Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

barica
20. zář 2010

no jestli tady tomu vitaminu D nekdo rozumi, tak mu uprimne zavidim🙂! ja totiz nemuzu pochopit, proc se do deti dava nejaky umele vytvoreny ksindl, copak nelze vit. D ziskat nejak prirodne? ikdyby mel clovek na vyber a za prirodni si priplatit, ale tohle... ostatne s ockovanim je to stejne, vpravuje se do deti neco, co neni ve finale vubec ozkousene, vubec se nevi, co to v organismu provede za nejakou dobu a vedlejsi ucinky se sleduji 3 dny po aplikaci ockovani?! fakt jsem z toho vedle...

luthien.k
20. zář 2010

@abra, tohle na tu olezlou pusinu od dudlíku radila kam.zyk: Dobrá volba je ten hypermangan (kvůli příp.infekci) a zinková mast. Je to blbé místo, je to hodně namáhaná oblast...spíš bych poradila, že časem to bude lepší a dudlík- nějaký hodně vykrojený (Mam Air se to tuším jmenuje...naše malá taky v bodobí růstu zoubků měla neustále ruce v puse a taky o okraji dudlíku pupínky..)
Se zvířátkovýma AIO nemám zkušenosti, bohužel, takže neporovnám... A Ty jsi z Brna, ne? Tam si můžeš v Bráně všechno očíhnout, včetně vlňáků, ne? Moje švagrová bydlí taky v Brně a je na Bráně pečená vařená 😀

S tím déčkem je to těžký, je to stejný jako s očkováním asi aneb dávat i nedávat asi má svoje rizika, nevím... Nerada bych zase, aby moje dítě mělo křivici... 😅 To je myslím to, čím lidé trpěli dříve, když neměli pestrou stravu, kde chyběl vitamín D a nebo neměli suplementy jako my, pokud si to ze školy dobře pamatuju. Nebo se pletu?

herminka
20. zář 2010

Na Slovensku prodávají nějaký rybí tuk pro děti http://www.lysi.sk/index.php?c=38&p=30
Nemám ale moc důvěru k tomu, že tam píšou, že má "lahodnou chuť", v tom případě asi uvedené složení není kompletní.

butt
20. zář 2010

@abra to je super, ze se to u vas pomaloucku obraci k lepsimu 🙂 a jak to vypada s tou poradnou pro urvany deti? to je zajimavej postreh s tim, ze mozna se ji nelibi mista, kde ji nechavam curat 🙂 ale my obecne, kdyz mame uspech, tak je to nad umyvadlem...zkousim i do naseho provizorniho nocniku na prebalovaku, ale tam jsme uspech mely jen jednou..ale zas si rikam, ze je lepsi, kdyz cura rozbalena na prebalovaku, nez do plinky... a diky za tip na domaci AIO, ale asi ho nebudu nutit, dnes vecer jsme byla poprve ve skole a manzel byl z male uplne vyrizenej a to mel "povoleny" jednorazovky..tak ho nechci trapit jeste vic 🙂

a ja teda vigantol davam, ale ze bych si trim byla nejak extra jista, ze to je tak spravne, to teda nejsem ..

erinka83
20. zář 2010

@abra Ahojky, tak já pořídila ty barevné malinové Disany na parádu a po 14 dnech na koberci byly hnusnější než půl roku používané přírodní 😠

erinka83
20. zář 2010

@luthien.k Tak já Anavy otevřeně propaguju, prošlo mi toho rukama už hafo a tyhle teda vedou 🙂 a Ivuska říkala, že jednou za čas se na 90 prohnat můžou, že by to měly vydržet, i když jinak má napsaný na 60...

abra
autor
21. zář 2010

bet, ja myslela jako stahuje jako ze i kdyz to doma mas, tak to doneses do lekarny, takova ta hura akce, tak to ne, o distributorech nevim, ale premyslela jsem, ze stejne asi koupim nejakou jinou znacku radsi...

luth, ona to prave nema od dudlu, ma to pres celou jednu tvar, tam kde je dudel, tam nema skoro nic ☹ tu zinkovou jsem davala, tedka vcera jsem dala tu od dr a zlepsilo se to o hodne, bude to nejaka pekna chemie, tak to dam 3 dny a konec, pokud to bude vypadat dobre. Priste (doufam, ze zadny nebude, ale kdyby nahodou) tak zkusim ten hypermangan, dikec za to.
V brane jsem zviratovy osahavala, ale neumela jsem si predstavit, jak sajou, taky jsem tam furt, ale teda trpi tim nase konto 😀

Ty vit. D a K jsou podle me nezbytny, pac telo si je neumi vytvorit v tak rannym veku, a ze slunka to efektivne jeste nenachyta, zvlast tedko v zari zejo... Driv se to sice nedavalo, ale jako tenhle argument neberu, pac nikdo nemluvi o tom, ze driv byly taky jiny vady v dusledku nedostatku techto vitaminu. Ockovani je ma taky milion pro a proti, kazdopadne kdyby neexistovalo zadny ockovani, tak bysme tady vesele prirozene vymirali na nestovice, cerny kasel a podobne ☹ ☹

butt, poradnu pro urvany deti jsem zrusila, pac myslim, ze pomalu fakt nachazim veci, ktery ju trapi a nebude trvat dlouho a vyresime to, navic tedko jdem protekcne driv na alergo, detska chytla zachvat, ze se to musi resit vsecko, kdyz videla, jak je mala olezla, mela jsem na jazyku ze ji reknu, ze to tvrdim uz 8mesicu, ale pak jsem si rikala, ze je to zbytecna poznamka. No jsem zvedava, co me reknou. To curani na ruznych mistech je celkem bezna vec, proste dite neni blby a vybere si 😉 mala treba nesnasi, kdyz se ji zadek dotyka cehokoli, takze zasadne zadnej nocnik priplacnutej na zadku, no pomalu se ju to snazim ucit, nebudu ju prece do osmnacti drzet nad hrncem 😀 A taky nesnasi zachody, driv na ne chodila, ale ted neeee... Kam chodis do skoly? nejaka vs? Ja nastupuju do "skoly" pristi tyden, na vikendy, no to bude neco v mym stavu teda...

eri, takze kdyz uz tak ty prirodni jo? Jakto ze ty barevny nic nevydrzi? Me se taaak libily ty oranzovy a zeleny a modry jeeee ☹ A protikaji ti? Luth rikala, ze ji obcas protekly a jeste nekde jsem to cetla ☹

luthien.k
21. zář 2010

@abra, aha, a co jsi dostala od doktorky za mast? Pokud by to byla "jen chemie" bez kortiko, tak by to bylo ještě dobrý. Jinak by mohla přístě poradit kam.zyk něco přesně na míru, kdybys chtěla. Teď tu ale nějaký čas nebude...

Jinak nám ty vlňáčky taky olezly, i když máme barvu přírodní, jsou fakt tak na noc podle mě.

Hele, jak v Tvým stavu...? Ty jsi těhotná??? Nějak mi to nedochází nebo jsem něco přehlédla??? 😅

@erinka83, Ty můžeš propagovat cokoli, když to neprodáváš 😀 Ale stejně je zajímavý, že třeba ivusce to tady na MK tolerují a jiné příspěvky v tomto duchu se nemilosrdně mažou. Ale jestli jsou ty plenky fakt tak dobrý, tak je dobře, že se to tu o nich říká 😉

betelgeuzz
21. zář 2010

@abra je to tady http://www.sukl.cz/sdeleni-sukl-ze-dne-09-09-20..., píše se tam: Zjištěná závada nepředstavuje bezprostřední riziko ohrožení zdraví, které by vyžadovalo stažení tohoto produktu od pacientů. Z tohoto důvodu léčivý přípravek Vigantol zůstává nadále v lékárnách a u pacientů k použití.

@luthien.k taky mě napadlo, co myslí abra tím "stavem" 🙂 . Jinak do látkovek chodí třeba mehlo, která taky šije a občas tam napíše i nějaká další švadlena. Možná to nejsou typické prodejní příspěvky, nebo do látkovek nechodí admini 🙂

luthien.k
21. zář 2010

Jinak s tím očkováním je to podle mě složitější, dneska už bychom bez něj nejspíš nevymírali, protože úroveň lékařské péče je naprosto o něčem jiném, než byla v době, kdy očkování začínalo (a bylo opravdu potřeba). A to je pro zvládnutí nemocí zásadní víc, než očkování (zase podle mě, jak jsem si pročítáním diskuzí i článků tvořila názor). Je pár nemocí, které bych se bále neočkovat, ale víc je těch, kterých očkování já osobně považuju za zbytečné zatěžování imunity a riziko dalších vedlejších reakcí. Tož tak 🙂

abra
autor
21. zář 2010

luth, psssst 😉 zatim je to v zacatcich, tak to nechci zakriknout 🙂
ta mast se jmenuje tanno-hermal lotio a neobsahuje nastesti kortiko ale talek, cetla jsem ze v nem muze byt azbest, ale snad to maj dobre cisteny ☹ kazdopadne to zabralo no....

abra
autor
21. zář 2010

bet, ja jsem to nedopsala promin 😅 😅 ze to asi radsi koupim neco jinyho, pac me zaujala mozna konspiracni ale precejen teorie o poruse spanku spojene s vigacem, mozna by to vysvetlovalo i to, proc mala na dovce spala (zapomela jsem vigac doma)

abra
autor
21. zář 2010

luth, me se treba vubec nelibi, ze se ockujou trimesicni deti a treba i mladsi, podle me by to melo byt na zvazeni rodicu a ne na narizeni. Ja jsem si ockovani pro malou vicemene naplanovala sama, sice s ni ma detska vic prace, pac tam chodime jak do housli, ale vidim, ze je to pro malou proste lepsi, i kdyz ty reakce jsou desny ☹ takze tohleto me na tom hrozne vadi 😒

herminka
21. zář 2010

@abra 😨 😕 😵
Ta "škola" je ten kurs poradce pro výživu? Jestli ano, budu zvědavá na dojmy a zkušenosti, taky bych na něj někdy ráda šla (i když i uvažuji o studiu VOŠ).

abra
autor
21. zář 2010

hermi, jj, to je ono, ja jsem na to taky moc zvedava, doufam, ze me v ty dobe bude jeste fungovat mozek 😅

luthien.k
21. zář 2010

@abra, jsi teda blázínek 😀 A to jsem si to myslela o sobě, když budu mít děti 22 měsíců po sobě 🙂

Tu mast neznám... Zajímavý by bylo přijít na příčinu toho ekzémku...

S tím očkem, to mi přesně taky vadí, prý je v návrhu, jak se má zerušit tbc, tak posunout hexu na 6 týdnů!!!!! 🙄

juju
21. zář 2010

abra ak som spravne v "mojom" stave - vypatlanom od chronickeho nevyspatia, dobre pochopila, tak gratulujem a pssst nikomu ani muk, urcite to dobre dopadne 😵 abra budes druha odborna poradkyna po josefke 😉 uz sa tesim na cenne rady

vit D sa da cerpat zo slniecka ale kedze sme relativne severne situavane staty nie je to postacujuce, v afrike by vit D bol zbytocny 😀 myslim, ze je lepsie mensie zlo, ako vystavit babatka zavaznym chorobam, ale to iste je to aj s ockovanim, pre aj proti, covek sa musi rozhodnut sam... 😖

baby mate nejaky fajny recept na ovosnu kasu? ale tento krat nie pre bejby ale pre mna 😝

abra
autor
21. zář 2010

luth, no spis velkej blazen, ale co uz, tesim se 🙂
tyjo nekecej v 6ti tydnech???!!! kdo takovou pikovinu vymyslel??????????????????????????
pricina myslim, ze je spojena s tim mlikem no uvidime na alergo, na to jsem vazne zvedava

juju, dikec 🙂
druha jo, ale az daaaaaaaaaaaleko za josefkou, to je hotova encyklopedie 🙂

erinka83
21. zář 2010

@abra Nee, neprotíkají, to ne, drží parádně, ale hnedka byly škaredý...ale jestli máte plovoučky, tak to snad nebude taková hrůza... Jako ožmolkovaly se, víš?

butt
21. zář 2010

@abra to je fakt super, ze se to u vas obraci k lepsimu, ze i bez poradny se obejdete 😉 a jsem zvedava, co se dozvite na te alergologii...ta vase doktorka je fakt prdla, ze te tak dlouho neposlouchla a ocividne jsi mela pravdu..jsem ted cetla knizku nejakyho svedskyho pediatra a tam on prave rika, ze doktori maji vic poslouchat to, co rikaji rodice, ze s ditetem jsou porad, tak vi lip...no jsem zvedava, jak ty nase pokusy o curani mimo plinku budou pokracovat..zas mi ted curala na prebalovaku, i kdyz ped tim mela moznost nad umyvadlem ☹ vzdycky vterinku pred akci na prebalovaku poznam, ze ted to prijde, ale bohuzel to je je moc kratka doba na to abych ju stihla dat nad hrnec... no ale nehodlam se tim nejak strasovat 🙂 a jj, delam klasickou VS, tady na masarne prava..chybi mi jeste dva roky, tak to musim doklepat 😀 a ten kurz ti skoro zavidim 🙂 tak at se libi a zvladas ho 😉 taky jsem zvedava na dojmy!a samozrejme taky gratuluju!je to krasna zprava a drzim pesti, at je vsechno ok!

abra
autor
21. zář 2010

eri, plovoucky nemame, ale brzo se asi budem stehovat, tak nevim,co budem mit, tak ze bych to prizpusobila plinam? 😀 Ozmolkovany teda brrr, achjo, proc nemuzou byt pekny furt?

butt, to je pravda, meli by vic poslouchat, co se jim rika, treba takova je ta dr, co jsem u ni byla s malou na tom utz, ta me tam vyslychala aspon ctvrt hodiny a pak si z toho udelala zaver no a hele jak to najednou vsecko jde, staci jeden empatickej doktor... Hele, hlavne ze cura, tak ju uc nejdriv na povel, jako kdyz uvidis ze cura, tak ji rekni, a delej to tak furt a ona pak treba bude cekat az ji reknes, teda pokud se ji nebude extra chtit 😀 Jo a taky bysme mely spolu konecne vyrazit na to kafco, ne? 😀

butt
21. zář 2010

@abra je super, ze aposn nekteri doktori jsou takovi a lidi poslouchaji 🙂 jj, presne tak to delam, to praktikuju uplne od zacatku, kdy jsem jeste nemela ani energii ji davat curat, ze jsem delala "curaci zvuk" vzdycky, kdyz jsm eju videla curat...a jsem jednoznacne pro sejiti se, konecne 😀

betelgeuzz
21. zář 2010

@abra taky tiše držím palce 🙂 Pak napiš, jestli se potvrdila ta teorie o spojitosti vigantolu a špatným spaním.

@luthien.k mně taky připadalo, že když chci děti max 2 roky od sebe, že jsem blázen, ale poslední dobou se tady na koníku setkávám s daleko menšíma rozdílama, na látkovkách i dokonce ročním 😲 V souvislosti s tím mě pobavil nějaký článek, kde nějaká herečka/zpěvačka či kdo to byl psala, že chtěla děti blízko u sebe - 3 roky 😀

Hexu v 6 týdnech??? Tak to bych určitě odmítla. No kdoví, co schválí. Při dalším dítěti to budu muset znovu nastudovat.

Někde jsem taky četla (možná v Karpovi), že lékař by měl poslouchat více rodiče, protože mu sdělují půlku diagnozy.

luthien.k
21. zář 2010

....prčic, jsem tu napsala takovej dlouhej příspěvek, něco si přimáčkla a byl fuč 😠

Tak znova: o té hexe v 6t mi říkala naše pediatřička, že je to zahrnuto v té novele, kde je i to zrušení TBC, říkala, že to považuje za pitomost a že neví, co bude dělat, až to bude platit. Ona je vzdělaná žena, kromě své praxe, kam chodíme, pracuje ve fakultní nemocnici na nedonošeneckém, je fakt nadšenech, dělá i převozy nedonošenců (občas se nestačí převlíct a vypadá prostě jako od záchranky v té kombinéze 😀) a tak, takže jí to docela věřím, i když jsem to nikde neověřovala.

Holky, máte můj obdiv se studiem, já bych taky ráda něco studovala, hlava si připadá dost nevyužitá (a byla zvyklá v práci na zátěž), ale není hlídání a další prcek na cestě, takže to vidím na universitu třetího věku 😀

luthien.k
21. zář 2010

Jo a @abra, s tím vigáčem a spaním mě to taky zajímá, protože malej začal konečně trochu slušněji spát v roce, kdy jsem mu ho přestala dávat... 😕

abra
autor
21. zář 2010

butt, tak se domluvime, napisu uz do ip 😉

bet, jsem na to zvedava, tyden vysazeni si myslim nicemu vyrazne vadit nebude, tak to vyzkousim, vcera ani dneska jsem uz nedala, tak uvidime.

luth, ja to mam jen na vikend, postara se m. a mozna obcas tchyne, bohuzel tady nemam nikoho kdo by me pohlidal nebo vypomohl, ach jo, priznam se, ze kamaradkam obcas zavidim rodice, co dojdou a sami od sebe pohlidaj nebo povozi, pomuzou a tak. Tchani jsou jako v pohode, ale jsou daleko ☹

luth, fakt jo? hmmmm, zeby fakt souvislost? No uvidime, jako je fakt ze dnesni noc byla lepsi, ale chcu to hodnotit souhrnem za nejaky obdobi, pac u nas je to jak na houpacce s tim spanim 😀

chaarleene
21. zář 2010

hm, tak my jsme byli na krátké dovolené bez vigantolu a malá vstávala třeba i 5x za noc 😅 akorát že to není průkazný, protože s sebou jakýsi yntelygent udělal kynuté buchty a pak se hrozně divil, proč je to dítě tak nafouklý 😀

butt
21. zář 2010

ja v tomhle mam strasny stesti, ze mam mamku, kt si pracovni dobu muze hodne uzpusobit a je ochotna mi pomoct..nebyt ji, tak decko behem skoly dobrovolne nemam 🙂

abra
autor
22. zář 2010

chaar, 5x za noc je dobry nebo blby? U me je to totiz povazovany za luxus, takze to bych klido brala 😀 😀

abra
autor
22. zář 2010

jo a mam doma softsheelku angelwings, vcera jsem ju testla a supeeer 🙂 😵 citim se v ni moc dobre, jeste si do zimy pod to poridim mikcu a budu to mit jako zimni 🙂