Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

josefka
16. čer 2010

catf 😀 😀 😀 a diky

abra
autor
17. čer 2010

catf, az ho budes kupovat, vezmi taky jedno pro me 😀

betelgeuzz
17. čer 2010

Na Rodině se chystá hromadná objednávka bambuckého másla v bio kvalitě, pokud máte zájem: http://www.rodina.cz/nazor13755330.htm

abra
autor
17. čer 2010

jo a hlasim, ze kousatko kikko z kuku skrobu vyvarit jde 😀

erinka83
17. čer 2010

Abro 😀

juju
17. čer 2010

abra dakujem za tipy; uz zacinam skusat nieco a je to kolika; zaujimave ale je ze jeho to pochyti nadranom alebo rano a nie vecer ako sa vsade pise;

celkom pomaha ze pijem feniklovy caj a do toho si este davam rascu; nozickami cvicime; odgrgavame; snazim sa masirovat, ale on je strasne vrtielko a strasne pri tom krici; zavinovacka u nas vobec nepripada do uvahy - potom nasleduje dlhy hystericky plac - potrebuje mat vonku rucicky; mam nejake homeopatika proti kolike a este raz si prestudujem tvoje rady a vylepsim taktiku. babysatka tiez pomaha?

juju
17. čer 2010

baby nemohli by ste mi sem hodit link s obrazkom nosenie na tygrika? ja netusim aka poloha to je ale pocula som ze pomaha a nemam cas to googlovat, maly place; abra a preco nestriedat prsia - v com moze byt problem - ja totiz to striedam; inak on zakazdym ked ma problem s prdikmi tak ani nechce papat, len sa krci a krici pri kojeni a potom sa trapim, ze je navyse aj hladny - ako ho mam donutit papat a nesustredit sa na prdiky?

luthien.k
17. čer 2010

@juju, pak pije hlavně přední mléko, které obsahuje hodně cukru a může mu to v bříšku "kvasit" a dělat rotyku, takže je lepší, když vyprázdní pořádně jedno prso a dostane se tak i k sytějšímu zadnímu mléku.

butt
17. čer 2010

@juju obrazek noseni na tygrika treba tady http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?...

jinak holky je to tady, jak tu pred nedavnem byla zoufala z konce tehotenstvi juju, tak ted vam tady budu fnukat ja ☹ je mi strasne blbe, nejsem schopna niceho jinyho, nez jen lezet a navic furt brecim 😀 (ze by poporodni deprese pred porodem? 😀 ) vedela jsem, ze to ke konci bude hrozna pruda, ale ze az takova..? ☹

halintoa
17. čer 2010

@butt Nepomohol by dajaky povzbudzujúci aromaolejíček? 😕 No som zvedavá, aká teda budem ja, už teraz sa neviem dočkať pôrodu (včera som si zbalila veci do pôrodnice 😝) a stále si opakujem - užívaj si, že ste len dvaja a že môžeš spať dokedy chceš 😀. Ja som teraz posledné 2 dni hrozne lenivá, len by som sedela pri PC a vyžierala chladničku - ešte že je prázdna 😀 (btw - včera som varila quinou a bola dajako horká. Je to tým, že bola po záruke, alebo ju treba preplachovať? 😕 , Tak či onak, psy si na nej pošmákli 😀 ).

juju
17. čer 2010

butt, dobvrne poznam a najma ked este prenasas - bleee; mozem odporucit trivialnu vec - oddychovat; ked porodis, tak na spanok a oddych zabudni; ja som lezala, vela jedla a pozerala na komedie, piekla torty a manzel ma povinne masiroval a chodili sme na prechadzky - to bolo clekom fajn a najma sa vyhybaj konikov a internetui, lebo ta to este viacej znervozni 😉 koniec je tazky, ale vsetko sa da prezit 😉 dik za link na obrazok

abra
autor
17. čer 2010

@juju juju, to stridani prsu je to tak jak pise luth s tim cukrem ☹ . A i kdyz to neni prirodni, tak jediny co ti asi pomuze je dat malymu neco proti prdum a to bud saba nebo lefax pred jidlem, to mu pomuze a pak bude lip papat a nebude se trapit tim brichem. Je to tezky, vydrz, bude lip 😉 U nas to taky nebylo jenom vecer, ale cely dny a noci, rekord male je rev od pulnoci do osmi do rana a to bez prestavky na spani ☹ ☹ byly ji necely 2 mesice ☹
Satek u nas pomahal hodne, mala abra z nej nevylezla dost dlouhou dobu 😀 a ted je pro zmenu zalezla v nositku, kocarek u nekolikatej tyden uspesne parkuje prede dverma 😀
S tim fenyklem bacha, holky me tady nebo na beremku, uz nevim kde, varovaly, ze pri delsim uzivani nebo vyssich davkach pusobi opacne a je to pravda, u nas se tak stalo.

@halintoa quinoa obsahuje prirodni saponiny, takze vzdycky ju musis proplachnout varici vodou, jinak je to jak kdybysis do toho cvrkla jar 😀

abra
autor
17. čer 2010

butt, nohy nahoru, kopec zmrzliny a kliiiidek 😉

halintoa
17. čer 2010

@abra Hehe, tak to psy trochu prečistí, mali ju aj včera aj dnes a nesťažovali si 😀

luthien.k
17. čer 2010

Ty brďo, aromaolejíček v těhu by mě zabil, nesnášela jsem jakékoli vůně/smrady 😀 @butt, užívej si klídku, který pár let mít nebudeš 😉, vezmi si oblíbenou knížku nebo nějaký pěkný film, něco, co Ti odvede myšlenky od toho, co bude a fakt se jenom válej, jez, nech se obskakovat, choď se projít na vzduch, venku je krásně!, prostě dělej, co máš ráda 😉 A nebreč 😀

butt
17. čer 2010

holky jste zlaty, ja vedela, ze tohle je to pravy misto pro stezovani si 😅 samozrejme se snazim odpocivat, jenze mam takovou blbou "poruchu", ze mam pocit, ze beze me svet nefunguje 😀 a ze teda musim porad neco delat 😀 takze me to nici psychicky, ze nic moc delat nemuzu a musim fakt lezet..navic k nam maji o vikendu prijet manzelovi rodice, ale uz jsem myslim pochopila, ze nemusim ted byt dokonala hospodynka, takze uklizeni se kvuli nim nekona, jidlo bude varit manzel a ja si budu cist v posteli 😀
hlavne me fakt desi, ze po porodu bude uz jenom hur 😀 kdyz tady ctu, jak mate vsechny nejaky problemy s kojenim, briskama atd.
tak a konec fnukani a narikani 🙂

juju
17. čer 2010

butt, naozaj trapenie pred porodom je nic v porovnani ked si malickym nevies dat rady a srdce ti trha jeho plac a nevies co s tym, tak hlavu hore, ako vsetky radime, relax relax a uzivaj si posledne chvile slobody 😀

abra, tu som o ziadnom lefaxe nepocula, ale mam nejake homeopatika kolikkid co ako sa to vola a mam pocit ze ked obmedzim mlieko je to lepsie, ale zatials om vydrzala len dva dni a opat som zacala jest syry ale idem byt na seba prisna; co sa tyka kojenia a predneho mlieka, ja netusim dokedy ho mam nechat jest z jedneho prsa, lebo on dokaze byt pricucnuty aj 2 hodiny a netusim, ci mu este nieco ide a ci ak am este hlad mam ho dat na druhy; navyse ku koncu sa zvykne hnevat akoby mu z tade nic neslo a stale sa odtahuje ale pritom stale hlada prso a mliecko - uff 😅

ale som stastna ze sa naucil prisat a ze som nevzdala kojenie, uz to bolo na male, lebo to bolo trapenie nas oboch

a zajtra po prvy krat skusam satku - dufam, ze mi z nej nevypadne; inak u nas ma obrovsky uspech kocik a total hystericku paniku dostava zo zavinovacky, tak dufam, ze sa mu v satke bude pacit, lebo on strasne rozhadzuje ruckami a ked mu ich zviazem/chytim tak krik na cely dom

juju
17. čer 2010

este jedna otazka, o tyzden idem na SK a neviem ako je tam s bio baby vecami; daju sa niekde zohant bio vlhcene obrusky a bio pampersky alebo nejaka podobna alternativa? nie cez net ale v DMku napr. - ked pridem na to ako proti kolike zacnem uz konecne s latkovkami - sa tesim

erinka83
18. čer 2010

juju, v DM bys to měla sehnat, měli by mít stejný věci jak v ČR snad a tu mají ty Alany, ale ty jsou vlastně až na větší mimi, tak nevím, jestli ti v nich Emilek nebude plavat 😒 Jinak mají Hipp ubrousky, ty jsou myslím složením OK..... A já bych ho u prsu 2 hodiny nenechala, prostě bych ho "odpojila" dřív, kdyby řval, snažila bych se uklidnit, nebo ten dudlík jsi ještě nezkoušela?? Třeba je jen savec a chce dudlat 🙂 A za chvíli třeba to další prso, aby ho vypil zas celý.....

Já mám doteď silnej spouštěcí reflex, bolí mě obě prsa, je to normální?? a posledních pár dnů mám mlíka na rozdávání 😅 Bohužel se pořád neobejdu bez prsních vložek 😒 Zkoušela jsem x pracích, ale prostě jsou strašně vidět 🙄 Takže používám jednorázový, což vůbec není EKO a ještě to leze do peněz 😠

erinka83
18. čer 2010

Holky, co říkáte na tohle? Jsem dycky myslela, že dusičnany jsou blbý pro člověka pořád, když se tím všude straší.... http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych...

abra
autor
18. čer 2010

@erinka83 eri, to je fakt zajimavy...takze my bysme vlastne nemeli byt vubec ohrozeni co? divny...

butt
18. čer 2010

zas tu mam jedno stezovani 😅 navazuju na to, jak jsem resila polohu KP, tak ta nase slecna je pricne..doktor ju dnes otocil hlavou dolu, ale prijdu domu, lehnu si a citim, jak se vraci zpet do pricne polohy ☹ a navic je strasna tlustoprdka, 3,6 kg 3 tydny pred terminem..trosku desivy ☹

butt
18. čer 2010

tak me napada, ze uz s tim stezovanim jsem asi trapna, tak me klidne ignorujte 😀

betelgeuzz
18. čer 2010

Butt, ale nejsi trapná 🙂 Nezoufej, pokud je příčně, tak se může klidně otočit až při kontrakcích.

Našla jsem přírodní repelenty http://www.lekarna-zdravi.cz/eshop/detail-5287/...
http://tulenik.cz/index.php?main_page=product_i...

erinka83
18. čer 2010

butt, odhad doktorů může být dost nepřesnej ( i když mě můj Kr. i na Dr. na příjmu shodně říkali 3kg a malá měla 3kg přesně 😀 ) A já myslím, že se tam malá správně našteluje, až bude její čas 😉

juju
18. čer 2010

butt, stazuj sa kolko chces, vsetky ta uplne chapeme, presli sme tym 😉 neboj, moj mal 3.8kg a museli mi ho vytahovat vakuom a nastrihavat ma dobreze nie az do pol stehna - vsetko sa da zvladnut; a lekar ju moze otocit aj pri porode, nie?

eri, ja neviem; vcera bol an prsiach tri hodiny a to som mala piocit, ze este stale chce; cumlik nakoniec pouzivam, lebo bez cicania nezaspi (bohuzial) ale ako nahle je v kome, tak mu ho vytahujem z pusy; ale radsej mu nasuniem prso a tak zaspi, ale problem je ze sa potom vacsinou zobudi, ked zrdham 😀

aemmi
18. čer 2010

šmajnkote? já jdyž to tu čtu, tak jsem vyděšená jak z hororu, juju, do půl stehna 😕 , ty blaho, já jsme děsnej srab a bojím se už teď, když ani ještě nejsem těhotná ☹

butt
18. čer 2010

doktor mi vysvetloval, ze zalezi, jak mi porod zacne, ze kdyz by mi odtekla plodova voda, ze bych musela na cisare, ale kdyz by mi zacal porod stahama, tak se ju budou snazit mezi nima otocit...
juju ale tvuj mel 3,8 pri porodu, moje 3 tydny pred terminem skoro stejnou vahu 😀 porad si ale rikam, ze je lepsi byt dole hodne znicena a pozasivana, ze to je proste prirozenejsi, nez dira v brise... holky ja si tak strasne preju, aby se ten doktor spletl ☹ hlavne jsem celkem prcek (160cm) tak snad mam aspon spodek dostatecne velkej..kdy vam vubec merili panev, jestli vubec?a myslite, ze vaha mimina v brise se da ovlivnit jidlem, jakoze by byla velka kvuli tomu, ze jsem se cpala strasne moc sladkym? 😅 a nebo to mam za trest, ze mam vysokyho chlapa? 😀 no ale zas si rikam, ze je videt, ze se ji dari dobre a ze je vse poradku a ze pro ni to bude jenom dobre... ☹ ale zas s takovou nevyuziju ty krasny maly plinky, co mam doma 😢
jste zlaty, ze moje narky trpelive snasite 😉 mam uz pekne rozhazeny hormony, takze jsem dnes v nemocnici zas brecela 😀 (navzdory rady od luthien 😀 ) tak jsem rada, ze se vam tu muzu vypovidat ze svych strachu 😅

@aemmi nad tim se asi neda tak vubec premyslet, dnes je aspon temer jisty, ze u porodu neumrem 😀

erinka83
18. čer 2010

butt, tak to nevzdávej a doufej a trpělivě domlouvej malé, t jde ven pěkně polehoučku, pomaloučku 🙂 A ty si říkej, že porod bude v pohodě, že všechno dobře dopadne a tak to prostě bude 😉 (já si takovou formulku říkám skoro každej den, teda ne že bych každej den rodila 😀 ale že ten den bude úspěšnej... 🙂 už od gymplu 😅 )

butt
18. čer 2010

erinko mas uplnou pravdu, se s tim musim trosku srovnat a postavit se k tomu celem..psychika je v tomhle asi zatracene dulezita a kdyz jsem se dokazala srovnat s porodem KP, tak s timhle to pujde taky 😀 jen jeste tak dva dny budu potrebovat 🙂 a rekni mi, funguje ti ta kouzelna formulka 100%? 😀