Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
26. kvě 2010

a koukam ze uz doslo aji na mou ikonku 😒 😒 😒 a pritom byla taaaak pekna, no ne? 😀

luthien.k
26. kvě 2010

jj, taky obdivuju, malej od začátku pil maximálně pět minut z každého prsa 😅

erinka83
26. kvě 2010

abro, byla suprová 🙂

Je zajímavý, jak člověk zapomíná, já jsem myslela, že jsem kojila tak 20 minut, jenže ono to bylo víc a navíc hnedka z obou prsou, takže hodina hnedka 😒 Ale pak se to ustálila na těch 20 třeba jen z jednoho a teďka už dlouho pije tak 5 minut....

betelgeuzz
26. kvě 2010

Abro, Luthien a co jsme měly dělat 😀 Přece ji neurvu od prsu, když ještě chce.
Eri, taky mám pocit, že strašně zapomínám. že si říkám, že to náročný období bylo strašně krátký, ale až si to spojím s nějakou událostí, tak si uvědomím, že to trvalo docela dlouho.

luthien.k
26. kvě 2010

No jasně že vydržet, jen že to obdivujeme 😉 😀 Ale kdoví co nás čeká u dalšího... 🙂 A taky máš pravdu, že vzpomínkový optimismus funguje na 100%, ale já těch svých pět minut vím jistě, já si to zezačátku psala: kdy, jak dlouho, z kterého prsa... Já byla totiž tak zblblá, že si to od posledního kojení nepamatovala 😅 😀

erinka83
26. kvě 2010

luth, já mám problém, z kterýhu prsa dát najíst doteď 😀 Dobrý bylo, když jsem nosila tílko, tílko jsem stáhla pod a obyvkle zapomněla natáhnout zpět 😅 Takže jsem příště věděla, odkyd bylo kojeno naposled 😀

betelgeuzz
26. kvě 2010

Luth, vzpomínkový optimismus je dobrý výraz 😀 Moje kamarádka si taky psala, z kterýho prsu, jak dlouho apod. Ta si mohla dělat statistiku. 🙂
Eri, já pořád používám kojící polštář, takže to vím podle polohy polštáře 😀

luthien.k
26. kvě 2010

eri 😀

Vzpomínkový optimismus je normálně regulérní termín z psychologie, když jsme se na gymplu učili její základy, tak si to odtamtud pamatuju 🙂 Podle polohy polštáře taky dobrý 😵

chaarleene
26. kvě 2010

no, já jsem si už krátce po příchodu z porodnice vzala růžovou kancelářskou sponku a přendávám si ji na podprsence - vždycky před kojením sundám z toho prsa, z kterého jdu kojit a přendám na druhou stranu 😀 takže když jdu příště kojit, tak kojím vždycky z toho, na kterém je sponka 😀

butt
26. kvě 2010

já jsem četla radu, že se dá používat i náramek na ruce jako pomůcka, na stejným principu jako ta sponka 😀

luthien.k
26. kvě 2010

Teda to se sešlo rad pro líné mozky 😀

luthien.k
26. kvě 2010

Kamarádka mi vyprávěla veselou příhodu z restaurace, kde byla s partnerem a malým prckem na jídle a když přišel čas na papú malého, tak si, stejně jako doma, začala osahávat a potěžkávat prsa, aby věděla z kterého a vůbec jí nedošlo, že je na veřejnosti, prostě automatika a partner ji musel s vytřeštěnýma očima usměrnit 😀 😀 😀

butt
26. kvě 2010

haha tak do je dobra historka 😀 😀 😀 😀 😀

erinka83
26. kvě 2010

luth, jo, ty prsa si taky furt ošahávám, ale to je poznat leda někdy po noci 😀 Ty jo, to musela být prča 😀
chaar, to je supr nápad s tou kancelářskou sponkou!!! 😵

abra
autor
26. kvě 2010

pridavam se ke sklerotikum a muj tip je prendavani prstynku z jedne ruky na druhou 😀 😀 😀

juju
26. kvě 2010

butt, naramok je dobra rada, ale mne teda vsetky sperky zavadzaju, jedine ak na nohe 😀 malicky je strasny flegmos, co sa tyka jedla, stale spi, sem tam cucne a potom ho musim dokrmovat, sem tam mi nevyjde na odsate mlieko, tak som mu dala asi 5 krat sunar, vola sa to tu nutrilon. myslite, ze je to v poho? ale nemozem ho nechat plakat a aj tak cez klobuciky mu velmi nechuti a na prso na neprisaje ☹ ja si stale (aspon zatial) pamatam ktore prso - je to dobry cvik na pamat; ozaj a co so stravou, ja nemam ani cas poriadne jest (ked jedm tak zdravo) myslite, ze to nevadi, ze jem malo?

erinka83
26. kvě 2010

juju a piješ dost? Snad se Jujáček brzo rozpapá...

juju
26. kvě 2010

a este nechtiky? myslite, ze mu ich mozem ostrihat? on si ich dava do ociek a aje cely doskrabany, alebo mam ho stale balit do rukaviciek?

juju
26. kvě 2010

ano, manzel sa divil, ze kde miznu vsekty mineralky a dzusy 😀 aspn 2 litre denne

luthien.k
26. kvě 2010

Nám říkala mudra stříhat nejdříve v měsíci... Tak nevím. Když se ale škrábe... A jak spí? Nám se neškrábal, páč byl zavinovanej, jinak nespal 😅 Takže když ho zavineš, nebude se škrábat 🙂

Hele, a s džusama to nepřeháněj, teda nevím, jaké piješ, ale citrusy bych určo zezačátku vynechala, aby malej neměl z toho nějaké reakce (ekzém) 😉 Bublinky se zase nedoporučují kvůli nadýmání... No, nejlepší je pít vodu nebo meltu 😉

Jinak máte tam někde laktační poradkyni? Určitě by bylo dobré probrat s ní to kojení a přikrmování, aby sis malého neodstavila... Nechce Tě strašit, některá mimča zvládají v pohodě prso i flašku, ale mnohá ne...

betelgeuzz
26. kvě 2010

Já šperky taky nenosím. Ještě jsem slyšela, že některé holky nosí gumičku na zápěstí.

Juju, určitě by t ochtělo probrat s laktační. jestli tam žádnou nemáte, zkus se poradit tady s Annag. Kloboučky bych se snažila co nejdřív přestat používat. A jseš si jistá, že malý brečí z hladu? Kolik přibírá?

O stříhání nehtů mi nikdo nic neříkal. Až byly dlouhé, tak jsem odstříhala, ale kdy to přesně bylo ,si nepamatuju.

luthien.k
26. kvě 2010

Já taky nic nenosím, nějak mi to vadí (a prý se i říká, že šperky odebírají nebo blokují tu energii v Tobě nebo co... 😅 ).

Jo, annag je skvělá, kdyby nebyla hned k dispozici, třeba by se dalo něco i najít na jejích stránkách: http://dojcenie.wordpress.com

erinka83
26. kvě 2010

V porodce říkali nestříhat, teďka nevím, aspoň 3 týdny, Mudra zase ostříhat 😀 Malá se tay škrábala, zavinovačku jsme měli naprd, rukavičky taky nic moc, tak jsem stříhala...

butt
26. kvě 2010

holky a cim se jako oduvodnuje to nestrihani?nerada neco (ne)delam, kdyz nechapu smysl toho 😀

erinka83
26. kvě 2010

prý zanesení infekce 😕

abra
autor
27. kvě 2010

ajee, tak to jsem udelala blbe, nikdo me o nestrihani nic nerekl, detska sestra rikala, ze jenom at nuzky potru lihem pred strihanim, at se to ocisti a male sem nehty strihala hnedka jak jsme dojeli z porodky domu, mela hrozne dlouhy nehtiky a desne rychle ji rostly 🙂

jo a pro brnacky, vcera jsem si v rebiu dala robi v sezamovym testicku, mnaaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵 😵 az to tam uvidite, tak nevahejte 😉

taky jsem dostala tipa na ryzovou kasi z pekarny, davam to sem, ne do vareni, pac by se to casem mohlo hodit vzhledem k detem, tak je to 200g ryze, litr mlika (ja dala ryzomliko) a pak dochutit (vanilka, cukr, citron....), vsecko to nalit do pekarny a zapnout program na marmeladu (zakryt vrch pekarny, pac to caka), fakt super!!! 🙂

chaarleene
27. kvě 2010

abro, jo, tuhle rýžovou kaši dělám taky a je to lahoda 😵 😵 😵

mně v porodnici řekli, že nemám nehtíky stříhat aspoň 3 týdny, důvod mi neřekli, takže malá měla do 3 týdnů pořád rukavice - už v porodnici měla celkem dlouhé nehtíky a hrozně se škrabala 😒 když jsem se pak ptala dětské doktorky (to byly malé 2 týdny), tak mi řekla, že nehtíky můžu ostříhat kdykoli, jen že prý mám být opatrná - nejlépe stříhat ve dvou (jeden stříhá, druhý drží) a v době, kdy malá spí...

juju
27. kvě 2010

ok, diky za rady napisem poradkyni, uz som zufala, dnes prisaty na prsniku 1hod, potom 75ml odsateho mlieka a este je stale nespokojny ale uz ho nechem velmi krmit nutrilonom; inak moze to mozno byt aj tym, ze ho nebudim kazde tri hodky ale necham na neho nech sa zobudi sam? cize potom aj viacej chce papat 😅

butt
27. kvě 2010

to je zajimavy s tim (ne)strihanim 😀

sambucca
27. kvě 2010

holky s tim nestrihanim, ke me se zas uz ponekolikaty doneslo ze nejlepsi je prvni mesice okusovat 😅 ze usty nejlip pozname kde a kolik mame zredukovat