Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

jasekd
25. bře 2011

@alpiinka Ja to dnes mela nekolik hodin, u prvnho to vubec neznam, podeziram malou ze sabotaze 😠 Jeste dotaz, co je to ten "krpec"? Prcek (maly clovek)? A pak me jeste zaujal vyraz, tusim "figu borovu", to je nejaka nadavka? 😅 Ja slovenstine normos rozumim, jasne, ale pak jsou takovy zajimavy slova, co fakt nevim. Tak dik za preklad 😀

alpiinka
25. bře 2011

@jasekd hej v irsku a segra tiez, taktiez budem rodit v tej istej porodnici...ja som zas opacny pripad, ze radsej idem skor spat a skor rano vstanem, aj ked toto tehu ma uplne zblblo 😝 😀 uz ani neviem, co chcem, ale pre mna su tie noci takmer od zaciatku najhorsie ☹ ku koncu sa to dost zacalo zlepsovat a teraz posledne 3 dni a noci 😝

alpiinka
25. bře 2011

@jasekd 😀 😀 krpec=prcek, a figa borova...no ja by som to ani medzi nadavky nezaradila a ked uz tak veeeeeelmi jemne 😀 ja by som to prelozila asi tak, ze to pouzijes, ked si niekto vymysla, alebo tara dve na tri 😅

betelgeuzz
26. bře 2011

já taky beru epi tak, že pokud by byl nějaký problém, tak může pomoct. Ale radši to vydržet bez. Jsem ráda, že mi při porodu epi nenabízeli. Vím, že někde to tak chodí, že se pořád ptají, jestli ji rodička chce, že pak už bude pozdě apod. Já jsem ke konci první DP měla chvíli, že jsem si říkala, že už to dál nemůžu vydržet, proč mi nedají epi, nebo mě rovnou nevezmou na sál. Ale pak to přešlo a už jsem na to ani nepomyslela. Prý to tak mívá spousta žen, že třeba prohlásí, že s porodem končí. 😀

@alpiinka to já jsem si taky před tlačením zdřímla, i bez epi. 🙂 Probudil mě m svým udiveným dotazem: Ty spíš???

luthien.k
26. bře 2011

@jasekd, @alpiinka, @betelgeuzz, tak si myslím, že už by to u nás mohlo být i dneska, protože už se mi přestává zdát, že ti poslíčci jsou poslíčci... 🙂 No uvidíme 🙂

luthien.k
26. bře 2011

Jinak mm je s malým na nákupech, babička vaří, tak si tu trůním u PC a čekám, co bude 😀 Na nějaký pohyb nemám ani pomyšlení... 😅

herminka
26. bře 2011

@luthien.k Já jsem porod poznala tak, že už mě to ani u PC nebavilo 😀

luthien.k
26. bře 2011

@herminka, tak to ještě nebude ono 😀

Je to zvláštní, budu rodit podruhé, tak bych to měla poznat hned, ale to, co mám teď, jsou natolik indiferentní "bolesti", že fakt nevím... 😅 😀

betelgeuzz
26. bře 2011

@luthien.k teď čtu Stadelmann a ta píše, že kolikrát i třeba u pátého, šestého dítě to rodička nepozná a ona jezdí kvůli falešným poplachům. Prostě každý porod je jiný.

jasekd
26. bře 2011

@luthien.k Ja mela tohlento vcera vecer, nekolik hodin, docela silne bolesti, ne uplne pravidelne, treba 5 min, pak 3, 2, pak 7... Ve sprse celkem dobry a jak jsem vylezla, zas to same. Po nekolika hodinach to preslo, noc klidna a rano nic, asi poslicky, ja je s Martinem neznam. Tam mi zacla odtekat voda, udelala jsem Temesvara a mela jasno, a taky hned zacly pravidelne, silne bolesti po 5 min. I kdyby nezacly, jela bych kvuli te vode. I ted budu muset chvatat, kvuli sekci nebo streptokokovi.

luthien.k
26. bře 2011

@betelgeuzz, díky, tak to jsi mě potěšila 🙂

@jasekd, no, tak to je naprosto podobný 🙂 Minule mě prostě v noci vzbudily kontrakce, hned jasně rozeznatelné a pravidelné, takže nebylo o čem přemýšlet, teď tu o tom přemýšlím už od rána, co to jako má být 😀

jasekd
26. bře 2011

@luthien.k No treba je to ten pomaly prirozeny rozjezd 😉

luthien.k
26. bře 2011

@jasekd, skoro bych řekla, že jo, už jsem začala i trochu špinit a trochu se to zintenzivnilo za poslední hodinu... Takže tady možná máte porod "v přímém" přenosu 😀 Teď jsem uložila prcka, což jsem skoro obrečela, bude se mi po něm v porodnici hrozně stýskat... 😢

jasekd
26. bře 2011

@luthien.k Jezis, tak moc drzim palce, at je to ono, pokud se to ted hodi, a mas to co nejvic v pohode, mne je spatne, pomoooc 😀 Uz abych byla v porodnici, tam uz to pak clovek nejak prezije, proste musi. Jinak mne se taky bude stejskat. Bude za tebou chodit na navstevy? Martinek za mnou jo, on je ale jeste tak malickej, ze si myslim, ze nebude plakat. Kamoska tam dvouletou dceru nechtela, protoze by chudak holka delala sceny a bylo ji lip doma. Jestli rodis, tak by sem nekdo mohl dat info, az bude malej (cekas kluka, ze jo?) na svete...

erinka83
26. bře 2011

@luthien.k jééé, tak to su zvědavá, jestli se tu zítra neukážeš, tak je to jasný, co? 🙂 držím pěsti!!!

alpiinka
26. bře 2011

@luthien.k myslim na teba 😉 tak nech to prebehne bez komplikacii, ja uz by som to tiez chcela mat za sebou...moja kolegyna mala termin na stvrtok a vcera porodila dievcatko 🙂 a to sme sa dohadovali, ze sa stretneme v porodnici ☹ ja nechcem byt poslednaaaaa ☹ 😀 😀 😀 bojiiiiim 😀 😀 😀

aemmi
26. bře 2011

@luthien.k Jů, tak jestli to je ono, tak taky držím palce 😉

andelka
26. bře 2011

@luthien.k jé, jestli je to ono, tak držím všechny palce co mám, ať jde všechno podle "plánu".
Když tak vzpomínám, tak od zjištění špinění k narození Danečka uběhly 4 hodiny 😅 tak já myslím, že možná už jsou všichni v porodce a kdoví jestli už není mrně i na světě 😀

jasekd
26. bře 2011

Anebo rano prijde, ze to byly posly, a my tu mame takove nervy 😀 Ale snad ne, moc bych ji prala, aby uz mimco mela u sebe. U me to bylo od spineni, odtekani vody a kontra po 5 min 9 hodin, a druhej porod by mohl bejt rychlejsi, treba uz fakt ma mimino 😵 Pockejte, az ja vas tady budu napinat, jestli budu stihat 🙂

daska28
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
estrellita
27. bře 2011

@luthien.k drzim palce, at je to co nejdriv a co nejpohodovejsi 🙂

no ja jsem rada, ze mi epi ten 3. den porodu dali, jinak bych uz neprezila - 2 predchazejici dny stale napojena na monitor, bez jidla s minimem piti, bez spanku..... 😖

jasekd
27. bře 2011

Tak koukam, zda Luth. tady neni, a vypada to nadejne 🙂
@estrellita V tvem pripade jasna volba, tos vydrzela fakt dlouho. A nejhorsi je lezt na monitoru a nehejbat se 😠 Ja zacla rodit nad ranem, cili jsem byla celkem odpocata na to, normalne jsem u porodu pila, nic jsem teda nejedla, ale asi bych mohla, kdybych chtela, aspon trosku, a pak jsem dostala pozdni obed, snedli jsme ho s manzelem napul 🙂 A porodila jsi aspon normalne nebo to skoncilo sekci? Mozna jsi to uz nekde psala, ale ja nevim. Ja ten epi rozhodne nezavrhuju, kdyby se to tahlo, tak si ho necham dat, pokud by teda byly ochotny mi ho dat, ale tady snad cavyky nedelaji...

martinka1981
27. bře 2011

Luthien ma syna,pisala do babskych receptov na atop.exem kam.zyk , takže gratulujeme 😉
Snad sa na mna nenahneva že som vam dala echo 🙂

andelka
27. bře 2011

Jáááj, tak jsem to trefila, že už se to rozjíždělo 🙂

@luthien.k blahopřeju k chlapečkovi 😵 😵 😵

jasekd
27. bře 2011

@luthien.k Moc moc gratulujeme, ja ti tak zavidim 🙂 Doufam, ze vsechno probehlo v pohode a jste oba zdravi a tesime se na podrobnosti.

estrellita
27. bře 2011

@jasekd porodni sal zacali pripravovat, protoze maly mel spatne ozvy, ale nez ho pripravili, tak se dostal do porodnich cest, takze jsme museli normalne. Chteli pouzit kleste, tak udelali velikansky nastrih a v tu chvili jsme to zvladli a kleste zustali jen u ruky lekarky. Skore mel 7 8 9 a mel pupecni snuru kolem tela jako ksandy, proto nemohl ven a temer se nehybal a nebrecel, tak jsem byla jak na trni, ale rozbrecel se, kdyz ho otravovali vysetrenim na prebalovacim pultu. Ale byl tak slaby, ze se ani neprisal 😔
ja si drive prave rikala, ze zadne epi nechci, ze to zvladnu i bez toho, ale v te situaci to bylo vysvobozeni 🙂 a i jsem se po nem zacal rychleji otvirat.

estrellita
27. bře 2011

@luthien.k moc gratuluju k chlapeckovi 🙂 snad vsechno probehlo rychle a v poradku.

aleachim
27. bře 2011

@martinka1981 určitě se nenahněvá, poprosila mě totiž, abych vás tu informovala, že má synka Matyase Jana, 50cm, 3660g, narodil se včera v 23:35 a má se čile k světu. Oba jsou v pořádku.

estrellita
27. bře 2011

@aleachim to je skvele 🙂 tak uz se tesim na jeji popis a pocity 🙂

betelgeuzz
27. bře 2011

@aleachim díky za zprávu. Luthien i Matyáškoli všechno nejlepší.