Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

klara_klara
10. srp 2010

a este jedna otazka ...aky chlieb je najlepsi pre 1 rocne dieta?

klara_klara
10. srp 2010

dakujem za odpoved...chceme zacat skusat jest aj s celou rodinou aj trosku podla makrobiotiky, ale vela skusenosti este nemam...otazok mam vsak kopec 😉

tygrous
10. srp 2010

@klara_klara Ovesne vlocky jsou dobre na zavedeni lepku do stravy prcka😉 Oves sice jako takovy lepek neobsahuje, ale lepkem "znecisten" pri zpracovani... Takze koukam, ze vas maly uz ma rok, to klidne vlocky uz dat muzes, pokud teda nemate alergii na lepek.
Jinak ja jsem taky zacala taky trochu nakukovat do makrobiotiky a snazim se pomalu neco makrobiotickeho do naseho jidelnicku zaradit😉 Zrovna vcera jsem delala na veceri cockove karbanatky s mrkvi a brokolici a manzovi to teda moc nejelo☹ Pry mu to pripominalo ty zeleninove kase, co delam malymu k obedu😀 Tak nevim, musim na nej jeste vic opatrne😉 Ale jak zacnu rozsirovat jidelnicek malymu, tak urcite bude vic makrobioticky nez "klasicky".

tygrous
10. srp 2010

@klara_klara A s tim chlebikem ti neporadim, tak daleko ejste nejsme. Ale ja pecu chleba doma...a videla bych to na nejaky spaldovy, zitny, nejlepe z kvasku a ne z kvasnic...

erinka83
11. srp 2010

@luthien.k Tak včera jsem v Bavlnce zkoušela bondolino 😵 Kdyby měli nějaké skladem, už ho mám doma, tak musím pár dnů počkat 😒 Ale je supr, vyhovuje mi to pásání a žádné přezky....Dokonce jsem měla Baru i na zádech!! 🙂 Už se těším.....

abra
autor
11. srp 2010

eri, zvladla sis ju v tom dat sama na zada? Ja o tom noseni na zadech zacinam uvazovat, pac mala abra je uz desnej macek 😀 a kdyz uz trocha leze a seda si, tak bych uz ju na zada mohla zkusit dat, ne?

abra
autor
11. srp 2010

juju, jak pokracujete s emilkem??? Nasla jsem novy kapky proti prdikum,jmenujou se colinfant, ale na lefax to stale nema. A probiotika od swissu hodnotim jako the best of, jen kdyby nebyly sypaci ☹

erinka83
11. srp 2010

@abra sama nééé 😀 Jako mělo by to jít, ale na to bych si netrouhla... možná časem, já ani nevím, jak moc a kam budem kromě té dovolené nosit... Ale m přesvědčilo to, že paní v tom nosí 4 letý dítě 😀 (17kg) Ty jo a malá abra už leze a sedá si, jo?? Batu začla lízt až teď a zatím nesedá..... A jak dlouho leze? Ono asi chce, aby ty záda byly fakt zpevněný, to prý trvá pár týdnů lezení....

butt
11. srp 2010

ja se tady v tech nositkach nejak vubec nevyznam...rikam si, ze bychom mohli vystacit se satkem, tak jsem zvedava..manzel mi rekl, ze malou nidky takhle nosit nebude..a ja si teda nedovedu predstavot, ze bych mela nosit 4lety dite 😕 @erinka83 to byla normalni pani? 😀 nebo nejaka kulturistka? 😀

@abra a v cem se lisi tenlefax od sab simplexu?a zkousela jsi ty probioticky kapky od bio gaii?ptam se, ze si je chystame koupit..tak kontorluju, kdyz rikas, ze od swisu jsou nej..ale teda nevim, jak sypaci dostat do kojenyho ditete..

betelgeuzz
11. srp 2010

@butt když jsem jezdila se skautem, tak na tábor byl běžný 15 - 20 kg batoh 🙂 Takže si celkem dovedu představit, nosit 17 kg dítě. A to nemám ani 50 kg. Pořád lepší, než to dítě nosit na rukách.

luthien.k
11. srp 2010

Ahoj holky, zdravím z Třeboně 🙂 Jsem tu poprvé a je to tu fakt krásný, tak kdybyste hledali tip na dovolenou, tak můžu doporučit 😵
@erinka83, tak se Ti líbilo Bondolino? No to jsem fakt ráda, že jsem Tě na něj navedla 🙂 A zkoušela jsi i jiná? Náš malej v něm momentálně tráví dny, jak je s tatínkem na té dovolené a chodí po Beskydech...
@abra, já myslím, že kdybyste měli nosítko (časem), tak manžel možná změní názor. U nás o něm taky nechtěl slyšet (o šátku taky samozřejmě ne), že když, tak jedině krosničku, ale na tu nejspíš ani nedojde, jak je spokojenej s tím, co máme 😉 Ono když budete chtít jít na nějaký výlet, kde to nebude na kočár, tak jedině nosítko/krosnička nebo nikam...
Nicméně čtyřletý dítě už fakt nosit nehodláme 😨 😀

luthien.k
11. srp 2010

Blbnu, to o těch nosítkách a tatínkách mělo být samozřejmě pro @butt 😅

tygrous
11. srp 2010

Holky, omlouvam se, ze vam tu ted skacu do reci, ale nemate recept na nejake bezlepkove susenky bez mlika a bez vajec? Dr.mi rekla, at malymu davam pres den sytejsi ovocne svacinky (protoze malo pribral a navic se v noci casto budi). A piskoty a takove ty kupovane detske susenky nechci, protoze nemuzeme mliko a ono je snad vsude. A vejce teprve testuju, jestli s nim neco dela a lepek zaciname zavadet...tak si je chci upect sama😉

tygrous
11. srp 2010

Jee, luthien.k ahoj😉 To je dobre, ze se mas dobre i bez svych chlapu😉 Jen si to uzivej!

luthien.k
11. srp 2010

@tygrous, ahoooj! 🙂 Já právě čekám, než půjdu na relaxaci nohou... 😵 Jako stýská se mi, ale už je to o dost lepší a vím, že je brzy (v pátek) uvidím 🙂
Co zkusit nějakou obměnu tohoto receptu? Já je dělala pro sebe zatím a byly moc moc dobré, ale určitě se obejdou bez skořice, mouku dáš bezlepkovou, oves je myslím OK, místo rozinek přisladit Glukopurem atd.

Sladké ovesné placičky

Ingredience: 2 hrnky ovesných vloček, 1 hrnek celozrnné mouky, oprané rozinky, 1 malá lžička skořice, špetka soli, olej, povidla, kokos, ořechy na ozdobu

Postup přípravy: Do mísy dáme ovesné vločky, hrnek celozrnné mouky, oprané rozinky, kávovou lžičku skořice, špetku soli a trochu oleje. Směs zalejeme dvěma hrnky vody a necháme hodinu odležet. Pak tvoříme placičky, které pečeme na vymazaném plechu v troubě. Po upečení je můžeme natřít povidly, posypat kokosem a ozdobit ořechem.

luthien.k
11. srp 2010

Jen se teda bojím, že to neužvejkne... 😅 Třeba někdo poradí něco lepšího.

tygrous
11. srp 2010

@luthien.k No super, dik, neco takoveho hledam. Jasne ze budu muset obmenit, s tim pocitam, ale ted se po necem pidim na netu a zatim jsem na nic nenarazila. Dik, jdu to dat namocit😉 Ja mu to pak nadrtim do ovocneho pyre nebo namocim a bude si to zuzlat jako kukuricne krupky😉

tygrous
11. srp 2010

@luthien.k A myslim, ze udelam i variantu pro sebe😉

luthien.k
11. srp 2010

@tygrous, udělej, jsou fakt moc dobré, pro mě až překvapivě 🙂 A hlavně úplně jednoduché 🙂

abra
autor
11. srp 2010

eri, tyjo a proc nekdo nosi 4 lety dite? 😅 No mala zacala skakat po kolinkach v 5ti mesicich, tak dva tydny na to zacala delat ctyri lezy a bac, coz ju nejakou dobu bavilo, ale pak presedlala na nejakej divnej styl popolizani, a tak nejak to stridala, jako zatim si je hodne nejista a pohybuje se jen po pulce pokoje. Ale sednout uz se snazi dlouho, tedko ji to poprvy vyslo a nevedela chudera co s tim 😀 O tom noseni na zadech fakt dost uvazuju, pac malou taham furt, jenze to bych si ju tam musela umet sama nahodit a jsem mekka to vyzkouset 😅 😅 😅

@butt ten lefax obsauhuje i cosi, co ma lehoucce projimavy ucinky, takze to pomaha i posunovat stolici ve strevech. Probioticky kapky samozrejme mala dostavala co byla kojena, s um jsme presly na swissy a rekla bych ze jsou vazne lepsi. jinak kamoska ma kapky bifiform a chvali si je

luth, uzivej klidku a dovky 😉 ja bych malou hned nekomu supsla 😀

abra
autor
11. srp 2010

@tygrous na variantu bez mlika muzes pouzit ryzomliko, ale bez vajec to nevim, aby to nebylo drobivy...

tygrous
11. srp 2010

@abra bez vajec jde skoro vsechno😉, to uz mam vyzkouseny (nahrazuju lzici skrobu a buchty jsou uplne normalni). Ale malymu to udelam i bez toho skrobu...uz macim vlocky, tak uvidime, jestli ty susenky poslu luthien do Trebone, nebo je zblajzneme doma vsichni😉

luthien.k
11. srp 2010

Mně by se k večeři hodily 😀 😀 😀

erinka83
12. srp 2010

Holky, no mě to vůbec nedocvaklo, že by to bylo divný, to 4letý dítě, ale když nad tí přemýšlím, tak jo 😀

chaarleene
12. srp 2010

holky, potřebovala bych radu... budu s příkrmy začínat tak někdy v říjnu, tak si říkám, jestli bych si neměla něco navařit a vysterilizovat dopředu - ze sezónní zeleniny, protože netuším, jak to na podzim bude s dobrou zeleninou 😒 co myslíte?

herminka
12. srp 2010

@erinka83 Taky mi na první pohled nebylo na 4letém dítěti nic divného, nedošlo by mi to, kdyby to holky nenapsaly 😀 Chápala bych to, pokud rodina vyráží na delší túra, tam je možná občas nutné unavené dítě trochu poponést.

@chaarleene Zatím tomu prd rozumím, ale spíš bych si zeleninu namrazila (možná raději lehce blanšírovanou) a pak vařila z ní, protože si myslím, že tím, že bys to teď uvařila a ještě zavařila a skladovala, ztratíš spoustu výživných látek.

marthuska
12. srp 2010

@erinka83 na zadocek by som nedavala nic, treba nechat vetrat, ked ste napr. s babatkom doma, alebo v lete na zahrade a je po problemoch.

tygrous
12. srp 2010

@luthien.k Tak ty susenky se mi moc nepovedly☹ Prvni plech jsem upekla malo a druhy jsem naopak pripekla moc 😅 Mne to teda docela chutnalo (zvlast s pak namazane povidly), ale manza rekl, ze tohle nam rozhodne ujidat nebude😀 Tak bude druhý pokus😉

abra
autor
12. srp 2010

chaar, ja jsem zkosila kde komu zahradku, neco i objednala z farmy a navarila a zamrazila v pytlicich po jednotlivych davkach 😉

chaarleene
12. srp 2010

@abra
@herminka díky 🙂