Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

betelgeuzz
14. črc 2010

@erinka83 Eri, ještě jsme se bavily v jiném tématu, že problém může být v tom, že ten inulín vlastně sladí, tak dítě by si mohlo zvyknout na sladkou chuť. Takže na úplný začátky to asi není nejvhodnější.

@butt to je dobrý, kdybys nebyla u doktora, tak máš při takových bolestech už dobalenou tašku, ale když ti doktor řekl, že nerodíš, tak jsi přesvědčená,že nerodíš 😀 Ale neboj, minimálně je to znak, že se něco chystá. U poslíčků se prý ty intervaly nezkracují, že je třeba jeden po 8, pak po 5, pak zase po 9. Držím palce, ať to nejsou jenom poslíčci.

abra
autor
14. črc 2010

bet, prebiotika jsou dokonce lepsi nez probiotika 😉

butt, tak zeby uz? drzim palec 😉

erinka83
14. črc 2010

@betelgeuzz No tak pro dítě nevím, ale pro nás určo OK... A prosím tě, který jogurty? já kupuju jenom Holandii, ale je fakt, že ta je "na cesty" dost velká, že to chce něco menšího, jak vidím kolem, tak dost profláknutá je bílá Activie...

Jé, Butt, že by?? 😵

betelgeuzz
15. črc 2010

@erinka83 Eri, u nás mají holandii, choceňský, myslím olmu, jogobelu a Vital, nebo tak nějak, ten je s tím inulínem.

aemmi
15. črc 2010

já osobně mám teď nejradši Hollandii, občas koupím Valašský, ale bílá Activia mi nechutná, nebo spíš mi v ní něco nesedí, po čem se mi dělá divně...

luthien.k
15. črc 2010

Ahoj holky, jsem zpět z dovči a koukám, co nového 🙂
Butt, doufám, že brzičko porodíš a že to bude pohodový porod 😉
Jogurty - co zkusit nějaký bio jogurt? Když už nějaký koupím, tak většinou bio z Billy, ta jejich značka Naše bio a je moc dobrý. Já teda kupuju sem tam ty ochucené (pro manžela a mě) a ty jsou dobré, s bílým zkušenost nemám, ale věřím, že bude stejně dobrý jako ten ochucený 🙂 Když už něco mléčného, tak fakt raději bio, protože jinak jsou ty krávy fakt jak malé továrny na mlíko, chudinky... 😒

luthien.k
15. črc 2010

Jo a @butt, nám pomohla vanová koupel, sklenka červeného a sexík, to bylo večer a nad ránem jsme jeli 🙂

herminka
15. črc 2010

Butt psala naposled předevčírem, tak že by? 🙂

halintoa
15. črc 2010

Ahoj kočky 🙂 ,
@luthien.k Pridávam sa k fanúšikom Naše bio, sú to fakt dobré jogurty. Ale môj favorit je stále Hollandia 😝 . Inak, teraz v tehu mi strašne zle trávi mäso, asi ho budem musieť vynechať, lebo na druhý deň po jeho konzumácii ho ešte furt cítim v žalúdku 😒 .
@butt dúfam, že už si maminka a že sa čoskoro ozveš s podrobnosťami 😵

erinka83
15. črc 2010

Já se tu dostanu nejlíp do Alberta a tam mají svoje bio, ale víc mi chutná ta Holandie...

abra
autor
16. črc 2010

halin, s tim masem jsem to mela uplne stejne,i kure a ryby byly na me tezky a nikdo me neveril 😅 🙄

skoda ze tu nemam nekde blizko billu, hnedka bych ten jogurt ochutnala, me chutna malokterej a taky po vetsine je me spatne (ale to souvisi spis se zdr. stavem nez s jogrutem 😀 ) uprimne priznavam, ze kdyz uz tak jim ochucenej a to hollandii malina&medunka mnaaaam 🙂 😵

holky, prosimvas, mala je na um uz necely 3 mesice a tedko uz vic jak tyden proste mliko z flasky odmita, dostat do ni mliko se me povede akorat v noci, kdy nad tim tak nejak nepremysli a po ranu. Jinak je to desnej problem, nepije, plive to, dela sceny ☹ Zavedla jsem ji k obedu zeleninu aby aspon neco jedla a k veceri kasi, pac by se asi jinak fakt utyrala hlady, akorat mam pocit, ze je to proste malo, myslite, ze muzu davat jeste nejaky svaciny? Treba jsem premyslela nejaky ovocny pyre ze bych rizla mlikem a davala lzickou?

juju
16. črc 2010

abra skus jej davat mlieko bud lyzickou alebo jej mliecko striekaj injekcnou striekackoun(samoska bez ihly) - je to narocne ale aspon neumrie od hladu 😉

butt drzime palce!

erinka dakujeme za opytanie, mame sa s Emilkom fajn, len casto ma zapalene ocko ☹ a moja mamina strasi ze mu zide z oci, lebo je taky podareny, ze ho kazdy obdivuje, tak ho obklopuje samymi cervenymi vecami - vy tomu verite a davali ste cervenu stuzku na rucku?

abra
autor
16. črc 2010

juju, to uz jsem zkousela a houby, pozna konzistenci mlika a pliva do dalky ☹ Co to je za poveru s tou cervenou stuzkou? to neznam

luthien.k
16. črc 2010

@abra, ty brďo, tak to začala brzo odmítat, potvůrka... A co zkusit jinou značku??? Poradila bych se s annag na slovenském MK, kdyžtak, co s tím, to fakt nevím... Dávat jí ho zatím leda když je rozespalá. Co přes den, když usíná nebo se probouzí...? Jestli zavádět něco dalšího takhle brzy nevím, přijde mi to brzy... No zkus annag, je skvělá.

@juju, no jo, o tom je tu celé kontroverzní téma, o uhranutí... Myslím, že mezi českými maminkami moc těch, co na to věří a stužku používají, nenajdeš, ale mezi slovenskými určitě ano. Já na to tedy moc nevěřím, nicméně trochu jsem zapochybovala, když jsem se pohádala se sousedkou (teda spíš si od ní nechala vynadat) a pak mě několik dní bolela hlava jako střep... 😅 Nicméně jsem potom za pár dní dostala chřipku, takže vysvětlení bylo poněkud prozaičtější myslím. Pro @abra: červená stužka má chránit dítě před uhranutím cizí osobou... 😉

herminka
16. črc 2010

To dneska někdo ještě fakt věří na uhranutí? 😝 Nezlobte se za tu prudkost, ale připadá mi to úplně absurdní.

Při zánětech se dětem do očí kape mateřské mléko, mám ten dojem.

luthien.k
16. črc 2010

Uhranutí je otázka víry... Když to @juju mamince udělá radost, tak červená šňůrka malému určitě neublíží. Pokud se to ale hrotí, nikdo se na mimino nesmí ani podívat a místo hledání řešení problému (proč mimi pláče nebo proč mu slzí očko) se potírá počůranou plenou, poplivává nebo mu dává pít uhlíková voda, tak to je potom na pováženou...
@herminka, když si počteš v tématu Co proti urieknutiu, tak se asi nebudeš stačit divit, kolik maminek na to věří... 😉 Je to zakořeněná pověra pocházející z pohanských dob, na Slovensku má zřejmě hodně silné kořeny, u nás se s tím na vesnicích u starší generace taky dá setkat.
My na zánícené očko dostali Opthalmo Septonex a bylo to za chvíli pryč.

herminka
16. črc 2010

To je zajímavé. Člověk by řekl, že když je na Slovensku více věřících (katolíků), bude se tam na pověry věřit méně. Ale jak vidím, je to spíš naopak. O uhranutí jsem naposled četla snad v Kájovi Maříkovi 😀

luthien.k
16. črc 2010

Já v Divé Báře a pak tady 🙂

erinka83
16. črc 2010

Na očko jsem talky slyšela MM a o té červené stužce jsem taky slyšela jen od holek Slovenek...

luthien.k
17. črc 2010

Taky bych přístě vyzkoušela MM, ale neměla jsem bohužel tuhle informaci...

betelgeuzz
17. črc 2010

S tím uhranutím jsem se taky poprvé setkala tady na koňovi. Jsem ze začátku vůbec nechápala, o čem se holky baví 🙂 Ale jak píše Luthien, když to není přehnané a neubližuje to, tak proč ne.

Na oko je prý dobrý odvar ze světlíku lékařského. Dělají se z toho i oční kapky.

erinka83
18. črc 2010

Já mám gel ze světlíku na unavené oči, docela to pomáhá....

butt
19. črc 2010

ahojte holky 🙂 tak hlásím, že už jsem mamina 🙂 maláse narodila 14.7. odpoledne, bohužel akutním císařem, pže porod nepostupoval ☹ ale obě jsme ok, jen malá nemá uplně dobrý kyčle, tak dáváme široký balení, ale to je malá věc 🙂

luthien.k
19. črc 2010

@butt, gratuluju!!! Tak ať jste obě brzo fit! 😉 A jak se cítíš Ty?

butt
19. črc 2010

@luthien.k vycerpana, ale stastna 😀

juju
19. črc 2010

butt, vsetko dobre, nech ste zdrave a stastne! 😉 butt pratelne plienocky su idealne na siroke balenie; my s tym ale nemame uspech lebo moja maminka mu stale dava biopampersky ze je teplo a tie su tenke aj ked papierove, tak neviem... 😖 ked pridem do Belg tak s tym zacnem opat;

mam otazku na skusene mamicky, sem tam sa nam neda vykakat aj dva dni a na treti len malicko; je to v poho? a zacala som malickemu davattrochu vodicky lebo su tu otrasne horucavy - to bymalo byt v poho, ze?

herminka
19. črc 2010

@butt Butt, gratuluji 😵

luthien.k
19. črc 2010

@juju, plně kojené dítě nemusí kakat i týden, znamená to, že mimi krásně spotřebuje to, co vypije a pokud dobře prospívá a netrápí ho to (že by ho z toho bolelo bříško), netřeba se znepokojovat 😉
Troška vody je v pohodě, ale raději to nepřehánět... Raději častěji přikládat.
A co červená šňůrka, má? 😉 😀

@butt, to je dobře, že jsi šťasná a nepostihla Tě žádná poporodní depka... A co kojení? To bývá při císaři celkem problém, když neproběhnou ty hormonální bouře jako při normálním porodu, ale dá se to rozjet, kámošce se to podařilo a měla můj obdiv.

martina05
19. črc 2010

Ahojte, zaujala ma vaša téma môžem sa pridať??

@juju s tým kakaním súhlasím s luthien - kamoškin kojený chlapček kaká raz týždenne. to moja Vanda je opačný extrém - kaká aj viackrát denne...ako postupujete s látkovkami??
@butt gratulujem a želám veľa veľa mliečka , ja som rodila podobne akútnou sekciou v plnej anestéze a rozbehlo sa na3-4deň inak v pohode dojčím doteraz a dúfam, že ešte aj dlho budem...

Baby, chcela by som sa psýtať, ak tu niektorá používate baby šatku, akú značku by ste odporúčili pre 3 mesačné dieťa. Ja mám zatiaľ len babyvak a chcela by som začať šatkovať, lebo Vanda klokanku odmieta a vak nám bude asi čoskoro nejaký malý /babasling/😀 😀 😀

luthien.k
19. črc 2010

@martinka05, ahoj! Za sebe můžu doporučit šátek Vatanai, je to osvědčená klasika, je to pevný šátek a i cenově celkem přijatelný. Dokud se malý nechal vázat, tak byl super, později jsme pořídili ergonomické nosítko. Ale jistě děvčata doporučí i jiné značky, třeba v bio kvalitě a tak... 🙂
Na klokanky pozor, jsou velmi nevhodné pro děti, protože v nich "visí" za rozkrok, nemají vhodnou oporu zádíček, nepohodlné jsou i pro nosiče. Takže když už, tak nosítko typu Ergo, Manduca, Beco, Bondolino atd.