Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

herminka
22. črc 2011

Tady se dají koupit aromasměsi dle Stadelmann: http://www.devaterokviti.com/

abra
autor
24. srp 2011

zdarec, davam dotaz i semka, nevite nekdo o necem misto bazenove chemie?? Mame jenom takovej malej bazen po zadek hlubokej, aby se vsecky decka proplavali a my zchladili, ale ta chemie jak tam plave v ty bojce ☹ nic moc ☹

abecedka
28. srp 2011

@abra letos jsem viděla v Rady ptáka loskutáka bezchlorovou úpravu vody, vhodná do všech bazenu i výřivek. Ale bohužel si nepamatuji, jak se to jmenovalo.
Možná by tě to zaujalo, že v tom není ten chlor. Jinak si myslím že prostě upravovat to musíš, je to živý organismus...

kessinka
31. říj 2011

Ahojte, tak som sa konečne po dvoch mesiacoch dolúskala na koniec témy 🙂 mám presne 100 strán výpiskov vo worde, ešte to poukladať aby som sa v tom aj vyznala, ale uff, už si musím oddýchnuť... a môžem sa vrhnúť na tému o látkových plienkach, nech viem čo nakúpiť na začiatok 😅

chcela som sa vás ale spýtať na mlieko, m je zástanca toho že mlieko je super zdravé a dôležité kvôli vápniku.... vedeli by ste mi podať argumenty prečo to tak nie je, aby som mu ich mohla podsunúť? vysvetlenie som tu od vás čítala, teda ešte na beremese, ale už ho nejako neviem nájsť ☹ ďakujem 🙂

luthien.k
31. říj 2011

@kessinka ahoj, tak to Tě tedy obdivuju, navíc ke konci už to nebylo až tak moc povídání o zdravém životním stylu 😀

K tomu mléku: naše výživářky Ti jistě poví víc, ale za mě (píšu o upravovaném mléku pro dítě i dospělého - paterizací, UHT): příliš vysoký obsah bílkovin (hlavně kaseinu, v mateřském mléce je ho podstatně méně, čili horší stravitelnost), příliš vysoký obsah minerálů, hlavně fosforu (zátěž na ledviny), mléko od krav chovaných konvenčním způsobem může obsahovat toxiny z plesnivého krmiva (krmení siláží), poměr ostatních minerálů (hořčík, zinek, fosfor) není ideální k dobrému vstřebávání vápníku, potenciální alergen (kravské mléko je nejčastějším alergenem u dětí do tří let).
Logicky - žádný jiný tvor se neživí mateřským mlékem jiného živočišného druhu. Kr. mléko je nastaveno jako ideální potravina pro tele (které má vyrůst do mnohonásobné hmotnosti proti člověku), ne pro člověka.

Pokud vím, @abra má ze školení nějaké nové poznatky které naopak používání mléka podporují - na ty jsem zvědavá 🙂

divoska
31. říj 2011

@kessinka 😀 ak sa podelis o vypisky nech nemusim luskat este aj toto /luskam totiz respektovat a byt respektovan a nic ine na pocitaci mi uz aj tak nehrozi skrz nasu motorovu mys 😵 / tak ti poslem nejake rady a tipy na prvu taku poriadnejsiu zostavu ze by ste boli prve mesiace v suchu na dlhsie 🙂 pripadne ta dojdem zaskolit ked budem niekedy u vas u kamosov. aj ked teraz sa tak skoro nechystam bola som minuly tyzden. ale par babam som uz nejake rady posielala, plus kamoske sme robili nakup 2 tyzdne dozadu, mam stale svoje tabulky naj plienok a nejake mudrosti co som im posielala.
ad vyziva odporucam temu vegetarianske dieta, ale jo tiez sa snazim eliminovat kravske mlieko na minimum.

abra
autor
30. lis 2011

caute, uz semka moc nechodim (jooo kdyby mel den 100hodin 😀 😎 ) kazdopadne aspon info semka hodim:

Pro brno a okoli, budu mit prednasku 12.12. v Cafe&Play v brne, posilam letak, nebo taky tady: http://www.2fit.cz/ letak uplne dole, nebo na fcb http://www.facebook.com/pages/2Fit-výživové-por......

kdybyste nekdo chteli prijit, dejte mi vedet do ip, at vam bloknu misto 🙂

josefka
4. pro 2011

@kessinka - gratuluju, sice jsi uz 32tt, ale lepsi pozde nez nikdy 🙂 .... kravske mleko je urcene pro to, aby tele rychle rostlo a sililo a nema moc slozek pro spravny vyvoj mozku, protoze tele mozek moc nevyuzije, tzn. neni v nem omega 3, narozdil od materskeho mleka. To spis vyzivuje mozek.
Kravske mleko podane diteti do 1 roku muze vyvolat celozivotni alergii nebo dokonce i cukrovku (cast bilkoviny muze projit stale jeste ridkou stenou streva a vyvolat alergickou odpoved, a protoze je tato cast bilkoviny podobna bunkam slinivky, kde se tvori inzulin, tak se muze stat, ze telo pak slinivku znici, ve snaze znicit nepritele .... no a jinak @luthien.k to napsala presne a jasne 🙂 ... jeste tak kvalitni bio nepasterovane mleko od krav pasenych na trave, ale urcite ne do 1 roku

barica
7. pro 2011

ahoj holky, kdysi jsem vas tady louskala a nadsene prispivala, ted uz nejak nezbyva cas, ale vzpominam si, ze jste si tu chvalily pánve greenpan?! Chystám se na koupi, ale nevím, která je nejlepší a jeslti jsou opravdu tak skvělé, jak jsou všude propagované a jestli už s nimi máte zkušenosti po delší dobu a opravdu jsou kvalitní? Já jsem si nedávno koupila keramickou pánev od Tescomy a vetší šmejd jsem doma neměla, tak už bych vážně ráda něco, co vydrží... moc díky za rady!

barica
7. pro 2011

jeste tu ctu nejake info k mleku, tak pridam svoje, ktere jsem ziskala pri studiu a ktere me vylecily z toho, ze by ditko mleko nutne potrebovalo, nebot ani tele (pokud nejde o alternativni chov) nedostava mleko dele nez 2 mesice, pak je uz krmeno jen pici (tudiz pro vapnik byt mleko dulezite fakt nemuze🙂) a taky naroste, takze zase tak dulezite pro rust ditete to urcite nebude🙂... a vice, nez pasterizovaneho mleka, bych se bala mleka homogenizovaneho, pasterizovat mleko stejne musite i doma, pokud budete mit cerstve od kravy, jde vlastne o "prevareni" a zniceni pripadnych skodlivych mikroorganismu, ale homogenizovane mleko, to je poradny smejd, tam jsou rozbity bilkovinove molekuly na mensi (aby se na mleku netvorila vrstva tuku, nevypada to vzhledove totiz pro zakaznika nejlepe...), jenze tyhle mensi molekuly mohou prochazet stenou streva do tela a zpusobovat problemy... no ale kupte si v obchode nehomogenizovane mleko, to aby clovek pohledal🙂

josefka
7. pro 2011

@barica - a existuje nehomogenizovane mleko v obchode? Ja piju nepasterovane, tedy ted v tehu si ho prevarim, jinak ho neprevarime. Ta smetana nahore je nejlepsi 😵.
To, ze je tele odstavene od 2 mesicu a pak je krmene pici neznamena, ze je to dobre .... to jako kdyz kojis a po mesici prestanes ... taky ti miminko nakonec vyroste, ale taky to neni idealni .... ale jinak souhlas, zadny savec nepije mleko v dospelosti.

Panev Greenpan mela catf a asi rok si ji chvalila, pak uz nevim 🙂. Ja mamce koupila nejakou jinou znacku a taky je to smejd. Ja nedam dopustit na titanove nadobi. Mam panev i Wok uz asi dva roky a porad pouzivam a ani se nehli, nejsou poskrabane, nepripaluji se .... zatim nejlepsi investice udelana do kuchyne.

estrellita
7. pro 2011

@josefka ja myslela, ze homogen. jsou jen ty v krabicich a ze ty selske atd jsou jen pasterizovany?
ale nevim, ja kupuju primo od farmaru a to je jen pasterizovano, skraloup dela krasny 😵

barica
7. pro 2011

@josefka nehomogenizovane je Amalka, ta je i bio a pak jeste jedno selske, na to jsem natrefila v Tescu... ja rozhodne netvrdim, ze to, ze je tele ve 2 mesicich odstavene, je v poradku, ale spis jsem to psala pro to, ze jsem se ujistila, ze zadne kravske mleko ditko dostavat nemusi, protoze vapniku je dostatek i v jinych zdrojich, kdyz i tele, ktere potrebuje pro svuj rust urcite extra hodne vapniku (v porovnani velikosti cloveka) to zvladne bez mleka...

@estrellita opravdu temer vsechna mleka v obchode jsou i homogenizovana, opravdu vim jen o dvou, ktere nejsou🙂..., krabicova - trvanliva - jsou navic jeste osetrena UHT metodou, coz z chuti mleka udela chut krabicoveho mleka...

barica
7. pro 2011

@josefka ja mam k titanovemu nadobi nejaky odpor, nevim proc, ale nasi meli nekolik panvi s titanem a vzdycky se to odrbalo, tak jsem si zive dovedla predstavit, co se dostalo do jidla..., asi je to fakt o kvalite...

josefka
7. pro 2011

@barica - urcite, tchyne tvrdi, ze ma titanovou panev, ale kdyz jsem ji hledala, tak jsem ji nenasla, protoze byly vsechny stejne odrbane ... titan jako teflon. Mozna to tak bude i s tou keramikou.
S tim teletem jsem to tedy nepochopila dobre 😅 .... a mas naprostou pravdu.

@estrellita - kde ho kupujes? Ze bych poradila mamce

estrellita
7. pro 2011

@josefka nam jezdi jednou tydne mleko z farmy primo pred barak - dam ti link na soukromou diskuzi, tady je verejna, tak by to mohla byt jako reklama 😉

jinak tady je info o jejich mlece a je fakt vyborne 🙂

Selské mléko

Čerstvé pasterované mléko určené k okamžité spotřebě. Neobsahuje žádné konzervační látky. Není nutno dále převařovat. Není narušeno žádným mechanickým zásahem, například odstřeďováním, zachovává si tak své typické vlastnosti, přirozený obsah smetany, lahodnou chuť i vůni.

Mléko je ihned po nadojení zchlazeno a po rychlém převozu z farmy do mlékárny pasterováno a plněno do originálních EKO-PET lahví, máte tak záruku, že pijete skutečně čerstvé přírodní mléko a nikoliv bílou vodu z krabice, která vydrží bez jakýchkoliv změn několik měsíců.
Obsah: 1 litr
Cena: 25 Kč/litr

jinak delaji i jogurty, syry, svoje mosty - taky vyborne 🙂

josefka
7. pro 2011

@estrellita - dekuju 🙂

andelka
13. pro 2011

Ještě Polokrafka a Plnokrafka pro děti by měla být nehomogenizovaná. Viděla jsem v globusu.
Já piju teda klasické čerstvé polotučné v pet lahvi a malej čerstvé selské plnotučné. Ten ho teda nepije,vařím z něho.

estrellita
13. pro 2011

@andelka i to selske je homo, bohuzel, zrovna jsem na to koukala v Bille, tam je snad nehomo jen ta Amalka, jestli se nepletu.

andelka
13. pro 2011

@estrellita jojo, to jsem si myslela, tak asi jen ta Amálka a ta Krafka, ale to si nejsem úplně jistá, neměla jsem to přímo v ruce a nestudovala, jen někde četla.

erinka83
13. pro 2011

@estrellita Doufám, že něco bude i v Penny, nám ho tu nově otevřeli, zítra jdu na výzvědy 😀

abecedka
31. pro 2011

Holky náhodou nemáte tip na nějaké kvalitní puzzle do ohrádky? Nějaké testované, nezávadné. Zda vůbec takové existuje....
Nebo i něco podobného co se dá dát na podlahu, ale ne matraci.
Díky moc

petja
2. led 2012

Dobrý večer,můžu mezi vás? Odkázala mě na vás @luthien,chystám sepořídit si hacku a zajímalo by mě,jestli máte zkušenosti se spaním v ní přes den a spaní v postýlce v noci.Zda se to negativně neovlivňuje. Jinak všem krásný nový rok 2012

petja
2. led 2012

teda @luthien.k

kessinka
3. led 2012

@petja presne toto som sa tu chcela spýtať aj ja 🙂 aká je spokojnosť s háčkou, a prípadne či doporučujú niečo iné (ešte sa mi pozdráva aj napr.: http://www.branakdetem.cz/koala.htm) ....+ na SR ju neviem nájsť, takže aby som vedela či sa mi oplatí objednávať z ČR (m 3x objednával a nemáme s tým dobré skúsenosti, vždy mali problém s prepočtom na eurá, dnes ide vyzdvinúť zásielku kde by vraj mal zaplatiť 1600 eur, namiesto korún 🙄 to bude zas zábava)...

🙂

prsky
3. led 2012

@kessinka ja som s hackou neskutocne spokojna, skoda, ze som ju nekupila uz pri dcerke .. objednavala som u tejto baby http://www.fler.cz/zbozi/hacka-latkova-kolebka-... (ale nie cez fler, normalne e-mailom, ak by niekto chcel, pohladam ju, ona ma na webe aj navod na hacku zverejeny) .. vyhoda tej jej hacky je v tom, ze jednu stranu robi otvorenu - teda, da sa zatvorit na cvoky. s peniazmi ani dodavkou nebol problem, napisala mipresnu sumu v euracoch aj ceskych korunach, sedelo to na chlp, poslala som jej ich na paypal a o tyzden som mala hacku doma, dokonca som si latku vyberala 😉
a inak je to super zabava aj pre starsiu babu, sa aspon raz denne hojda 🙂

prsky
3. led 2012

@petja nas maly v hacke spi teraz uz prvy denny spanok, v noci spi so mnou v posteli (prve 4-5 hodin je tam sam) .. podla mna je to prave vyhoda, lebo dieta sa nauci rozoznavat denny a nocny spanok aj podla miesta spania 😉

abecedka
3. led 2012

já mám hačku taky doma, koukněte do alba. Dávám do ní převážně jen jednu dcerku, má větší problémy se spaním. Ze začátku to byla má záchrana, houpávala jsem ji tam celé dny. Nahoru dolů, ne jak na houpačce.

Myslím, že v ní dítě může spát dlouho. Já tam mám daný péřový polštář.

radusiq
6. led 2012

ahojte, mate niektora skusenosti s pouzivanim prirodnej morskej spongie ako tampon (Luna sea sponge atd)?
Uz som sice nevydrzala a objednala Jam Sponge, ale rada by som postrehy z praxe kym vyskusam...
Vdaka

butt
6. led 2012

@abecedka puzzle mam z maly-genius tecka cz 🙂

@radusiq s tim zkusenost nemam, ale nemuzu dopustit na kalisek 🙂