Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

katyxq
12. říj 2012

Jinak chodí sem někdo z Brna a doporučí pediatra? Zatím jsem si líp poradila já sama, než abych se řídila radama naśí pediatry 😒 (a to je jedna z těch s lepšíma referencema).

sarkar
12. říj 2012

@luthien.k No můj táta je něco dost podobnýho...akorát toho usměrňuje doma máma, ta aspoň vaří zeleninu a tak, ale jakmile táta dostane kapesný na svačinu tak to jsou samý konzervy, kyselý rybičky, saláty s majonézou atd. ☹ Taky si koleduje a to víš, že o něj mám strach, byla bych ráda, kdyby si ho moje mimčo ještě užilo...To je prostě celá generace takhle zkaženejch lidí...třeba moje babička s dědou byli ještě "nezkažení"...a my s manželem už se na tuhle dobu taky díváme jinak a snažíme se trochu vrátit právě k tý době babiček. Uvidíme, jak nás to bude bavit do budoucna 😉

aemmi
12. říj 2012

@luthien.k no já popravdě vůbec nevím, jak se k tomu mám postavit 😒 asi ho dám, ale ne v těch 15 měsících, až tak kolem dvou let, ale musím nad tím nějak pošpekulovat. Ty tohle nechceš očkovat vůbec?

aemmi
12. říj 2012

@herminka aha, tak to je možný, ikdyž naše Dr. se mi zdá očkuje všechno hned, jak to jde 😅 ale zvaný jsme jen na Priorix na leden, jinak zatím nic... až tam pak půjdu domluvit to odložení, tak se zeptám na hexu

luthien.k
12. říj 2012

@aemmi přesně tak, nechci to očkovat vůbec. Ale bude to asi taky ještě boj...

abecedka
12. říj 2012

@herminka k té hexe, od narození - myslíš že i pro předčasně narozené?

abecedka
12. říj 2012

@katyxq lepší rady, než ty co si nastuduješ sama, nedostaneš nikde. Já znám pouze dr, která neočkue. Jinak myslím, že je to vše nastejno.

abecedka
12. říj 2012

já holkám tahini už dala, bylo teda ale slazené. Dala jsem jen lžičku, spíš zda jim bude chutnat - cukr neznají, tak moc nechutnalo.

Co to mandlové máslo? to by taky mohly že?

My doma mikro nemáme a ani mi nikdy nechybělo, ale zase máme indukci a kdosi mi říkal, že to je stejný princip - podobný?

abecedka
12. říj 2012

@herminka
@luthien.k jůůů tak to jsem už dvě, co se bojíme zapojit. + ten čas 😉

abecedka
12. říj 2012

@aemmi
@luthien.k priorix se může kdy nejpozději dát?

@aemmi můžeš mi prosím poradit argumenty na to odložení? ona už se zminovala, priorix priorix priorix, jsou tím jak posedlí 😀 Že bych to při té poslední hexe na ni vybalila.

Holky měly první hexu v 5ti měsících a jsou o měsíc dřív narozené.

aemmi
12. říj 2012

@abecedka podle zákona tuším nejpozději ve 2 letech? když tak to snad někdo jiný upřesní...

aemmi
12. říj 2012

@luthien.k aha a třeba ve školce s tím problém nebyl?

luthien.k
12. říj 2012

@abecedka na ty právní otázky očkování nejsem odborník, ale myslím, že u Priorixu právě není stanovena horní hranice, dokdy se má začít očkovat.
@aemmi, nebyl, máme dobrou pediatřičku a napsala nám potvrzení, i když očkování nemá kompletní 🙂

luthien.k
12. říj 2012

@abecedka jj, mandlové máslo by mohly 🙂

abecedka
12. říj 2012

no jsem si myslela jak nám to očko odložila a ono jen o dva měsíce, ale pak ty další dávky byly v 6m a 9m. No ale to já jsem ji řekla, jak hrozné byly reakce 😉 přitom nic a ona sama to zase ještě posunula. 😀

abecedka
12. říj 2012

@luthien.k s tím mlékem, je to názor od názoru. Však víš, můj muž mléko vůbec nepije - pouze tatru do kafe, jinak vůbec. On ani jogurt nemá rád, nic.
Ale já mléko mám moc ráda a holkám jsem zatím dávala kozí, které jsem doma svařovala. Jinak ten zatrackanej nutroš 😉

kessinka
12. říj 2012

@luthien.k To namáčanie vločiek ma zaujalo. Je nejaký princíp že čím dlhšie tým lepšie? Alebo stačí trebárs polhodinka?
Keď si robím na raňajky ovsenú "kašu", tak vločky namočím na cca 10-15 minút (dlhšie len keď huncút vyvádza a nemôžem od neho odbehnúť ani na sekundu), potom ich prihrejem (normálne na sporáku), a to je všetko (plus teda pridám ešte nejaké doplnky ako ovocie podľa chuti a obsahu chladničky). nikdy to nemá konzistenciu kaše, vždy to ostane také vločkovité (neviem či je to z hľadiska výživy problém, chutiť mi to chutí 😅). A poslednou dobou si ich robievam len vo vode, začala som keď mi raz došlo "mlieko" a kým som sa dostala do dmky a dokúpila zásoby, tak som si zvykla na vodovú verziu a už som pri nej ostala 😕 (Si hovorím že aspoň ušetrím 😎)

abecedka
12. říj 2012

abych tu myšlenku dokončila, nemám žádný argument na to očko, který by ona brala. Ona mi to vyvrátí, že to není pravda, že to se snáší dobře a je to důležité a tak... jsem na to slabá no 😠

abecedka
12. říj 2012

ty vločky kupujete taky v dm? já jim tam ten reis drink koupím, můžu i jiný druh? kromě sojového asi všechny

betelgeuzz
12. říj 2012

@aemmi pokud vím, tak MMR nemá horní hranici stanovené. pak záleží na tom, jestli chcete dítě do školky a dr potvrzení dá, nebo ne. Já jsem ho dala po 2. roce, v té době je nějak dokončena nervová soustava a už to nedělá takový problém.
@abecedka já jsem žádné argumenty nedávala, prostě jsem řekla, že to chci odložit po 2. roce. Dr to neřešila, možná jsem nebyla první, akorát chtěla podepsat papír, že o ten odklad žádám. Kdyby měla nějaké řeči, tak řeknu, že je to mé právo, ta horní hranice není stanovena a není důvod to dávat hned v 15 měsících.
to mandlové máslo kupuješ, nebo vyrábíš?

katyxq
12. říj 2012

@abecedka Ale dr., která nerada očkuje by se mi hodila 😉 (aspoň jedna zásadní věc, kvůli které bych se nemusela dohadovat).

herminka
12. říj 2012

@abecedka Nějak nechápu Tvou otázku ohledně hexy 😕
Argument na odložení Priorixu je ten, že vyhláška (navíc je to jen vyhláška, která má doporučující charakter, není to zákon) nestanovuje horní hranici. Možná Tě bude chtít nahlásit na sociálku (jako to udělal ten můj), ale dle stanoviska právničky Ligy pro lidská práva to není jeho povinnost, když dítě nevykazuje jiné známky zanedbávání. Jinak dr. taky má vždycky protiargument a nejvíc "miluju" sestru, která řekla, že to dělá 30 let a nikdy neměli závažnější vedlejší účinky než teplotu 😝

aemmi
12. říj 2012

@betelgeuzz
@luthien.k Aha, já jsem zatím četla jen leták, co nám dala Dr. 😅 a ted už ani přesně nevím, jak je to tam formulovaný, takže díky za informace, takže minimálně do těch druhých narozenin to odložíme, pak se uvidí, nedat vůbec to asi ne, manžel by byl zásadně proti. O naší doktorce jsem slyšela, že s odklady problémy nedělá, když už jí teda někdo zažádá, jinak sama od sebe asi dává všechno co nejdřív, tak uvidíme.

anehap
12. říj 2012

@aemmi
@abecedka přesně jako píšou holky, horní hranice pro priorix není stanovena, my také odkládáme, malá měla dva roky a i když jsme původně chtěly očkovat teď na podzim, nakonec jsme se s dr. domluvily nejdříve na jaro, potom uvidíme 😉 Naštěstí máme dr.(asi docela vyjímka), která je spíše proti očkování, takže nebyl problém se tak domluvit, navíc malé teď na alergologii zjistili sníženou imunitu(dětská dr. nás tam poslala, protože loňskou zimu byla často nemocná), takže o důvod víc, proč neočkovat....alespoň zatím. Teď v tom podzimním a zimním období bych se i odvolávala na nachlazení, rýmu atd(stačí říct, že je nemocný někdo z rodiny), rozumná dr. za takovéto situace neočkuje(i když naše původní dr. chtěla i s rýmou, to byl jeden z důvodů, proč jsme přešly jinam 😝 )

abecedka
17. říj 2012

Moc díky za rady, promyslela jsem si to a opravdu o ten odklad řeknu. Já když mé dr řeknu, že holky mají rýmu ona řekne, to nevadí přijdte a já se na ně podívám a rozhodnu se. Takže moc ošidit - oddálit se mi to takhle nedaří.

Jaké kupujete vitamíny dětem? Jakou značku?

luthien.k
17. říj 2012

@abecedka dávám jen vit. D (zatím Vigantol, chtěla bych Swanson) a Cčko (práškové z DMka) při nemoci, ale jinak nic, jen kvalitní strava 🙂

estrellita
17. říj 2012

@luthien.k kdyz jsem u te nemoci, tak kolik Ccka davas pri nachlazeni? to Dmkove ma odmerky, tak by me zajimal pocet odmerek🙂

luthien.k
17. říj 2012

@estrellita dávám 4 odměrky do 3 dcl pití, plus jednu odměrku sody. Ale určitě by snesli víc (co do tolerance organismu), ale já do nich víc nedostanu, nechtějí to. Megaaskorbická léčba to tedy úplně není 🙂

jasekd
17. říj 2012

@luthien.k neni to moc? Dyk to musi byt hroze kysely... Ja davam jednu odmerku, vic si Martinkovi nelajznu, ale do mesice vysazujem ATB, tak bych mohla taky pritlacit.

luthien.k
17. říj 2012

@jasekd není, když je to s tou sodou, ta to neutralizuje, tu kyselost, ale protože on ten poměr není přesně 4:1, tak to je cítit. Ale o hodně míň, než když se dá jen Cčko.