Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
21. kvě 2010

josefka a ako mam pouzit tu plienocku na hlavku? tu je povinne len nejake poly... a ostatok je dobrovolny ale da sa objednat samostatna vakcina nie ta hexa a vybrat co este zaockovat; tesim sa tomu velmi; a to povinne ockovanie je az niekedy po par mesiacoch 😵

dakujeme vam velmi; celkom sa drzime, len maly ma silny tah a mam uz znicene bradavky ☹ a navyse sa len tazko nasaje, tak sa trapime, ale zvladneme to

abra
autor
21. kvě 2010

josefko, tyjo, nejakyho psika si porid, kdyz tak smutnis, dejvak ted mel fenku,ale stenata se nezadarily, skoda ☹ Hypoalergeniho psa hledas kvuli sobe? Na co mas alergii? Pudli se vetsinou dobre snasi, nebo jsou jeste ty nahaci, ale teda ti vypadaj divne...

mala abra ted dostala prvni ocko a to na rotaviry, a mela teda paradni prujem a boleni bricha, nechci videt az ju budu ockovat hexou a spol 😒

abra
autor
21. kvě 2010

juju, my jsme to spolu myslim probiraly pred nejakou dobou to ocko po tech jednotlivych virech ze? Ja jsem se trochu zajimala, jak to vlastne je, jestli je vhodnejsi jednotlivy nebo ta hexa a zjistila jsem, ze ty jednotlivy obsahujou cely mrtvy viry a hexa obsahuje jenom casti mrtvych viru, tim padem je setrnejsi k nervovymu systemu decka a mela by byt s mensima komplikacema nez ty s celyma virama. Takze jsem si z toho udelala zaver, ze i kdyz v ty hexa je vic druhu, je v pripade maly abry (vzhledem k neurolog. nalezu) vhodnejsi, nez jednotlivy s celyma virama.

josefka
21. kvě 2010

abra hypoalergenniho psa hledam kvuli m. Pudla jsme meli, ale stejne na nej byl alergickej .... ale Benicek mel desny problemy s kuzi, tak ja si myslim (doufam), ze problem byl spis tam. Nasla jsem labradoodla 🙂, vcera jsme se nad nima rozplyvali ... udajne je to jeden z nejmene alergennich psu.

U te kombinovane vakciny je hlavne problem konzervant na bazi rtuti .... a ta nevratne nici nervy, takze bych rekla, ze to bude sul-nul ☹

juju, myslela jsem podkladat plenkama hlavicku tam kde je potreba. Ja mam taky sisatou a mamka rekla, ze na me se to naucila a brachovi ji uz vyrovnala 😀 😀 .... a je fakt, ze ten ma krasnou kulatou hlavu. Mozna se zkus zeptatsvoji mamky, ta by mohla vedet jak presne na to.

luthien.k
21. kvě 2010

Holky, měla jsem problémy s PC, tak jsem jen nakukovala sem tam do vaší zaběhlé party 😉 , teď už je to OK a nedá mi to nereagovat na toho psa: máme čínského chocholatého (s chlupama, taky se jim říká labutěnka), údajně taky není alergizující, ale my ho z jiných důvodů budeme dávat pryč. Ale Ty josefko nežiješ v ČR, viď? Je to totiž krásná, tříletá, zdravá fenka 🙂

luthien.k
21. kvě 2010

juju, velká gratulace k miminku, hlavně ať je zdravé 😉

josefka
21. kvě 2010

luthien, bohuzel neziju .... ☹ a mate nekoho nebo ho budete davat do utulku?

betelgeuzz
21. kvě 2010

Juju, nejdřív zkontroluje, jestli malej dává hlavu na obě strany a střídá je. Pokud by preferoval jednu stranu, tak mu ji občas otoč na tu druhou, stoč plenku do ruličky (nebo ručník) a polož mu ji vedle hlavičky tak, aby zůstala na té straně. tu ruličku můžeš strčit i pod zavinovačku, pokud ji používáš. Na polohování existují i tzv. polohovací válečky, ale dle mě, je to zbytečná investice http://www.zdravotnipotreby-ul.cz/detail.php?zb...
Taky otáčej dítě v postýlce, aby nemělo pořád hlavní dění na jedné straně. Nevím, jestli je to teď srozumitelný, ale když máš postýlku u zdi tak dítě má pokoj na své pravé straně a otáčelo by tu hlavičku pořád na pravo. Takže např. obden ho otočit, aby mělo pokoj i na levé straně. Je to pochopitelný?

betelgeuzz
21. kvě 2010

Abro, máte neurologický nález? A neodloží vám neurolog očkování? Malá na doporučení neuroložky dostala první hexu až v 5 měsících. a neměla téměř žádnou reakci, což přikládám i tomu pozdějšímu očkování.

erinka83
21. kvě 2010

Abro, fotky už jsem zkoukla, malá je krásná, úplně jsem se nad tím mimouškem rozlpývala, mně už to přijde taaak dávno 😔

erinka83
22. kvě 2010

juju, Emilkovi všechno nejlepší k svátku!!! 😵 😵 😵 Kdy vás vlastně pustí domů?

chaarleene
22. kvě 2010

juju, moc gratuluju k jujáčkovi 😵 😵 😵

abra
autor
23. kvě 2010

josefko, labradoodle je uuuzasnej, desne se me libi 😵 😵 😵 mam ho sibenyho az budem v domku 😵 😵 S tim rtutovym konzervantem jsem cetla (a jeste jsem o tom mluvila s imunolozkou), ze pry uz snad je tam jinej konzervat, ze se to delalo driv a tedko uz ne... tak nevim, skoda, ze nejsem mudr abych na to mrkla a vedela 😀

luth, co je s ni, ze ju davate pryc? Zeptala bych se kamosky, chtela by fenku.

bet, neni to nic zavaznyho, mala ma hyperexcitivitu, takze bere becko a musi se ji dodavat porad podnety (ale ne ruzny) a taky se nesmi lekat a moc jecet a tak. Odsunuty ocko mame, tedko ji budou 4 mesice a dostala jenom v ty porodnici a tedko ty rotaviry (ty jsem chtela ja, pac v okoli mame vic nemocnych decek a ja se toho vazne hodne bojim vzhledem k tem jejim strevum 😒 ) Na kontrolu neurologii jdem v pulce cervna, takze prvni hexu by mela dostat taky tak nejak zacatkem patyho mesice. No snad to bude jak rikas, ze bude starsi a reakce nebude tak silna, kez by. Co mela alice za neuro nalez?

eri, vidis, a ja se taaaak tesim az mala abra bude velka jak baru 😀 Ona se ted desne nudi, pac jeste nic neumi, ale vsecko chce delat a videt, achjooo, uz aby aspon sedela 😀

halintoa
23. kvě 2010

Ahojček, môžem sa ku Vám pridať? 🙂 Témičku som prečítala od začiatku, nech som v obraze, mám urobených kopec poznámok 😀 . Chystám sa s maličkou látkovať, ale do porodky si mám priniesť 2 balíky papierových plienok. Chcela by som samozrejme dajake eko, nenapustené sajrajtmi, ale u nám v DM nemajú Alany pre najmenšie deti, iba 4-9kg a to je kamoškinej malej (vyše 4 kg) po pazuchy 😕 . No a z net shopov sú Moltexy, Wiony a pod. desne drahé. Nemáte dajaky tip, na čo najekologickejšie a najšetrnejšie cenovo prístupné plienky? A druhá otázka: po utieraní zadočku/predočku podomácku vyrobenými vlhčenými obrúskami, alebo perličkami, kde a ako dlho ich skladujete, kým ich operiete? Spolu s použitými látkovkami? No a posledná otázka (zatiaľ 😀 ), aké vložky ste používali v porodke po pôrode, lebo som zvyknutá a rozmaznaná látkovkami, takže nijaky igelit tam nechcem. Sú príjemné vložky z lekárne, alebo mi viete odporučiť niečo iné? Ďakujem 🙂 .

abra
autor
23. kvě 2010

halin, cau, jasne 🙂
-papirovy pliny babylove (alany jsou male furt veliky, i kdyz uz ted ma 5,4kg), davam je pul napul s latkovkama a pri bezplenkovce je jejich spotreba vazne mala 😀
-cisty perlicky mam v pytliku v kapsari na prebalovaku a vedle na topeni kelimek s uzaverem a roztokem do kteryho to namacim, jak otru zadek, tak ten ubrousek hodim pod prebalovak do pytla "na prani" , kde mam vsecky spinavy veci male abry (obleceni, pliny na zadek/na pusu, obleceni, ubrousky....), hovna neotiram ale ovnou umyvam pod kohoutkem 😀
-vlozky jsem mela od natracare, stridala sem je s klasickyma porodnickyma a pak doma jsem mela ty eko jessa

betelgeuzz
23. kvě 2010

Abro, Ali měla centrální koordinační poruchu, tzn. neměla úplně dobré reakce rukama, nohama apod. Cvičíme vojtovku, ale už to vypadá OK, umí všechno, co má. Na to sezení si ještě počkáš, to malá ještě taky neumí, prý je to běžné tak v 8. měsíci.
Halin, alany se prý menší nedělají, taky jsem se o to zajímala. Jako Abra jsem používala babylove, ale jestli jsou víc eko nevím. Na utírání zadku mám tyto ubrousky http://www.branakdetem.cz/plenkove-ubrousky-15k..., zacházím s nima jako s plenkama. Pokud byly od hovínka, přeprala jsem žlučovým mýdlem, skladuju je a peru s plenkama.
Do porodnice jsem měla jednu krabicu vložek natracare (škoda, že jsou tak drahý ☹ ), jinak jsem používala poporodní z lékárny. Myslím, že v nich igelit není, právě proto se dělají ty poporodní, aby byly prodyšné. A jak očistky zeslábly, tak jsem taky najela na látkové vložky.

halintoa
23. kvě 2010

abra, bet.. ďakujem 🙂
skúsim teda tie babylove, na tie mám aj kupón z DM-ky 😀 . Vďaka za tip na tie kikko obrúsky, práve zajtra idem do Brna, tak sa na ne na Bráně mrknem 😉 . Vložky na očistky chcem tiež len do pôrodnice, doma budem fičať na látkovkách, tie ma nikdy nesklamali.
abra: tiež by som hovníčka priamo neutierala obrúskom, bála by som sa, že to z malej nepôjde dobre dole všetko a že jej to zalezie kam nemá... Ale keď je malá pocikaná, utieraš ju potom niečím, alebo mažeš? Lebo moč sa mi zdá agresívny na pokožke, ale na druhú stranu umývať malú vždy aj po cikaní..... 😒 No neviem.

cecil
24. kvě 2010

Nedalo mi to a musela jsem se kouknout co Emilek 🙂 , teda je to kus chlapa! Gratulujeme Juju! Hlavička se uričtě časem srovná a nástřih ať se brzo zahojí!

abra
autor
24. kvě 2010

bet, tyjo, nestras, ja jsem v 8mesicich chodila 😅 😅 segrina mala chodila v 9mesicich (v 5ti sama sedela a ve 3-4 se tocila na bricho, ale ona je hrozne napred ve vsem), bratranec taky v 9 a segra v 10, tak pevne doufam, ze mala abra bude taky tak akcni 😀

halin, jj, ja to utirani hovinek ubrouskama nemam rada uplne ze stejnyho duvodu, proste proud vody je proud vody 😀 Jinak moc je na kuzi celkem agresivni, kdyz jde mala na hrnicek, tak ju utru jenom suchou perlickou (stejne jako se utira normal dospelej clovek) a kdyz cvrkne do pliny, tak ju utru vlkym ubrouskem (voda + alverde myci olej) a suchym osusim

betelgeuzz
24. kvě 2010

Abro, to jste nějaké zrychlená rodina 😀 A chodili myslíš jako sami bez držení? Co sleduju diskuzi stejně starých dětí, tak jsou na tom všechny podobně. TeĎ se začínají zvedat na kolínka a lozit a z toho lození teprve příjde sed. No však uvidíš, jak to bude u vás. 🙂

abra
autor
24. kvě 2010

bet, jo, tim myslim bez drzeni, me chteli vyradit z jesli pac jsem jim pry zdrhla na skluzavku a nasi to museli zehlit 😀 decka jsou u nas fakt zrychleny s tim pocatecnim vyvojem a mozna taky proto se me zda, ze mala abra je nejaka lina 😅 no snad bude po me a taky bude brzo behat, fakt bych moc chtela, ale jako nijak ju do toho nutit nebudu, to zas neee 😉

erinka83
24. kvě 2010

Abro, no mě stačí, že Baru válí sudy, až poleze, to už bude horší 😀 Já mám nějak od půl roku nový dítě 🙂 Je fakt, že jak už si víc pohraje a hlavně se dostane kam chce, že ji to všechno víc zabaví a je hodnější....

juju
25. kvě 2010

dakujem za vsetky gratulacie; je to vycerpavajuce ale uzasne; nevymenila by som za nic 😵 😵 😵

uz sme doma od nedele; bol to chaos ale malicky celkom dobre spi, v priemere 3-4 hodinky ale mame velky problem s kojenim; neche si nasat bradavku, tak musim pouzivat klobuciky, plus on papa aj hodinu a pol a potom este ho dokrmujem odsatym mliekom, lebo vacsinu kojenia prespi a ked saje tak pomaly ☹ mate dake tipy ako na neho 😀 navyse sa mu stale po papani stikutka - moja mamicka hovori, ze je to zo zimy, ale mne sa nezda, kedze je tu 26C; mam proti tomu nieco robit? a tiez od narodenia dost kycha - manzel mu cisty nostek tak, ze mu vstrekne fyziologicky roztok, ale aj tak ma plny nostek - mate bio radu 😵

betel, dakujem za rady. davam ho spinkat vacsinou stale na bok, sem tam na chrbat a polohy stale striedam a na boku spi myslim rad a hlavka sa mu rychlo hoji, takze hadam to bude ok

a este dalsia otazka - ako ste sa liecili tam dole? mna museli velmi nastihavat (aj ked som si masirovala hradzu 😒 ) plus to vysatie, tak som ubolena, modra, opuchnuta; pouzivat natracare vlozky a stale sa oplachujem vodou; kedy sa mozem zacat mazat nejakym nechtikom od weledy alebo cosi ine je na to dobre?

uff, vela otazok...

abra
autor
25. kvě 2010

cau juju, heraaa, tak jste doma 🙂 😉 😵
emil teda neni moc velkej jedlik ☹ s tim ti neporadim, vika ma strasne silnej saci reflex takze vysaje uplne vsecko odevsad (nedavno jsem ju vyzkousela ze srandy prilozit, ze jako schvalne jestli si to jeste pamatuje a nekecam po mesici na flasce by normalne pila ode me kdyby bylo co 😀 )
Tu skytavku maj snad vsecky decka, mala hyka furt :D
Dole umyvat po kazdym wc, susit, vetrat a bude to oka, ja sem si jeste koupila gel z dubove kury a po procteni slozeni sem ho zas odlozila 😒 A pak cca po tydnu nebo dvou jsem to obcas promazla mastickou s mesickem a levanduli.

betelgeuzz
25. kvě 2010

Juju, vítej doma. S tím kojením jsem to měla to samý. KOjila jsem přes hodinu ☹ Jediná rada je vydržet, bude se to časem zlepšovat. Vím, jak jsem se divila, že ostatní maminy s miminky toho tolik stíhají, ale pak jsem si spočítala, že já kojím minimálně o 3/4 hodiny dýl, a když se to vynásobí 5, tak najednou jsem pochopila, kde ten čas berou 😀 Tipuju, že tak po měsíci jsem přestala dokrmovat odsátým, a po 3 jí najednou stačilo 15 minut. Vím, jak jsem se poprvé lekla, že nemám už mlíko 😀
Ta škytavvka je od toho, jak ho žaludek tlačí na bránici, děti to ještě mají nedovyvinuté. Jestli máš podezření na rýmu, můžeš zkusit rozvěsit kolem postýlky mokré plenky a třeba přikápnout kapku eukalyptu. Taky zkontroluj, jestli máte doma dostatečně vlhký vzduch.

erinka83
25. kvě 2010

Juju, to je fajn, že už jste doma 🙂 Já taky ze začátku kojila víc jak hodinu, moje mamka se mi smála, že mám malou furt u prsu 😅 Ale nevím, kdy se to spravilo, snad během měsíce?? Vydrž 🙂

chaarleene
25. kvě 2010

juju, vítej doma 😵
já ti moc neporadím, malá pije většinou tak čtvrt hodiny - a u toho ještě pospává 😀 v nemocnici mi sestřičky ukazovaly, že nejlépe se dítě "namotivuje" k pití, když se mu prstem zespoda zatlačí na bradičku (ne do kosti, ale jakoby pod jazykem - zkus si to sama na sobě, aby sis zhruba udělala představu, kde tě to donutí polknout), ale malá mám tolik brad, že se tam prstem nedostanu 😀 😀 😀 takže když jsem ji potřebovala vzbudit, tak jsem s ní i s prsem (aby jí nevypadla bradavka z pusy) lehce a pomalu "zatřásla" a oslovila jsem ji jménem - a fungovalo to 🙂
porodní poranění jsem neměla téměř žádné, takže v tom taky neporadím...
jo a škytá pořád, neustále, někdy po jídle, někdy i jen tak...

luthien.k
25. kvě 2010

juju, já jsem byla taky hodně nastřižená, bohužel, a taky s hroznou modřinou... Na hojení jsem dostala tip od své švagrové, a to na řepíkový gel (tady se dá koupit od výrobce Eoné) a byl moc příjemný a myslím, že dost pomohl. Jinak jak píšou holky, oplachovat chladnou vodou vždy po WC a po kojení (to se hodně spouštěly očistky, alespoň u mě) a sušit a větrat. Já jsem používala látkové vložky od Popolini z bio bavlny a nedám na ně dopustit, jsou 100x příjemnější než jakékoli na jednorázové použití.

luthien.k
25. kvě 2010

Jo a ten pejsek - @abra viz.IP, jinak zatím sháníme po známých, jestli by někdo nechtěl a kdyžtak inzerátem, do útulku takhle psa nevezmou, resp. vezmou, ale platí se za něj a vůbec, tam bych ho prostě nedala.... Raději bych si nové majitele okoukla 🙂

abra
autor
26. kvě 2010

holky vy jste uzasny ze jste meli trpelivost kojit vic jak hodinu, fakt smekam, to bych nedala. Mala abra pila max 15 minut, teda za to jsem vazne rada.