Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

abra
autor
9. únor 2011

juju, me napadlo s tim cervenym, mala hodne jednu dobu trpela na cervenej zadek mela z toho az skoro slezlou kuzi, nic nepomahalo, jediny, co me pak spasilo byl detskej pudr kombinovanej s vecne suchou latkovkou a bezplenkovkou, do par dnu bylo po problemu, ale to je ted pro tebe asi passe co ☹

luthien.k
9. únor 2011

@abra, ty jo, atopici, obzvlášť při alergii na BKM, na tohle taky dost trpěj... Tě pořád straším, co? 😀 Jen pro zajímavost, v naší populaci je 40% atopiků (kam se počítají ekzematici, astmatici, alergici potravinoví i inhalační, prostě všichni, jejichž organismus reaguje atypicky na nějaké vnější vlivy).

@jasekd, co to znamená, že to má po noci dobré? Jako že nerozšrkábané, nicméně stále červené? Ten hypermangan zkus, nic tím nezkazíš (jen po častějším koupání hnědnou nehty a tak, ale to asi víš).

abra
autor
9. únor 2011

@luthien.k ale jo, pripoustim ze je atopik, ale nepripoustim, ze ma atopickej ekzem 😀 😎 Hele a pomohla desne moc mesickova mast na sadlovym zakladu, mala je skoro cista, hip hip huraa 🙂

abra
autor
9. únor 2011

jo a mala nema alergii na bkm ale intoleranci na laktozu, nastesti, alergie na bkm to by me asi klepla pepka

jasekd
9. únor 2011

@luthien.k Prave ze to ma casto i krasne svetle, na pohled sotva znatelne, akorat na omak trochu drsnejsi, a pres den to rozskrabka, furt mi to pripada jako mechanicke podrazdeni. Zaclo to totiz tak nejak vic v dobe, kdy jsem zacla skladat plinku (Haipa Daipa) na kluka, takze vepredu ma toho materialu vic, navic ta HD neni uplne nejmekci. Jine pleny prakticky nenosi, kdyz ma obcas nejakou AIO, tak to je krasne venku z pliny, jsem si rikala, jak to bude vetrat, jenze si na to dosahne a skrabe, cili je to skoro horsi.

jasekd
9. únor 2011

@abra S mesickovou masti mam dobry zkusenosti na masaz jizvy po nastrihu (hematom zatvrdlej), ale nevim, jakej mela zaklad? Nevis znacku? Nam prave pomaha koupat v odvaru z mesicku, ja v tom i ubrousky na myti nekdy macim.

abra
autor
9. únor 2011

@jasekd je to znacka aromatica, mela jsem i dr popov a jeste jednu, myslim hadek? nejsu si jista, ale tahleta pomaha na vsecko nejlp se me zda

jasekd
9. únor 2011

@abra Je, tak tu jsem asi mela prave na tu jizvu, tu Aromaticu 🙂 No ja ji zase koupim, treba ji nebudu potrebovat na jizvu, ale vyuziti se najde vzdy.

betelgeuzz
10. únor 2011

Dívaly jste se včera na ten Hyde park? Se mi podařilo ukořistit ovladač, jenže jsme zjistili, že u nás přes STB jede pořád ČT4, takže jsme nevěděli, že došly baterky v ovládači a bez něho se nedá přepnout program. Takže jsme tam měli místo toho 50 let starý fotbalový zápas 😠

luthien.k
10. únor 2011

@abra, vy jste fakt spešl případ, co by jiného atopika dostalo pravděpodobně do hrozných potíží (med, sádlo...), tak vám vyhovuje 😀 Tak třeba nejste atopici 😀

Mně osobně měsíčková nepomohla nikdy na nic, taky mám tu se sádlem, mazala jsem ruce, mívám je hooodně vysušené, hlavně teď v zimě a nakonec mi na ně pomohla až obyčejná žlutá vazelína alias ropný produkt 🙂

luthien.k
10. únor 2011

@jasekd, to je teda zapeklité... Ony kožní problémy v oblasti kolem plenek a pod plenkou jsou nejhůř řešitelné. Proti svědění a na hydrataci je dobrá Bioderma Atoderm PP Antirecidive, zkus si sehnat v lékárně vzorek.

betelgeuzz
10. únor 2011

@herminka díky, podívám se přes oběd, nebo večer.

jasekd
10. únor 2011

@luthien.k Mne pomohla jen na tu jizvu, a tam by asi pomohlo cokoli mastneho a proste masirovat, na ruce taky nebyla, ale zkusim to, stejne ji asi budu zas potrebovat, protoze Epi no kupovat nebudu, protoze bych s nim asi cvicit nemohla. Na ruce mam bilou vazelinu a taky nic, uz jsem vyzkousela vsechno, ale bez kortikoidu to asi uz nepujde, i kdyz zatim jsem to vydrzela bez nich.

abra
autor
10. únor 2011

@luthien.k to vis ze mala nema atopak, ja to rikam furt 😀 Hele,ale kamoska ma atopak snad odjakziva, prokazanej od dr, lecenej kde cim a pomaha ji uplne stejna mast, tak ti nevim, jestli jsme vazne takovy martani 😎 😎

luthien.k
10. únor 2011

@abra, no jo, úplní mimozemšťani 😀

abra
autor
10. únor 2011

holky, jednou jsme v nejakym tematu (asi jeste v kosmetice nebo v zivotnim stylu ja fakt nevim kde) probiraly stm a u toho nekdo dal link na takovej malej pristroj, co to cely pocita a na displeji pak ty dny sam zobrazuje, nepamatujete si nekdo, jak se to jmenovalo?

abra
autor
10. únor 2011

@herminka jojoo, toje ono, diky!! 🙂

butt
11. únor 2011

@petuli80 tak olej jsem cohutnala a rybinou fakt cciti je, ale nemam s tim nastesti problem 😀 (a mimichodem moc krasny obrazek na brisku 😉 )

jinak vas jdu holka zas jednou otravovat s dotazama...
chtela jsem se zeptat, od kdy se muze (ma) davat detem rybi olej, od roka?a druhej dotaz..mamina mi rikala, ze nekde cetla, ze by se nemelo davat ovoce ke kasi, v kt. je mliko, ze to pak v brise kvasi nebo co..?ja to tak male davam, tak jsem se chtela zeptat, co si o tom myslite...diky 🙂

andelka
11. únor 2011

@butt mi se taky mamka divila, když jsem chtěla malého po ovocné svačince kojit. 😅 Tak jsem kojila až po půl hodině až hodině, dělal u toho blbosti, tak jsem kojení odpoledne zrušila. Taky by mě zajímalo jak to je. Kaše jsou ovocné - tam je asi sušené, nebo kdoví co - ale vím, že kamarádky dělají kaše (jáhlové, ovesné..) a do toho dávají banán, meruňky, borůvky apod. Já zatím druhý den dávám nemléčnou kaši a Dany to jí bez problémů. Ovoce má zatím jednou denně na svačinu.
@abra chceš se vehnat do náruče počítače? 🙂

andelka
11. únor 2011

@abra tý jo, není to trochu drahé? Když si vezmu že potřebuju jeden teploměr a možná ještě tabulky za 30korun nebo program na zapisování 😅

butt
11. únor 2011

@andelka ja prave delam nemlecnou kasi do UM a do toho davam ovoce...mamka se zminila az dnes a celkem jsem byla prekvapena, vubec me neco takovyho nenapadlo 😅 tak uvidime, co nam tady chytrejsi na to reknou 🙂

herminka
11. únor 2011

@andelka Taky si říkám. I ta miniverze za necelých 8000, či kolik. A jestli to dobře chápu, v tomto případě ani nevidím graf, jako je tomu u WK či FF, abych přístroj případně zkorigovala. Ale v tomto jsem konzerva a spořínek 😀

andelka
11. únor 2011

@butt též jsem uzvědavá. Kdyby se mamka nepodivovala, tak by mě to ani nenapadlo. 😕

@herminka já též, pro mě je prostě nemožné důvěřovat v tomto nějakému přístroji, i programy byly občas trochu mimo a bylo třeba data poupravit podle zkušeností, aby to vyznačily správně. Navíc je to na baterku s životností 2-3r. a tuším že jsme tam zahlídla že nová stojí skoro 900 😕 nevim no, sobě věřím víc. A vím i kam líp investovat peníze.

herminka
11. únor 2011

@andelka Asi tak 🙂

abra
autor
12. únor 2011

@andelka jojo, prubnu to 😀 no na me nejaky zapisovani neni, to bysme brzo meli dalsi decko 😀 ja si su schopna vzpomenout na zmereni, ale zapis a vyhodnoceni necham na ty chytry krabicce, pac jinak by to dopaldlo blbe, jak se znam 😎 😀 😀 Jako treba ze zacatku to dva tri cykly prepoctu,abych se ujistila, ze to jede spravne a pak uz to necham jenom na tom pristroji, pro me je to supr pohodlny reseni 🙂

abra
autor
12. únor 2011

no i kdyz dneska butt potvrdila mou teorii o naproste potrebnosti robotickyho vysavace, tak teda nevim, co bude driv 😀

abra
autor
12. únor 2011

btw segra se tedko uci sit a sije i ruzny hovadiny na deti, tohle je super pytel 😀 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=41677746&tab=1

andelka
12. únor 2011

@abra tak jsem zvědavá jak budeš spokojená a jestli to bude fakt fungovat - jaký budeš mít model?
Já nevím, já bych se v tomto na přístroj spolehnout nemohla. Jsem konzerva asi. 😅