Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

barica
6. říj 2010

@abra Strnadelova pise, ze by se mel olej pridavat do jidla hned na zacatku (jde hlavne o vareni), protoze se tak navaze na zeleninu a je pak stravitelny, kdezto, kdyz se prida na konci, tak muze v tele i skodit a myslela tim hlavne u malych deti, alespon to pise v kapitole o strave pro deti do jednoho roku... nicmene vareni je dle meho nazoru do 100st., takze tam o karcinogenite nemuze byt rec, jak je to se smazenim nevim, ja kazdopadne smazim, resp. restuju na extra virgin olivovem oleji🙂...

aemmi
6. říj 2010

@abra a co osladit stevií? já jsem na to zatím slyšela hodně chvály...ikdyž jak je vhodná pro takhle malý dítě jsem nezjišťovala, ale určitě by to nebyl problém vygooglit 😉

jo, ty chlapi... 😠m. se tváří, jak mi to všechno žere a že mám pravdu a pak odjedu k našim a nakoupí si ty nejhnusnější salámy, sekanou, topinkovou pomazánku a spol. 😠 tuhle myslel, že už tam nebudu a tak si tohle přines k večeři, no mně to nedá to aspoň neokomentovat 😉 tak jsme si pak chvíli vyměňovali názory a nakonec mi řek, že jsem posedlá 😠 😀

catf
6. říj 2010

abro, a co sladit ryzovym sirupem? koukam, ze mala ti dava zabrat...to by me zajimalo, jestli by se ze zizne napila i pak to vody, co to takhle vyzkouset 😅

k tem olejum... za studena lisovane oleje by se nemely na vareni pouzivat vubec, protoze se predevsim varenim likviduji vsechny vitaminy.. krome arasidoveho, kokosoveho a avokadoveho, na kterych se muze bez problemu i smazit
ve zdravych vyzivach a v dm se prodavaji filtrovane slunecnicove oleje urcene k tepelne uprave(i na smazeni)
a k restovani se podle me lip hodi prepustene maslo, ktere vydrzi mnohem vetsi tepelnou zatez a neotupi chut varene potraviny jako olej, ktery zalepi vsechny pory

petuli80
6. říj 2010

@catf, reagoval někdo na tu ecokouli? Mám ve Španělsku kamarádku, která s jednou už pár let pere a je spokojená, ale víc o tom nevím (můžu zjistit).

butt
6. říj 2010

@luthien.k no rozhodne je zavidet co 😀

@aemmi 😀 😀 tak to ja jsem zas rada, ze mi aspon na rovinu rekne, co si o me a mym jidle mysli 😀

a co se vam teda nejvic na smazeni osvedcilo?to prepusteny maslo by slo na normal smazeni taky pouzit?nemam s tim vubec zadny zkusenosti 😅 a mohly byste mi kdyztak poradit, jak presne maslo prepoustite?

@petuli80 me by ty ekokoule taky celkem zajimaly, tak by ses ji mohla poradne poptat dam nam vedet 🙂

juju
6. říj 2010

k tym olejom, ja si pamatam z roznych zdrojov, ze naj je mat 2 zakladne oleje - na studenu kuchynu olivovu a na teplu kuchynu kokosovy

moj m. niekedy je zdravsie ako ja 😅 obaja sa snazime zdravo jest ale ja dost hresim sladkymi, najma od polovice tehu a teraz pri kojeni a manzel zas roznymi lahodkami, ale zda sa mi ze je to v norme (clovek sa musi utesit 😀 😀 )

mne sa eko pranie vobec neosvedcilo, takze ked dopouzivam ecover, kupujem persil 😖

catf
6. říj 2010

butt, ja ho kupuju v makru od nejakyho italskyho vyrobce a taky jsem videla cesky, vlastni vyrobu jsem nezkousela, to kupovany mi uplne vyhovuje a dlouho vydrzi, ale na internetu je o tom spousta clanku s recepty
http://www.cuketka.cz/?p=794
na tomhle masle varim snad uplne vsechno, ale nesmazim, protoze nesmazim vubec nic🙂

peti, to bys byla hodna, kdyby ses zeptala na ty ekokoule🙂

blovitc120
6. říj 2010

@catf ja mám tú guľu (je ich viac, ja mám zelenú Biowashball). Sorry, prehliadla som otázku

catf
6. říj 2010

blovitc, a fungujou fakt dobre?

blovitc120
6. říj 2010

@catf ak máš kedy, prečítaj si, tu sme to preberali, je toho len niečo cez jednu stranu a ak budeš chcieť, opýtaj sa kľudne aj ďalej https://www.modrykonik.sk/forum/tema/biowashbal...

henka2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
henka2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
barica
7. říj 2010

ja jsem si praci koule objednala, mam od ecozone, zatim jsem v nich stihla vyprat jen jednou a to detske obleceni, na nekterem obleceni byly i fleky od dyne ci mrkve a kupodivu se to vypralo i bez toho, aniz bych to pred tim potrela nejakym pripravkem, ktery u kouli byl na fleky pribalen, takze zatim spokojenost, ale uvidime, az budu prat normalni zaspinene pradlo...

luthien.k
7. říj 2010

@juju, mně se Ecover taky neosvědčil, používám ho dnes jen na jemné, ne moc zašpiněné prádlo - kromě toho, že prací účinnost na houby, tak mi po něm některé kousky prádla tak "zasmrádly", že jsem je musela vyhodit 😖
Já používám ten mýdlový sliz, ten pere fakt super, jen se člověk musí smířit s tím, že prádlo nijak nevoní. Dávala jsem i do máchání éterák, ale stejně to nevydrželo vonět, tak nedávám nic.
Myslíte, že by do těch koulí šlo dát i třeba to nastrouhané mýdlo? Já totiž už nedělám přímo sliz, ale dávám přímo nastrouhané mýdlo a prací sodu do bubnu...

luthien.k
7. říj 2010

Nebo se ta koule používá bez nějakého prostředku??? Já fakt nevím, slyším tu o tom prvně od vás 😅 😀

herminka
7. říj 2010

Taky se mi Ecover moc neosvědčil (jen na "skoro čisté" - jen zpocené prádlo), ale mám raději doma krom slizu vždycky i nějaký "sofistikovanější" prostředek, protože na sportovní bundy apod. mám trochu strach jít se slizem. Oblíbila jsem si Ulrich, a i Sonett pere líp než Ecover.
Info o kouli by mě taky zajímalo (i když mám ke slizu citový vztah 😀 a asi bych od něj neodešla).

aemmi
7. říj 2010

týjo, tak koukám, že ecover na prádlo si nekoupím 😖 já mám někdy problém, že se mi špatně vypere právě když je něco hodně propocený resp. přímo v podpaží- tam zůstávají fleky od antiperspirantu a je to v tom místě tak jako tvrdý...ale tohle se mi stávalo i když jsem prala v normálním prášku...

jinak včera jsem si koupila ecover na nádobí, tak jsem zvědavá...

blovitc120
7. říj 2010

@barica aj mne to špinu z detských vecí vyperie, mne pri guli vadí jediná vec, a to že "cítim" dospelácke oblečenie, proste ak bolo spotené (alebo MM bol minule na večeri v Harley Pube a smrdelo to jedlom a cigaretami) a neošetrím ho predtým niečím, po uschnutí to cítim. Napriek tomu neľutujem, lebo väčšinou periem bez pracích prostriedkov, prípadne dám za lyžicu a to je naozaj neporovnateľné čo sa ekológie týka

petuli80
7. říj 2010

Holky a to mluvíte o pracím prášku, nebo gelu ecover? Já jsem jejich prášek neměla nikdy (už z dob komerčních pracích prostředků nemám prášky ráda, často se nevymáchaly z prádla 😠 ), vždy jsem měla gely a ecover mi taky pral dobře. Teď sem tam používám Green Force a nejčastěji sliz a jsem spokojená.

Když už jsme u toho, vy už jste to tu určitě probíraly, ale mohly byste prosím shrnout, v čem a na kolik perete dětské věci?

blovitc120
7. říj 2010

@aemmi ak by mi niekto poradil, čím odstrániť fľaky od antiperspirantu na MM košeliach, vyvážim ho zlatom... Mne z Ecoveru vyhovuje akurát bielidlo, inak používam Sonett alebo sliz a teraz guľu

petuli80
7. říj 2010

S košilemi má bohaté zkušenosti @catf 😉 Předeprání žlučovým mýdlem nezabírá?

blovitc120
7. říj 2010

Petuli nezaberá, už som to aj kefou (kartáčom) drhla a minula pol mydla, proste je to tam, hnusný antiperspirant, biele, tvrdé a na nových košeliach. Keď mu poviem, nech používa radšej deo, povie mi, že on sa nemôže potiť ako prasa pri svojej práci, čo chápem...

petuli80
7. říj 2010

Wow, tak to je drsný. Můj m. pracuje fyzicky a měl obrovskou spotřebu nivea aqua cool deo, fakt jeden na měsíc (je zvyklej používat to i po sprše večer). Když jsem mu dala tuhý deo krystal urtekram, tak nejdřív byl trochu nesvůj (samozřejmě to nemá ten super osvěžující efekt), ale zvykl si na něj a v pohodě ho používá (samože když bývá 15 hodin v práci, tak ke konci už to nepůsobí, ale to by nezvládala ani ta nivea). A kvůli vůni používá svůj parfém.

blovitc120
7. říj 2010

MM nepracuje fyzicky, ale na pozicii, kde je dost stresu a stretava sa s mnozstvom ludi a riesi mnozstvo problemov, nemoze chodit s mapami pod pazucham a smrdiet, to je fakt. Inak fyzicky pot ani nesmrdi, to skor ten stresovy... Te urtekram krystal posobi proti potu alebo pachu?

petuli80
7. říj 2010

Je proti pachu, přírodní deo tak působí (potlačují vznik bakterií, kvůli kterým pach vzniká, ale nezabraňují pokožce dýchat). Tím pádem se nedá moc vyhnout mokrým skrvrnám, aspoň my máme takovou zkušenost, což mně osobně trochu vadilo, takže to řeším tím, že jsem si přestala kupovat oblečení, na kterém by to eventuálně bylo vidět 😅 😀
Možná by pro Tvého m. stál za vyzkoušení tenhle deo http://greenwave.cz/alva-kulickovy-deo-krystal, je to takový kompromis mi připadá.

nesetrilek
7. říj 2010

@blovitc120 můj m. to vždy řeší tak, že nosí pod košili funkční prádlo (moira apod.), potom je probém s mapami vyřešen 😉. V těhotenství jsem mu je brala a nosila na doma pod krátké tričko. Nejvíce se nám osvědčil tento střih:
http://www.sportbart.cz/trièko-bez-rukavù-moira...

juju
7. říj 2010

petuli ja periem pradlo v ecover gel pre jemne a vlnene pradlo, taky s fialovym vrchnacikom, alebo v batole-to druhe neviem, ci je eko ale kdesi som citala ze je. oba vyperu detske dobre, ale Emco zatial papa len mliecko 😵

luthien.k
7. říj 2010

@nesetrilek, s tím funkčím prádlem je to dobrý nápad 🙂 Přemýšlím, zda bych to nezkusila pro sebe, protože se docela potím a i když jsem zkoušela zde doporučené prostředky (ne teda ten Unterkam, ale kamenec aj.), tak to prostě bez antiperspirantu nejde 😖
@petuli80, na dětské věci je sliz naprosto OK, peru jak pleny, tak obléčo, vlastně všechno 🙂

blovitc120
7. říj 2010

@petuli80 ja periem dcére v slize, resp. momentálne v guli 😀

luthien.k
7. říj 2010

http://www.pronasezdravi.cz/prozdravi/eshop/23-...

Tady mají prací kouli v akci, co na ni říkáte???