Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

juju
24. únor 2010

baby dnes som bola pozerat NEROLI eterak v bio kvalite a zahlasili ze stoji 50 euro!!! a nemali ani vzorku, co by som si prisuchla. To je fakt tak priserne drahe?? 😕

kamoska mi hovorila, ze ona umyva malickeho oci a to tak, ze na kozmeticky tampon nanesie fyziologicky roztok, co sa pouziva v infuziach a tak mu potom pretrie oci. robite to aj vy? alebo len supnete na tvar vodu a ocistite?

betelgeuzz
24. únor 2010

Juju, někde jsem četla, že oči se mají mýt převařenou vodou, ale já myju vodou z kohoutku.

erinka83
25. únor 2010

taky myju tamponkem a vodou z kohoutku...

Včera jsem učinila objev, že bio kojící čaj z DM je úplně stejný jako z Rossmanna 😀

abra
autor
25. únor 2010

josefko, mala abra se loupe, takze po koupani na vlhkou kuzi olej mazu, na obliceji a na nohach, kde je sucha nejvic, tak pridavam jeste behem dne krem od weledy.

juju, ta panenka je moc pekna, ale furt me chybi ty ocicka 🙂 asi bych je domalovala tuzkou 🙂 Mrknu,jestli u nas nemaj neco podobnyho 🙂
Ty objednavky z brany jsou nekdy hodne dlouhy, mrkni na stav objednavky, kde je nekdy status "objednano u dodavatele" nebo tak neco a kdyz to tam mas, tak budes cekat dlouho, ja cekala jednou mesic :-/ a napis jim maila, poslou ti aspon pribliznej termin dodani.

jinak obecne k tomu mazani a myti jen vodou, ja nejsem pro myt jen vodou, pac mala vecne blindi a to se mi nezda oka umejt jen vodou, plus jeste ty zahyby na krku, v podpazi... No a voda sama o sobe docela vysusuje, takze bych malou jenom do vody nedala, a po koupani ju namaznu, pac ma ty suchy mista a zacina to vypadat, ze ma kuzi po me, coz teda potes koste a tohle kdybych nemazala, tak za chvili bych se dockala skaredych fleku ☹

Dudliku mame doma hned nekolik, nejsem proti, i v nemocnici sem jim dovolila male dat dudel a v klidu ode me ji, zadnej problem. Bavila sem se tam s mudrou a ta me vysvetlovala, ze mimina jsou dost chytry a ze velmi rychle poznaj, co je dudel a co prso a z ceho se ji 😀 Navic me prijde lepsi, kdy mala cumla dudel (kdyz ma teda potrebu neco cumlat) nez kdyz ma v puse vrazenou celou ruku :-/
Flasky mam taky, dve, a to na pripady, kdy je m. s malou doma sam a potrebuje ju nakrmit, takze ji do flasky supne odsaty mliko a je vyreseny 🙂

juju, normalne namocim plinu a oblicej i oci ji umeju s tim, jenom si dam bacha abych cipem, kterym sem protrela jedno oko neprotirala i druhy.

tedko mame doma novou modu - vsecko do fialova 😀 nafasovali sme gercian a je to mazec 😀

abra
autor
25. únor 2010

jo a tedko trochu bojuju s vrstvama obleceni do satku, nosite nekdo v satku??

erinka83
25. únor 2010

abro, malá byla za začátku hodně suchá, ale po pár týdnech se to ustálilo, tak snad taky malá Abra tu kůži už pak mít suchou nebude...

A k tomu dudlu místo ruky, nechci ti brát iluze, ale i když Baru s dudlíkem pěkně usíná, přes den ji "neuspokojí", prostě ruka je ruka 😀 Ona je totiž vždycky po ruce, víš? 😀

A myslíš oblečení na ven? Mně Baru dlouho nevydrží v šátku ani doma, já se chystám někdy na jaře koupit manducu nebo tak něco, tak to oblečení budu řešit až pak...Kdyžtak mrkni do nošení...

betelgeuzz
25. únor 2010

Já se přiznám, že umývám obě oči stejným kouskem.

Abro, to máš docela štěstí. Vím o miminkách, kterým dali jednou láhev a k prsu už se nechytilo. Takže já bych ten dudel ani láhev nedávála, pokud není vážný důvod.

Před tou genciánkou nás v kurzu PA důrazně varovala, že je rakovinotvorná. Na druhou stranu s tím v porodce popisují děti a na kojeni.net to ta laktační taky doporučuje, tak nevím, jak to doopravdy je.

Eri, v Rossmanu mají taky bio čaj? Já se tam moc nedostanu, protože v tom našem jsou schody, tak radši chodím do DM. Ale teĎ mám z Rossmana přebalovací podložky, byly v akci, tak vyzkouším, které jsou lepší.

abra
autor
25. únor 2010

eri, jojo ruka je ruka 😀 kazdopadne se ruku snazim vsemozne nahradit dudlem 😀 Projizdim ruzny diskuze o satkovani, ale bohuzel drtiva vetsina nosi deti pod bundou, ja nosim nahore, no nic, budu patrat dal 🙂

bet, ty blaaaho, nedes me!!! My to mame na doleceni tech kvasin ☹ ☹ jeste spolu s nejakym vit. c ☹ ☹ S tim dudlem a flaskou to bude asi tim, ze mala je extremni jedlik, je ji jedno z ceho to tece, hlavne ze je to jidlo 😀

erinka83
25. únor 2010

Bet, já ho mám dokonce blíž, ale trubka jsem tam ještě s kočárem nešla 😅 Já ten Rossmannovský dostala a včera jsem kupovala v DM, tak na to hledím, krabka skoro stejná 🙂 Doma jsem studovala složení, úplně stejný ☹ Tak třeba i to je důvod, proč jsou ty věci tak cenově dostupný, jestli ten Rossmann nemá více věcí od stejného výrobce...
Jednorázový podložky? Nebo jaký?

erinka83
25. únor 2010

Jé, ten smajlík mám blbě, nemá důvod být zamračený 😀

betelgeuzz
25. únor 2010

Jsou to oba německý řetězce, tak je to možný. Rossman má teď taky řadu přírodní kosmetiky a prý je to taky dost podobný. Jojo, ty jednorázový podložky. Podle letáku to vypadá, že i běžná cena je nižší, než v DM.

Já jsem si včera koupila kojící čaj od Apatheke bio a od geršíka sypaný, tak uvidím, jaký jsou.

erinka83
25. únor 2010

bet, tak já dneska zkusím vlízt do Rossmanna, doufám, že se tam s kočárem vytočím 😀 Já mám podložky i pratelný, ale jednorázovky vedu taky...

luthien.k
25. únor 2010

no holky, jednorázové podložky, to není zrovna moc eko 😉

betelgeuzz
25. únor 2010

Já mám taky jednu pratelnou tots bots, ta se mi moc líbí a ještě bych chtěla jednu přikoupit.

erinka83
25. únor 2010

Luthien, není, ale jelikož BKM se nám stále moc nedaří, na nic jinýho jsem nepřišla 😀 Ty pratelný mám 2 a stejně je to málo.... Ještě musím koupit. My ji teda vždycky řádně pročůráme, než ji vyhodíme 😅

erinka83
25. únor 2010

teda říkala jsem si, že bych možná koupila takový to pěnový puzzle, ale kdo ví, z čeho to je? 😕

luthien.k
25. únor 2010

My jsme to puzzle dostali, takže ho máme na kousku a docela to malého baví rozebírat 😀
A na čem přebaluješ? Já jsem tedy koupila plastovou přebalovací podložku, sice taky hnus, ale aspoň se to nevyhodí po jednom přebalení a dávala pod malého plenu (to se shrnuje, nic moc) nebo tetra plenu zahnutou pod tu podložku (lepší). Dneska mám na zemi deku a přebaluju ho jen na ní, nehody už se nestávájí (přes pindíka mu vždy položím látkovku, takže se maximálně počůrá na ní).
BKM jsem vzdala hned, měli jsme v létě díky kvalitní izolaci doma dost chladno a nechtěla jsem ho nechávat dlouho s holou prdelkou, když byl malej...

erinka83
25. únor 2010

já ty podložky mám na větrání prcky, mám ju na dece na zemi, tak si říkám, kdybych měla to puzzle, dám na to jen ručník, to puzzle by se pročůrat nemělo, ne? jinak na přebalování mám nafukovací z IKEA...

luthien.k
25. únor 2010

aha, no ono to puzzle jak je z těch dílků, tak mez ně určitě zatéká... Jinak mám taky z Ikey podložku s nepromokavou vrstvou (látkovou), cenově určo vychází líp, než ty Tost... Taky jsem jí dostala a používám na cesty, tak ta by možná taky šla (vypadá jako medvěd nebo takové nějaké zvířátko 😀 ) Ale taky se poněkud shrnuje...

cecil
25. únor 2010

Ahoj holky, nakoukla jsem do vaší diskuse a narazila jak Erinka popisuje vyrážku u dcerky. Chtěla jsme napsat, že první dcera byla taky osypaná pod plínkou. Dětská dr.mi říkala, že je to opruzenina, vyzkoušela jsem snad 10 mastiček, koupali jsme ve všem možným, mazali i sáldem(to bylo snad nejlepší) a máslem....až se jí objevila vyrážka i ve vlasech a slezla jí přes obličej na hrudník, tak jsem s ní běžela na kožní, kde mi řekli, že má nějakou dermatitidu. K tomu měla bolení bříška, ale ošklivé. Nakonec jsem v jejích třech měsícíh vysadila kravské mléko a za 14 dní jí zmizelo i bolení i vyrážky. Byla citlivá na kravské mléko a já taky, akorát jsem to nevěděla 😖 .

Takže na alergeny pozor, nikdy nevíte, jestli vaše dítě je "rizikové", nebo není.

betelgeuzz
25. únor 2010

Já taky používám tu plastovou přebalovací podložku, na které mám látkovou plenku. A na zem dávám malé tu tots bots. Ale cvičíme vojtovku a jeden cvik nejde na té plastové dělat, protože vadí ten zvýšený okraj. A přitom cvičení dítě částo čurá, takže na to používám jednorázové.

luthien.k
25. únor 2010

cecil, tak to jste byli učebnicový příklad. AE pod plínou je ta nejhorší varianta.

Mimochodem, eri, jak jste na tom vy teď?

erinka83
25. únor 2010

luth, spojila jsem se s Věrou 😉 Mažem a mažem, jím probiotika, vysadila jsem před týdnem komplet mlíko a vejce a dneska ráno na mě koukla skoro nová prdelka😀 Akorát ručičky pořád nic moc, ale trošičku se to zlepšilo... Chci volat Dr., jestli můžem posunout to očkování, nevíte, o kolik se to může posunout?

luthien.k
25. únor 2010

Tak to jsem ráda 😉 Dnes jsem od ní dostala dobrozdání, že mám v tématu alergie na BKM radit, že nestíhá 😀
S tím očkováním netuším... Kamarádce to kvůli neurologickým problémům posouvali o několik měsíců, ale nevím přesně.

betelgeuzz
25. únor 2010

Podle mě záleží na doktorce. Ty sama můžeš těžko říct, že chceš odsunout. Záleží na tom, jak posoudí ten stav. Taky máme odsunutou očkování, ale to mám přímo od neuroložky napsané.

josefka
26. únor 2010

holky, jak jste resily to mydlo pro deti - tohle je podle me snad nejcistsi mydlo:
http://www.iherb.com/Dr-Bronner-s-Magic-Soaps-H...
mozna je i tekuta verze - kdyz ne primo pro deti, tak je i ciste bez vune.

nevim, jestli se da v CR sehnat, mozna by slo objednat pres net.

cecil
26. únor 2010

Ahoj vespolek...
luthien, no jo učebnicový příklad, ale před 8 lety mi o nějakých alergiích nikdo nic neřekl, net jsme ještě neměli, ani jeden doktor mi neřekl z čeho by to mohlo být, na to mlíko jsem si přišly sami. Co jsme si mohli ušetřit trápení.

A dnes jsem si vzala vlašský ořech a úplně mi napuchly a pálí mě rty, ani jsem ho nedokousala a vyplivla. Počítám, že se tak projevuje alergie ☹ . Ach jo.

Erinko, taky mi dali při prvním porodu Dolsin a nikdy více! Podruhé jsem už byla zařeklá že nechci nic. Motáka jsem měla, otupělá jsem byla a pamatuju si přesně, jaký to je zvracet do umyvadla a do toho mít kontrakci a nemoci si ji prodýchat! Fuj tajbl. Radši deset kocovin než tohle.

juju
27. únor 2010

baby, mna prepadla taka mensia panika, ze nebudem mat mlieko, da sa to nejako predpokladat uz v tehotenstve? mne totiz rastie len brucho a prsia nie (ale ani zadok chvalabohu 😀) viem, ze velkost neurcuje (ja som mala pred tehu uz celkom velke) ci bude mlieko, ale mali by sa aspon trochu plnit, ci nie? ak nebudem mat mieko, tak sa zblaznit, co budem malickemu davat!!! 😕

herminka
27. únor 2010

Betel, 21. února jsi psala, že jsi pila nějaký těhotenský čaj od půlky těhotenství. To byl ten Grešíkův? Dřív se pít nemá nebo jak?

Erinko, holky na jiné diskusi chválí na zadeček tuto Weledu http://www.lavanda.cz/weleda-mesickovy-kojeneck... Kvůli obsahu zinku se má ale používat opravdu jen při opruzeninách, jinak něco "lehčího".

soanpe
27. únor 2010

juju
co bys mu dala asi? když nebude mm, tak je um
a řešit, ve 30.tt jestli budeš mít mlíko nebo ne je úplně zbytečný,protože to se stejne dozvíš až porodíš 😎