Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
13. čer 2010

baby diky; skusim najprv vylucit mlieko zo stravy; ja neviem ci mam slabe mlieko lebo on dobre pribera; skor mam naozaj pocit ze problem je v traveni; on sa strasne puci za nic - noirmalne babatka kakaju a on pre zmena sa pokaka ked je total v klude a zrazu zarachoti ako ked ma clovek hnacku - tato noc bola des; strasne zle spal a plakal a zakazdym sa zo sna budil a nonstop pucil ☹

hexi Weleda ma tiez detsky olej - je tam mlandlovy olej a nechtik

butt
13. čer 2010

@betelgeuzz ja si musim s plysakem zkouset vsechno, se bojim, ze nebudu umet s malou manipulovat 😔 takze mu davam plinky, oblikam, cvicim s nim kojici polohy... 😅

luthien.k
13. čer 2010

😀 @butt
Já taky oblíkala plyšákovi látkovky, novosklad jsem na něm trénovala. Jo a mimochodem, my látkujeme cca od 14 dnů, jen co jsem se trochu vzpamatovala. Musím ale říct, že plínky věšel na sušení a žehlil pouze manžel 😅 , jinak bych to tak brzy asi nedala...

hexi
13. čer 2010

baby pouzivate masielko detom na pecivo??? ake lebo ja sa bojim reakcie keby jej cchem dat

erinka83
13. čer 2010

Co se týče koupání, tak docela dlouho jsme koupali asi obden, ale minimálně od půl roku koupeme každý den, protože se jí prostě ve vodě líbilo a myslím, že už byla dost velká na "večerní rituál" - vykoupat - nakojit - spát 😀 A kdybych měla malinkatý mimi v těhle hicech, koupala bych taky každý den, protože malá je furt strašně zpocená ☹ a už má i pupínky kolem krku ☹ jinak koupem jen ve vodě, asi 1x týdně vezmem "šamponem" komplet, mazali jsme, když měla exém, teď už zas nemažem, prcku nemažu, jen když se mi zdá červenější...

erinka83
13. čer 2010

Chtěla jsem malé koupit biořepu v Albertovi, ale je to zabalené a vesele si tam bujela plíseň 🙄 a biokuřecí dostávají jen ve čt a okamžitě se vyprodá, taky docela naprd 😠

chaarleene
13. čer 2010

tak my koupeme obden ve vodě s olejíčkem alverde, akorát teď v těch hicech jsme koupali denně 🙂 a nebo když je malá hodně živá, tak ji ještě vykoupeme, aby se ve vodě ještě trochu unavila 🙂 zkoušela jsem mýdlo weleda, ale nesedlo jí, měla po něm hodně suchou kůži, takže to vůbec nepoužívám, jen ten olejíček 🙂
já teda když zapomenu namazat prdelku, tak se okamžitě oprudí, weleda jí nesedla, takže nakonec mažu bepanthenem...

hexi
13. čer 2010

baby ja som nakoniec malej kupila na ritku bepanthen asi je dobry odporucila mi ho, a ukazovala mi kozmetiku Saloos , zatial sa mi paci a vy mate s nou ake skusenosti, kedze ja malu tiez kupem len v cistej vode a pokozku ma super tak ju mazem raz za cas a dnes som si kupila Konopny telovy balzam od firmyCurtisHelp je bio to sa mi pacilo a neni moc parfumovany a neni ho treba ani ´vela a krasne vsiakne, poznate tuto znacku??? 🙂

erinka83
14. čer 2010

hexi, tak zrovna bepanten přírodní není, kdo ti ho jako doporučil? Já ho sice používala na bradavky ve svém ne příliš poučeném období (pořád v tom teda tápu 😀), ale už ho příště .kupovat nebudu..

chaarleene
14. čer 2010

@erinka83 já jsem si ho původně koupila na bradavky, ale v podstatě jsem ho na ně nepoužila, zatímco na zadeček už jsem jí ho vymazala skoro celý 😔 ale jak říkám, nic jiného nepomáhalo, takže si říkám, že bepanthen není až tak strašný jako jiné 😅

betelgeuzz
14. čer 2010

Bepanthen přírodní není, ale je jasný ,že když nic jinýho nezabírá, tak člověk zkusí, že. Já jsem vypatlala vzorek, co jsme měli v porodnici, ale velký, který jsem si koupila před porodem, mám ještě nenačatý.
Saloos má certifikát přírodní kosmetiky, tak by měl být OK. Některý holky ho nemají rády, že není moc kvalitní. Na druhou stranu je hodně dostupný např. v drogérkách. Já bych se ho nebála, doma mám teda jenom bambucké máslo. Od CutisHelp jsem měla kdysi krém na obličej proti akné, ale přírodní to nebylo. Obsahoval dost závadných složek, nevím, jak je na tom ten tělový balzám.
S tím máslem nevím, tak daleko s příkrmy nejsme. Zkoušela jsi lučinu? Tu bych dala před máslem. Taky si můžeš vyrobit pomázánky třeba z luštěnin, nebo zeleniny.

hexi
14. čer 2010

betelqeuzz diky to je super s tym pomazankami to ma ani nenapadlo xi xi 🙂 a ta lucina neni s nejakym konzervantami?????? Kozmetika CutisHelp je bio ma to aj na tovare ale ved vyskusam a ked sa mi nebude pacit tak vymenim druhu . Ja som od Saloosu chcela este vyskusat ten detsky mesickovy olej je na telicko i na zadocek tak preto, a som sklamana ze ten bepanthen nie je cisto prirodny nevadi dominame ako sa da, a kupim nieco ine, lebo u nas v meste neni nic kde by som mohla zohnat prirodnu kozmetiku tak preto musim chodit do najblizsich miest, ved uvidim ktora kozmetika mi sadne. 😀

betelgeuzz
14. čer 2010

Lučina obsahuje mléko, smetanu, mlékařské kultury a teda sůl ☹ Se teď dívám na kojeni.net, tam doporučují tu lučinu od 9. měsíce. Ale od těch 9 měsíců mají i máslo a margarín, ten bych zrovna nedávala.
Hexi, ael bio a přírodní kosmetika není to samé. Nemáte ve městě DM? Tam mají weledu, saloos, svoji přírodní kosmetiku alverde a pak ještě nějakou značku, ale název si nepamatuji.

hexi
14. čer 2010

no ja davam domaci maslo zatial , margariny uz vobec nie, no ta lucina dufam ze tam neni moc soli, xi. U nas Dm neni az v druhom meste, ale nasla som shop v inom meste tak ked tam bude mat cestu tak tam sa ustavim a nobilis je aka kozmetika?

josefka
14. čer 2010

betel, proc bys dala lucinu pred maslem? V lucine je strrasne moc soli a je to v podstate koncentrovany kasein, stejne jako tvaroh .... margrin bych teda nedala ani sobe natoz diteti. Ja bych tak od roku maslo dala.

hexi
14. čer 2010

josefka a maslo domace hej?

herminka
14. čer 2010

Noblis má některé výrobky přírodní (jejich éterické i rostlinné oleje jsou považovány za hodně kvalitní), ale některé i se syntetickými složkami. CutisHelp možná obsahuje nějaké biosložky, ale taky mraky vazelíny.

betelgeuzz
14. čer 2010

Josefko, lučina je z kysaného mléka a tak by měla být lépe stravitelná než máslo, ne? to, že je tam ta sůl mi nedošlo. 😒

hexi
14. čer 2010

ok baby uz n eriesme to maslo ja som sa len tak pytala pre info, a co sa tyka domacej kuraciej polievocky od kedy to smie mimco?

josefka
14. čer 2010

betel, to zni logicky, nejak mi to nedoslo 😅
hexi, ja nevim, ja sama moc maslo nepouzivam.... asi bych ho obcas dala, spis bych mazala pecivo avokadem, ale u nas se pecivo moc neji, takze si meumim predstavit, ze ho nase dite bude jist nejak vic.

hexi
14. čer 2010

lenze pecivo je tiez dobre pre deticky ak nie su na muku alergicke

erinka83
14. čer 2010

hexi, neber to jako rýpavou otázku, ale v čem je pečivo dobré pro děti? Bílá mouka, droždí, možná i cukr.. ?? Pokud vím, tak celozrnné výrobky by malé děti jíst neměly, takže pro mě pečivo postrádá trochu smysl, což samozřejmě neznamená, že se mu budu úplně vyhýbat, ale nebude "denním chlebem" 🙂 jak teď byly ty horka, tak jsem furt dělala saláty a na pečivo jsme si ani nevzpomněli 🙂

erinka83
14. čer 2010

Josefko, já si avokádo zas nedokážu představit, měla jsem ho teď snad poprvé, takové to černé a měla jsem co dělat, abych ho snědla 😒 Vůbec mi to nechutnalo....

josefka
14. čer 2010

hexi, souhlasim s erinkou, take v bilem pecive nevidim zadny velky smysl ... bila rafinovana mouka (rychly cukr), rafinovny cukr, zniceny rostlinny olej (karcinogen), drozdi (alergen), sul (riziko pro srdce a cevy), prisady pro stabilizaci testa (buh vi jake vsechny se v tom schovaji) .... nic z toho neni zdrave a rozhodne nevidim duvod, proc to cpat do ditete.

erinko a jak jsi ho jedla?

hexi
14. čer 2010

a co jej mam dat namiesto peciva? i ked ona pecivo moc necchce sem tam , a mam jednu pootazku moja svokra pcha do malej chrumky, tycinky nie je to pre nu nebezpecne?

herminka
14. čer 2010

Hexi, a jaké křupky a tyčinky? Takové ty klasické, co se dávají na stůl třeba při oslavách? Pokud ano, tak to bych dítěti v žádném případě nedávala.

Josefko, neochucené avokádo by mi taky nechutnalo (ale když si ho ochutím - sůl citron, pepř, česnek, tak je moc dobré). Ale dítě ty "dodávané" chutě nezná, tak by mu nemuselo připadat špatné.

josefka
14. čer 2010

hexi a co treba ryze, pohanka, brambory, ovesne vlocky .... neco, co je neprilis oprcovne vyrobcem. Nebo jestli mas pekarnu, tak pec domaci pecivo, alepson vis, co tam davas a muzes pouzit treba spaldovou mouku a muzes ji namichat s ruznyma jinyma atd..... urcite pecivo jednou za cas neva, ale to z obchodu bych nedavala kazdy den.

catf
14. čer 2010

k te lucine....nedavno jsem ji koupila(dodavam, ze pouze jako jedinou alternativu koziho zerve syru u nas v lokalnim socialnim tescu 😀) a mam pocit, ze to byla nejaka natur verze bez soli..je to mozny?
osobne bych byla spis pro kozi syr dora... ten je absolutne bez soli a moc dobrej

avokado je supeer 😵

nebylo by lepsi namisto chleba davat treba obiloviny s korenovou zeleninou? vlastne cokoli ala jahly, quinoa, celozrnny kuskus, testoviny z tmavy ryze.. se da udelat hodne rychle a je to dobry, da to se to uchovat v lednici a jist i studeny jako salat
ten blbej chleba je u nas hroznej zlozvyk 😅

josefka
14. čer 2010

catf, nejen u vas 🙂

erinka83
14. čer 2010

avokádo jsem právě dělala jak říká Herminka - sůl, citron, česnek... ale nevím, jestli to bylo avokádem nebo mám prostě blbý chutě 😅

Rýžové vločky jsou OK? MYslím pro malou, vařím jí z toho kaši....