Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

chaarleene
22. zář 2010

@abra tak od narození spala celou noc a v současné době kojím v noci v průměru 2x... takže 5x je hodně 😀

chaarleene
22. zář 2010

holky, je jehněčí vhodné pro miminka? pojedeme teď na víkend ke kamarádovi na ekofarmu, mají tam biobrambory a taky ovečky, které sice nemají bio certifikaci, ale v podstatě bio jsou, tak že bych koupila pro malou nějaké maso...

luthien.k
22. zář 2010

@chaarleene, jehněčí je vhodné, doporučuje se hlavně atopikům, protože téměř nealergizuje, takže jestli je navíc bio, tak bych si pár pěkných kousků určitě koupila!
To spaní jinde než doma u nás bylo taky většinou na houby, prostě cizí prostředí a tak... Už takhle malej (i menší) to vnímal a hůř spal.
Jinak to lepší spaní po roce ale samozřejmě může být úplně něčím jiným, taky se odstavil, takže noční kojení ubylo a tak.

abra
autor
22. zář 2010

chaar, ja mam pul mrazaku narvanyho jehnecim ze Sasova 🙂 akorat bacha, pro decka je to takovy hodne aromaticky, takze se na ne s tim musi pomalu 😅
tyyyjo, celou noc!!! Luxuuuuuus nejvyssi !!! To jsem jeste nezazila 🙄

abra
autor
22. zář 2010

jo holky, priprava caje ze zahradky 🙂 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/abra/album/v...
ja uz chci taky svoji zahradu, to je fakt luxus si odskocit, utrhnout par bylinek a udelat tahle krasne cerstvej cajik 🙂 musela jsem vam to vyfotit 🙂

chaarleene
22. zář 2010

@luthien.k já myslím, že se budila hlavně proto, že tam byla tma jak v pytli... my bydlíme uprostřed města a i když máme zatažené závěsy, tak máme v ložnici dost světla - v noci si na kojení ani nemusím svítit 😀 no a na té Šumavě bych si nedohlídla ani na špičku nosu, jaká tam je tma 🙂

@abra no, jsem holt rozmazlená tím celonočním spaním, no 😀

tak já se s kámošem dohodnu, jestli mi pár kousků prodá 🙂 teď ještě řeším, kolik si mám vzít brambor, nemáme to moc kde uskladnit...

juju
22. zář 2010

v BE sa zacina v 6t s hexou, ockovanie proti TBC tam nie je, takze asi chcu prebrat zapadny system; ako som uz pisala moj maly uz ma za sebou prvu davku, druhu by mal dostat teraz, ale pojdem az v 5 /6 mesiaci, ak sa mi to podari zatajit, pred nasim ocinkom 😅 no on je ER lekar a zakazdym mi hovori, ze v skole aj pocas praxe im vtlkali do hlavy, ze ked pride mama s chorym dietatom ku lekarke maju ju poorne pocuvat, lebo vacsinou ona sama urci diagnozu, resp. vie velmi pomoct pri urcovani diagnozy - aspon nieco dobre v tom BE 😀

charleene, ja vsade citam, ze jahnacie, kralicie a kuracie su pre mimca naj maso; ja som zacala teraz koketovat s myslienkou ze by som zacala jest (ked maleho odstavim) surovu stravu, lebo som citala ze je to dobre na vyliecenie reumy, ktorou trpm od 14tich; princim je ze 75% stravy by malo byt surovej a su povolene samoska zeleninove polievky a ryby. mate na to nejaky nazor, resp, mate o tom dake infosky? 😕

juju
22. zář 2010
abra
autor
22. zář 2010

juju pro me? ja mam problem s nocnim kojenim? 😀

blovitc120
22. zář 2010

Snad nevadi, ze sa sem zamiesam. Obcas sem nazriem pre inspiraciu 🙂.

Ked ste riesili Vigantol a rybie oleje, aky mate prosim nazor na tento rybi olej? Maju tam aj nejaky analyticky certifikat
http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_...

luthien.k
22. zář 2010

@juju, různé diety mají velký vliv na různé nemoci či poruchy (třeba i na epilepsii, četla jsem nedávno o ketogenní dietě pro epileptiky a má skvělé výsledky, o atopii a eliminační dietě ani nemluvím), takže pokud může nastat díky tomu zlepšení toho revma, tak bych do toho šla, aspoň to vyzkoušet na nějaký čas 🙂 Nicméně žádnou zkušenost s tím nemám, zase nám tu chybí @josefka, na tu výživovou teorii...
Za odkaz díky, může se hodit komukoli z nás (nám třeba na to druhé 🙂) Ona to juju asi myslela jakože noční buzení, ne?

josefka
22. zář 2010

ahoj holky - ja nejak nemam silu tady moc diskutovat ..... je mi trosku lito, ze porad nemuzu zadny plod udrzet a tak se snazim konika minimalizovat na tu jednu soukromou diskuzi 😒 ..... ale snad se to jednou zadari a pak tady budu opruzovat furt 😀

@juju - sila v raw diete je, ze je silne zasadotvorna a opravdu pomaha snizovat zanety v tele, coz RA je .... ale pozor, ne kazdemu sedi. Lide se slabsim travenim (hodne casto lide s krevni skupinou A) s ni maji problem, protoze syrova strava je tezce stravitelna, take je dobre namacet vcechny cerealie a lusteniny bych syrove nejedla - ty se resi tak, ze se naklici. Ja jsem se jednou dostala na 70% syrove stravy a mela jsem silene nafoukle bricho a prujmy. Asi je nejlepsi si to vyzkouset a skoncit s tim muzes vzdycky.

luthien.k
22. zář 2010

@josefka, to je mi moc líto 😔 Ale věřím, že se to jednou povede a držím palce 🙂 Už se na to (a častěji na Tebe tady) moc těšíme 🙂

To je zajímavý, že během evoluce ta naše trávení "zpohodlněla" a leckteré nesnese tu syrovou stravu, jak píšeš, vždyť dřív tak museli lidé jíst vlastně pořád, ne? Ale nemusím chodit daleko, u mm stačí, aby snědl najednou víc zeleniny a může odletět 😀

juju
22. zář 2010

ja mam prave krvnu skupinu A 😖 ale vyskusam; dakujem josefka

erinka83
23. zář 2010

Holky, co na odkašlání pro mě a pro prcka? Rýmu už nemáme, ale drží se nám to v krku, malá po ránu kašlala jak tuberák☹

luthien.k
23. zář 2010

@erinka83, já bych zkusila jitrocelový sirup nebo Hedelix (výtažek z břečťanu) nebo jejich kombinaci, tak to dávám malému teď já, třikrát denně Hedelix a mezitím jitrocelový sirup a krásně se mu ten kašel uvolnil na takový ten vlhký, odkašlávací a i ten pomalu odchází. Mně to ale bohužel moc nepomáhá (ten jitrocel, Hedelix se v těhu nesmí), takže kašlu jako tuberák hlavně v noci a nic moc jiného si na to nemůžu dát 😖

luthien.k
23. zář 2010

Jo a ještě si v diskuzích hooodně chválili tymiánovou mast od Justu, asi si ji koupím, teď pro sebe a do zásoby pro celou rodinu a vyzkouším. Nemá někdo zkušenost?

luthien.k
23. zář 2010
juju
23. zář 2010

na margo josefky - baby mate tu sukromnu debatu? ak smiem vediet je tematicky zamerana alebo tam ste baby co sa poznate? 😕

josefko drzime palceky...

butt
23. zář 2010

@juju to je hodne dobrej odkaz, hned jsem poslala dal 😀

@blovitc120 ja osobne tohle nedokazu posoudit, jsou tu povolanejsi 🙂 (takze tahle odpoved je naprost zbytecna, ale chtela jsem, abys nemela pocit, ze te tu ignorujeme 😀 )

@josefka mrzi me, ze mas takovy trable ☹ moc drzim pesti a doufam, zese brzo budeme moct radovat s tebou 😉

butt
23. zář 2010

@blovitc120 tak zrovna ted jsem se na diskuzi na beremese docetla od @josefka , ze tenhle je dobrej 😉 a josefce ja verim vsechno 😀

josefka
23. zář 2010

@butt 😀 😀 😀 😀 😀 ..... ale ten olej me opravdu velmi velmi zaujal 😉

@juju - to soukrome tema kam chodim je spis jen o tom, ze se tam zname ..... spousta holek se uz i sesla a ja se snad s jednou tez brzy uvidim. Neni tematicky zalozena, jen tam placame o vsem moznym 🙂

jo a k tomu Justu - neni to prirodni kosmetika, ma v sobe spousty sajrajtu .... ale taky sposuty bylinek. To jen pro informaci. Mozna by bylo lepsi koupit tymianovy olej a aaaa (kurna ted mi vypad ten druhej) a kapnout kapku kazdeho do sadla a to namazat na hrudnicek ............................. eukaliptus je ten druhy 😀

luthien.k
23. zář 2010

@josefka, fakt hodně sajrajtů? Nějak se mi nedaří nejít nikde složení toho krému (kromě těch éteráků v něm...)...

josefka
23. zář 2010

@luthien.k - oni to prave na webu nemaji, takze mas pocit, ze je to ciste prirodni ☹ Ja jsem ale Just hodne pouzivala - a celkem mi vyhovoval. V klasicke komercni kosmetice je to jedna z tech lepsich, ale neni prirodni, tak jsem ho prestala pouzivat.

luthien.k
23. zář 2010

Hmmm, já myslím, že bych i nějakou tu bílou vazelínu či co je nosičem těch olejů, i přežila, hlavně kdyby mi to pomohlo...

erinka83
23. zář 2010

@juju my už máme strašně dlouho jednu diskuzi, začínaly jsme jako snažilky, už je snad 2 roky?? Josefka k nám patří 🙂 A snad bude brzo i maminka, moc jí to přeju!!! 😵

@luthien.k O Hedelixu mi vlastně říkala i děstká, mrknu na to, dík 🙂

abra
autor
23. zář 2010

josefko, jednou to prijde 😉 urco ;)

eri, mam pro malou taky jitrocelovy sirup jako luth a dobry 🙂

luth, juuu mast neznam, hmmmm, vypada to zajimave, tak dej pak vedet jakej je uspech 😉

juju, ja mam jiny soukromy diskuze s lidma, co semka nechodi, takze zadny znamy odtud 😉 Ale kdyby tady byl zajem o soukromou diskuzi, tak muzu zaridit, znam neco lepsiho nez kun 😉

josefka
23. zář 2010

@abra - 😨 hele nech toho jo. Od ty doby, co jsi zalozila tuhle diskuzi, tak zivotni styl na beremku umira, pze jste vsechny tady ..... tak prosiiiiim nezakladej nejakou jinou soukromou uplne nekde jinde 😒

herminka
23. zář 2010

Bylo by asi fajn si pokecat nasoukromo, když se už "známe", ale to už by opravdu umřely obě tyto diskuse (plus ještě vaření vlastně) a myslím, že krom výměny našich zkušeností mají i funkci tak trochu osvětovou 🙂 Takže hlasuji proti soukromé.

josefka
23. zář 2010

dekuju @herminka 🙂