Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

barica
16. únor 2010

josefko, to, ze pradlo dlouho schne a potom je zatuchle muze byt, ale ty orechy, ktere jsem pouzivala na prani tomu moc nepomohly🙂... ted peru ve slizu, nebo ulrichu a prijde mi to lepsi...

josefka
16. únor 2010

barica diky, tak snad se nebudu muset vratit k normalnimu prasku - to bych nerada.

ja si rikala, kde jsem nazev dolzin slysela .... sefovy operovali ve vysokym stupni tehu hemeroidy a protoze ji nemohli dat anestezii a vlastne nic, tak to delali za plneho vedomi a pak ji dali proti bolesti prave dolzin. Ona ho jedla dva dny a pak ji napadlo kouknout na net - a zjistila, ze je to morfium 😒

erinka83
17. únor 2010

hm, to je teda zajímavý, že takovou látku bez skrupulí dávají těhulám... mně to fakt nenapadlo řešit a samo že oni neřekli, co to je...
a co takový Algifen? To se normálně po porodu těhulím dává....

chaarleene
17. únor 2010

když se tu tak bavíte o tom, co se těhulím dává a nedává, tak PA mi říkala, že dřív se normálně ženským, co přišly rodit, dával do infuze alkohol 😅

barica
17. únor 2010

chaarleene, tak to nebyl spatny napad🙂! urcite to bylo "zdravejsi", nez ten epidural a podobna "svinstva"🙂... ale to muzou rict rovnou a nemusi to davat infuzi🙂, ne?!

erinka83
17. únor 2010

já jsem někde četla, že snad pořád se někde dává panák alkoholu 😀

luthien.k
17. únor 2010

barica 😀 😀 😀
Moje sestra dneska v noci porodila a taky nechtěla nic a nakonec je prosila o epi, ale bylo už pozdě (skoro ani nestihli připravit sál, natož epi). Představte si, že v 8:30 jí praskla voda, tak hned jela, kontrakce začaly kolem desáté a porodila v 1:30!!! No to teda byl fofr 😀

chaarleene
17. únor 2010

luthien, tak to měla fajn 🙂

tak do žíly to účinkuje rychleji než když dostanete panáka 😀 asi proto to dávali do kapačky 😀

luthien.k
17. únor 2010

A to jsem si myslela se svým 7 hodin trvajícím porodem myslela, jaký byl na prvorodičku krátký 😀 Panáka mi ale nenabídli... 😠 😀 😀

abra
autor
17. únor 2010

chaar, ja mela v porodmnici desnou chut na decku cervenyho vina, sem tam loudila, jestli nahodou nemaj, no nemeli 😀 😀 a taky na me trochu zarazene koukala ta pa, ze to jeste neslysela, nakonec sem si sla dve hodky pred tim,nez se mala narodila varit caj, pa me presvedcila, ze me ho uvari ona 😀 mela sem tam hotovej luxus, cajik, dzus, cokosku, net, klidek 🙂
Jo a vsem sem tvrdila, ze porod u me trval neceloy dve hodky, ale ve zprave mam 12hodin, pocitaj to od prasknuti vody, i kdyz me vlastne tech deset hodin vlastne vubec nic nebylo, jen skoda toho vina teda 😀

jak sme se ve vedlejsi diskuzi kdysi bavily o bkm, tak to zkousim na malou abru a uspesne uz treti den cura po rozbaleni se zvukem do kybliku 🙂 tak to beru jako pokrok 😀

juju
17. únor 2010

abra, to je super a urcite pokrok 😵

ja som dnes objavila bio baby obchod a minula tam 240 euro ale sa z toho vytesujem, lebo vsetko veci, co som chcela a v bio kvalite: kojaci vankus, plavky, bumgenius plienka, hojdacia siet/latka, Medela odsavacka s nejakymi doplnkami, wiona obrusky, "babika" - stvorec; vkladace plienky; este ze ten obchod nemam az tak blizko,lebo manzel by asi po case zacal hromzit - maju tam perfektne veci, kopec oblecka, "alternativnu" vybavu, vsetky mozne plienky, drevene hracky a uz ani neviem co - proste parada 🙂 🙂

josefko ja som na pokraji zufalstva s pranim - kupila som pre mesiacom 10kg ecoveru a silne uvazujem nad kupov arielu, alebo cohosi, lebo filter v rpacke som vycistila, pracku celu precistila octom, oprala uteraky na 90C a stale smrdia a vsetko biele a svetle pradlo je akesi zahnednute - to mame novu pracku, doma mi vsetko vyschne za den maximalne, davam vela prasku a periem na dlhych programoch, na minimalne 50C 😠 asi kupim ariel a ecover bude pre malickeho - robili ste niektora prieskum, ktory z normalnych praskov na trhu je najmenej chemicky 😕

erinka83
17. únor 2010

juju, a není problém v tom, že ho tam dáváš moc? pamatuju si ze školy cosi o nasyceným roztoku 😀

abra
autor
17. únor 2010

juju, nebudes mit problem taky s vodou jak ja? Me jednou za cas prestane prat sliz i ecover, musim pockat nejakou dobu, nez to zas muzu zacit pouzivat, tedko treba peru v lovele 😒
S tim obchodem, to je podobny jak kdyz vyrazim tady u nas do brany k detem 😀 za veci do vybavy sem tam nechala majlant 😀 co mas za houpacku? mas obrazek?

herminka
17. únor 2010

Abro, Extravaganja tuším není 100% přírodní. Na sebe mám zkušenosti s Cannadermem (krémy na ekzém, intimní emulze) a tyto zkušenosti jsou dobré, je to opravdu příjemná kosmetika. Ale bacha na jejich mýdla (v krabičkách), je to především propylenglykol 😒 Gratuluji k úspěšné BKM 😉

Soanpe, jak stará je ta práce? Já jsem byla pod narkózou minulý týden a nic takového jsem nedostala 😀

Juju, holkám na jiné diskusi se kdysi osvědčilo dát zatuchlé kusy prádla na nějakou dobu do mrazáku a znovu vyprat. Měly teorii, že se tam asi udělala nějaká plíseň (neviditelná), které se obyčejným praním nezbavily. Ale vyvářka by taky měla pomoct 😒

abra
autor
17. únor 2010

hermi, dik za upozorneni, ja na to slozeni extravaganji jeste nekoukala, ten cannaderm maj v dm? Fakt bych neco z ty konopny vyzkousela, asi teda spis na sobe nez na male 🙂

catf
17. únor 2010

nestraste s tim pranim, ja o tom nadsene kazdymu vypravim a presvedcuju a kdybych mela prejit na chemickej prasek, tak budu vypadat jako blbec 😀
mne zatim ecover dobre pere, tak to snad vydrzi 😕

abro, u ty konopny kosmetiky fakt pozor na slozeni, pokud nebude mit certifikat...ja zkousela pouze balsam na rty cannaderm a to byl hnus, ale nic dalsiho neznam..
k tomu hadkovi, s josefkou jsem uz hrozne davno analyzovaly clanek na jeho strankach, kde tak divne proti certifikaci brojil, tak proto jsem to napsala..jeho kosmetika me nebere, protoze je pul na pul, jak pises..akorat jsem od nej mela za studena lisovany mandlovy olej na odlicovani oci, kterej mi prisel fajn

juju
18. únor 2010

catf, ja som tiez z toho sklamana a najma som kupila 10kg ecover prasku 😖 ale uvazujem, ze budem prat s ecoverom a raz za mesiac to vyperiem v persile alebo pod. POdla vas tekuty ci prasok je lepsi?

k tej sietke pre babatka - mam tuto: http://www.babylonia.be/product.php?main_id=36&... 😵

chloequest
18. únor 2010

Juju a u vas se Frosch neprodava???Ja jsem uz psala ze mi Ecover nepere dobre...pokud vubec pere...Ale Frosch se mi zda o mnoho lepsi a myslim neni zas o moc neekologictejsi nez Ecover...
Kdyz mam Frosch(coz ted momentalne nemam 😒 )tak mi uplne vyhovuje...Pouzivam prasek,ne tekuty...

No a v Rakousku,mozna i jinde to nevim,se prodava Persil pro deti...nezkoumala jsem slozeni,tedy nevim nakolik je vazne pro deti...

barica
18. únor 2010

on existuje i prasek od Frosche? Ja jsem mela jen tekuty a tedy tak navonene pradlo, jako z neho jsem nikdy nemela, ale na me to bylo az prevonene, uz bych si ho znovu kvuli tomu nekoupila, prasek je treba lepsi...

chloequest
18. únor 2010

Barica existuje,ale mam dojem ze v CR se neprodava,my ho kupujeme v Rakousku...Maji ho normalne v supermarketech...

chloequest
18. únor 2010

A me se nezda navoneny...tedy vse srovnani s Ecoverem asi voni vic...se srovnani s Persilem mnohem min

betelgeuzz
18. únor 2010

Mám pocit, že verzi pro děti má Ariel i Persil. V době babyboomu by byli sami proti sobě, kdyby neměli. Asi bude míň navoněný a agresivní, ale ekologičnosti moc nevěřím. K těmto firmám mi to vůbec nesedí.
A co Qualt Excel? Měl by být ekologičtější, ale já se v těch látkách nevyznám, tak to neumím posoudit. Používají ho některé látkařky, prý ho mají třeba v tescu a dá se objednat 10 kg přes net za výhodnou cenu.

catf
18. únor 2010

betel, nekde jsem cetla, ze Qualt ztratil certifikat ekologicky setrneho vyrobku, ale nevim, jestli je to pravda

ja pouzivam tekuty ecover, prasky nemam rada, mam z nich pocit, ze musi tu latku svou strukturou odirat(kor kdyz si vzpomenu, ze prasek byl i po machani porad na obleceni a pak na kuzi 😒 )

frosch se da objednat napriklad na www.mall.cz..vsimla jsem si, ze ho inzerujou u pracek..rozdil mezi nim a ecoverem podle jedne studie je 28dni odbouratelnost o frosche, 7 dni u ecoveru..mam pocit, ze ten mesic je maximum pro udeleni certifikatu
frosch taky obsahuje syntetickou parfemaci narozdil od ecoveru, coz je docela podstatny pro citlivy lidi

abra
autor
18. únor 2010

me prijde, ze ty prasky ariel a persil pro deti jsou uplne stejna pitomina jak parky pro deti, sunka pro deti atd... proste to tam ma jenom v tom nazvu napis pro deti, vyrobci nemusej splnovat zadny spesl kriteria pro to, aby si to mohli na vyrobek napsat, takze tomu fakt neverim.

catf, snad ti bude ecover prat v pohode dal, ja asi vyzkousim jeste ten frosh, az se dostanu s malou ven a zajedem do baumaxu nebo kde ze ho to maj, dela se i v gelu nebo jenom v prasku?

juju
18. únor 2010

nejaky frosh som tu videla, ale prasok asi nie a kedze Ecover je begicky, tak jaska ze ten tu ma dominanciu. Ja som minule zamyslala kupit chemicky prasok a vyberala som ho asi hodinu!!! a aj tak som ho napokon odlozila, lebo som mala velmi zvlastny pocit, ze sa potom obleciem do nejakej ropokyseliny 😀 som blazon

herminka
18. únor 2010

Catf, peru ve slizu a Ecoveru minimálně o rok dýl než Ty a bez problémů 😉

Ad Qalt http://ekonomika.idnes.cz/nektery-prasek-pere-j...

Juju, osobně preferuji tekuté prací prostředky, protože se lépe vymáchají.

josefka
18. únor 2010

no, ja pouzivam tekuty, ale premyslim, ze zkusim prasek ..... a zkusim dat pradlo do mrazaku 😀.
Me treba nesmrdi vsechno pradlo, ale smrdi mi tricka ktera mam ve skrini naskladana na sobe. Kdyz ho ususim na topeni, tak nesmrdi v okamziku, kdy ho ukizim, ale pak ho vytahnu po trech dnech z hromady a je citit. Nebo treba veci na cviceni - rano nesmrdi, ale nez je odpoledne donesu do posilky, tak v tasce zasmradnou - me prijde, ze se to stane vzdycky po navlhnuti, i lehkem. Dokonce jsem i zkousela nejakej chemickej prasek a bylo to stejne, tak proto jsem si rikala, ze to neni praskem .... no, zkusim ten mrazak 😅 a prasek a uvidim. M. se bude divit, ze mame v mrazaku tricka 😀.

Jinak mi Ecover pere dobre - bile pradlo je bile, fleky se vyperou, krom uterek - ty musim predeprat se zlucakem, na limecky u kosil staci nanest zlucak a nebo to na skvrny od ecoveru .... ja jsem s nim jinak spokojena.

Jo a juju, zkus dat mene prasku - my jsme se ve skole ucili, ce se pradlo lepe vypere spis s mensim mnozstvim nez s vetsim .... uz si nepamatuju proc - je to nejaka fyzikalni reakce mezi ionty spiny a prasku (ja na ty detergenty moc nechodila, bala jsem se ucitele a ted to mam 🙄), ale tohle mi utkvelo.

catf
18. únor 2010

josefko, myslis, ze se tvuj m bude tomu mrazaku v tvem pripade fakt divit? 😀

tady pro info tekuty frosch - zalozka prislusenstvi http://www.mall.cz/pracky-predni-plneni-hloubka...

catf
18. únor 2010

jo a mimochodem, myslim, ze to rozdeleni diskuzi funguje pekne 😉

erinka83
18. únor 2010

josefko, to je to o nasyceném roztoku, co si ze školy pamatuju já 🙂 Ale to je taky všechno, co vím, že větším množstvím prášku se líp nevypere, spíš naopak 🙂

catf, taky jsem si šíkala, že to funguje pěkně 🙂