Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

aemmi
18. kvě 2011

@butt máme 1000 otáček, ale je možný, že to je tím 😕

@betelgeuzz ted to schne líp, asi tím, že se na to větrá, nebo nevím...s tím zatucháváním, už je to v pohodě, přestala jsem pračku tolik cpát, peru ted na jiný programy (já k tomu neměla návod tak jsem si ho stáhla a pročetla) a hlavně když to zatuchalo nejvíc, tak jsem prala v ecoveru, protože mi při stěhování došel sliz a už bych ho nekoupila, nějak mi prostě smrděl. Mně se na sušák vejde tak jedna várka.

betelgeuzz
18. kvě 2011

@erinka83 tyjo, Barča bývá po noci suchá? Tak to u nás nehrozí. Zrovna dneska bych mohla noční plenku ždímat. Ali čurá do nočníku několikrát denně, ale i mezitím se stihne vyčurat do plenky. je nějaká průtoková. Já třeba nemám ani tolik kapsovek a kalhotkových plen, abych vydržela třeba 3 - 4 dny. Minule jsem počítala při věšení a za 2 dny to bylo 20 plen.

@aemmi to mám taky tak, 1 praní na 1 sušák.

erinka83
18. kvě 2011

@betelgeuzz no tak asi jednou týdně 😀 nebo když ji du budit, nebo se vzbudí a pláče a jdem pro ni, třeba dneska... Ale po odpo spaní už nebyla ani nepamatuju, akorát včera, ale to řvala po půl hodině 😠 Já mám kapsovek teďka 7, častěji peru oblečení, tak ty kalhotky peru s tím a dovnitř cpu co je po ruce... nejsem schopná znovu lanolinovat vlňáky a na ně opravdu není spoleh teďka :-/

blovitc120
18. kvě 2011

@aemmi mne ecover tiež strašne smrdí

erinka83
18. kvě 2011

@aemmi já mám jen 800 otáček, brala bych víc....

andelka
18. kvě 2011

Já peru též co 3dny, a jedna pračka je na jeden sušák. Někdy mám toho víc a peru nadvakrát, ale to spíš když můžu sušit na balkoně, tam se toho vejde víc.
My máme - jednu plínku ráno(většinou vycpaný novosklad), před svačinou většinou druhá (někdy se stane že až do svačiny nic, tak má pořád tu jednu), pak kalhotovka na ven, před obědem čtvrtá, po obědě pátá, po savčině kapsovka na ven (6), před večeří sedmá a pak koupem a jde spát v papírovce. Takže mi to vychází na 6-7plen na den, tj. těch cca 20 za tři dny. A hodně používám kapsovky, takže ty vkládačky zaberou méně místa než kdysi klasické pleny. Vršek z kapsovek často přepírám v ruce a jsou suché do druhého dne, a pak tam dávám cokoliv jiného co mám, většinou vv.

betelgeuzz
18. kvě 2011

Jsem se byla podívat, kolik vlastně mám nastavených otáček, pračka má max 800 a já to mám na 700 😀 A zatím mi to nepřišlo, že by to mělo být sušší 🙂 TAk asi zkusím těch 800.

jasekd
18. kvě 2011

@betelgeuzz Martin uz byl taky parkrat po noci suchej, zato dnes v noci prvni curani se chytlo, nic nepil potom a stejne rano mokrej az hruza (psala jsem v soukr. diskusi, jaky s nim ted mame trable 😝 ) V zime mi to schne lip nez ted, protoze topi topeni, ted ne a zas kvuli miminum nemuzu delat nejaky echt pruvan.
Ecover je kral smradochu! Pradlo v nem vyprane smrdi jak bolava noha a nejvic, kdyz se na nej najede zehlickou, puch jak z ustavni pradelny 😝 😖 Ja uz nikdy vic tento pripravek...
Pocet plin ted radsi ani nepocitam 😒 Martin jich ted ma vic, nebot nestiham BKM poradne, treba vim, ze se neco deje, ale zrovna kojim, no a Venous skoda mluvit, ona je treba sucha jakoze nepocurana, ale pokadena vzdy 😠 Peru jednou denne, max. za 1,5 dne, predtim po 3-4 dnech, no a ktomu to zeblite od Vendy a dnes mel i Martin zase zasah...)
Nase pracka ma max. 1000 ot., kdyz byl cas na schnuti, prala jsem na 400, ze budu setrit pracku i pradlo, ted maka jak barevna, jedine na 1000 a stejne to nestiha uschnout.

anysek85
18. kvě 2011

Holky, dík za tipy, jste zlatý 🙂.

aemmi
18. kvě 2011

@jasekd prej král smraďochů 😀

já jinej eko prášek nezkoušela a asi ani nebudu ale tohle byl fakt hnus 😝 zato ted mám od nich aviváž, tu jsem si koupila právě proto, že jsme myslela, že by mohla přebít ten smrad a ted ji dávám i když peru ve slizu, přece jen se mi zdá, že je to oblečení měkčí, než s o ctem a ty aviváž voní příjemně 🙂

blovitc120
18. kvě 2011

@jasekd král smraďochů 😀 😀, ty si naozaj vtipná osoba 🙂

erinka83
18. kvě 2011

Ale prý teďka ty moderní pračky těma otáčkama už prádlo neničí? Já ždímám na míň snad akorát záclony apod 🙂 KDybych měla víc jak 1000, jednu jen na tom 😀

jasekd
18. kvě 2011

@erinka83 Ja nevim, zda nici nebo ne,ale prislo mi to setrnejsi i pro tu pracku a taky jsem si rikala, ze to treba tolik nezere, kdyz se nemusi tak tocit 😅

erinka83
18. kvě 2011

@jasekd no to možný je, já se v tom prd vyznám 🙂

blovitc120
18. kvě 2011

@erinka83
@jasekd
ja mám práčku s 1300 otáčkami a používam ich takmer stále. Prádlo vyzerá normálne, nie je zničené, spotrebu energie sme merali tým prístrojom, ktorý presne zmeria kWh a otáčky rozdiel nerobia, len teplota prania a dĺžka cyklu.

jasekd
18. kvě 2011

@blovitc120 Fakt? No tak to na to prdim, no ale pracka by se tim snad setrit mela...

betelgeuzz
18. kvě 2011

@erinka83 já někde četla, že by se plenky na moc vysoké otáčky ždímat neměly, ale už nevím, na kolik tam bylo psaný.

erinka83
18. kvě 2011

@betelgeuzz aha, no my máme stejně jen těch 800...

blovitc120
18. kvě 2011

@betelgeuzz pravdu hovoris, u nas na strankach s plienkami pisu do 900 otacok, ja som si to ale vysvetlila tak, ze to plati hlavne pre kapsy a PULky, tam davam 900 a na plienky 1300. Teda presnejsie pri tych PUL pouzivam program, kde sice dava 900, ale len chvilku, normalne mi odstreduje 14 minut a tu len asi 4, takze je to myslim take setrne odstredovanie pri vysokych otackach.

erinka83
20. kvě 2011

@betelgeuzz Tak jsem to spočítala za 4 dny 😀 17 čč, 3x noční (jednou byla suchá), 2 kalhotovky a 8x kapsovka (vršky jsem prala mezitím)... je fakt, že to pak věším strašně dlouho a pračka je fakt plná 🙂 tohle bych na jeden sušák fakt nenarvala 😅

betelgeuzz
20. kvě 2011

@erinka83 A když tu pračku tak nacpáváš, nezasmrádají ti ty plenky kvůli tomu? Já četla, že u plenek se ta pračka tak nacpávat nemá, protože spousta plenek je ze savějších materiálů, než běžné oblečení, takže se může stát, že ti ty plenky nasají všechnu vodu v pračce a pak se tam převalují téměř na sucho.

betelgeuzz
20. kvě 2011

@betelgeuzz ale když to tak počítám, tak tohle na sušák dám. čč věším přeložené na půl, takže jenom na ty boky dám 12 čč.

erinka83
20. kvě 2011

@betelgeuzz já bych dvě čč vedle sebe na boky nedala 😕 teda byly by pokrčené....
no tak teďka už to není tak hrozný, ale můžu to zkusit, aby ta pračka nebyla tak plná, je fakt, že tam skoro voda není 😅

betelgeuzz
20. kvě 2011

@betelgeuzz však já nedám 2 vedle sebe. Ale na každým boku mám 5 šňůr + tu krajní trubku, na tu taky věším.

erinka83
20. kvě 2011

@betelgeuzz a jo, ale propstě vím, že nám to nevyšo, nebo jen sakra nahuštěně.... no ale zkusím teda prát míň plnou pračku....

apollo11
26. kvě 2011

Ahoj, mam dotaz mozna na @luthien.k nebo @abra 😉 nebo kdo rozumite vyzive. Zaujal me tento caj http://www.vsebio.cz/babio-detsky-granul-caj-bi... - nejsem moc priznivce instantnich caju, ale obcas se hodi, na cestach a tak.. vsechny jsou slazene, tenhle obsahuje misto obyc cukru cukr mlecny (laktozu) (samozrejme je teda vhodny jen pro nealergiky). No a zajima me, jestli je to nejak vyznamne lepsi nez caj s klasickym rafinovanym cukrem, nebo je to nakonec uplne fuk, co je to za cukr. Mala mi nic neslazeneho nepije, tak pro ni porad neco hledam a zbytecne ji moc nechci cpat sladkym, je cvalda uz tak 😉 Diky

luthien.k
26. kvě 2011

@apollo11, ahoj, já myslím, že pokud malá není alergik (a spíš by mi tam vadila ta meduňka), tak ho klidně dej, laktóza je určitě lepší než cukr, laktózou je slazené i MM 😉 😀 Mimochodem, na laktózu nejsou alergie, laktózu někteří lidé nemohou zpracovat ve střevech (chybí jim k tomu příslušný enzym nebo ho mají málo - jako @abra 😀), kde potom "kvasí" a způsobuje zažívací potíže. Alergie jsou na bílkovinu kravského mléka. Jinak na slazení pro prcky je ještě OK glukóza (Glukopur) nebo pak třtinový cukr, cca od roka i lžička třtinové melasy denně (ta je moc dobrá co do obsahu minerálů).
Našemu malému třeba na pití stačí obyčejný rooibos oslazený jablečným moštem 🙂

apollo11
26. kvě 2011

@luthien.k Diky, tak nejak jsem si myslela, ze by ta laktoza mohla byt lepsi, vlastne je na ni zvykla odjakziva a urcite se lip travi. Jinak jasne, mela jsem na mysli intoleranci, zas jsem to hodila do jednoho pytle s alergii 🤐 😉
Mala taky prave pije vodu s jablecnym mostem, ale v tech teplech mi pripada, ze to nevydrzi moc dlouho cerstve (kdyz treba nekam jedem), a taky aby mela zmenu 🙂 A dik za tip na melasu, to bych taky mohla vyzkouset.

josefka
10. čer 2011

ahoj holky,
mam dotaz, ktery se tak uplne netyka deti .... ale snad mi odpustite 🙂
Nemate nekdo zkusenost s nejakym jogurtovacem? Dekuji 🙂

vonavakvetinka
10. čer 2011

prosim vas, poradite mi?
moj syn ma znizene zelezo, hodnotu 9 a v norme je od 12 do 31
lekarka nam dala zelezo v kvap. forme, ale ja by som radsej davala viac zeleza v prirodnej forme
myslite, ze to bude stacit? na krvne testy nas poslala o 5 mesiacov