Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

luthien.k
25. led 2011

@alpiinka, my máme kokosovou matraci s pohankou, po více než roce a půl spokojenost 🙂

@abra, pěkná čepička 🙂

Řepkový olej za studena lisovaný doma mám už dlouho, ale nějak mi teda nějak smrdí (stejně jako kvetoucí řepkové pole), já si nemůžu pomoct 😅

alpiinka
25. led 2011

@luthien.k dakujem, ja som pozerala na kokos molitan pohanka...a ktoru stranu si pouzivala na novo narodene babo?

jasekd
25. led 2011

@erinka83 Prosim te, co jsou to ty ryzove vlocky a kde to kupujes? A kde to ryzove mleko a tu polentu? Diky...
A stejne jako @juju by me zajimaly dalsi typy na tu zasaditost...
@alpiinka My mame kokos molitan kokos a spokojenost, pouzivana 10 mesicu. Malej si teda nestezuje 😀 S pohankou zkusenost nemam, mam pocit, ze male mimco spi na strane kokosu, ale nevim jiste. U kokosu i pohanky nesmi na matraci prijit vlhkost kvuli plisni. My mame chranic na matraci, ne klasickej igelit, ale takovej ten asi PUL zater, jako jsou kalhotky na latkovy pleny, aby se neparil na igelitu. My jsme za nej vdecny, plinka sice protekla jen obcas a hlavne papirovka, ktery uz prakticky vubec nepouzivame, ale malej ma GER, takze v postylce zvlast ze zacatku furt nablinkano a plina pod hlavou vse nechyti...

alpiinka
25. led 2011

@jasekd dik, o tej pohanke som vedela, ale netusila som, ze aj kokos 😕 ja mam tiez vyhliadnutu nepremokavu podlozku zo slovenska, lebo tu som nic take zatial neobjavila ... http://www.prebabo.sk/sk/renka-styl/nepremokava... ... nemate niekto skusenost?
inac, ryzove vlocky a aj polentu kupis v zdravych vyzivach...ja si robim ranajkovu kasu z ryzovych vlociek, ale pre mna maju taku divnu pachut a este mi aj tak divne vonaju/smrdia...tak ich vacsinou miesam s inymi vlockami...najviac mi chutia pohankove a jahlove vlocky 😵

alpiinka
25. led 2011

@jasekd az teraz pozeram, ze mas o den neskor termin ako ja 😉

jasekd
25. led 2011

@alpiinka Podle me vsechny tyhle prirodni materialy, minimalne ta pohanka urcite. Ten chranic bude neco podobneho jako mame my, s tim PUL, je to dobry. Proste hlavne ne klasickou nemocnicni gumovku 😝
No jo, dle konika 11.4., dle PM u Dr. 12.4. a dle UZ 19.4. U prvniho ditete mi to vyslo na 40+0 dle PM, tak uvidime ted. Nejak se to sakra blizi 😅 A pritom to moje prvni miminko je furt takovy miminko, takova pecicka, ten nas Martinek, akorat se trochu plazi, neleze, nesedi, nestoupa si, ta nejvetsi divocina prijde urcite, az se mala narodi...

erinka83
25. led 2011

@jasekd jak už psala Alpiinka, rýžové vločky a polentu ve zdravých výživách, rýžové mléko mají v DM (i tu polentu). V DM mají i mléčnou rýži, nemá s mlíkem nic společnýho, ale prostě se krásně skoro rozvaří, jestli už prcek zvládne malé kousky, tak je to taky moc fajn, jen se vaří dýl než ty vločky... Mně ty vločky teda nesmrdí 😅 já zas nemusím jáhlový, přijdou mi nějaký divný 😀

jasekd
25. led 2011

@erinka83 Diky. Mne treba dost smrdej ty jahly, ja je pro sebe nedelam, jen malymu. do DM musime, tak tam mrknu. Dneska teda k obedu rejze se zeleninou a najednou ji nechtel, tak asi jeste s domacima kasema pockam, se s tim budu matlat a hodi mi to na hlavu... Ale jindy zas ma tu rejzi rad, tak asi nemel dnesdka chut...

erinka83
25. led 2011

@jasekd já to snídám s malou, takže mi vaření nevadí 🙂 ale já si třeba u malé všimla, že dlouho preferovala kašovitou konzistenci, takže sypká rejže nehrozila 😒 te´dka už naštěstí jí normálně s náma...

jasekd
25. led 2011

@erinka83 Sypka jeste ne, to vubec, ja to nahrubo mixuju, vzdycky to jedl, dneska odpor, asi nemel chut.

erinka83
25. led 2011

@jasekd tak to by mu ta mléčná rýže z DM mohla jet, když to uvařím podle návodu, tak tam pak ještě přilívám vodu, ať to má kašovitou konzistenci a ta rýže je skoro rozpadlá a měkká... banán a trochu jogurt a mňamka veliká 🙂

chaarleene
25. led 2011

@jasekd já teď nejčastěji dělám malé jáhlovou kaši - uvařím jáhly, teď jsem do nich začala přidávat i trochu ovesných vloček, a najemno rozmixuju s půlkou hrušky nebo jablka - takhle jí to jede nejvíc 🙂 no a nebo jsem dělala rýžovou normálně z rýže, to jí jelo jak kdy, a nebo instantní 4zrnnou z DM 🙂

juju
25. led 2011

@alpiinka maly mal do babybay - co je velkost kolisky len kokos - som citala ze tvrdy material je pre novporodeniatko dobre. teraz ma vo velkej molitan+kokos a na SK ma cestovny bambusovy - spi vsade rovnakopodla mna maminy z toho robia vacsiu veda ako deti 😀 inak ak kupujes do vybavy latkovky tak ja mozem poradit bumgenius one size a netreba ti ich ani dako vela lebo velmi rychlo schnu - za noc a su paradne, teda novorodeniatko by som asi do nich nedala, lebo su objemne, ale pre vacsie su ideal, skoda ze nie su bio ☹

butt a co UM a mala? ja mam strategiu...malemu vzdy ponuknem najprv UM a ked nechce tak mu trochu supnem do jedla co som mu pripravila, teda okrem kase a jogurtu a uz sa pomaly splhame aj ku 400ml za den

olina.s
25. led 2011

Ahoj holky, ještě jsem jen chtěla napsat, že polentu, pohankové vločky, špaldové, ovesné seženete i v Albertu, jak mají bio výrobky a ty rýžové vločky jsme kupovali v Tescu 😉

Poraďte, pereme v neparfémovaných prášcích a rádi bysme změnu, al opět něco co nejpřírodnějšího, aviváže nepoužíváme,.....nevíte o něčem, co by prálo aspoň trochu ovonělo? Dávám do skříně klasická mýdla, ale ta jsou cítit jen an oblečení, u kterýho bezprostředně leží.

alpiinka
25. led 2011

@jasekd pozerala som, ze tvoj maly je veru este drobec, tvoje deticky budu skoro ako my so sestrou, neni medzi nami ani rok rozdiel 😕 povedala by som, ze riadna zaberacka, take dve male deti...neviem este ako to vobec bude s tym prvym, ale ja by som si tak idealne predstavovala mat druhe babo po 2 rokoch 😅
@juju vdaka, tak vidim, ze kokos molitan pohanka by nemusela byt zla volba...a kokosovy matrac je aj v kocari, kt. sme objednavali 😎
bumgenius mam uz dve doma 😉 super, ze tak rychlo schnu, este chcem nejake tri doobjednat a az po mini skuske sa rozhodnut, ci je to fakt pre nas 🤐 no ale aj tak rozmyslam, ze mozno bude lepsie zacat az od nejakych 2-3 mesiacov...

blovitc120
25. led 2011

@chaarleene ako sa ti darí rozmixovať najemno ovsené vločky? lebo mne ich malá pľuje, neznáša čokoľvek tvrdé v jedle a nájde každý kúsoček

chaarleene
25. led 2011

@blovitc120 v pohodě, já teda dávám zatím jen malinko, ta kaše je převážně jáhlová, ale je hladká... ale ony jsou uvařené fakt do měkka, takže by tam stejně ani nebyly cítit 🙂

juju
25. led 2011

@alpiinka ja som objednavala viacej druhov, ale ten bum genius one size su super v tom, ze maly sa v tom vobec neciti vlhko a rychlo schnu; ale pre male bejby by som asi davala len stvorce, lebo su take drobne a pride mi divne ze potom maju ritku vyssie ako hlavicku a v stvorcoch su tak nejako v pohode. teda ja som latkovala do stvorcov a sem tam do bambusiek ked mal maly 2-3 mesiace. a zacala som opat teraz, takze asi ti poradia baby ktore maju viacej skusenosti 😵

baby co sa hodi k avokadu? maly ho ma velmi rad, zatial mu ho davam so zltkom ale len raz tyzdenne. Inak chodi mi kazdy mesiac casopis z belgickej organizacie co sa venuje babatkam a pod a pisali tam, ze od 9 mesiacov je vhodne davat chlieb, ale nie celozrnny ale ani nie biely ale nieco take ako u nas grahamovy - ze je to vlastne biele pecivo s otrubami, co co to je vlastne tie male hnede bodky - co vy na to? 😕

erinka83
26. led 2011

@juju já bych teda zrovna řekla, že otruby nejsou vhodný vůbec 😲

juju
26. led 2011

som tak uvazovala, ci odmietanie mlieka/UM nemoze byt obrana tela, ak ma maly alergiu/neznasanlivost na laktozu, ci ine latky obsiahnute v mlieku; napr po jogurte ma pravidelne kyselinu, alebo zvracia 😒 asi s nim pojdem na vysetrenie

butt
26. led 2011

@juju vidis, ja jsem uplne zapomnela, ze malej ti um moc nechce..no u nas takovy zajimavy...jediny mliko, s kterym ma problem je dopoledni...rano i odpoledne se po nem vrhne a vypije ho bez problemu (jinak v poledne a vecer prikrmuju) ale to dopoledni proste nechce..v pondeli ani loka, v utery jsem nebyla doma, hlidal muj tatka a rikal, ze ohrnovala nos a nechtela, ale nakonec vypila a dnes vypila pulku..proste jako by byl problem dve mlika po sobe...
co se tyce nahlyho umrti, taky mylsim, ze uz neni porblem.spat by nemely na brisku ty maly deti, co se samy neotoci..
a jak rikas, (teda myslim, zes to rikala ty 😀 )ze davas instatni kase kvuli tomu, ze nejaky UM do nej musis dostat..ja to delam tak, te uvarim kasi a az zchladne, tak do ni par odmerek UM hodim...

@alpiinka mala byla v podstate do ted v kolibce, tu jsme koupili pouzitou i s molitanovou matrackou.ted je ve zdedene postylce na zdedene matrace, ta je kokosova...molitan nekdo nedorpoucuje, ze je i moc mekej a nekdo zas rika, ze ty maly deti jsou tak lehky, ze pro ne mekej neni..

alpiinka
26. led 2011

@butt vdaka, ja som uz tiez pocula taky nazor, ze u tak malych deti je to skoro jedno...ale neni nad skusenosti mamiciek 😉

abra
autor
26. led 2011

@juju to je dost mozny, ze se takto brani, vika netoleruje laktozu a nesnese uz skoro zadny mlecny vyrobky krome syra ☹ A vubec s tim mlikem byl boj furt u ni ☹

juju
26. led 2011

@abra a ako ste zistili ze ma intoleranciu na laktozu? boli ste na vysetreni?

dnes som bola s Emilkom v jaslickach na skusku a bol chudatko vystraseny z placu a hluku co robili deti ale dpbra sprava je ze mi povolili latkovky tak idem hned objednavat dalsie 😵 existuje este taka podobna kapsova plienka - ze babatko je vsuchu a vnutri plienky su mokre? alebo to ma len bumgenius one size?

butt
27. led 2011

@alpiinka nemas zac, musim priznat, ze ja to zrvona moc neresila 😅 a stejne mala spi vetsinou u nas 😀

abra
autor
27. led 2011

@juju no ja to tusila od zacatku, co zacala mit problemy s tim brichem, pac ja mam taky intoleranci, takze me to bylo podezrely, nikdo to ale nechtel resit, furt ze u kojeni se to prece nemuze stat, no a pak jaxem ju prevedla na um, tak to bylo jeste horsi a jen tak mimochodem na vysetreni refluxu utz se dr podivala i na streva a zjistila, ze je ma hodne zavlockovany, coz je pry znamka spatnyho nebo zadnyho stepeni laktozy a uz me najednou vsichni verili

jasekd
27. led 2011

@alpiinka Ja bych rekla, ze u novorozencu je to fakt jedno, ze staci i molitan, ale my kupovali s tim kokosem, ze tam bude spat dyl. V kocarku mel obyc. molitan, do kolibky (nemeli jsme) bych dala taky jen molitan klidne, je to na chvili. Co se tyka latkovani, ja latkuju prakticky od zacatku, naplno asi od 3 tydnu maleho, narodil se 3,75 a 52 cm, ale hodne zhubnul, mela jsem malo mlika a on ma GER, byla to takova nudlicka vychrtla, a slo to. Davam prakticky jen kalhotkovky Haipa Daipa, ze zacatku byly malinko vetsi, ale dorostl rychle. Zadecek trochu do kopce, ale my meli stejne hodne zvednutou postylku kvuli GER. U tak maleho ditete se prebaluje casto a tak moc necura a neni potreba to dovycpavat, neni to zas takovy balik. Ty HD jsou pohodlnejsi nez ctverce pro udrzbu a nejsou tak drahe jako ruzne kapsovky a a AIO, kterych by mi navic ze zacatku bylo lito, bude to furt pokakane, pokud nenajedes na BKM, ty kapsovky ocenis treba u Dr nebo jak to bude mit @juju do jesli. Ctverce jsem nepouzivala, on strasne blinkal a stacilo mi zehlit ty blinkaci pliny (ja tyhle pliny zehlim, a ty kalhotkovky se nemusej). Doporucuju zacit hned, brzo najedes na system a zapracujes se, navic to malinke fakt jen papa a spi, pokud nema nejake koliky nebo treba ten GER, tak to neni zas tak narocne. Ja kdybych pouzivala 3 mesice papirovky, tak asi zlenivim, prece jen na kalhotkovku se musi dat jeste svrchnaky. Navic toho odpadu za ty 3 mesice, to by mi vadilo. Taky jsem ze zacatku v noci dala papirovku obcas, ale manzel me "buzeroval", at najedu naplno na latku a jsem mu vdecna, stacilo se rozhoupat 🙂
@juju Nas Martinek se neboji starsich deti, co uz behaj, ale nema rad lezouci miminka, obzvlast ujeceny holcicky, tech se boji, ten by se asi v jeslich uplakal 😖 Preju, at se to brzo zlepsi, at z toho nemas takovej stres. A dobry, ze ti povolili latkovky, myslim, ze na Slov. nebo v Cesku by te poslali nekam, i s tema kapsovkama a AIO. Tady na to spousta lidi dosud kouka skrz prsty 😠 Ja mu davam kousicky obyc. chleba, co se v Cesku a snad i na Slov. prodava (Sumava, Tanvald...), ale nevim, jak je to v Belgii? V cizine jsem mela vzdy s chlebem problem, bud bily veky a bagety nebo pak vylozene se zrnim, nemusim ani jedno...

andelka
27. led 2011

@juju schválně jsem dneska dala Danymu na ven tu novou kapsovku Tots Bots ať nekecám a jak jsem to pak zkoušela, a že to měl durch 😅 , tak naomak to bylo suché. Takže za sebe ještě doporučuju Tots Bots Pocket. Kamarádka teď koupila PopnGro kapsovku a je taky moc spokojená, takže by taky měla dělat sucho. Já ji chci pořídit příští měsíc nebo v březnu.

juju
27. led 2011

dnes som bola s Emilkom na druhom ockovani hexou a lekar ma sice sprdol, ze preco tak neskoro, ale aspon uznal ze ked jedno uz mal, tak bol chraneny - avsak ja som nadmieru spokojna, lebo po injekcii plakal len 10 sekund a potom pohodka. ziadne horucky ako prvy krat; inak sa zmienil, ze cim skor prebehne ockovanie tym mensie rizika na neziaduce ucinky sa podla studii vyskytnu 😕

@abra ideme s nim buduci tyzden na vysetrenie, lebo stale grcka a v tomto veku reflux ked mlieko nepije ale odmieta , je len tuhu stravu a predsa grcka jogurt asi normalne nie je. uvidime; celkovo je dehydrovany, lebo mlieko nepije a caj do neho sice dostanem ale nie dost 😒 vies mozno aj preto nase deticky boli/su problemove lebo ak maju alergiu a pchame kazdy den niekolko krat do nich cosi co neznasaju, no bodaj by sa citili dobre 😅 a jogurty mi zakazali davat, ze su velmi tazke na oblicky, az po roku, ale to Viki uz ma 😉

@andelka dakujem za tip, ale tu sa nedaju tie ine zohnat a surne ich potrebujem kupit lebo s 10 ks si nevystacim (mam totiz 2 BG organic a 2 Grovia a tie dlho schnu). chodim s Emcom do jasliciek kazdy den na pol hodku a paci sa mi tam a aj Emilko pomaly v pohodke, len sa laka placu; ale musim pochvalit ich koncept - detom davaju len ovocie, ryzove chlebicky, musli, cerstvu stravu, len hydinu a ryby; zadok mastia homeopatickym kremom a obrusky pouzivaju nechemicke; maju vsade parkety a drevo a pani ma vnutornu prioritu utisit plakajuce dieta a potom to ostatne...

@butt v BE uz predavaju puzzle bez formamidov a sovantov (netusim ci je to dobry preklad do SK), kvoli ktorym boli tie predosle zakazane; moja mamina hovorila, ze aj na SK su zakazane a v akejkolvek predajni ich bez blocka musia prijat a vratit peniaze. my uz mame doma samoska tie nove, lebo Emco potrebuje svoje ihrisko 🙂

inak moj mini postreh: konecne som si zacala uzivat matersku - Emilko sa nejak skudnil, uz place neporovnatelne menej, sme sa na seba naladili, aj sam zaspi, uz sa trapime len s jedlom; nie je to paradox, ze ked sa konecne situacia zlepsila a ja musim nastupit do prace? 😢 😢 😢

andelka
28. led 2011

@juju to teda je, konečně by sis mohla mateřskou užívat. Ale určitě to zvládnete, jesličky zní dobře 🙂
Aha, tak ten můj tip si nechej kdyby ses k nim dostala nějak třeba z druhé ruky nebo z ČR nebo tak, jsou fakt bezva.