Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

betelgeuzz
31. led 2011

@abra asi si to blbě pamatuji, teď jsem zkoušela hledat, našla jsem teda spíš diskuze, než názory doktorů, ale hodně dává do roka a pak v zimních měsících do dvou.

blovitc120
31. led 2011

v zime by mali vit D brať aj dospelí, teda ak ho nemajú dosť v strave, v lete sa nám tvorí vďaka slnku, teraz v našich zemepisných šírkach vôbec. on je všeobecne dobrý na podporu imunity

erinka83
31. led 2011

no jo, ale já právě narazila na to, že ten Vigantol je nějaký problematický, nebo že ho někdo nedává, že to je blbost, tak teda nevím 😅
Ach jo, jste mi teda nasadily brouka do hlavy... k Dr. se mi jít nechce, ještě by ji mohla chtít naočkovat 😀

betelgeuzz
31. led 2011

@erinka83 taky vím, že někdo dává, někdo ne. Spousta lidí tvrdí, že D máš ze slunka. Ale nevím, jestli si pamatuješ, podle Josefky si D získáš ze slunka jen kolem poledne a musíš být nenamazaná. Což u dítěte asi těžko splníš. Otázka zase je, jak dobré je složení vigantolu.

blovitc120
31. led 2011

ešte stále ostáva rybí olej, ako to jedávali naše mamy 😀

juju
31. led 2011

@abra tu sa odporuca davat vit D do 2 rokov, ak nechcete vigantol, tak sa da kupit Vit D v malej ampulke a dava sa raz za tri mesiace; ja som si totiz moj vit D zabudla ked som isla na SK a vigantol nemali, tak mi dali ten a zda sa mi to dost pohodlne dat mu to len raz za tri mesiace ako s nim zapasit kazdy den

ozaj som tu citala ze spenat sa nema ohrievat. preco? a nemozem ho ohriat ani v pare?

prsky
31. led 2011

a tento olej ste niekto neskusali http://www.lysi.sk/index.php?c=38&p=30 ?

blovitc120
31. led 2011

@prsky, ja som nad nim povodne uvazovala, ale potom ma trochu odradilo, ze zo 7,50 € sa stane 12,40€ (zabudli uviest, ze cena je bez DPH a postovne 3,40 € mi prislo tiez dost neprimerane), tak som ho nakoniec neobjednala, lebo mi nikto ani nevedel dat referencie.

prsky
31. led 2011

@blovitc120 aha...no mne sa zdala cena trochen vyssia, ale ze ak by bol kvalitny, tak idem donho...nejak ma nenapadlo, ze by to mohlo byt bez dph .. no a ked sa zarata postovne, tak je to teda pekna palka 😲
a co teda davas? vigantol?

betelgeuzz
31. led 2011

@juju to jsem taky četla. Ale přiznám se, že stále ohřívám. KDyž uvařím nějaké jídlo, tak většinou to vychází na dva dny.

petuli80
31. led 2011

@jasekd Mrkni i na kosmetiku od Eone, na nachlazení mají lesní balzám - na rýmu i na kašel, anebo koupel imuna:
http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i...
http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i...

jasekd
31. led 2011

@petuli80 Mrknu, dik.
Ja taky ohrivam. Ja zas nekde cetla, ze spenat nedavat, ze je to zasobarna dusicnanu, tak nevim. Ze prej jen ze sklenicky, ja kupuju normalne listovej, mam ho v mrazaku, delam ho pro malyho i pro nas.

erinka83
31. led 2011

Ale někde zas psali, že ty dusičnany jsou škodlivý snad jen pro děti do půl roku, tak potom bych nechápala ten humbuk kolem toho...
Taky ohřívám, není v mých silách vařit každý dopoledne čerstvej oběd, navíc jsem na ohřívanejch jídlech vyrostla, tak mi to prostě nepřijde 😀

@blovitc120 aha, tak to bych mohla zkusit Baru propašovat tohle, že? http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_...

petuli80
31. led 2011

Jo, ještě jsem chtěla pochválit a doporučit ten pomerančovej rybí olej - na rozdíl od naturalu není vůbec rybinou cítit, naopak, cítím jenom pomerančovou chuť. Takže stopro doporučuju, nemám s ním absolutně žádný problém 🙂 Příště zkusíme i citron a i m. si vezme s příchutí. Ten natural zvládá, ale nadšen rozhodně není 😉

erinka83
31. led 2011

@petuli80 a jaaj, se biju do hlavy, že jsme všechny 3 vzala bez příchutě 😠 a to mi ten pán doporučoval, ať ty příchutě vyzkouším 😒 ach jo....

olina.s
31. led 2011

Ahoj holky,

my používáme při zahlenění tohle http://e-shop.jodlouny.cz/obchod/details/431/23... když si zvětšíte obrázek, máte tam vidět přípravu i to použití 😉

Jinak Kájince dávám Vigantol společně s Vojtíkem, já někde četla, že v zimním období neuškodí tohle doplňkové podávání ani starším dětem.

Kamarádka mi ještě při zahlenění doporučovala sirup z grepových jader. S tím, že se vám teď zbytečně nechce do čekáren u Dr. souhlasím, kamarádka byla s malým na očku a chytli něco v čekárně - on čerstvě naočkovaný, ona těhu a oba bojují se silným nachlazením.

abra
autor
1. únor 2011

@juju jak se jmenuje ta kapsle? to bych brala, mam ted adc od multitabsu a dava se taky denne ☹

jinak to d je hodne dulezity pro deti, jenom sem mela pocit, ze se to dopurucuje jen do tritvrte roku.

jasekd
1. únor 2011

My mame Dcko doporuceny minimalne do roku, jednu kapku Vigantolu denne, a Martinek mozna na nem bude dyl, kdyz nesmi na slunce. Priznam se, ze vim, jak se Dcko tvori (vzorce uz teda jasne ze ne 😀 ), ale nejak nemam v hlave, zda staci denni svetlo nebo slunecny den, i kdyz budu ve stinu nebo jen primy slunecni osvit? Vsude se proste pise ucinkem UV zareni a smitec.

luthien.k
1. únor 2011

@jasekd, pokud vím, tak přímý sluneční osvit je potřeba...

luthien.k
1. únor 2011

Ale nejsem doktor 😀

jasekd
1. únor 2011

@luthien.k Taky si myslim, ale nekdo na jine diskusi tvrdil, ze staci normalni den a ze teda Dcko vubec nedava 😅 Ja se ridim doktorkou a davam, ale nehroutim se , kdyz obcas zapomenu. No tak v tom pripade aby to Martinek mel par let radsi... At nema "hnaty krive" 😀
Dala jsem vcera to avokado. Testoviny, rajce, avokado, ol. olej a zloutek a dobry, co nesnedl, dojedla jsem. Na to, jak spatne ted kvuli nemoci a zubum ji, je to uspech. Zato ovoce ted nechce zadne, a zacal mi odmitat ty antibiotika, po kterych se jeste pred par dny hnal 😠 Davam to strikackou, takze nasilim to jde. Cibulovou stavu taky nasilim, chtel ji vyblinkat, ale neuspel, tak snad mu pomuze 🙂

erinka83
1. únor 2011

Holky a myslíte, že když budu malé dávat rybí olej, že to D bude OK? Dala jsem jí ho na piškotu (značka ideál to není 😒 ) ale snědla bez odporu....

olina.s
1. únor 2011

Jsem s tím podáváním Dčka na tom stejně jako @jasekd, občas zapomeneme 😕 Pokud si pamatuju, tak jsem četla, že by mělo postačit 15-20min třeba jen odhalených ruček, ale nenamazaných. My teda dávali D, pže Kájinku jsem docela dlouho zahalovala i v létě do dlouhých rukávu kvůli AE.

jasekd
1. únor 2011

@olina.s Vystrcim Martinovi ruce z okna 😀 A treba moji segre dela na AE slunicko dobre 😕
@erinka83 V rybim tuku je vit. D, tak by asi melo?

olina.s
1. únor 2011

@jasekd nono, trochu úcty k těm teoriím 😀 😀 vypadalo by to asi zajímavě - ručičky ven a stopky 😀 My dávali ty dlouhé rukávy, abysme ji nemuseli mazat ta postižená místa krémy proti slunci, pak jsme našli od Avene a ten nevadil a došlo i na krátké rukávy.

betelgeuzz
1. únor 2011

Já jsem byla dneska u dr a ptala jsem se na vigantol, protože nám už dochází a ona jí zkontrolovala fontanelu a řekla, že ještě dávat. Takže ono je to asi i trochu individuální.

erinka83
1. únor 2011

@betelgeuzz hm, tak nám o spojitosti s fontanelou neřekla nic 😒 no tak budem společně baštit ten rybí olej a doufat, že to bude OK....

blovitc120
1. únor 2011

Inak ja nerozumiem, prečo niektorí dr. majú pocit, že vitamín D sa má v dostatočnom množstve užívať len kvôli fontanelám alebo krivici, keď výborne podporuje imunitu. Akonáhle sa vysadí Vigantol (alebo podobné vitamíny), kde akože má to dieťa prijať denne odporúčaných 800-2000 I.U.? Najmä v zimných mesiacoch plných viróz? Ak samozrejme nejedia rybí olej a podobné. 1 kvapka Vigantolu má 500 I.U. A aj v príbalovom letáku je uvedené, že u detí v druhom roku života sa odporúča v zimných mesiacoch.
Ad pobyt na slnku, paradoxne by to mal byť presne opačný pobyt, ako hovoria kožní lekári, čiže najlepšie v obedných hodinách 15-30 minút (podľa fototypu), krátke rukávy a krátke nohavice, OF maximálne 8, inak to nespĺňa účel.

kaja73
1. únor 2011

@blovitc120 Suhlasim s tebou.To D čko je super na imunitu a tu maju dnešne decka na bode mrazu.Takže ak chcete prežit zimu ako tak bez viroz,určite davajte aspon 1000IU D vit. denne a pri chorobe este viac.

erinka83
1. únor 2011

@blovitc120 jojo, to říkala Josefka, že na ten vit D na slunko kolem oběda!
Tak myslíš, že ten rybí olej nám bude stačit? nenašla jsme, kolik obsahuje vit D...