Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

herminka
5. únor 2011

@alpiinka Myslím si, že rybí olej je v těhotenství OK, v ČR je některá jeho mastná kyselina (myslím DHA) i součástí některých těhotenských vitamínů. Tvrdilo se, že se po něm "lépe" vyvíjejí oči a mozek a rodí chytřejší děti 🙂, teď jsou studie, které to popírají, nicméně si myslím, že bys jím neměla nic pokazit.
Já ho v posledním trimestru beru, co kdyby na těch chytrých dětech něco bylo? 😀 A krom toho ho beru na svůj tlak.

alpiinka
5. únor 2011

@herminka dakujem, presne o tom mi vravela predavacka v zdravej vyzive, ale vy ste tu vacsie odbornicky 😉 tak som sa chcela uistit a ked mi predtym nikto neodpovedal, tak som mala pochybnosti...

petuli80
7. únor 2011

Alpii, já taky rybí olej užívám, z dalších věcí ještě mladý ječmen, prenatal od Solgaru, Perfect Prenatal od New Chapter (tyto dva už ne), lněný olej a aktuálně maliník, všechno bylo ku prospěchu 😉

Novinka v DM:
http://www.bio-info.cz/zpravy/dnes-varim-ja-det...

aemmi
7. únor 2011

Jé, když tu petuli mluví o lněným oleji, tak se chci zeptat, může se celé těhotenství? mně ho doporučila josefka, i někdo jiný, jako kompenzaci, když vůbec nejím ryby...ale ted mě napadlo, že odvar z lněných semínek se pije k vyvolání porodu, ne?

jasekd
7. únor 2011

@aemmi S otazku neporadim, ale k vyvolani porodu a podpore kontrakci je podle me spis malinik. caj, sliz ze lnenych seminek je spis na lepsi druhou dobu porodni, aby dite lip vyklouzlo, a taky proti zacpe. Pila jsem oboje, vysledek nevim, tezko posoudit, porod nic moc. Myslela jsem, ze ted budu pit maliniku vic, jenze jak je ta krize s vypovedma, tak se mi nechce rodit nejak driv v breznu, si rikam, ze v dubnu uz by mohla byt situace aspon prehlednejsi. A co kdyby ten malinik zrovna fungoval 😀

betelgeuzz
7. únor 2011

@aemmi jak píše jasekd, lněné semínko není na vyvolání porodu, ale usnadnění. A klidně ho můžeš jíst celé těhu, zlepšuje trávení. Ani maliník není na vyvolání. Dává se do těhotenských čajů, ve své těhotenské směsi ho má i Stadelmann. Kolem 35. týdne se začíná pít na usnadnění porodu, kdo ho má v těch směsích, tak může ještě přidat třeba šálek denně.

aemmi
7. únor 2011

@jasekd 😀 právě tak nějak jsem to myslela, že je to na vyklouznutí dítěte, tak mě napadlo, jestli to nemůže vyvolat potrat, jsem se předtím asi nevyjádřila přesně...

aemmi
7. únor 2011

@betelgeuzz aha 😕 já právě myslela, že ten maliník to má vyvolat..... že je maliník v těh, směsích, to jsem teda netušila, já žádnou spešl směs nemám, zatím...ale předtím jsem ho pila, prý zlepšuje hlen, takže ho mám doma...

jasekd
7. únor 2011

@aemmi Tak jak pise @betelgeuzz , malinik ne primo na vyvolani, spis podporu kontra, podle me ani jednim si porod nevyvolas, pokud se nechysta, spis to usnadni prubeh.

aemmi
7. únor 2011

@jasekd dobře, mě jen napadlo, aby to nevyvolalo potrat, tak jsem se radši zeptala 😉

betelgeuzz
7. únor 2011

@aemmi ještě jsem mrkla do Stadelmann, maliník uvolňuje svalstvo, zejména pánevního dna a stimuluje střevní vylučování.

aemmi
7. únor 2011

@betelgeuzz aha, no jsem trochu mimo 😅 😀

andelka
7. únor 2011

@aemmi k vyvolání porodu je ten utrejch, ne? Lněné semínko ani maliník ne, to je jako příprava na porod. Taky jsem to jedla a pila. Jestli to mělo na hladký průběh porodu vliv nevím, ale možná jo. Taky mi zbyl z dřívějška, taky jsem ho zkoušela na hlen 🙂 Těhotenský čaj mi hodně chutnal Leros.

aemmi
7. únor 2011

@andelka tak utrejch, to slyším prvně 😅 já jsem jen měla strach, jestli po lněným oleji, nebo po tom maliníku nemůžu potratit, asi hloupý, ale prostě mě to napadlo... 😅 jo, čaje od Lerose mi taky chutnají, tak bych mohla zkusit i těhotenský 🙂

andelka
7. únor 2011

@aemmi no, ten recepis od Stadelmanové k vyvolání porodu 😀 Leros piju i teď na kojení, i prcek má dětský a všechno nám chutná 🙂
Si pamatuju jak jsem si vždycky ráno uvařila maliník do termosky a popíjela. Měl by se sice vařit vždycky nový, ale to jsem nestíhala. Ke konci to byl skoro litr denně 😅

aemmi
7. únor 2011

@andelka aha, tohle se mě ještě netýká, takže jsem se nepídila 😀 tak maliník si asi pošetřím na jinou dobu 😀

alpiinka
7. únor 2011

@petuli80 tak uz k nemu veselo vratim, aj ked teda zrovna nejaka pochutka to neni 😀 no ale aspon sa uz nebudem obavat, ze tym nejako uskodim mimi...ja som tiez mala Perfect Prenatal 2 balenia, potom som mala ine a teda ten Perfect prenatal bol neporovnatelne lepsi...ale taaaa cena 😕

herminka
7. únor 2011

@aemmi Výborný těhotenský čaj je i bio od Apotheke http://www.lekarnacz.weblekarna.cz/shop.php?act... (Leros mi naopak moc nechutnal).

betelgeuzz
7. únor 2011

Mně chutnal od Grešíka, ale pak jsem si udělala svoji směs podle Stadelmann. řekla bych, že to bylo i nejlevnější 🙂

alpiinka
7. únor 2011

aj mne chutil od gresika, ozaj, dievcence neviete, ci malinik sa povie aj po slovenksy malinik 😕 ...tiez by som rada, keby sa drobcek hladko vysmykol na svet 😀

petuli80
7. únor 2011

Alpii je to myslím ostružina malina, určitě to najdeš 🙂 Po různých referencích tady (v tématu o maliníku) jsem čekala hroznou chuť, ale musím říct, že mi celkem chutná - pokud ho nezapomenu v hrnci moc dlouho, to je pak hořkej 😉 .

Mohlo by se nám hodit: Aromaterapeutické esenciální oleje pro dobu porodu a šestinedělí

BERGAMOT – Skvělý na ošetření depresí a pocitů smutku, zchlazuje a povznáší, zklidňuje nervový systém, zmírňuje zlost a depresi a pomáhá obnovit apetit.

CYPŘIŠ – Pomáhá při porodu transformovat se z jedné fáze do druhé. Stabilní na kořenovou čakru – hluboké uzemnění stabilita.

CITRUSY - Na únavu, zlepšují náladu, obnovují hravost dětskost. Pozitivní pohled na život.

ČERNÝ PEPŘ – Výrazně zmobilizuje a dodává sílu.

FENYKL - Zklidňuje, odbourává emociální bloky, prohlubuje mateřské city, při přílišném přemýšlení.

GERÁNIUM – Harmonizuje emoce, vyrovnává výkyvy nálad a hladiny hormonů. Svými harmonizačními účinky ženu zklidní a tak umožní, aby náročnou životní situaci zvládla.

GREP – Osvěžuje a odstraní únavu. Potřeba náruče maminky. Pomáhá vykonat to do čeho se nám nechce. Překonat krizi, když se nám nechce a musí (kombinace s citronem).

HEŘMÁNEK ŘÍMSKÝ – Sedativní účinky ( silné krvácení, překrvení).

JASMÍN – Od pradávna je symbolem ženskosti a mateřství, kromě svých významných tonizačních účinků na svalstvo děložní sliznice přináší a posiluje vnímání ženskosti v tak jedinečném okamžiku jakým bezesporu porod je. Posiluje mateřskou lásku, poskytuje emoční podporu, umožňuje vnímat své pocity a emoce. Všestranně harmonizuje. Ulehčuje od bolesti a otevírá cestu ven.

KADIDLO - Prohlubuje dýchání a okysličení organizmu, zmírňuje bolesti při porodních kontrakcích. Přerušuje pouta s minulostí, ošetřuje strachy a úzkosti s minulostí spojené, zklidňuje a tím zpomaluje zrychlený dech. Vhodný při sklíčenosti, dodává sílu a odvahu, posiluje vztah mezi matkou a dítětem.

LEVANDULE - Umí povznést tam, kde je únava a vyčerpání, zklidňuje úzkost a nervové napětí. Pročišťuje místnosti, zchlazuje při porodu, snižuje krevní tlak, pomáhá proti strachu, zpracovává emoční traumata, potlačuje hysterii a šok, uvolňuje nervové napětí.

NEROLI - Nejvýrazněji podporuje psychiku. V mentální rovině velmi příznivě působí na čištění mentálních struktur, zejména při stavech neumím, nedokážu, nesmím.

ŠALVĚJ MUŠKÁTOVÁ – Působí na hypofýzu na endorfiny látky tišící bolest. Otevřená křídla a letí, uvidět jasně tady a teď. Snižuje krevní tlak.

MATEŘÍDOUŠKA - Emoční blok s rodinou, chybí emoční teplo, nehospodaření s energií. Vynikající na prohřátí emocí ve smyslu mateřství. Vnáší pocit bezpečí.

ROZMARÝNA – Posiluje naší výdrž a naše vnitřní síly. Je sluncem do života. Žena díky ní dokáže zmobilizovat poslední síly, probudit vůli, sílu a vydržet. Při nízkém tlaku.

RŮŽE – Je silicí emoční ochrany a péče. Pomáhá napojit se na sebejistotu, která vychází z nejhlubší části naší osobnosti. Spojuje jistotu s láskou, sebejistotu s milováním. Citlivě otevírá potlačená traumata, léčí emoční rány. Dává schopnost milovat sám sebe. Při nadměrném emočním zatížení působí růže preventivně díky tomu, že pomůže zvládat a překonat prožívanou bolest či zátěž a tím jí neukládá do svého nitra. Na emoce působí podporou síly osobnosti, zmírňuje intenzitu negativních emocí a zároveň hojí rány na duši. Poskytuje ochranu při zranitelnosti a slabosti. Uvolňuje stagnující energii, ošetřuje potlačený hněv i potlačená zranění. Otevírá cestu komunikaci. Sebevyjádření. Proti krvácení.

YLANG – YLANG - Dodává chuť BÝT PROSTĚ ŽENOU, odstraní emoční zábrany. Při vysokém krevním tlaku „ padni a užívej“ = nejlepší terapie.

alpiinka
7. únor 2011

@petuli80 dik za malinik, ten zoznam je super 😉 hned som si ho presla, kt. mam 🙂

petuli80
7. únor 2011

Budete si brát olej do aromalampy do porodnice? Většinou slyším, že se stejně všechno sfoukává, protože to ruší / smrdí / nedělá dobře, ale stejně bych to možná zkusila, když mi obvykle aromaterapie naopak hodně dává. Tak uvažuju o skořici, nebo růži.

petuli80
7. únor 2011

Čajík jsem pila taky od Apotheke nejvíc, potom Grešíka. Leros mi nejel 🤐

Alpii jsem ráda, že se hodí, a snad i něco z něj pomůže 😉

chaarleene
7. únor 2011

@petuli80 já jsem si nebrala, protože u nás v porodce se aromaterapie běžně dělá a mají tam spoustu olejíčků a "kuchařku", kde mají vypsané, co na co pomáhá... mně něčím mazali břicho, protože jsem měla slabé kontrakce, a pak ještě znovu, když nešla placenta... a ještě si pamatuju, že mi manžel mačkal nějaký akupresurní bod na ruce na zesílení kontrakcí...

petuli80
7. únor 2011

Chaar, to zní jako dost osvícená porodnice, plus Tvoje teta (?) p. a. k tomu 🙂 To jsou Boskovice?

jasekd
7. únor 2011

@petuli80 Jej, na takovy veci jsem nemela ani pomysleni. Ale zas tak moc mista to nezabere, vem si to a uvidis. U nas to hlavne nedela dobre manzelovi a nepotrebuju, aby mi tam odpadl . Ale kdybyste mely nejakej zarucenej tip na snadnej porod, tak to tam taky klidne odpalim 😀

erinka83
7. únor 2011

Holky, co budete brát k porodu ten alkohol, budete to personálu říkat a kdy ho jako hodláte pít? 🙂

abra
autor
8. únor 2011

@erinka83 nebudu jim ani rikat, ze neco takovyho mam 😀 sak stejne nevypiju vic nez pul deci nebo deci a to se za chvili odboura

aemmi
8. únor 2011

@herminka hm, díky za delaší tip... 🙂
já jsem teda ještě žádnej čaj nesháněla, nepřišlo mi to nějak důležitý, ale tak už asi něco zkusím, jestli mi to zachutná...