Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

herminka
27. črc 2010

Abro, to je hrůza 😝 U nás na malém městě je vidět šátek nebo nosítko hodně výjimečně (spíš skoro vůbec) a budu se stěhovat do města ještě menšího, tak jsem zvědavá 😀

luthien.k
27. črc 2010

Holky, u nás v pohodě, a těžko někdo bydlí na menší vesnici, všem se naše Bondolino ze sousedů líbilo a chválí svorně, jak je to praktické tady v těch našich kopcích atd. 🙂 Holt ve městech jsou asi větší štěkny.
Mimochodem, měla jsem minulý týden možnost porovnat s Ergem a za Bondolino bych ani náhodou neměnila 😉

erinka83
27. črc 2010

@luthien.k Musím to omrknout na netu 🙂 Můžeš mi vychválit přednosti? Na živo jsem viděla pouze Manducu....

luthien.k
27. črc 2010

Tak mně se na Bondolinu líbí: lze snadno přizpůsobit na jakoukoli postavu bez nutnosti přenastavovat nějaké přezky, prostě se to jen zaváže a hotovo. Má dobře polstrovaná ramena (někdo říká, že až moc, ale mně to přijde super, že se ta váha lépe rozloží). Co je ale nejlepší je to, jak je tvarované v sedací oblasti mimíse, dítě do něj krásně přirozeně zapluje 🙂 Není to jen látka, je to také polstrované a perfektně to tak drží tvar. Šířka mezi nožičkama je regulovatelná do dvou poloh, na větší dítě se připne takový rozšiřující kousek látky. Ségra do něj právě zkoušela pětiměsíčního klučinu a krásně tam pásnul, stejně jako náš třináctiměsíční, když se připnou ty části navíc. U Erga měl její malý ten spodek nahňácaný mezi nožičkama. Takže u ségry taky zvítězilo Bondolino nad Ergem 🙂

luthien.k
27. črc 2010

Jinak manžel nechtěl moc zezačátku o ergonomických nosítkách slyšet, pořád že krosničku krosničku a co myslíte dneska? Dovolenou jsme prakticky celou absolvovali s Bondolinem 🙂 Na krosničku si už ani nevzpomene, že ji chtěl 🙂 Možná na ni taky dojde, těžko říct, ale spíš bude malý brzo ťapat sám a v Bondolinu se bude jen poponášet, když budeme někde na výletě.

erinka83
27. črc 2010

@luthien.k supr, díky, jen ta cena 😒 Ale to jsou i Ergo a MAnduca....

luthien.k
27. črc 2010

No jo, všechna ergo nosítka jsou drahá...

erinka83
27. črc 2010

jé, tak ho mají v Bavlnce v Ově, supr, aspoň vyzkouším 🙂 akorát m se zatím na tu cenu moc netváří ☹ Ale na dovču si to bez nosítka nedovedu představit, teda mám sice šátek, ale já to nejsem schopná pořádně umotat, tím, že ho využíváme jen sporadicky a poslední 2 měsíce vůbec 😖 Navíc bysme ho využili i na další mimčo, tož tak na něho musím, že jo? 😀

luthien.k
27. črc 2010

V Bavlnce jsem ho kupovala, přímo prodavačka z pražské prodejny mi ho doporučila vzhledem ke štíhlé postavě, na kterou ostatní nosítka prý nesedí tak dobře 🙂
Jasně, u nás taky bude na druhé 😉

erinka83
27. črc 2010

@luthien.k mně Manduca za tu chviličku, co jsem v ní měla Barulačila do beder...

luthien.k
27. črc 2010

@erinka83, tak to neznám...

erinka83
27. črc 2010

spíš do kyčlí, měla bych si zopáknou anatomiii 😅

luthien.k
27. črc 2010

To máš jedno, prostě to tlačilo, kde nemělo 😀

butt
28. črc 2010

holky kdyz jste u noseni...chtela bych se s vami poradit, mam doma satek, pred porodem jsem cvicila uvazovani jen kolibky, jenze mame spatny kyclicky, takze kolibka nevhodna..no a ja kvuli cisari nevyjedu s kocarem sama z domu, takze jsem si rikala, ze zkusim se satkem..ale jak je to s takovym tim uvazem, kdy mimco jakoby sedi celem ke me, rozplaskly nozicky kolem tela? (myslim, ze kriz se to jmenuje...) neni na to sasa jeste mala?nekde totiz pisou, ze se muzou od narozeni, nekde od 14 dnu, na kurzu v brane, kde byla kamoska, rikali, ze az tak od tri mesicu...tak nevim a abych rekla pravdu, nemam ted extra moc casu vysedavat na netu a hledat info, tak jestli mate zkusenosti..?

aemmi
28. črc 2010

tak až teď jsem si přečetla zážitek abry a jsem v šoku 😲 v tomhle to je fakt nevýhoda malejch měst a vesnic, já jsem zase teď "natěšená" na spolek místních drben co se prej chystaj na naši svatbu 😒

luthien.k
28. črc 2010

@butt, pokud si vzpomínám, když jsem ty úvazy hledala já, tak jsem hned od kolíbky přešla do kříže s kapsou, protože v kolíbce nechtěl malej být ani za boha. Takže my tak od těch 14 dnů taky vázali vertikálně 😉 Jen je potřeba dobře zafixovat zádíčka i hlavičku, aby se nehnula...

abra
autor
28. črc 2010

holky v tech mensich mestech na ty nositka a satky me prijde, ze lidi reagujou lip, presne jak psala luth, tady jsou proste stekny, to je fakt vystizny ☹ ale vypada to u nas dobre, myslim, ze se budem stehovat do mensiho mestecka 🙂

luth, to bondolino je neco jako mei tai ze? ja zkousela mei tai a mala v nem byla uplne ztracena, bylo na vetsi deti nez je tedko

abra
autor
28. črc 2010

butt, mam dve kamosky, co nepouzivaly vubec kolibku, jedna vazala kriz s kapsou, kdy decku nechavala ze zacatku nozky jakoby na zabicku, az byl vetsi tak mu je davala kolem svyho tela. A druha vaze nejakej uvaz takovej jakoby pytel :D 😀 nevim, jak se to jmenuje, ale jestli chces, tak zjistim 🙂

butt
28. črc 2010

dobre, tak ja ten kriz vyzkousim, snad z toho nebude mit mala dozivotni nasledky... vim, ze u malhyo mimca musi byt zatracene dobre uvazanej..tak se budu snazit...abro neni to nahodou klokanek? http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...

betelgeuzz
28. črc 2010

@butt tady je článek o nošení v sedě http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94, já taky nepoužívala kolíbku, nějak mi do ní malá divně zapadla. Ale nevím, od kdy přesně jsem ji tak dávala.

butt
28. črc 2010

@betelgeuzz diky mrknu 🙂

butt
28. črc 2010

@abra stehovat??a kam? 🙂

abra
autor
29. črc 2010

butt, joo, to je ono, pytel ala klokan 🙂 no malej v tom vypada desne spokojene a kamoska si to chvali 🙂

nojo, stehovat, jeste furt se to resi, tak uvidime 🙂

butt
29. črc 2010

dnes budu delat pokusy s plysakem a brzo se treba odhodlam satkpvat i s malou 😀
@abra tak at vam to stehovani vyjde 😉

aemmi
30. črc 2010

butt: s plyšákem, to je dobrej nápad 🙂 já jsem si zase oprášeila svojí panenku a chci na ní trénovat převinování a oblíkání, se tak trochu vracím do dětských let (nebo senilním 😀 )

erinka83
30. črc 2010

@aemmi a co chřipka? přípravy na svatbu asi vrcolí, co?? 🙂 Tak ať vám to zítra všechno klapne!!! 😵

butt
30. črc 2010

@aemmi ja na plysakovi zkousela prave i plinky a oblikani 😀 a pak i ten satek, akorat uvazy, kt nepouzijeme...zitra drzim pesti, at se vse povede na jednicku!

aemmi
30. črc 2010

butt, dík🙂

butt
31. črc 2010

tomu mymu diteti se v satku nelibi ☹ vadi ji prikryta hlava a radsi by ju zvedala...(trosku jsem to tusila, i kdyz si ju talhle na hrudniku chovam, tak neche lezet, ale zveda hlavu...) myslite, ze si zvykne?

butt
1. srp 2010

jdu vas zas otravovat 🙂 mala mi od vcerejsi noci kadi uplne zelene...manzel to okomentoval, ze kadi spenat..kdyz ju mam rozbalenou a zrovna kadi, tak vidim, ze to je takovy penovity...moc nevim, co si o tom mam myslet, nemate zkusenost?na netu jsme nasla, ze to muze byt z toho, ze ma moc predniho mlika, coz snad neni nas pripad, kdyz kojime jen z jednoho prsa...pak ze to muze byt ze spatnych breberek ve streve a nebo reakce na mlicny vyrobky ve matky (ze bych to zakrikla? 😀 ) rikala jsem si, ze zkusim ty mlicny vyrobky vynechat..a zitra asi zavolam doktorce...nebo to je normalni a nemam ju otravovat?fakt nevim, jak moc to resit...