Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

chaarleene
24. čer 2010

juju, já jsem v těch vedrech jen kojila, akorát jsem hlídala, jak malá čůrá - čůrala dostatečně a nebylo to tmavé a koncentrované, takže byla hydratovaná dost 🙂 myslím, že když si pohlídáš, aby byl dost zavodněný, tak to bude v pohodě i bez vody 😉

abra
autor
24. čer 2010

luth, tyjo, tos nasla uplnej poklad!! Takovej paradni obchod, teda sklad neboco, taky chciiii 😀

juju, o tom medenym jsem taky premyslela a pak me doslo, ze mam alergii na hodne kovu, takze houby houby zlata rybko 😒 Kdyz se ti malej bude zdat, ze je fakt hodne rozhicovanej, tak mu lzicku dej, trochu ho to ochladi, rikali nam na kurzu, ze kojeni sice na sto pro staci, ale nekdy proste je dobry dat trosicku jiny tekutiny, ale nee moc, jen ta lzicka jak pises 😉 tak stastnou cestu na sk a uzij si rodinu a at s m. trochu zpravi 😉

betelgeuzz
24. čer 2010
luthien.k
24. čer 2010

@abra, tak to se budeš muset odstěhovat do Krkonoš, respektive Podkrkonoší 🙂

@juju, tak to se manželovi nedivím, když má tak náročnou práci! Hezky si to na Slovensku užijte 😉

@betelgeuzz, co je to STM? 😕

luthien.k
24. čer 2010

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-...

@juju, tady je názor annag na podávání nápojů kojeným dětem 😉

betelgeuzz
24. čer 2010

@luthien.k STM je symptotermální metoda. Sleduješ plodné a neplodné dny na základě bazální teploty, hlenu a děložního čípku.

luthien.k
24. čer 2010

@betelgeuzz, aha, měření bazální teploty znám, ale s tím hlenem a čípkem??? Vysvětli mi prosím nebo hoď nějaký odkaz. Děkuji! 😉

betelgeuzz
24. čer 2010

TAdy je několik článků, které celou metodu vysvětlují. http://www.rodina.cz/scripts/fulltext/fulltxt.a...
Zkráceně řečeno, během ovulace se objěvuje hlen a čípek se zkracuje a otevírá. KDyž dáš tyto znaky dohromady s měřením teploty, dostáváš velmi přesnou metodu, jak určit ovulaci.

herminka
24. čer 2010

@betelgeuzz z toho odpuzováku mám trochu strach. Sice píšou, že člověka neovlivní, ale kdoví? Jsem vůči tkaovým věcem ostražitá. Spíš bych volila síť do okna, nějaký éterák nebo aromatickou rostlinu v okně.

juju
24. čer 2010

dnes som bola s malickym na prehliadke a je hrozne ako lekari nutia ockovat 😠 som pediatricke povedala, ze manzel a aj babica, ktora ma rozkojila a maleho chodi pozerat kazdy tyzden, sa zhodli na par vakcin a ine nie a ona do mna hustila ze vsetky a vysvetlovala mi ako retardovanej, ze je to lepsie - ufff 😠

baby mam maleho babusit podla toho ci ma studene ruky a noh,a lebo podla teploty na zatylku? on ma totiz stale studene ruky pokial nie je zababuchany aj ked je tu 30C

abra, v satke sa mu naramne paci a stale je tam pokojny a spinka, len skoda, ze sa s tym neda ist sprchovat a spat 😀 😀 😀 mala by som po vsetkych problemoch; inak nejako ho tam napcham, ked zle tak protestuje a inak tam spinka, tak neviem, ci mam s niekym konzultovat fotky

betelgeuzz
24. čer 2010

Hermi, mně to taky příjde takový pochybný. Mít celou dobu v místnosti ultrazvuk 😒

Juju, oni doktoři z toho mívají provize ☹ Já bych se řídila teplotou v zátylku. Já sama mívám ruce a nohy pořád studený, i když je mi teplo.

abra
autor
24. čer 2010

bet, naseho psa takovej plasak stal malem nervy 😅

halintoa
24. čer 2010

@juju Ty tam aspoň môžeš očkovanie odmietnuť, tu na Teba pošlú sociálku a uvalia pokutu 😒

juju
29. čer 2010

baby nas Emil, asi nie je velmi bio/eko orientovany lebo som mu dnes nasadila tots bots plieńocku a strasny vreskot a pokym som mu ju nedala dole tak hulakal o dusu ☹ myslite ze mam este par krat skusat? inak mi je toho luto, lebo som mu nakupila fajn plienocky myslite ye sa na konikovi budu dat predat?

erinka83
29. čer 2010

juju, no asi není zvyklý, no 😒 Já dávala Baru pomalu látkovky od dtuhého týdne a třeba někdy večer, když řvala, m podezříval látkovku, tak jsme přebalili a třeba i dali jednorázovku, ale taky řvala, tak u nás naštěstí v pohodě... Tak to ještě zkoušej a nebo můžeš dát dovnitř flísovou separačku, působí sušším dojmem....

juju
30. čer 2010

eri, dala som mu flis do vnutra a ta tots bots je strasne jemna, ale navrch som mu este dala tu papierovu separacnu, co sa splachuje - myslis, ze ta sa mu nezdala? inak co obliekate vasim babam ked im davate latkovky? moj sa do nicoho nemesti, je to strasny rozdiel

butt
30. čer 2010

@juju a jak jinak, krom toho, ze se malymu nelibi latkovky?co to vase kojeni?lepsi?

betelgeuzz
30. čer 2010

@juju není to zbytečný dávat flis a ještě celulozovou separačku? Já dávala ze začátku jen celulozovou, te´d nedávám nic. Nezbývá, než zkoušet. Třeba mu vadí ta separačky, nebo že má větší balík. Zkus dat třeba nejdřív něco menšího, jestli bude taky tak reagovat. Mně nepříjde, že by to s látkovkou byl takový rozdíl. Asi záleží na střihu oblečení. Na bodýčka je super extendor, ten prodlouží body mezi nohama. Jinak bych řekla, že některé věci používáme asi o číslo větší, než by měla s jednorázovkou. Existují i značky, které šijí přímo na děti s látkovkama, myslím, že farmers a frugi. Prý i HM dobře sedí.

erinka83
30. čer 2010

My jsme neměly uplé oblečení, takže nemusela mít větší čísla, teda nezaply jsme bodýčka, ale to jsem tehdy neřešila 🙂 A teďka nosí 62-74, jak co.... Asi to musíš zkoušet, no, snad si zvykne.... Včera jsem dala Baru kalhotovku a na to Disany a na to jsem narvala kraťásky tak tak a dneska dostala novosklad s nudlí Babyidea a Pulky a měla úplně malou prcku 😀 Ty vlňáky udělají hodně....

juju
30. čer 2010

budem skusat, ale doma na SK mamina nie je velky fanusik latkoviek, ona je spokojna s bio plienockami 😀 ale to nevie kolko za to valame prachov 😒 a kedze sa teraz o neho so mnou "bije" 😎 a mne ho necha len kojit, tak ani nemam moznost velmi skusat - inak sradna aky rozdiel, v BE som bola na neho uplne sama a tu ho mam asi fakt len pri kojeni a v noci, stale mi ho vsetci kradnu s argumentom ze ho tak casto nebudu mat a ja stale

@butt uz lepsie? drzim palce, uz sa ti to krati, nech to ide sup a dup; rozkojili sme sa, len sa sem tam hneva pri kojeni

butt
30. čer 2010

@juju super, ze se kojeni zlepsilo!mam radost 😉 a pekny, ze ti pomahaji a o malyho se staraji 🙂 u me lepsi, deprese a strachy pominuly 😀 a uz se jen tesim, az porodim 😀

erinka83
30. čer 2010

@juju To je supr, že kojení jde 🙂 A jak dlouho budete na SK?
@butt To je fajn, že je dobře, to malá pozná, že jsi v pohodě a porod bude určitě OK 🙂

aemmi
1. črc 2010

Ahoj holky, chci se zeptat, jak se vy "s trochu jiným životním stylem" díváte na propichování uší kvůli náušnicím? Můžou se tím zničit nějaký ty body a poškodit zdraví, tak co myslíte?

abra
autor
1. črc 2010

juju, mala me brala latkovky uplne v pohode, ale posledni mesic me zacala stavkovat a muzu ji je dat fakt jenom kdyz ma extra dobrou naladu, jinak v nich taky jeci dokud ji to nevymenim, mimina jsou desne chytry a vedi co chtej 😀
Obleceni ji musim davat s volnejsim strihem nebo o cislo vetsi, kdyz ma latkovky, jinak je v tom takova nacpana, coz nesnasi (ja mam celkove desne vybiravy decko 😀 ) Hele ale nejvetsi extrem byl, kdyz me nechtela vubec zadnou plinu a dva dny byla uplne bez pliny s holym zadkem, pac proste nic nesnesla na sobe 😀

butt
1. črc 2010

@erinka83 snad mas pravdu 🙂

@aemmi ja v tomhle nejsem vubec odbornik, ale co jsem o tom cetla, tak prave ty body, kam se davaji nausnice, je holkam dobry propichnout..ze tam jsou body plodnosti a tim se to podpori...akorat problematicky by mohlo byt nastrelovani...

to je holky priserny, jak ty deti jsou vybiravy uz takhle maly 😀 ale treba si to vyberou ted a az budou vetsi, tak budu nejhodnejsi 😉

chaarleene
1. črc 2010

no, já buďto dávám extendor domácí výroby nebo o číslo větší oblečení 🙂 no a teď má jen šatičky (ne body se sukýnkou) a to je největší pohoda 😀 akorát jsem jí dala ještě návleky, protože má rýmu...

erinka83
1. črc 2010

@aemmi Tak já tu právě zas od holek hodně slyšela, že náušnice jedině od někoho, kdo rozumí akupunktuře, což naše Mudra určo není 😅 A vůbec, já to zastím nijak neřešila, akorát mě začínají štvát ty dotazy, že Baru nemá naušničky??? 🙄 Mně to nepřijde podstatný a na hodně miminách se mi to ani nelíbí 😅

aemmi
1. črc 2010

butt: jé že to podpoří plodnost, to slyším poprvé 😝 jinak právě celá naše rodina je proti tomu, mně je taky nedali, ale když mi bylo 15 tak jsem si je nechala nastřelit...ono se to zdá jako blbost, ale mně se kvůli tomu holky smály, že jsem prej kluk, protože ve třídě jsem byla jediná, kdo je neměl. je fakt, že jsem měla i krátký vlasy, takže jsem fakt vypadala jako kluk 😀 a sestřenice je taky neměla a jelikož byla jako malá horzně fintivá, tak se asi v 5 letech rozhodla, že je chce a rodiče jí teda nechali uši propíchnout. Ale mně právě přijde strašně krutý ubližovat takhle malým miminkům 😒 holky dík za ohlasy...

aemmi
1. črc 2010

jóó a proč nad tím přemejšlím, tuhle vyšel v MF Dnes rozhovor s Lejlou Abasovou o ženské obřízce, kterou ona přirovnává právě k propichování uší v Evropě. Jinak pěkně nechutný, byli jsme z toho spřítelem úplně v šoku 😖

erinka83
1. črc 2010

aemmi, já právě chci, aby si Baru až bude mít rozum, sama řekla, že je chce a potom budem hledat někoho, kdo rozumí akupuktuře 🙂 Ono se teda argumentuje tím, že ty malinkatý mimi to propichování líp snáší, ale mně to přijde, že je to prostě zvyk a že je to spíš kvůli maminám 😀 Já teda doufám, že později prostě Barče vysvětlíme, že si na to nesmí šahat a tak než se to zahojí....