Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

ninouche
23. srp 2010

@luthien.k přesně tam jsem ji našla 😉 Sice to asi není 100% důvěryhodný, ale aspoň nějaký vodítko... A při osobním setkání zatím byla taky moc příjemná. Doufám, že s ní bude řeč...

luthien.k
23. srp 2010

@ninouche, držím palce, hlavně teď zvládněte v pohodě porod 🙂

chaarleene
23. srp 2010

no, já jsem třeba na naši doktorku četla na znamylekar jednu referenci, která vyznívala v tom smyslu, že se bezhlavě drží očkovacího kalendáře a přitom to vůbec není pravda, naopak mi přijde v tomhle směru rozumná 😅 😵 hexu 2x odložila, protože jí přišlo, že TBC není pořádně zahojené (ale vypadalo to docela dobře, já bych to asi ani nepoznala 😅 😀)...
jo a prý podle jejích zkušeností jsou takové ty silné reakce na hexu zejména u miminek, která jsou zároveň očkovaná prevenarem 😠

ninouche
23. srp 2010

@luthien.k Díky! 😉 už aby to bylo...

luthien.k
23. srp 2010

@ninouche, neboj, dočkáš se a pak budeš ještě ráda vzpomínat, jaká to byla pohoda jenom s břichem (teda pokud nemáš nějaké problémy) 😉 😀

luthien.k
23. srp 2010

@chaarleene, ono asi co člověk, to názor, no... Naše doktorka tam například vůbec není v té databázi, ordinuje tady jen něco přes rok a já jí tam chtěla napsat reference a nebylo kam 😅

luthien.k
23. srp 2010

@erinka83, pořídili jste to Bondolino? Jsem jen zvědavá 🙂

erinka83
23. srp 2010

@luthien.k Ahojky, jojo, dneska jsme se tili z dovči, malá v něm absolvovala jízdu lanovkou na Pustevny, cestu na Radhošť a zpět, šiklo se i při pobíhání po chatě a tak, fakt supr, jsem moc spokojená, nosil i m 🙂 Díky za tip 😉 Už před dovčou jsem ho zkoušela a malá mi v něm doma krásně spinkala, když se jí předtím nepodařilo usnout v kočárku. Má zatím jen 7kg, tak je jak peříčko, i když teda po 2 hodinách už byla trochu cítit 😀

luthien.k
24. srp 2010

@erinka83, jé, to je dobré, přesně na těch místech byl mm s malým na té jejich dovolené bez maminek 🙂 Z Pusteven se malý vezl dolů v Bondolinu na koloběžce 🙂 Ještě že jsem tam nebyla, to bych asi zešedivěla hrůzou 😅
Jsem moc ráda, že jsi spokojená 🙂

abra
autor
24. srp 2010

koukam ockovaci diskuze 🙂 mala mela prvni hexu v 5ti mesicich, ale ve 3 jsem ji nechala dat rotaviry, kolem nas toho je spousta. Mysllim, ze i ocko tbc v porodnici ma svuj smysl, ja bych ho neodmitla. Ta hexa se ma davat az je hotova tbc reakce, jinak je problem, tak me to vysvetlila nase dr. Myslim, ze ocko jsou dobry, pokud se k nim pristupuje s rozumem, decko je zdravy a dr zna rodinnou anamnezu. Co nepochopim, tak jsou pediatri, kteri ockujou v jeden den vic ockovani jako treba maminko do jedny nohy hexu, do druhy pneumokoka, do pusiny rotavira a vidite, nemusite chodit 3x mate to najednou, a taky nechapu ty maminy, co tohle dopusti, prijde me to jako velka nezodpovednost 😒 a teda bohuzel jich znam hodne ☹ vlastne neznam nikoho, kdo by mel rozplanovany ocko treba tak jak my. Me dr vzdycky rika, at si prijdu, kdy uznam za vhodny, jak uvidim, jaka mala je, ale max do xxx terminu, ze pak by to propadlo a muselo by se znova, coz se me fakt libi.

ale nelibi se me, ze neresi to, ze mala vstava v noci 17x 😒 😒 😒 poradila medunku, to se me ale u tak malyho decka zda hodne silna bylina, co myslite???

juju
24. srp 2010

abra to fakt nie je normal - 17x v noci stavat; Medovka je dobra na travenie a upokojenie; Mozno kby si jej urobila slaby cajovy odvar a dala par lyziciek, tak by to neuskodilo - ja proti bylinkam od ukoncene 6 mesiaca nie som 😵

no ja som taka nezodpovedna matka ☹ co nechala Emilika zaockovat 2 latky ked mal nadchu; Vdaka Panu, ze sa mu nic vazne nestalo a teraz to budem riesit uplne inak; len tazko je byt alternativny v medicine ked otec je lekar; on sice proti tomu nie je ale je proti tomu ked sa to aplikuje tento pristup na malych detoch. len clovek nevie co moze byt niekedy skodlivejsie? celkovo tu uz vyzeram ako underground ked som odmietla rotavirus. Inak tu sa proti TBC neockuje vobec; myslite ze ho mam dat extra proti tomu zaockovat ked vela cestujeme?

abra
autor
24. srp 2010

juju, ja z tbc strach docela mam, hlavne proto, ze neni vymyceny, proste u takove te spolecnosti co se schazi na nadrazi u popelnic, pak leze kde vsude se tbc vyskytuje a nikdy nevim, kde koho takovyho potkam 😒 Tady ocko na rotaviry vubec obvykly neni, ja jsem zas vypadala jako exot, kdyz jsem nabehla k dr a rekla at nam to objedna 😀 No hele, to vsechno je na zvazeni vas jako rodicu, procti si clanky, pozjistuj info, poslechni nazory a pak se rozhodni co jo a co ne, hlavne teda at je emilek zdravej a v pohode pri dalsim ocku 😉

abra
autor
24. srp 2010

jo a ucinky medunky dobre znam, pouzivam ju 🙂 ale jakoze se me to zda silny na to maly mimino, no muzu skusit slabej nalev a uvidim... ale radsi vezmu susenou, ta bude slabsi nez mrazena 🙂

luthien.k
24. srp 2010

Co mamina, to názor 😉 Já zase TBC dalšímu dítěti dát nechci vůbec, protože netuším, jak by mohlo v prvních letech života k TBC přijít. Četla jsem rozhovor s šéfkou pražské plicní kliniky (pokud se dobře pamatuju, bohužel to nemůžu najít) a ta tam říkala, že TBC není vůbec snadné chytit, že je to možné pouze při dlouhodobém a opakovaném styku s nemocným, který navíc ještě musí mít otevřenou formu. Přímo tam psali, že pravděpodobnost, že se člověk nakazí někde v OC nebo podobně, je prakticky nulová. Takže ač k nám TBC přinášejí přistěhovalci, což je bohužel tak, já z něj strach nemám, hlavně taky kvůli tomu, že žijeme na vesnici, prakticky na samotě, do velkých měst jezdíme jednou za uherský rok a nikdy necestuju MHD (od nás to není možné, autobus půl hodiny cesty, vlak vůbec nedostupný).
Dalším důvodem, proč jsem se tak rozhodla, je i ten fakt, že to chtějí u nerizikových skupin úplně zrušit 🙂

luthien.k
24. srp 2010

@abra, s meduňkou neporadím, jestli tam malému dítěti, já bych se toho asi bála... Jinak pokud vím, tak účinek sušených bylin bývá naopak silnější, než těch čerstvých (mražených, což je asi to samý, ne?), nebo se mýlím? Víš co, je tady holčina, která se bylinama přímo zabývá, je to @kutcher, tak se zeptej jí 🙂

No ale co s tím spaním jinak??? To je fakt hrůza... 😖 Co se děje, když se probudí? Chce pochovat nebo napít nebo co?

luthien.k
24. srp 2010

@juju, jinak já si stále myslím, že očkovat nemocné dítě nebo více vakcínami naráz je nezodpovědnost hlavně lékaře, matka sice může být "informovaná" a bránit se, ale není doktor a věřím, že ne každou vůbec napadne se o to zajímat, když v tom důvěřují lékaři.

betelgeuzz
24. srp 2010

@abra kdyby mělo očkování proti TBC smysl, tak se neuvažuje o jeho zrušení a očkuje se i v dalších zemích. Ale např. v Německu se neočkuje a na dotaz jedné češky tamnějšího lékaře se dozvěděla, že ta vakcína, kterou se očkuje tady, není v Německu vůbec povolená, protože je pro děti nebezpečná!

abra
autor
24. srp 2010

luth, moje babi je babka korenarka, jsem primo u zdroje 😉 zalezi jak je susena, takze v mym pripade je silnejsi ta mrazena
s tim nespanim vazne nevim, a taky netusim, co chce, caj po me plive, mliko taky, dudel taky, ten si nekdy vezme nekdy ne, tak ju otocim na jednu stranu, na druhou, napolohuju a pak se spi chvilu dal. Kdyz ju vytahnu, ze bych ju pochovala, tak spusti rev, a je videt, ze by spala, proste fakt netusim ☹

bet, jednu dobu se uvazovalo o zruseni ockovani proti vztekline u psu, co zijou v rd, coz teda je naprosto absurdni vec, takze nesouhlasim s tvrzenim, ze kdyz se uvazuje o zruseni neceho tak ta dana vec nema smysl ☹ Ja se proste tbc bojim, druha vec je slozeni ty vakciny, ale na rozbor tohodle jsou teda moje znalosti dost chaby 😅

kutcher
24. srp 2010

@luthien.k ahojík, koukám, že je řeč o mně, tak to pro @abra vysvětlíme. U bylinek je to tak, že "nejsilnější" není pojem správný z hlediska dávkování, ale z hlediska obsahu látek. Vesměs je jedno, v jaké formě bylinku použijete, protože byla-li správně uskladněna působí vždy tak, jak chceme. Nejlepší je použít čerstvou, je zachováno aroma i cenné látky, mražená - dávkuje se jako čerstvá, ale pozor, aplikovat ji má cenu pouze pokud je zmražená správně, tj. nakrájená na kousky a zmražená do kostek ledu, bylina vložená do mražáku jen tak může ale nemusí obsahovat léčivo. Sušená - suší se za tepla, ale nikdy ne přímo na slunci. Některé mohou při sušení ztratit aroma. Klasické dávkování je 30g sušené nebo 75g čerstvé na nálev nebo u rostlin, které musíme vařit 30g suš. a 60 čerstvé na odvar. u dětí dále dělíme dávku takto: 0-1rok 1/20, 1-2r. 1/10, 3-4r. 1/5, 5-6r. 3/10, 7-8r. 2/5, 9-10r. 1/2, 11-12r. 3/5, 13-14r. 4/5, 15r. a více plná dávka

U meduňky si musíme být jistí alergiema.

na spaní pro mimča je dobrá koupel s pár kapkami levandule nebo 100-500ml nálevu (2-3kapky éter. oleje) Rmence sličného

kutcher
24. srp 2010

Jen kdyby to někoho zajímalo.

abra
autor
24. srp 2010

@kutcher , diky, podobny info mam od babi, akorat bych opravila to krajeni, bylinky se nekraji,ale trhaji, nektery dokonce jenom mnou. S tim ledem je to do diskuze, pac treba moje babi zastava nazor, ze kdyz se mrazi ve vode, vznika tak slabej nalev (i kdyz je voda studena) a tim se cast cennych latek. K tomu suseni, nektery bylinky se susi ve stinu, jiny v polostinu a nektery se davaji na primy slunko po urcitou dobu, ale to ja uz nevim ktery, to je na me vyssi babkova korenarkova 😀 taky na urcity druhy se chodi rano za rosy, na nektery v poledne atd... tyjoo, co ja jsem se nachodila 😀

abra
autor
24. srp 2010

jo a levanduli jsem zkousela v platenym pytlicku do postylky a taky par kapek do aromamysi a nic ☹

kutcher
24. srp 2010

@abra s tím krájením máš pravdu, ale já si zas neuvědomuju, co používají na krájení ostatní - já je pokrajuju keramikou a problém není jednu dobu jsem je dokonce drala kamenem - na slunci se suší rostliny převážně k odvarům, což jsou rostliny s hrubší strukturou, kořeny atd, ale to zde neuvádím, protože jsou většinou pro děti moc silné a s tím ledem: já to dělám tak, že odvážím vždy stejné mn. byliny do kostek a pak ty kostky v hrnci rozehřeju a zaleju zbytkem vroucí vody, takže bez problémů.

kutcher
24. srp 2010

Já v levanduli koupala a šlo to, ale ten rmenec je lepší, levandule je dobrá na poštípání hmyzem.

herminka
24. srp 2010

Holky, rychlý dotaz (konečně jsem se odvážila začít objednávat něco pro dítě 😀), používáte na mytí zadečku Medvídka nebo olej od Alverde? Případně, pokud někdo zkusil obojí, co je lepší?

butt
24. srp 2010

@herminka ja teda pouzivam medvidka, ale myslim, ze abra rikala, ze lepsi slozeni ma ten od alverde...

herminka
24. srp 2010

@butt Butt, děkuji, to byla rychlost.
Prolézám teď Bránu, protože chci koupit IB SIO v té akci, tak přemýšlím, co vzít k tomu.

butt
24. srp 2010

@herminka tak preji prijemny nakupovani 😉 ja tam takhle vzdycky necham nekrestansky penize 😔

juju
24. srp 2010

herminka, ja pouzivam vlhcene bio obrusky, ale viem ze na SK bol problem ich zohnat. Inak Nivea ma tiez celkom fajn zlozenie ked trochu prizmurim oci. ale abra pisala celkom fajn zlozenie doma pripraveneho mydla.

abra to nie je normalne s tym spanim. ja by som zasla za nejakou homeopatkou alebo inou alternativnou lekarkou ked normalni nevedia zistit co je v neporiadku.

juju
24. srp 2010

luth, diky za ukludnenie 😉