obědě mě napadly nějaké otázky. Od kdy by se dětem mohly dávat nori vločky? Si je občas sypu do polívky, tak že bych je přidala i malé. A nenašly jste nějaký seznam, jak postupovat s kořením? Zatím jsem malé dávala majoránku, bazalku a kmín, ale už bych chtěla pomalu začít vařit společně, tak mě zajímá třeba pepř, paprika, nové koření apod.

betelgeuzz
19. říj 2010

@luthien.k to jsme se asi dívaly na ty stejné 😀 Já si právě taky říkala, že to ještě není pro děti, co nejí lepek.

luthien.k
19. říj 2010

@betelgeuzz, nori vločky možno po tom roce vyzkoušet, podle mě, já už je občas malému do polívky dám. Koření sama moc nevím, jak máme ty atopické sklony, tak jsem opatrná, ale papriku pomalinku asi jo, pepř bych nedávala, kdysi jsem četla, že se nemá dávat dětem do sedmi let (?), no, nic dobrého na něm asi nebude, já ho vlastně skoro vůbec nepoužívám... Ale třeba nové koření s bobkovým listem (vyvařit) bych asi dala.

luthien.k
19. říj 2010

@petuli80, nevím, proš Ti píšu odkaz na článek, když jsem sama nedávno vyléčila něco podobného takto 😅 : třikrát denně rakytníkový sirup od Weledy do vody, v tom rozpuštěných cca 1500 mg céčka (čistá prášková forma z DMka), probiotika, echinaceu (odpařit ten alkohol na lžíci, jak tu holky radily) a do krku první asi tři dny pravidelně Bioparox. A super 🙂

erinka83
19. říj 2010

@luthien.k jé, v DM se dá koupit dobrý C?? Musím mrknout, šumáky z lékárny plný barvic mě s...o 🙄

A co hřebíček, skořice??