Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

chaarleene
22. únor 2010

nám doporučovala sestřička tohle: http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=...
ale to má být na lepší adaptaci miminka hned po porodu... jinak myslím o ničem takovém z Nobilisu nemluvila...

luthien.k
23. únor 2010

Já jsem dávala místo nějakých preparátů do postýlky své tričko po celodenním nošení 😉

erinka83
23. únor 2010

to jsem taky slyšela, ale nezkoušela jsem to, naštěstí to nepotřebujem, ťuk ťuk 🙂

luthien.k
23. únor 2010

No ono pro adaptaci miminka po porodu je nejlepší, aby bylo co nejvíc u mámy a taky aby nemělo kolem sebe zbytečně moc prostoru, který ho děsí, takže chovat, kojit, zavinovat... 🙂

abra
autor
23. únor 2010

taxem vyresila zahadu, je to neroli, kamoska poslala odkaz na to co pouzivali a je to tohle: http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=481 myslim, ze kdyz koupim eterak neroli a supnu ho do aromalampy, tak to bude mit stejnej ucinek jako nakapani tohodle oleje na zavinku 🙂

juju
23. únor 2010

abra 😉 ja so tiez patrala po nejakom oleji, ktory by bolo vhodne pre miminko ked budem chciet zapalit aromalampu - takze pisem do poznamok neroli.

inak luth ma pravdu, samoska, miminko sa najlepsie citi u maminky a zavinovanie a spanie pri maminke je to naj + baldachyn nad posielku. My sme si kupili domov taku tu detsku postielku co sa priklada k velkej posteli nieco ako babybay, takze tam ho budem mat nonstop pri sebe. A kupila som takych bio vlnenych a bavlnenych panacikov bez tvare a formy, co nasavaju vonu domova a potom babatko ked ho ma pri sebe tak je spokojne. je to vsak len teoria, uvidime co bude v praxi 😀

abra
autor
23. únor 2010

juju, proc bez obliceje? Neroli eterak je docela drahej, ale zato moc pekne voni 😵

Zitra rano musim male abre odebrat ranni moc pro mudru, tak doufam, ze bude spolupracovat, vcera stavkovala a nechtela moc curat na nocnik, potvora 😀

mate nekdo nejakej tip na neco na myti? ja mam ted od delfinka od eone, ale maj ho jenom v shopu, kam se tedko nedostanu, tak bych potrebovala neco dostupnejsiho...

betelgeuzz
23. únor 2010

Abro, nejlepší je čistá voda 🙂 My používáme koupelový olej od alverde.

abra
autor
23. únor 2010

bet, cista voda u nas nee, jak furt blindi, tak smrdi, kdyz ju umeju jenom v cisty vode 😀 radsi tam neco cvrknu, aby se to umylo 😀

josefka
23. únor 2010

eri, BHA je synteticky antioxidant, velice ucinny, ale velice drazdivy. Na jeho pouziti jsou celkem silne restrikce.

catf
23. únor 2010

abro, neroli je jeden z nejlepsich a taky nejdrazsich eteraku....na tom odkazu nobilisu je neroli uz ve smesi s jojobovym olejem, proto ta cena, ale samotny neroli je mnohem drazsi, cena se tam pohybuje za 1ml od 300kc a vice, takze financne je to bomba, ale na uklidneni nejlepsi volba - treba k tomu porodu
jinak bych s tim eterakem do aromalampy pracovala opatrne(treba to pustit v jinem pokoji a nechat otevrene dvere a postupne provonet byt a postupne a radsi bych to nepalila ve stejnym pokoji jako je mimco)

nebo mrkni na toto
http://www.primavera-bio.cz/kategorie/airspray-...

mozna ze by nebylo marny(a levnejsi), kopit si alkohol a smichat ho s eterakem a destilovanou vodou a pouzivat to jako osvezovac vzduchu po vzoru primavery

juju
23. únor 2010

abra bez tvare, ale s hlavou 😀 odporuca sa detom taketo hracky,aby si rozvijali fantaziu; som citala ze naj na umyvanie je nejake jemne bio mydlo (ja mam nachystane z Weledy) a potom natriet slnecnicovym olejom a to ma byt pre baby cela kozmetika

alebo pozri nejake bio detske kupele a co mam najmenej prisad a najlepsie, tak to vyskusaj

som sa akurat vratila z Pilatesu a som utahana ako kon 😝 ale je to jedine spolu s plavanim, co ma udrziava v kondicke a predchadza bolesti krizov (aspon zatial) - ako dlho po porode sa neam cvicit do konca sestonedelia?

abra
autor
23. únor 2010

catf, ja vim, ze neroli je drahy, mela sem ho doma a uzila sem si ten luxus ze sem ho hodila do mysi 🙂 bylo to ale paradni 🙂 ten spray vypada dobre, jenom bych potrebovala na nej reference, treba se nekdo najde, kdo ho mel, na to neroli mam 2 kladny ohlasy, ze to vazne pomaha. Jinak ten eterak bych hodila do mysi, uz sem takhle male poustela levanduli, ale ta moc nezabrala ☹

juju, jako ze si ty decka domysli ten oblicej? Me to totiz prijde takovy drsny, panenka bez ocicek a pusy 😀 Weleda ma detsky mydlo? Ja videla jenom ten olej na koupani, ten me teda ale moc nevonel 😒 Me by se libil tenhle: http://www.nobilis.cz/index.php?page=detail&id=72 jenze tady nevim, kde by ho meli a objednavat se me teda nechce...
Malou natiram mandlovym olejem a na suchych mistech weledim telovym, nebo na ven weledim zimnim, na zadku weledim zadkovym 😀 jinak nic jinyho, uz tak me prijde, ze toho na nu patlam spoustu 😅

josefka
23. únor 2010

holky proc natirate deti olejem? .... ja bych se bala, ze jim udelam suchou kuzi. Nejde to bez natirani (fakt nevim, deti nemam, ale beru to podle sebe) .... treba slunecnicovy olej vubec neni vhodny na pokozku, ja bych sahla max po kokosovym, ale i tak bych se snazila nepouzivat je. Tim olejem vlastne zabranite kuzi, aby se prirozene regenerovala, ja bych se bala, ze tim vyvolam nejake ekzemy.

juju
23. únor 2010

abra, no ja nie som psycholog, ale fakt vsade pisu ze najlepsie hracky su bud bez tvare alebo realne, ziadne tie umele, omiksove ksichtiky, ja mam doma toto: http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/pan... a k otmu mydlu, som sa pomylila, nie je vyslovene detske, je to nechtikove mydlo weleda ale vzdy je spolu s tymi detskymi nechtikovymi vyrobkami, tak som si to doplietla. A k tomu olejovaniu babatiek, no ja som tiez vsademozne citala ze babo umyt jemnym mydlom a naolejovat slnecnicovym tot vsetko - to nie je tolko vela Josefko, ci hej? ved deti predsa len ziju tiez v prasnom prostredi, tak ich treba umyt ci nie? a k tomu oleju sa casto spominalo, ze slnecnicovy, ja som sa tiez divila a ked sem tam nieco detske obzriem, tak castokrat je zaklad slnecnicovy olej 😕

ten neroli musim ist ihned pozriet co je to za dobrotka ked tak chvalite 😵

juju
23. únor 2010

a zabudla som sa opytat, ja som v brane objednala kopec veci a pisu ze to na SK dovezu za tyzden a moja objednavka tam visi uz skoro mesiac ☹ im to stale tak trva? a najviac mam mrzi, ze mi neposlu tahacieho dreveneho vtacika pre mrnuska.

luthien.k
23. únor 2010

O olejíčkách jsme tu už diskutovaly, pokud dítě nemá suchou pokožku, není třeba mazat ničím, tělo by si mělo samo vytvářet ochranný film. Pokud se to s mazáním přehání, tak kůže zleniví (jsem slyšela a ztotožňuji se s tím - malému mažu jen obličej A Dermou, protože ho má věčně oslintaný atd., ale tělíčko ničím, a to od narození a má kůžičku jedna radost 🙂) No a na mytí je opravdu nejlepší čistá voda, mýdlo, byť jemné, vysušuje, může dráždit... Nač to riskovat? Vždyť miminko se moc neušpiní. Já myju i zadeček jen vodou.
Jojo, na bráně jim to vždycky hrozně trvá, už jsem tam měla dost objednávek a vždy to trvalo (měsíc tedy ne, ale proti ostatním eshopům dost dlouho). A juju, ten ptáček nebude miminko stejně ještě dlouho zajímat a do té doby určitě přijde 😉

betelgeuzz
23. únor 2010

Juju a dívala ses na tu svoji objednávku? Někdy je tam vidět, že na něco se třeba čeká, až dojde od dodavatele,a kdy to má dojít.

Holky, nevíte co použít při růstu zubů? Vím, že se dají koupit nějaké gely v lékárně, ale ještě jsem se nedívala na složení.

luthien.k
23. únor 2010

Gely jsou k ničemu, složení jsem raději nestudovala a bláhově si myslela, že to k něčemu bude - není, aspoň u nás (až na to, že malému hrozně chutná 😀 ) Na růst zubů je nejlepší to prostě nějak vydržet 😉

josefka
23. únor 2010

juju, neni to moc, ale ten slunecnicovy olej bych fakt nedavala .... ten je na kuzi opravdu nevhodny a dokaze ji pekne vysusit. luthien.k to vysvetlila dobre, taky si myslim, ze na telicko neni nic potreba. Ja driv spotrebovala tuny kremu a oleju na telo a porad jsem mela na kuzi suche supinky, tak jsem se prestala mazat uplne a mam kuzi hladkou jako miminko 😵 .... tak co to teprve udela s detskou citlivou kuzi. V nouzi nejvyssi bych vazne sahla po kokosovem oleji - btw. ma navic urcity faktor a ochranuje kuzi pred slunickem.
kamaradka davala malemu na krk nejake korale, kdyz mu rostli zoubky - byl to nejaky zluty kamen, co presne nevim, ale zjistim. Rikala, ze to docela pomahalo.

luthien.k
23. únor 2010

jantar 😉

juju
23. únor 2010

luth, ale ja som tam objednala aj osusky, plienky a kopec inych veci; hracky ma nezaujimaju a toho panacika som si kupila tu a mam ho uz doma 🙂 stale tam pisu ze sa na nieco caka ale je tam uvedene - 8 / 10 dni a uz preslo 20 dni. Moja mamina ma prist v polke marca a bojim sa ze to nedojde na SK a tak mi to nestihne doniest, ale ja si to potrebujem oprat a pripravit kym sa maly narodi 😒

ok josefka, slubujem na cestne pionierske ze slnecnicovy olej na neho placat nebudem 😀 aj tak ho doma nemame, len kokosovy a olivovy a tekvicovy olej a kopec detskej weledy. uvidim aku bude mat pokozku a potom sa tomu prisposobim, ale urcite to prehanat nebudem

niekto mi hovoril, ze na zubky pomaha aj hryzanie sladkeho drievka, ale ja ani neviem poriadne ako to vyzera 😅 baby pouzivate cumliky - ja teda nemam ziaden ale moja angazovana mamina uz nejake stihla kupit 😠

chaarleene
23. únor 2010

juju, moje mamka koupila dudlík i lahvičku 😅 sice jí pořád dokola opakuju, že sestřička na kurzu (její dobrá kámoška) nám říkala, že ať babičky neposloucháme, že už se od napájení novorozenců čajem upustilo, ale mamka si pořád mele svou, že až se to narodí, jak budu ráda, že můžu místo kojení dát flašku s čajem 😅

jinak paní doktorka, která nám dělala přednášku o kojení, nám říkala, že ona by dudlík ani nic z lahvičky aspoň do 6-8 týdnů nedávala, protože v té době si miminko fixuje správnou techniku sání a dudlík nebo lahvička by to mohly narušit, protože se sajou úplně jinak...

sisi.v
23. únor 2010

nevím holky, ale já malou nikdy ničím nemazala, když byla malá, protože to nebylo potřeba, ale letos přes zimu má kůži suchou děs běs a přitom myju jen vodou...takže času na přirozený vývoj měla fůru, stejně jako "zlenivět" nemohla...tím to asi nebude.

luthien.k
24. únor 2010

sisi, to je fakt individuální, ale pokud kůže suchá není, tak prostě nemazat. Když je suchá nebo dokonce atopická, tak pak je to nutnost, to je jasný.
Jinak my dudlík používáme ☹ Po příchodu z porodnice se malému udělala parádní kolika, zkušená dětská sestra nám poradila, že dudlík ho uklidní a nebude tolik plakat. Měla pravdu... Takže od té doby jedem na dudlíku, techniku sání nám to nijak nenarušilo, kojíme stále 😉
Jinak čaj fakt nee, to vidím jako daleko víc ohrožující kojení, tady jsou moc pěkné stránky, kde je hezky vysvětlené, proč ne:

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco-...

erinka83
24. únor 2010

Kojené dítě nepotřebuje čaj 🙂 A navíc ty čaje asi nic moc, hodně je slazených a ty sáčkové prý zas můžou být napadené plísněmi ☹ My jsme teda teďka měly problém, že malá málo kakala (to by tak nevadilo), ale že když už něco, tak to bylo husté jak zubní pasta...Asi to bylo tím, že jsem málo pila, takže jsem zvýšila příjem tekutin a malou častěji přikládala a už zas kaká řídký 😀

Co se týče dudlíku, dávat jsem ho nechtěla, a jak jsem jí ho pak chuděře cpala 😅 Takže dudlíkujem, doufám, že až přijde čas, elegantně se ho zbavíme 😀 Já teda mám pocit, že trošku nám to to sání narušilo, ale nějak tragicky ne...

betelgeuzz
24. únor 2010

Juju, já bych dudlík dávala, ale když ona ho nechce 😒 když slyším, jak někdo dá dudlík a dítě usne a u nás zabírá jenom prso. Asi je moc chytrá a dudlíkem se nenechá ošidit 😀 Ale ze začátku bych ho taky nedávala, až umí dítě pořádně pít.

skolara
24. únor 2010

ahojte
Sem tam tu nakuknem ok? 😵
Luthien moja mala mala dudel a doteraz ho ma na spanie a kojili sme v poho 20 mes. Podla mna deti potrebuju sat.Ked nie dudlik tak prsty a ruky 😖
ja periem v sonette a je ok a pradlo mi nikdy v skrini nesmrdi. Ale je fakt ze vobec nevonia a ani ich avivaz nevonia.
aLe radsej bez vone ako s chemiou. Mam od nich vsetky cistiace prostriedky a aj na umyvanie riadov.

luthien.k
24. únor 2010

skolara, já se taky vetřela 😀 😉
jak dlouho pereš v tom sonettu? My od nich máme mýdlo na ruce (velké balení) a je super.

skolara
24. únor 2010

luthien ja periem sonette asi rok.Podla mna vsetky eko prostriedky nevyperu a nezmaknu veci ako klasicky prasok ale mne na obleceni zalezi menej ako na tom co nosime na tele.
Tj. radsej kupim po roku tricko ako nosit rok chemiou napustene triko.
ale k tomu sonettu on vyperie ale nie tak agresivne ci ako by som to povedala. 😅