Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abecedka
22. říj 2012

proč to pořád řeším, přemýšlím že bych šla k doktorce o které se říká, že neočkuje. Jenže je to celkem daleko, musely bysme dojíždět.... tak pořád nevím.

luthien.k
22. říj 2012

@vavrenka ahoj, jsem to JÁ 😀 No vím, že dle GAPS by bylo dobré chodit každý den, ale zase - pokud s tím nemá problém, objem stoice je adekvátní té době, co na záchodě nebyla, není špatná konzistence, nebolí jí bříško, nemá ani jiné potíže, které by mohly souviset s toxiny z té stolice, co se drží déle ve střevech, tak bych to asi neřešila, zkusila se zamyslet nad tím příjmem vlákniny a nad příjmem tekutin, jestli jednoho není moc a druhého málo a asi jsi mi to psala, ale nepamatuju se - jak bere probiotika...? Třeba tam trochu přitlačit, jestli je na to prostor...

luthien.k
22. říj 2012

@abecedka, ten autismus a očkování - jestli máš čas, studuj...: http://janoch.borec.cz/nemoci/Russell_ockovani....

abecedka
22. říj 2012

@luthien.k nějak mi to nejde otevřít, píše mi to že stránky jsou zakázané

luthien.k
22. říj 2012

@abecedka hmm, to je divný, mně i jiným (@jasekd) to otevřít jde... Zkopírovala jsem Ti ten text do IP. Je to dlouhý a odborný, ale je to moc zajímavý.

abecedka
22. říj 2012

@luthien.k týýý jo super! díky moc.

manžel tu dr. zná, jeho šéf k ní jezdil s dcerou. Je k tomu nakloňěný, ale zase říká, že sám měl spousty atb a taky všechny očkování a je zdravý jak řípa....

Já ji zítra zkusím zavolat

abecedka
26. říj 2012

tak paní doktorka má plno ☹ Ale poradila mi, at se to snažím odsunout co nejdál. Že vůbec není nutnost to očkovat, nikdo její pacienty nehodní po soudech apod. Do školky je berou atd.
Že tu žije plno cizinců, co toto očkování nemají vůbec. A z různých neurologických důvodů, se také často neočkuje.

Vezme nás, pouze pokud se s mojí dr nedohodnu.

evka3231
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sarkar
26. lis 2012

Zdravím, biomatky 😀 Prosím o radu - používáte vlhčené ubrousky na prdelky mrňousků? Existuje nějaká lepší alternativa? Nejsem si jistá, že to, co ty vlhčený ubrousky obsahujou je dobrý, klidně mě vyveďte z omylu, případně poraďte, co používáte vy....Díky!

mixalka27
26. lis 2012

@sarkar no ja zasadne umyvam prdku vodou 🙂 a od 9 mesiaca davam na nocnik 🙂

sarkar
26. lis 2012

@mixalka27 A ubrousky jsi vůbec nikdy nepoužila? Ani do porodnice? Kompletuju výbavičku a mám je psaný v seznamu...

mixalka27
26. lis 2012

Nie,vsade kde som ho prebalovala,myslim mimo domu bolo umyvadlo a v porodnici vobec,tam nas naucili ako sa baba drzi v jednej ruke a druhou sa umyva,takze ja nepouzivam vlhcene utierky

aemmi
26. lis 2012

@sarkar Já jsem v DM objevila nevlhčený ubrousky, který si namočíš podle potřeby vodou, tak je 100% koupím 🙂 jinak jsem měla babylove sensitive bez parfemace, ale stejně jsou blbý, mi docela zhoršovaly ekzém na rukou, což mluví samo za sebe, ale v terénu je občas použiju, malý to nějak nevadí. Na doma mám ubrousky látkový, ten chmat, jak držet dítě pod kohoutkem mi nikdo neukázal a podle instrukcí na netu jsem to úplně nepochopila a taky jsem se trochu bála no a později už zase byla malá moc těžká a s mým zničeným zápěstím to nešlo dohromady.

sarkar
26. lis 2012

@aemmi No ale zase když jsou nevlhčený tak to rovnou můžu používat třeba nějakou žínku nebo klasický papírový kapesníky a jen je navlhčit vodou ne? Předpokládám, že doma je taky asi používat nebudu, jen v terénu a možná do porodnice, to asi budu ráda, že je mám 🙂

jandl
26. lis 2012

@sarkar ahoj!Já jsem myla vodou.Ubrousky na cesty.Do porodnice ty ubrousky přežiješ.Miminka mají nejdřív smolku,která šla líp ubrouskama.Kdyby náhodou byla reakce na ubrousky,tak začneš s vodou.Lahvičky,dudlíky bys potřebovat neměla.Krize v porodnici byla vždy 1 noc,než se mi nalila prsa.Dudlík.....problémy neřeší,nikdy nevíš,z čeho je vyrobený a taky pak má někdo problém odnaučit mluvící dítě necucat dudlík.Co se týče oblečků,není nad bazar.Miminka neuvěřitelně rychle rostou,takže je tam spousta nezničeného oblečení.Věci do porodnice chystej tak 1 měsíc před.Ne 1 velkou tašku,ale více igelitek.Do1. dej jen věci k porodu,do 2.věci,které ti pak partner přinese.Přihlaš se na předporodní kurz.Super příprava.Hned bych chtěla být těhotná.Krásné období!

sarkar
26. lis 2012

@mixalka27 Tvůrci těch chytrých seznamů si asi neuvědomujou, jak prvorodičkám pletou hlavu 😠 Nechci kupovat kraviny, ale zase se bojím, abych to bez těch zaručeně potřebných věcí všechno zvládla. No ale ty ubrousky asi teda oželím a kdyžtak si je koupím až podle potřeby až bude malá na světě...

sarkar
26. lis 2012

@jandl No lahvičku si pořídím jen jednu, skleněnou, kdyby náhodou tak dokoupím víc (tu jednu si pořídím kdyby náhodou, abych byla klidnější 🙂), dudlík jsem koupila taky jeden pro klid duše a víc už jich nekoupím, hadry mám z bazárku a čekám, že dostanu hodně ještě od známých, rodiny a tak, až se malá narodí.
Předporodní kurz taky plánuju, už se nemůžu dočkat 🙂 Teď co už mám na počítadle dvouciferný čísle na mě padly obavy, jestli mám všechno připravený (tuhle se mi dokonce zdálo, že mi Dr. řekl, že už se otvírám, a že jsem musela do porodnice). Já jsem strašně moc zorganizovanej člověk, v tomhle je to možná trochu na škodu 😒

mixalka27
26. lis 2012

@sarkar podla mna ich nepotrebujes,ale urcite ti vela maminiek napise,ze si bez nich nevedia predstavit,vsetko je o tom ako si zvyknes

aemmi
26. lis 2012

@sarkar Kapesník se rozmočí, rožmolkuje, použila jsem ho jen v nějaký nouzi a moc to nefunguje, no a použitý žínky nevím, jak bys v porodnici skladovala? ten ubrousek prostě vyhodíš do příslušnýho koše, navíc umyvadlo s tekoucí vodou budeš mít určitě na pokoji 🙂 já jsem minule měla vlhčený ubrousky, ale stejně jsem je před každým použitím vyždímala a napustila čistou vodou z kohoutku, protože fakt to strašně smrdělo (měla jsem Pampers, co tam rozdávali). Já teda žádný vlhčený eko nekupovala, je to pěkně drahý, trochu používám jen ty Babylove sensitiv.

aemmi
26. lis 2012

@sarkar ale jako nějaký ubrousky bych si určitě koupila

sarkar
26. lis 2012

@aemmi No nakonec asi jo...koupím jedno balení nějakých lepších a pak se uvidí. Zas tak obrovská investice to není. Aspoň si udělám radost, jsem strašně nadšená z každý kraviny co pořídím a co se týkají mateřství, vč. vložek do podprdy 😀

jandl
26. lis 2012

@sarkar Buď hlavně v klidu.Jestli něco zapomeneš koupit,ostatní tě rádi obslouží.Užij si jedinečný klid.Pak to začne a přirozeně do všeho vpluješ.Já jsem byla strašná prvorodička.Kojila jsem 1hod v kuse! Jen abych ji spící položila do postýlky.To jsem viděla v TV všechno,přečetla taky kde co.Malá pak byla přepitá,poblinkala nás obě....Ostatním stačilo 5 min a spokojeni byli též.

abecedka
26. lis 2012

v porodnici ubrousky nerady vidí a i moje dr. hned vždy přiskočila a pustila vodu ve dřezu.

Jinak si myslím, že nejlepší složení mají Nivea newborn bez parfmace. Ale jistě to nevím.

Jinak namočit žíňku, dát do skleničky a nosit sebou. Dá se i kapnout éterický olej.

aemmi
26. lis 2012

@abecedka tak asi jak kde 😕 u nás je vyloženě doporučovali, Pampers 😅 jinou variantu čištění/mytí zadku ani neukazovali 😅

jasekd
26. lis 2012

@sarkar Ja mela do porodnice Babylove bily, obe deti je snesly v pohode. Doma umyvani pod tekouci vodou, na ven navlhcene latkove ubrousky. Koupila jsem si tasticky na plinky (ma to PUL zater) a v tom ty navlhceny ubrousky mam, doted. Pokud budes mit latkove pleny, tak ty vlhceny ubrousky se daji opakovane prat s plenami, takze jsem ty Babylove pouzila jednou navlhceny a pak jsem je vyprala a pri dalsim pouziti namacela ve vode, drzej fakt dobre. 1 balicek bych do porodnice vzala, cloveku to ze zacatku ulehci zivot, pro dalsi zivot se bez nich uz v pohode obejdes 🙂 POuzila jsme i ty vzorky a krome Huggies zadne nevadily, nebo je prepirat pod kohoutkem, jak pise aemmi.

aemmi
26. lis 2012

@sarkar máš pravdu, ono se to někdy fakt může hodit, my jsme třeba dost přebalovali v autě, tak to bylo hned po ruce 🙂

katyxq
26. lis 2012

@sarkar Vlhčené ubrousky nemáme (respektive ty, co koupil manžel máme na čištění digestoře 😀) - na cesty mám látkové ubrousky od Anavy a používám čistou vodu, doma strkám rovnou pod vodovod, v porodnici jsme měla nastříhaný Perlan a ve sprejovací lahvičce naředěný mycí ole (Baby intimka Original ATOK, hodně podobný je Medvídek od Eoné, ale vzhledem k éterickým olejů ho nemusí snést každý, ale ATOK dělá i hydrofilní oleje bez éteráků)j s vodou.

aemmi
26. lis 2012

@katyxq to je fakt, že ty ubrousky vyčistí kdejakej bordel 😅 používám je i na knoflíky ke sporáku

betelgeuzz
26. lis 2012

@sarkar já bych si jedny koupila. U nás v porodnici taky učí, jak mimčo mýt pod vodou a ubrousky nedoporučují, ale starší byla pár dní na JIP a tam se zase používají ubrousky. Ty seznamy ber s rezervou 😉

kessinka
30. lis 2012

@sarkar U nás v pôrodnici používajú jedine obrúsky a ani nepripúšťajú že by ich niekto nemal 😝 Ja som ich tiež mala, a po pôrode som bola aj šťastná že ich mám, pretože pôrod skončil akútnou sekciou a tie stavy po neželám ani nepriateľovi. Také že zobrať malého umyť do umývadla nehrozilo ani omylom. Doma som postupne prešla na namočené látkové obrúsky a neskôr na umývanie v umývadle - a to je jednoznačne najlepšie 🙂
Obrúsky (zvyšok čo ostal) ale stále nosím v prebaľovacej taške, už som ich nemusela použiť vyše pol roka (a predtým som ich využila vonku až raz), tak možno už budú aj vyschnuté 😎